Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam zmiana jest taka, że na końcu czasu przywracamy stan jaki był na początku czasu timera. Czyli jeśli wystartował timer przy włączonym dekoderze, to zostawi włączony, a jeśli przy wyłączonym to wyłączy. Jak będę miał chwilę to jeszcze sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do problemu HDMI po aktualizacji softu. Kupilem w celach naukowych uszkodzony ( nie włączajacy się) dekoder za pare groszy. Bez problemu naprawiłem, miałem ten sam problem ze swoim i moje podejrzenia sie sprawdziły. Uszkodzony kondensator 2200 uF 10 V. Wszytsko zadzialało bez problemu, także po HDMI. Dekoder mial poprzednią wersję softu i po czasie wyskoczylo zapytanie o instalację nowego czyli 260. Zaryzykowałem dla dobra nauki mimo że wyskoczyła informacja że w przypadku polączenia przez HDMI w tracie aktualizacji bedzie czarny obraz. Enter i pare minut czekania i to samo co z poprzednim dekoderem …ogladanie po HDMI stało się niemozliwe …obraz cały zielony. WG mnie JEST TO DOWÓD NA TO ŻE NAJNOWSZY SOFT JEST WADLIWY I POZBAWIA CZĘŚCI KLIENTÓW OGLĄDANIA OBRAZU W JAKOŚCI CyFROWEJ CO NIJAK SIE NIE MA DO NAZWY POLSATU, OD DZISIAJ JEST TO DLA MNIE "ANALOGOWY POLSAT" .

Sprawdziłem u kolegi na innym tv i dekodery działają więc jest to wina dogadywania się sprzętu . Ja mam Samsunga PS 42 C 91 H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej zaskakuje że on nawet z telewizorami Samsunga robi problemy, rozumiem nowe Panasoniki bo z nimi zawsze są problemy ze względu na rozwinięte oprogramowanie i mocne zabezpieczenia ale żeby telewizory tej samej firmy nie działały z dekoderem po aktualizacji?

 

tylko problem jest taki że aktualizacja jest bardzo wartościowa i nie powinno się jej pominąć:

- informacje o ograniczeniach wiekowych nadawanego programu na pasku menu

- telegazeta po HDMI

- polepszenie odbioru kanałów i przełączania kanałów HD

 

minusem oczywiście kanał 21, ktory psuje całą dobrze ułożoną listę no i to że w wielu przypadkach mamy telegazetę po HDMI ale nie mamy obrazu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej zaskakuje że on nawet z telewizorami Samsunga robi problemy

no właśnie i to jet dosyć nowy model tv zdaje się z 2008 r.

Co do samego softu to i owszem jest duży postęp i mi nawet ten kanał 21 nie przeszkadza.

Mam wkrótce zamiar brać Sagema z "twardzielem" i stąd obawy czy z moim tv będzie "gadał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem cała wina za brak odbioru przez kabel HDMI jest po stronie Waszych telewizorów .

Mojego Samsunga DBS-H370G podłączałem do trzech TV i ze wszystkimi współpracuje przy połączeniu kablem HDMI ( Samsung 2333HD , Samsung UE46C6000 i LG Lcd 37lc2RR ) i w przypadku starego jak i nowego softu wszystko jest ok . Nie należy winić nowego softu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az mi się przypomniało jak jeden burak w sklepie motoryzacyjnym próbował mi wmówić że ładowarka samochodowa 12V do netbooka jest niekompatybilna z moim samochodem :) (VW Golf GTi) a spowodowane było to zabezpieczeniami w samej ładowarce i nowym mocnym akumulatorem, po mnie przyszedł facet mający diesla i miał to samo. Dobra rada masz problem z ładowarką samochodową wymień samochód :)

 

powiem wprost jeśli od operatora w umowie dostajemy parowany dekoder to możemy oczekiwać że ma działać ze 100% odbiorników po każdej kolejnej aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder ma działać zgodnie ze standardem HDCP co nie oznacza, że wszystkie tv spełniają ten standard.

Ponadto nie każdy tv posiadający HDMI musi obsługiwać protokół HDCP.

Stosowanie HDCP wymaga opłat licencyjnych, dlatego nie wszyscy producenci są zainteresowani implementacją.

