Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc bo wydaje sie ze chyba dekoder mam skopany. Kupilem nowego samsunga h370g . Wiec go podpinam przez hdmi. Ale widze ciemnosc. Nie reaguje na pilota nie wlacza sie nic sie nie dzieje. Ok zmienilem na euro i ten sam objaw. Nie chodzi mi zeby pokazywal kanaly tylko zeby pokazal menu. Po wlaczeniu do pradu swieci sie jasno niebieska dioda nie reaguje na pilota ani na przyciski na dekoderze. Sa jakies sposoby na rozwiazanie tego problemu ??? Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie odbywa w Polsacie. Dekoder moge oddac do kazdego dystrybutora i on zalatwi sprawy zwiazane z gwarancja? Czekam jeszcze na odpowiedz sklepu internetowego bo moze zaproponuja wymiane na nowy. Tyle ze nie za bardzo usmiecha mi sie oplacanie kosztow przesylki ponownie zalezy czy wezma te koszta na siebie. Mam oczywiscie gwarancje oraz fakture jako dowod zakupu. Ile czasowo trwa naprawa tych samsungow , czy ewentualnie serwis je wymienia na nowy czy tez naprawiaja dany egzemplarz? Mam jeszcze nieaktywną i karte polsatu bo nie chcialem zeby czas 1 gratisowego miesiaca byl naliczany kiedy nie bede mial dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc bo wydaje sie ze chyba dekoder mam skopany. Kupilem nowego samsunga h370g . Wiec go podpinam przez hdmi. Ale widze ciemnosc. Nie reaguje na pilota nie wlacza sie nic sie nie dzieje. Ok zmienilem na euro i ten sam objaw. Nie chodzi mi zeby pokazywal kanaly tylko zeby pokazal menu. Po wlaczeniu do pradu swieci sie jasno niebieska dioda nie reaguje na pilota ani na przyciski na dekoderze. Sa jakies sposoby na rozwiazanie tego problemu ??? Dzieki za odpowiedz.

 

 

Spróbuj znaleźć na telewizorze oznaczenie pod które podpiąłeś HDMI [EXT x]. Gdzieś na telewizorze masz też przyciski do zmiany ext - wybierz to, pod które masz podłączone hdmi lub eurozłącze. Jeżeli świeci się jasno (bardzo) niebieska dioda to kliknij w przycisk po lewej. Jeżeli to nie pomoże wówczas możesz idź do tego samego APS z dekoderem i umową. Wymiana gwarancyjna 10 dni i masz od ręki nowego samsunga. Żadnych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu "Ustawienia TV" są do wyboru cztery opcje dla rozmiaru obrazu: Pełny, Mieszany, Pan&Scan, Letterbox - to samo można zmienić przyciskiem PSIZE na pilocie. Oprócz tego można wybrać typ telewizora- 4:3 lub 16:9 oraz wyjście HD->Compoment, HD->HDMI, TV-Scart(CVBS), TV-Scart (RGB), TV-Scart (S-Video). Niezależnie od tego ostatniego ustawienia obraz jest wysyłany przez wszystkie wyjścia dekodera (sprawdziłem).

 

Napiszcie, których kanałów powinno dotyczyć ustawianie opcji wyświetlania obrazu (tj. Letterbox, Pełny, Mieszany, Pan&Scan): kanałów nadawanych w formacie 4:3, kanałów 16:9, czy wszystkich? Pytam dlatego, że na początku mojego używania tego dekodera opcją PSIZE zmieniałem "rozmiar" kanałów 4:3, kanały 16:9 na telewizorze panoramicznym wyświetlały się zawsze na pełnym ekranie. Po kilku miesiącach dekoder zmienił sposób działania: kanały 4:3 były wyświetlane "rozciągnięte" na całym ekranie, a na kanałach 16:9 mogłem sobie zmieniać ustawienie rozmiaru. Trwało to też kilka miesięcy, aż tu przedwczoraj dekoder wrócił do poprzedniego ustawienia: teraz znów mogę zmieniać rozmiar kanałów 4:3, a kanały 16:9 są zawsze na pełnym ekranie.

