Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1080i nic nie daje, już pisałem:

(przy 1920x1080 jest ten sam problem)

 

dziabolek7 niestety nie masz racji, tutaj fragment instrukcji:

67417159.jpg

 

Zresztą najlepiej problem widać na kanałach HD, wtedy i tak nie działa skalowanie dekodera, także obojętnie czy ustawię Letter Box czy Pełny czy jeszcze inny to i tak mam oryginalny obraz. Skalowanie w telewizorze także wyłączone, żeby nie rozciągać obrazu. Mam prośbę, żeby ktoś sprawdził np. na Polsacie HD lub Eurosport HD i przy wyłączonym skalowaniu obrazu w telewizorze czy też macie to przesunięcie kilku pikseli w prawo. Wystarczy podejść do telewizora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie troszkę może głupie pytanie. Kilka dni temu dostałem ten dekoder. W zestawie był dołączony kabel hdmi. Posiadam telewizor FullHD i chciałbym zapytać czy aby odbywała się komunikacja przez kabel hdmi musi być też podłączony kabel Euro? Nie znam się na tym za bardzo, możliwe że coś źle ustawiam ale na samym kablu hdmi nie mam ani obrazu ani dźwięku a z tego co się zorientowałem to kable hdmi przesyłają video i audio. Po podpięciu kabla euro i hdmi wszystko gra, w dekoderze ustawiełem HDTV - HDMI tylko pytanie czy to już działa jako HD czy jako zwykły sygnał przez euro? Posiadam też kable component i audio L/R. Czy można je zastosować zamiast euro...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w tv ustawię, żeby pokazywał natywny obraz jaki idzie z dekodera, to nie mogę regulować pozycji obrazu. Regulować mogę dopiero jak ustawię jeden z trybów rozciągania.

A tutaj zdjęcie mojego problemu:

image026y.jpg

widać przynajmniej 3 rzędy niewykorzystanych pikseli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w tv ustawię, żeby pokazywał natywny obraz jaki idzie z dekodera, to nie mogę regulować pozycji obrazu. Regulować mogę dopiero jak ustawię jeden z trybów rozciągania

 

U mnie daję się ustawić w regulacji obrazu telewizora a jak nie pomaga ...to serwis producenta

lub wymiana w CP.

Posiadam też kable component i audio L/R. Czy można je zastosować zamiast euro...?

 

Wszystkie połączenia powinny działać niezależnie i na każdym obraz musi być , a jego jakość jest

uzależniona od sygnału z satelity i .....telewizora , który musi być przynajmniej HD-Ready.

Trzeba to dokładnie sprawdzić a nawet same kable , aby wykluczyć ewentualne uszkodzenia

samego tunera lub telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał ktoś coś podobnego?

 

Prawdopodobnie musisz zmienić konwerter, udało mi się osiągnąć to samo (notabene na TV Samsunga), nic nie wyszukiwało ale na innej instalacji wszystko działa OK, znaczy że jest to na 90% wina konwertera. Zakładam że często nie odłączasz dekodera od prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujący problem z tym dekoderem. Dzisiaj zaciął się na jednym kanale. Nie było dźwięku ale obraz był. Przy próbie przełączenia kanału na pasku zmieniał się program ale obraz pozostawał cały czas z tego samego kanału...Z pilota nie dało się wyłączyć dekodera. Wyłączyłem go z prądu. Włączyłem i w efekcie nie działają mi teraz na pilocie przyciski od 0-9. Wczoraj na jakieś 30min dekoder wyświetlał że kanały są zablokowane. Co w takiej sytuacji zrobić? Mam jeszcze 5 regulaminowych dni na odstąpienie od umowy. Dekoder mogą mi wymienić na inny w ASP czy muszę go odsyłać do warszawy? Dodam że umowę przedłużałem poprzez warszawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder i spisuje się w miarę,szkoda ze Polsat na siłę blokuje w nim funkcje.Na szczęście kanały z poza pakietu w MPEG4 udaje się ustawić np Eska TV.To samo Cyfra niby mają Pace 500 GB ale soft zjechany na maksa,odbiornik nie posiada podstawowych funkcji co dekodery Fta za nieco ponad 100zł.Dziwią mnie wasze komentarze o wadliwości konwerterów,miałem wcześniej Cyfrę i dowiedziałem się ze mam walnięty konwerter.Więc wymieniłem teraz do niego wróciłem był testowany na Technisacie telewizji na kartę oraz ze Samsungiem DSB-H370G i chodzi w porządku.Na pytanie konsultanta ze konwerter jest wadliwy,proszę odpowiadać.Wadliwy to jest pan z dekoderem pańskiej firmy :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pilocie masz przycisk STB i TV. STB to dekoder, TV to telewizor, przełączając na TV nie zmienisz kanałów na dekoderze.

