Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie jaki przełącznik DiSEqC 1/4 zastosować aby prawidłowo przełączał 4 konwertery

Mam dwie anteny - jedna z zezem Astra 19E i HB 13E, druga z zezem Astra 28E i Eurobird 9E. Wszystko ustawione prawidłowo i osobno działa (zmiana kabli). Jeśli podłącze DiSEqC 1/4, działa tylko port A i B (Astra 19E i Hotbird) Pomoże ktoś :) tuner Samsung DSB-H370G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używasz tego DiSEqC na 4 konwertery? A może wiesz jak ma się pobór prądu dla czterech konwerterów, czy się sumuje, czy pobiera ten który jest aktualnie załączony + pobór samego DiSEqC.

 

Tak,mam podlaczone 4 konwertery.Jedna antena,centralnie na HB+zez na Astre+zez na Astre 2.Druga antena -Thor 0,8 st.W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, będę się starał. Jaki układ zeza jest lepszy dla czaszy 90 cm. Centralny HB13E, zez Astra119E i zez na Astra2 28E, czy centralny na Astrę 19E. Wolał bym to wszystko zainstalować na jednej czaszy, tylko z Eurobirdem 9E jest problem, za blisko HB 13E i konwertery się nie mieszczą :-( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Dziwię się, że pojawiają się w sieci takie informacje na temat braku w magazynach dekodera Samsung DSB-H370G. Potwierdziła to co prawda Olga Zomer ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Ja wysłałem maila do Cyfrowego Polsatu bo byłem zainteresowany przedłużeniem umowy i wymianą starego dekodera który posiadam od 2002 roku. W środę zadzwoniła do mnie Pani z CP z pytaniem czy interesuje mnie zwykły dekoder, wersja z dyskiem czy HD. Wybrałem HD a ona od razu zaproponowała mi Samsunga DSB-H370G za 149 zł na własność. Do tego wziąłem antenę HD wraz z konwerterem za 19zł(!) bo stara mi się już sypie. Do tego dostałem pakiet HBO i kanały HD na 3 miesiące za free. Po tym jak odzyskam kaucję zwrotną za stary dekoder cały zestaw wyniesie mnie grosze. Dziś rano był już kurier i dostarczył mi sprzęt na który czekałem zaledwie 2 dni...a Pani z infolinii mówiła, że może to potrwać do 14 dni więc byłem zaskoczony tak szybką dostawą. Nawet nie zdążyłem starego dekodera spakować aby przekazać zestaw kurierowi i musiałem to robić przy nim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo CP na magazynach samsungi jeszcze ma, nie mają ich dystrybutorzy.

Są dwie nieoficjalne wersje tego stanu:

1) CP chce wypchnąć dekodery swojej produkcji i Echostary, bo mają ich dużo na magazynach, a jak wejdą nowe modele (m.in. HD z dyskiem) to tamtych już ciężko będzie się pozbyć, a do tego producenci dają gwarancję, od dnia sprzedaży, jednak nie chcą jej dawać, gdy od produkcji upłynęło za dużo czasu.

2) Są jakieś tarcia na linii CP-Samsung. Prawdopodobnie chodzi o koszty zakupu dekoderów, a może i o jakiś nowy model Samsunga w rozsądnej cenie.

 

A co do szybkiej dostawy, to sprzedaż marnie idzie, bo ludzie po wakacjach, początek roku szkolnego, więc kasy nie za bardzo. A ponadto zainteresowani nauczeni doświadczeniem wiedzą, że najlepsze promocje są na Boże Narodzenie, a do tego rocznica powstania CP, więc kto może czeka. Stąd też zapewne teraz tyle rezygnacji, bo będą ważne akurat na grudzień, i akurat nowa, dobra promocja. (a to już wina CP, że nie przedłuża promocyjnie umów, tylko niejako zmusza do rezygnacji i zawarcia nowej umowy, bo nawet podmiany dekoderów są dużo mniej korzystne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Samsung powinien wypuścić kompletnie nowe dekodery. HD'ki się przycinają po czasie przy kanałach HD... i to nie jest wina nadawania gdzie Echo 7200 daje sobie z tym problemem wyśmienicie rade. A standardowy SD od samsunga to jakieś nieporozumienie aby nie dać żadnych przycisków na płycie czołowej... a do tego pada zasilanie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung HD przycina się tylko na kanałach HD nadawanych przez CP. Taki Discovery HD z tp n śmiga aż miło a z tp CP się tnie. Wszystkie inne kanały HD np. z Astry śmigają pięknie i przełączają się bardzo szybko. Tak więc nie sądzę że jest to wina dekodera.....a tak swoją drogą to zastanawia mnie czemu CP nie daje Discovery HD z tp n .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po południu dzwoniąc do BOK dowiedziałem się, że nowy soft do Samsungów h370g będzie dostępny przed rozpoczęciem LM czyli przed 17 września, na chwilę obecną trwają prace końcowe nad nowym softem. Nowy soft ma wyeliminowac problem z przycinaniem się obrazu na kanałach HD z tp. 12.265.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję że ten drażniący problem zniknie, bo wina nie leży na pewno po stronie hardware'u tylko software'u co potwierdza sprawne działanie Discovery HD z tp. n. Oby tylko nowy soft nie zobił z dekoderami tego samego co wcześniej gdy wymieniano soft w dekoderach mini :shock:

