Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dostałem od nich identyczną informacje. Pisałem do nich co dziennie o problemach jakie są po tej aktualizacji. W zeszłym tygodniu dostałem maila że do czasu usunięcia usterek dostałem w prezencie odkodowane kanały HBO. Czasami warto ich męczyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba po aktualizacji softu dotknął mnie problem, którego jeszcze nikt nie opisał na forum :(

 

Stan przed aktualizacją - bootloader 1.80, wersja softu 210.

 

Aktualizacja uruchomiona manualnie (TV podłączony przez Component) przebiegła bez najmniejszych problemów - cały czas na ekranie widoczne były paski postępu jak już to opisano wcześniej. Po zakończeniu zapisu flash'a nastąpił reboot tunera (kilka sekund ciemności na TV) po czym pojawiła się standardowa niebieska plansza starstowa SAMSUNG, a potem już odbierany program TV.

 

Niby wszystko ok, ale:

- odbierany program to TVP 2 - na pasku info widoczna jest data z 1970 roku, brak info o programie i PUSTY pasek mocy sygnału! Obraz mimo to jest - brak fonii :(

- tuner nie reaguje w żaden sposób na klawiaturę na jego obudowie ani na komendy z pilota - owszem rozpoznaje naciśnięcia przycisków (mruga niebieska dioda), ale nie robi nic :( Nie można wejść do menu, przełączyć kanału, po prostu nic :(

- krótkotrwałe wyłącznie zasilania i ponowne włączenie tunera nie pomaga :(

 

Konfiguracja zestawu to antena Mabo 85 + monoblock (HB + Astra 1) podłączony bezpośrednio do DSB-H370G (żadnych przelotek tunerowych, czy przełączników DiseqC po drodze), tuner dopięty do TV po component.

 

Any idea?

 

Na razie odłączyłem Samsunga od zasilania wychodząc rano do pracy i podłączę go po południu z nadzieją na jakąś poprawę, ale może jednak ktoś ma jakąś koncepcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po ostatniej aktualizacji Samsung DSB-H370G, zniknęły wszystkie programy z Hotbirda, Astra 19E działała ok. Na szczęście wyłączyło konwerter na Hotbirda :-) tylko, teraz działa (szkoda, ze tylko DiSEqC 1/2).

Ja zawsze przy wychodzeniu do pracy wyłączam z sieci (całkowicie) mojego Samsunga, nie uważam, aby mu to szkodziło. Nie jestem zwolennikiem trzymania sprzętu na czuwaniu, więc załatwiam wszystko na raz, listwą zasilającą z wyłącznikiem. Robię tak od lat i żadnych kłopotów z tego powodu nie miałem. Tylko oszczędności na zużyciu energii elektrycznej. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja zestawu to antena Mabo 85 + monoblock (HB + Astra 1) podłączony bezpośrednio do DSB-H370G.

Nie wiem skąd, ale coś mi się kojarzy - chyba gdzieś to czytałem - że aktualizację oprogramowania najlepiej przeprowadzić z ustawieniami konwertera tylko na Hot Bird, odcinając na ten czas dostęp do Astry :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja zestawu to antena Mabo 85 + monoblock (HB + Astra 1) podłączony bezpośrednio do DSB-H370G.

Nie wiem skąd, ale coś mi się kojarzy - chyba gdzieś to czytałem - że aktualizację oprogramowania najlepiej przeprowadzić z ustawieniami konwertera tylko na Hot Bird, odcinając na ten czas dostęp do Astry :roll:

 

W moim wypadku nie tu był problem (na szczęście :brawo: ). Zresztą - jeśli, tak jak u mnie, LNB A monoblocka jest ustawiony na HB, to nie ma to żadnego znaczenia. Pisałem też że aktualizacja jako taka przebiegła bezproblemowo ;)

 

Anyway - problem z podwieszaniem się Samsunga był dużo bardziej prozaiczny. Wróciłem do chaty, podpięłem go do zasilania i niestety zauważyłem dokładnie te same objawy, czyli m.in. brak reakcji na cokolwiek. Wyłączyłem jeszcze raz, dokonałem minimalizacji połączeń (odpięłem wszystkie SCARTy, HDMI, itp) zostawiając tylko Component do TV i ..... ruszyło :jupi: Ewidentnie gdzieś (prawdopodobnie po Scartach) zrobił się jakiś magiczny loopback, który podwieszał tuner. Teraz chodzi jak trzeba, ale pobadam głębiej sprawę tych połączeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.

 

Czy jest ktoś kto jeszcze nie zaktualizował oprogramowania na nowe ?

 

Pytam ponieważ jak miałem poprzednie oprogramowanie to jak wyciągnąłem kartę CP to programy FREE działały typu ViVa PL, Tele5, TV Puls... Obecnie nowe oprogramowanie nie pozwala u mnie oglądać bez karty.

 

Czy może ktoś to sprawdzić ?

 

:> Bo jak tak jest to będzie wojna !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój dekoder po prawie dwóch latach działania wyzionął ducha. Skrzynka nie działa, w ogóle nie świeci dioda - zachowuje się tak jak by nie był podłączony do sieci. Próbowałem go wyłączać z prądu, ponownie włączać, wyciągałem kartę i nic. Ma ktoś jakiś sposób by go zreanimować? Czy pozostaje tylko wizyta w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po zmianie listy podstawowej ( kolejność kanałów ) w CP każdy posiadacz Samsunga jest chyba szczęśliwy że nie ma problemów z listą . Taka funkcja , uważam że jest konieczna w każdym tunerze , każdy układa swoją listę w dowolny sposób i nikt nam nie ingeruje w kolejność kanałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzi, aby nie skanować sieci ręcznie. Co do transponderów to za chwilę sprawdzę, ale wydaje mi się, że są właśnie tak ustawione.

 

Edycja:

Już sprawdziłem te transpondery. Są tak ustawione, jak napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...