 

Co do konwerterów, to możliwe że faktycznie są jakieś problemy z ich obsługą przez dekodery. Pamiętam że były problemy z dekoderami CP i obsługą niektórych DiSEqC. Ja widziałem odwrotną sytuację konwerter Cyfry działał z PACEm a nie działał z 370.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Niewiem co się stało z dekoderem DSB-H370G. Wogóle nie chce diałać. Nie świeci się nawet dioda. Dzisiaj rano działał a teraz nie chce, ale dzisiaj wyłączyli u mnie prąd. Czy to może byc powodem? A co się mogło stać? czy naprawa jest wartna? Dekoder jest po gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znam życie, ten prąd nie wyłączyli tylko ktoś coś włączył i zabezpieczenia wybili a zasilacz się od tego po prosru spalił miałem tak z laptopem ;)

ja nic nie robiłem i inni nic nie robili. Po jakiejś godzinie włączyli ale był taki moment że włączyli i odrazu po sekundzie wyłączyli. Nienawidzę tego zakładu to jestem pod niego podłączony. Nieraz wyłączaja prąd codziennie albo nawet kilka razy dziennie. Gdyby jakaś burza albo silny wiatr, ale tu kiedy jest czyściutkie niebo i zero wiatru to wyłączają. Teraz to powinienem im ten dekoder zanieść do nich i powiedzieć żeby mi naprawili i to za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakiejś godzinie włączyli ale był taki moment że włączyli i odrazu po sekundzie wyłączyli.

I to pewnie był ten decydujący moment o "końcu życia" twojego dekodera :roll: Za krótki czas trwania zasilania w zbyt krótkim okresie czasu i pewnie już troszkę wysłużony dekoder potraktował to jako skok napięcia albo nawet w tym czasie rzeczywiście było zbyt duże napięcie w sieci i dekoder szlag trafił :]

 

Nienawidzę tego zakładu to jestem pod niego podłączony. Nieraz wyłączaja prąd codziennie albo nawet kilka razy dziennie. Gdyby jakaś burza albo silny wiatr, ale tu kiedy jest czyściutkie niebo i zero wiatru to wyłączają. Teraz to powinienem im ten dekoder zanieść do nich i powiedzieć żeby mi naprawili i to za free

A to nigdy nie informują o przerwach w dostawie prądu, bo będą coś robić itp. :?::roll: Pozatym to kiedy mają coś robić przy elektryce jak nie w ładną pogodę? W deszcz i burzę, żeby ich tam na słupie "popieściło" :> :twisted: Jeśli była informacja o przerwie w dostawie prądu, to raczej ze skargą nic nie wskurasz, bo to nie ich wina, że ich abonenci zostawiają całodobowo podłączone do sieci odbiorniki TV, Sat, komputery itp. itd. i w takich przypadkach mogą im odbiorniki przestać działać już na amen :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nowy soft do Samsunga DSB-H370G pojawić się powinien w drugiej połowie sierpnia. Oprogromowanie przeszło pomyślnie fazę testów, i wkrótce ma zostać udostępnione na satelicie.

 

Kolejna wersja softu właśnie przeszła testy wewnętrzne, teraz ma wyjść na testy do CP, które zwykle trwają ok. 2-3 tygodnie. Potem - samo wrzucenie na satelitę - od kilku godzin do kilku tygodni - zależy od paru czynników. - wypowiedź programisty firmy Samsung.

 

źródło : www....

 

 

Ciekawy jestem co nakombinują teraz, oby nie raczyli zmieniać nic z listą ulubionych bo ich ponownie przeczołgam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...