 

W jaki sposób zmieniać zachowanie dekodera? Zmiana opcji typu telewizora (4:3 na 16:9 i odwrotnie) nie przynosi żadnych skutków, podobnie zmiana wyjścia. Dziwne to dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Panowie mam takie pytanie mianowicie bede rozdzielac sobie cyfre wczesniej czy pozniej poprzez spliter na 2 tv

Jednak na dana chwiel chce kupic jakis dekoder Hd zeby "cieszyc " sie obrazem:)

Prosze mi powiedziec czy model SAMSUNG HD DSB-H370G dostepny na allegro u kilku sprzedawcow bedzie nadawal sie do odiobru Cyfry czy to jest tylko do cyfrowego polsatu

Z gopry dziekuje za odpowiedz jesli ktos ma jakies sugestie odnosnie innego taniego dekodera hd chetnie przeczytam dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie Cp.

Ja bym uważała z tymi DEKODERAMI na allegro. W sumie to jest dekoder HD. Ale nie raz słyszałam jak ktoś kupił dekoder na allegro z zaległościami i starą kartą. Niby zaległości nie ma obowiązku żadnego płacić, ale pieniądze wydane bez sensu. Lepiej udać się do APS-U i kupić sobie PRE PAID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać ręcznie. W wątku tym jest opisane jak to się robi.

Szukaj w tym miejscu

 

Większość pozycji jest. Można dodać trzy własne satelity. Wystarczy w menu: Instalacja, Ustawienia LNB, Satelita wybrać "Satellite 1 (0.0°)", (lub Satellite 2, lub Satellite 3)

... ... ...

Menu, Instalacja (PIN 0000), Ustawienia LNB. Przechodzisz na opcję Satelita. Prawą strzałką (lub lewą) naciskasz tyle razy, aż ujrzysz Satellite 1 (0.0 °). Reszty nie zmieniasz. Jeśli posiadasz instalację na kilka satelitów, ustawiasz jeszcze opcję Tryb DiSEqC na odpowiedni. Naciskasz OK aby zapisać. Gotowe.

... ... ...

Rzeczywiście w Skanowaniu Selektywnym nie ma tego. Wybierz Skanowanie Transponderów. Tu już widnieje na liście dodany wcześniej Satellite 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moj samsung zachowuje sie w nastepujacy sposob. Podlaczony przez HDMI do ampitunera sony str-dg820 dziala gdy tylko wlacze go do sieci. Problem zaczyna sie gdy wylacze pilotem dekoder i znow wlacze. Nie pokazuje obrazu przez HDMI pokazuje przez component podpiety do tv. Sprawdzalem kable HDMI jaki gniazda w ampituerze czy tez telewizorze jednak taki objaw ma tylko przez HDMI przez component normalnie wyswietla obraz. Tutaj jakby nie zalaczal sie mam ciagle migotanie ekranu. Zeby znow zalapal przez HDMI musze wylaczyc z gniazdka i znow wlaczyc wtedy znow widac kanaly. Ktos ma takie objawy czym to jest spowodowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.

Mam Cyfrowy Polsat, który kupiłem z dekoderem PVR, w międzyczasie pojawił się w pokoju telewizor z Full HD i chciałbym kupić Samsunga na Allegro i przełożyć swoją kartę do niego, da radę, czy karta współpracuje i sparowana jest tylko z moim dekoderem PVR i nie będzie działać na nowym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś właśnie mam nowy dekoder 370. Wcześniej 305. I co mnie zdziwiło. Po ok 1 godz od wlaczenia dekoder sie wylacza ( ale nie przechodzi na standby) - brak sygnalu wyjsciowego (euro) i po kilku sekundach sie wlacza. Czestotliwosc tego zachowania sie zwieksza. Po wylaczeniu z sieci na jakis czas sie wszystko uspokaja i jest ok. Jak myslicie - wina dekodera , a moze ustwien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...