Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem przed pobraniem nowego oprogramowania mialem dekoder podłaczony kablem hdmi i bylo wszystko ok a terz po aktualizacji zaczelo mi na kablu hdmi glos ciac, szumic, dziwnie, zanika dlaczego??? gdy podlacze zwykły kabel rgb jest wszysko dobrze?? dlazcxego tak sie dzieje? co mozna zrobic zeby na kablu hdmi tez bylo dobrze wszystko z dzwiekiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś kłopoty z disec?

U mnie po aktualizacji softu tuner nie zawsze przełącza konwertery- Astra- Hot Bird. Przy zmianie kanału z Astry na Hot Bird i odwrotnie często nie ma sygnału. Pomaga dopiero poskakanie po obu satelitach i po kilku zmianach kanałów dopiero disec się przełączy. Nie wiem czy to wina tunera czy mi się uwala disec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furi_dp, widzę, że masz HK 355 - tak jak ja :) Mam pytanie. Czy poradziłeś sobie jakoś z u[beep]liwym cykaniem w głośnikach przy przełączaniu źródeł dźwięku i zwieszaniem się ampli? Mój HK po upgradzie softu cyka dalej tak jak cykał i zwiesza się na satce. Samsunga mam podpiętego do 355 przez HDMI. Może znalazłeś jakieś rozwiązanie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników DSB-H370G

 

Czy ktokolwiek z Was kto ma tuner podłączony do TV przez HDMI zauważył, że po aktualizacji softu przy przełączaniu kanałów w głośnikach TV słychać podwójne trzaski, takie "strzały" w głośnikach (sam nie wiem jak to precyzyjnie nazwać...)? U mnie coś takiego się zrobiło i jak na razie głównym "podejrzanym" jest nowy soft.

Dotyczy to tylko podłączen przez HDMI. Przy dzwięku puszczonym przez któreś z wyjść audio jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ Ja osobiście zauważyłem, iż oprogramowanie jest wyciszone.

 

TV mam cały czas na jednej głośności 50. TUNER jak miałem na 5 to było OK, a teraz żeby normalnie było słychać to na TV mam 50 a na TUNERZE 10-11.

 

:?: Czy też ktoś zauważył to wyciszenie po zmianie oprogramowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam to, co tutaj piszcie, że ogólnie jeśli chodzi o dźwięk jest on dużo cichszy, po aktualizacji softu. Ogólnie wydaje mi się, że mimo iż dużo nowy soft poprawił to są pewne niedociągnięcia. Tak jak wcześniej pisałem, dla mnie jest jeszcze mankamentem bardzo wolny start tunera. Dziwne tylko jest to, że podobno tak długo pracowali nad softem a tych rzeczy nie wyłapali. No chyba, że wyeliminowanie przycinani na kanałach HD, powoduje np. wolniejszy start ze względu na soft, który musi pewne rzeczy poprawiać. Mam nadzieje, że poprawa jakości obrazu nie odbyła się kosztem pogorszenia dźwięku, co można było by wyeliminować przy okazji jakiejś kolejnej aktualizacji? Inna rzecz jest taka, że na pewno nie wszyscy odczują problemy z dźwiękiem, gdyż wiele zależy też od telewizora. Więc może dlatego nie dostrzegli tego drobiazgu pracując nad softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam, że tuner ma teraz niższy poziom dźwięku. O ile po HDMI jeszcze ujdzie, o tyle po componencie jest tragedia. Dźwięk jest tak cichy, że to już jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak zapytam.

w jaki sposób macie puszczony dźwięk po componencie? 8)

może chodzi Wam o optyka?

furi_dp, widzę, że masz HK 355 - tak jak ja :) Mam pytanie. Czy poradziłeś sobie jakoś z [beep] cykaniem w głośnikach przy przełączaniu źródeł dźwięku i zwieszaniem się ampli? Mój HK po upgradzie softu cyka dalej tak jak cykał i zwiesza się na satce. Samsunga mam podpiętego do 355 przez HDMI. Może znalazłeś jakieś rozwiązanie? Pozdrawiam

sorry Was za posta nie do końca związanego z tematem ale odpowiem koledze.

 

co do cykania to ustąpiło po wizycie w serwisie w katowicach.

co do zawieszania się... u mnie nic tego nigdy nie występowało. jak to się objawia?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak zapytam.

w jaki sposób macie puszczony dźwięk po componencie? 8)

może chodzi Wam o optyka?

 

pozdr.

 

No uprościłem trochę wypowiedź :smile:

Chodzi mi o wyjście dźwięku po kabelkach chinch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników DSB-H370G

 

Czy ktokolwiek z Was kto ma tuner podłączony do TV przez HDMI zauważył, że po aktualizacji softu przy przełączaniu kanałów w głośnikach TV słychać podwójne trzaski, takie "strzały" w głośnikach (sam nie wiem jak to precyzyjnie nazwać...)? U mnie coś takiego się zrobiło i jak na razie głównym "podejrzanym" jest nowy soft.

