Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bo nie za bardzo jestem w temacie mam tuner samsung dsb-h370G i tv Lcd samsung 32 ,moje pytanie jest związane z rozdzielczościa bo nie wiem jaką ustawić na moje oko najladniejszy jest obraz na 720x576 bo jak ustawiłam na 1920x1080i to jakos ten obraz nie byl taki super prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NooExist, nie podałeś jaki posiadasz model przełącznika DiSEqC. Z doświadczenia wiem, że nie wszystkie chcą poprawnie współpracować z Samsungami. Było o tym dość sporo, nie chce mi się przeszukiwać tematu, ale tutaj pojawiały się konkretne modele DISEqC, które Samsung obsługuje bez żadnych problemów. A tak poza tym, cały czas miałeś ten problem? Próbowałeś robić aktualizację softu w tunerze?

 

@laza1313, to ustaw sobie taką rozdzielczość, na której obraz będzie najlepszy. Albo wymień telewizor na kineskopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mojego diseqc to Golden Interstar 4in 1 GI-411, widać go także na tych zdjęciach co zamieszczałem w temacie o odbiorze TVP. Mam także Mezona, z tym także miał problem.

Powiem szczerze, że przez pewien okres czasu wszystko było ok z tym przełącznikiem Golden Interstar, tylko tp. na którym jest viva polska mi nie za bardzo działał. Dzisiaj działa tylko tak jak opisałem powyżej. A podłączyłem dzisiaj bo był u mnie instalator z miernikiem aby złapać TVP.

Aha, aktualizacji żadnych nie robiłem, boje się, że się wysypie tak jak innym forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie bo nie za bardzo jestem w temacie mam tuner samsung dsb-h370G i tv Lcd samsung 32 ,moje pytanie jest związane z rozdzielczościa bo nie wiem jaką ustawić na moje oko najladniejszy jest obraz na 720x576 bo jak ustawiłam na 1920x1080i to jakos ten obraz nie byl taki super prosze o pomoc

 

A jakim kablem masz połączony tuner z telewizorem? Założę się że EURO. Aby korzystać z wyższych rozdzielczości powinien to być kabel HDMI lub Component.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje?!

 

http://www.tvp.pl/o-tvp/platforma-cyfrowa

"W ramach kolejnej fazy testów platformy cyfrowej, TVP od godziny 00:00 dnia 09 października 2009 zakoduje sygnał TVP1, TVP2, TVP HD i TVP Sport. Indywidualny odbiór będzie możliwy za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu."

 

U mnie nie działa... "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie"...

 

Czyżby nasze Samsungi nie pozwalały na odbiór tych kanałów ze względu na brak wsparcia dla Video Guard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung DSB-H370G - to dekoder dedykowany dla platformy CP. Wbudowany czytnik karty Nagravision. Miałeś możliwość odbioru paczki TVP gdyż była ona niekodowana. Niestety promocja się skończyła i zakodowano kanały w NDS VideoGuard. Nie ma żadnej opcji odbioru na tym dekoderze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z dekoderkiem samsung Hd a mianowicie rano sygnal ok zielony pasek lecz obrazu brak na wszystkich kanalach , zrobilem restart przez wylaczenie z pradu nic to nie dalo , przywrocilem ustawienia fabryczne - podczas przeszukiwania brak kanalow , instalacja antenowa wykluczona inny dekoderek swieci ! co to za przypadlosc teraz niby sygnal jest zolty pasek lecz obrazu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem przeszukac transporder polsatu sygnal na zielono i napis brak sieci , zrobie jak piszesz wylacze na 2/3 godz z produ...

 

Wyłącz tunerek z gniazdka na jakieś 2-3 godzinki powinno pomóc. Też tak kiedyś miałem i taka operacja pomogła samsungi tak czasami mają.
pomoglo !! dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój łapnął wczoraj i zainstalował jakąś aktualizację softu. Wydaje mi się, że szybciej przełączają się kanały. Niczego innego nie sprawdzałem.

 

To podaj jaką masz teraz wersje oprogramowania.

Chociaż i tak nie wierzę w to że jest dostępny jakiś nowy soft bo nikt nic nie pisze a było by z pewnością gorąco na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysmarowałem kolejnego maila, tym razem do pani rzecznik Olgi Zommer

Oto treść maila:

 

Piszę do Pani w sprawie zacinania się obrazu na kanałach POLSAT HD oraz POLSAT SPORT HD na dekoderach SAMSUNG DSB-H370G

 

Twierdzi Pani, że po stronie Cyfrowego Polsatu wszystko jest ok, i że wina nie leży po waszej stronie tylko abonentów. Otóż jest Pani w błędzie. Problem z poprawnym odbiorem w/w kanałów ma każdy posiadacz tego dekodera. Na infolinii od dawna abonenci otrzymują informację, że problem jest wam znany i pracujecie nad jego usunięciem. Ale ile to może trwać?!! Taką informację abonenci otrzymują od Państwa od pół roku. Pobierają państwo 6zł za kanał POLSAT SPORT HD pomimo, że kanału nie da się oglądać ze względu na zamrażanie się obrazu i zacinanie. To jest skandal, żeby pobierać opłatę nie dając możliwości poprawnego odbioru! Dodam, że inne kanały HD w/w dekodery odbierają prawidłowo jak np. Discovery HD z czest. platformy "n" czy też z Astry np. TVP HD. ARTE HD, ARD HD, ZDF HD.

 

Na dowód, że problem jest masowy, podaję poniżej linki do serwisów gdzie abonenci piszą o tym problemie. Proszę poczytać, a przekona się Pani, że każdy posiadacz tego modelu dekodera ma ten sam problem.

 

SAT Kurier - https://satkurier.pl/news/49181/problemy-z-dekoderem-samsung-dsb-h370g.html

tv.polsat.info - http://tvpolsat.info/news.php?readmore=1986

 

Proszę o odpowiedź co dalej w tej kwestii Cyfrowy Polsat zamierza zrobić.

Proszę również w imieniu wszystkich abonentów posiadających ten model dekodera o wypowiedzenie się w tej kwestii.

W przypadku dalszego zbywania nas abonentów formułką "Problem jest nam znany i pracujemy nad jego usunięciem" bedziemy zmuszeni (my abonenci) powiadomić o całej sytuacji UOKiK.

 

Mam nadzieję, że wkrótce dostanę jakąś odpowiedź. Jak tylko ją otrzymam, zaraz ją tutaj zamieszczę.

 

Uwaga!

Zadzwonił do mnie gość z sekcji reklamacji po kilku godzinach od wysłania maila do Pani Rzecznik zamieszczonego powyżej. Zaoferował mi wymianę Samsunga na dekoder Echostar DSB 7200 HD bezpłatnie (dosłownie), wymiana dekodera - bezplatna, dostawa firmą kurierską - bezpłatna. żeby było śmieszniej, mój Samsung to prepaid, bez umowy. Lecz ja się nie zgodziłem, ponieważ jestem od lat przyzwyczajony do wlasnej listy ulubionych, a Echostar tej opcji nie posiada. Więc gosć zaproponował mi odblokowanie Polsatu Sport HD do czasu usunięcia usterki na Samsungach. w ten oto sposób do czasu zmiany softu oglądam ten kanał za free.

Jak widać CP bardzo się boi konfrontacji z UOKiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...