Jak widać z doświadczeń również abonentów N i c+, identyczne problemy maja nbox i dekodery z oferty c+. Implementacje tego protokołu u rożnych producentów telewizorów jest różna, rozwiązaniem jest połączenie z wykorzystaniem sygnału YPbPr (tzw. Component Video) plus RCA audio (potocznie Cinch).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia[/url]":1rrr7xqu]YPbPr (tzw. Component Video) - standard analogowego przesyłania obrazu, do niedawna popularny w zastosowaniach profesjonalnych, obecnie wychodzący z użycia na rzecz przesyłu cyfrowego.

Tak, do przesyłania obrazu HD analogowo. Jakość lepsza niż po SCART, ale różnicę między HDMI a YPbPr widać, szczególnie jeżeli do połączenia tego drugiego używamy słabych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał YPbPr (tzw. Component Video) nie odbiega jakością od HDMI przenosi identyczne parametry obrazu.Jakość przekazu HD emitowana z satelity jest na tyle niska, że zastosowanie połączenia komponent jest niezauważalne. Podstawowym elementem, który wpływa na jakość obrazu jest wyjście YPbPr w dekoderze, a te akurat w H370G jest b.dobre.Oczywiście w sygnale analogowym ważne jest stosowanie kabli dobrej jakości.

Zwróć uwagę, że domyślnie jeszcze do niedawna w zestawie H370G dawano kabel komponent.

Dopiero po wprowadzeniu zmian w software i hw dodano do zestawu kabel HDMI, który zastąpił komponent.

Dla niezorientowanych kilka słów o sygnale component i nie tylko.

http://pl.wikipedia.org/wiki/YPbPr http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV

http://en.wikipedia.org/wiki/Component_video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samsungach pada układ zasilania, pogłoski o słabych pamięciach są niesprawdzone, ale w przypadku użyczenia dekoder musisz oddać, jak go nie zwrócisz to kara jest chyba 599zł masz w cenniku na stronie CP aktualne kary za niezwrócenie dekodera HD

 

natomiast co do mojego modelu pojechał do serwisu Panasonika (telewizor został u mnie :)) wygląda na to że właśnie ta ostatnia zmiana spowodowała zmianę w obsłudze HDMI, którą mój telewizor rozumie jako atak man in the middle, można to załatwić zmiana oprogramowania w TV ale poprzez wprowadzenie groźnej luki, więc nie ma szans by działał z dekoderem z oprogramowaniem tej wersji, wedlug serwisu rozwiązanie leży po stronie Samsunga, bo błąd jest w oprogramowaniu dekodera toteż jutro wysyłam faksem do UOKiK zawiadomienie o podejrzeniu celowego działania na szkodę klienta z załączeniem tego co dostałem z serwisu Panasonika, boję się niestety że jak zmiana wejdzie to może pogorszyć odbiór na kanałach HD, bo wlaśnie przy kanałach HD dzieją się cuda z HDMI

 

natomiast co do pomyłek pisanych w poście wcześniej przez kolegę @Oriona dekoder obowiązuje inna licencja HDMI zawierająca HDCP niż odbiornik TV, wymagania względem urządzenia odbiorczego są mniej restryjcyjne niż względem nadawczego bo to on szyfruje transmisje, odbiornik musi mieć tylko właściwy klucz, poza tym HDMI standard stworzony m.in przez Philipsa, Sony, Panasonika i Toshibę ze względu na kompatybilność z DVI nie wymusza HDCP mimo że zakup licencji HDMI oznacza też zakup intelowskiej HDCP, pomimo to wszystkie telewizory w/w marek na rynku są w pełni zgodne z HDCP ale umożliwiają też wyświetlenie poprzez HDMI transmisji bez HDCP (np. z komputera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, na moim Panasonicu TX-37LZD80 nie zaobserwowałem żadnych problemów podczas połączenia kablem HDMI.

 

też mam starszy model i na nim działa, problemy są z modelem TH-P50RT2B. Natomiast na TX-P42GW10E miałem wcześniej te same problemy z EzyBoxem. Ale tam mi odpowiedział producent EzyBoxa, że nie testowali sprzętu pod kątem poprawności pracy HDMI, mają informacje że coś nie działa ale niestety nie będzie działało poprawnie bo dekoder nie jest rozwijany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...