Dotyczy to tylko podłączen przez HDMI. Przy dzwięku puszczonym przez któreś z wyjść audio jest ok.

potwierdzam u mnie ten sam problem po aktualizacji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników DSB-H370G

 

Czy ktokolwiek z Was kto ma tuner podłączony do TV przez HDMI zauważył, że po aktualizacji softu przy przełączaniu kanałów w głośnikach TV słychać podwójne trzaski, takie "strzały" w głośnikach (sam nie wiem jak to precyzyjnie nazwać...)? U mnie coś takiego się zrobiło i jak na razie głównym "podejrzanym" jest nowy soft.

Dotyczy to tylko podłączen przez HDMI. Przy dzwięku puszczonym przez któreś z wyjść audio jest ok.

potwierdzam u mnie ten sam problem po aktualizacji!

 

dzieki telemaniak za potwierdzenie, juz myslalem, ze zbiegiem okoliczności tuner zaczął szwankować...

dodatkowo zauwazylem, ze poruszając się po menu mozna czasem usłyszeć te same dzwięki.

na razie przełączyłem się na component, bo działa to na mnie bardziej niz wcześniejsze przycinanie się kanałów hd. Oczywiście poinformowałem mailowo CP o powyższym i na razie czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 listopada 2009 r. na satelicie uaktualnione zostało oprogramowanie dekodera HD Samsung DSB-H370G. Ze względu na aktualizacje mogą pojawić się błędy:

 

MIGAJĄCY OBRAZ – może pojawić się w przypadku, gdy Klienci mieli podłączony dekoder do TV za pomocą kabla Euro – Scart z wyjścia VCR (AV2 EXT)

Rozwiązanie: Po podłączeniu kabla do wyjścia AV1 (TV) dekodery działają poprawnie.

 

CZARNY EKRAN – występuje podczas aktualizacji oprogramowania przy podłączeniu dekodera przez złącze HDMI.

Rozwiązanie: należy poczekać ok. 10 – 15 minut i dekoder sam się uruchomi. Aby śledzić postępy aktualizacji na telewizorze, trzeba podłączyć go za pomocą kabla Euro-Scart do AV1 (TV).

 

BRAK MOŻLIWOŚCI URUCHOMIENIA DEKODERA – jeżeli Klienci wyłączali dekodery podczas aktualizacji oprogramowanie mogło zostać uszkodzone.

Rozwiązanie: Aby Dekoder ponownie zaktualizował oprogramowanie, należy:

 

– wyłączony z zasilania dekoder podłączyć po anteny

– podłączyć dekoder do TV za pomocą TV Scart do wyjścia AV1 (TV) – nie podłączać po kablu HDMI

– włączyć dekoder (zasilanie)

– poczekać 10 – 15 minut

– po aktualizacji ponownie podłączyć HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po zmianie softu tuner znacznie wolniej działa. Dłużej się odpala. Zauważyłem, też że z kabla Euro jakość nie jest za najlepsza. Np. w Menu cyferki i literki są rozmyte szczególnie te które są w kolorze żółtym. W pasku kanału po lewej stronie gdzie wyświetlana jest nazwa kanału jest ona nieczytelna rozmyta. Jak macie ustawione w menu wyjście SCART przez euro CVBS, S-Video, RGB, YUV?

 

Ponadto dlaczego w pasku kanału nie ma nazwy satelity?

Z porównania z Echostarem DSB-717 jeżeli chodzi o przejrzystość menu Samsung DSB-H307G wypada kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskając dwa razy przycisk info wyświetli Ci się info o danych sat. i opis aktualnego programu .

jeżeli chodzi o podłączenie -- ja mam podłączony poprzez kabel Euroscart , HDMI i component . W zależności od satelity i kanału jaki aktualnie oglądam to tak przełączam w ustawieniach jaki mi układ najbardziej odpowiada .

W pasku kanału obraz jest czysty i nie mam żadnych rozmyć , sprawdź podłączenia kabli .Przejrzystość menu w Samsungu wydaje mi się bardziej elastyczna i czytelna , aniżeli w Echo-Starze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam zakupić dekoder Samsung DSB-H370G

1. Mógłbyś ktoś dać screeny jak wygląda menu na tym dekoderze?

2. Jest możliwość tworzenia własnej listy kanałów? (Tak jak to było w Echostar DSB 717)

3. Nie ma problemu z odbiorem kanałów z Hot Birda i Astry poprzez diseqc?

 

Z góry dzięki z odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...