Bo wtedy ciemność zapanowała chyba na całą dobę albo dłużej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że problem przycinania się Polsat HD na tym dekoderze występuje tylko wtedy gdy program jest emitowany w pełnym HD, tzn. docelowo nagrany w tym systemie. Na programach upscalowanych do HD tego problemu nie ma, albo występuje bardzo, ale to bardzo sporadycznie.

 

P.S. Może zapanować ciemność na 1 dzień, przynajmniej dostaniemy dostęp do pełnej? oferty CP przez jakiś czas :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo CP na magazynach samsungi jeszcze ma, nie mają ich dystrybutorzy.

Są dwie nieoficjalne wersje tego stanu:

1) CP chce wypchnąć dekodery swojej produkcji i Echostary, bo mają ich dużo na magazynach, a jak wejdą nowe modele (m.in. HD z dyskiem) to tamtych już ciężko będzie się pozbyć, a do tego producenci dają gwarancję, od dnia sprzedaży, jednak nie chcą jej dawać, gdy od produkcji upłynęło za dużo czasu.

2) Są jakieś tarcia na linii CP-Samsung. Prawdopodobnie chodzi o koszty zakupu dekoderów, a może i o jakiś nowy model Samsunga w rozsądnej cenie.

 

A co do szybkiej dostawy, to sprzedaż marnie idzie, bo ludzie po wakacjach, początek roku szkolnego, więc kasy nie za bardzo. A ponadto zainteresowani nauczeni doświadczeniem wiedzą, że najlepsze promocje są na Boże Narodzenie, a do tego rocznica powstania CP, więc kto może czeka. Stąd też zapewne teraz tyle rezygnacji, bo będą ważne akurat na grudzień, i akurat nowa, dobra promocja. (a to już wina CP, że nie przedłuża promocyjnie umów, tylko niejako zmusza do rezygnacji i zawarcia nowej umowy, bo nawet podmiany dekoderów są dużo mniej korzystne)

 

1) Muszą mieć Echostary, bo jest przerwa w dostawie Samsungów. Co do kwestii czy będą Samsungi czy nie - oni sami nawet tego nie wiedzą - poważnie :)

2) Kto wie, ale raczej małe szanse.

 

Teraz zaczyna się sezon żniw. Sprzedaż idzie coraz lepiej...

 

Dziś po południu dzwoniąc do BOK dowiedziałem się, że nowy soft do Samsungów h370g będzie dostępny przed rozpoczęciem LM czyli przed 17 września, na chwilę obecną trwają prace końcowe nad nowym softem. Nowy soft ma wyeliminowac problem z przycinaniem się obrazu na kanałach HD z tp. 12.265.

 

Ciekawe, ciekawe :) Ja tam BOK nie wierzę - zadzwoń jeszcze raz. Ja tej informacji nie potwierdzam i nie zaprzeczam, ale że w sprzedaży nie ma już H370G to dla mnie jest nikła szansa na nowy soft.

 

Co do softu to zadzwoń lepiej do Samsunga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś BOK-owi też nie dałem spokoju, wykonałem 5 telefonów i za każdym razem słyszalem to samo: "obraz się tnie na kanałach z tp. 12.265 ponieważ dekodery Samsunga wymagają aktualizacji oprogramowania, po wgraniu nowego softu problem powinien ustąpic." soft ma się pojawic najpóźniej 17 września. Wychodzi na to, że CP obawia się fali telefonów i maili gdyby problem z odbiorem występował podczas LM. Ponadto informują, że do 17 września kanał jest nadawany testowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...