Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z - czarnymi pasami - niekoniecznie - przecież dekoder samsunga ma możliwość skalowania wysyłanego obrazu pod klawiszem P.Size - w ten sposób nawet przy programach nadawanych 4:3 znikają mi pasy, i już mogę nagrywać, np film w formacie 16:9, oczywiście nagrywam go na swojej nagrywarce stacjonarnej i jest naprawdę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Próbowałem dzisiaj przenieść Comedy Central Polska i inne z listy Polsatu na moją listę ulubionych ,ale nie dałem rady. Samsung nie potrafi wyświetlić mi

listy Polsatu z której przerzuciłbym kilka nowych programów. Otwieram wyłącznie okno z moimi listami ulubionych. Pomóżcie !! Dzięki.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moim samsungiem hd, choć może to być pewnie problem z anteną.

 

Otóż jak się okazało po moim niedawnym powrocie do domu rodzinnego od czasu aktualizacji softu w dekoderach h370g (tego który zapobiegał cięcia się obrazu na kanałach hd) nie odbierają programy eurosport hd i eurosport hd 2, a teraz nowo dołączony NG Wild hd. Pasek jakości sygnału pozostaje czarny i ma 0%, nawet po dłuższym oczekiwaniu, wcześniej przed zmianą softu było ok. Nie jestem w 100% pewnie czy antena była poruszana, domownicy zapewniają że nie (nie wiem nie było mnie).

 

Jakość sygnału na pozostałych kanałach hd około 70% (żółty pasek), na zwykłych też, czasem nawet zielony, ale jak zapewniał jeden z monterów anten, na podlasiu tu gdzie mieszkam i przy antenie 90cm, raczej więcej się nie osiągnie.

 

Opisałem wszystko i moje pytanie czy to wina po stronie anteny, może trzeba wyregulować, czy też zmiana softu mogła wpłynąć jakoś na to że kanały te nie działają.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej antenie nawet na Podlasiu powinno być 100%. Ten monter musiał byc słaby i coś źle zamontował albo mocno wiatr wiał tak można że przestawił antenę.

 

Na prawdę coś masz źle z anteną. Jestem obecnie ....... na stopniu 9W a ty jesteś na ok 22E

Więc kto ma bliżej do 13E?

Tutaj ludzie sobie radzą i na elipsach siatkowych maja jakość 70 a na 80 normalnych mają 100% - trzeba bobrze antenę dopieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki w takim razie popróbuje z anteną, co do sygnału to jak się dowiedziałem monter rzekł iż w naszym regionie antena powinna mieć 110cm+ aby sygnał był bardzo dobry bo podobno jak się wyraził drzewa przesłaniają.....

 

W takim wypadku pobawię się z anteną, jeszcze raz dzięki za rozwianie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki w takim razie popróbuje z anteną, co do sygnału to jak się dowiedziałem monter rzekł iż w naszym regionie antena powinna mieć 110cm+

 

Co on gada za głupoty. Gdzie Ty mieszkasz na Podlasiu? Ja montowałem 2 anteny Corab 900 w Białymstoku i na obu miałem poziom sygnału bliski 100% (nbox recorder). 90cm powinna zapewnić silny sygnał, a bez problemu powinieneś odbierać też na 80 cm. Nie stawiaj żagli :) (110cm), a pokombinuj lepiej z anteną - może zmień miejsce montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma przeszkód terenowych drzewa, sąsiednie budynki fragmenty dachu, to antena 80cm na terenie całego kraju jest w stanie zapewnić poprawny odbiór z HB. Problemem są "instalatorzy", którzy nie posiadaj wiedzy i sprzętu pomiarowego umożliwiającego maksymalne wykorzystanie zysku zestawu antenowego. Niebanalną wiedzą jest dopasowanie właściwego konwertera do danego modelu anteny. Z antenami Corab najlepiej współpracują konwertery Inverto. Warto również korzystać z gotowych zestawów antenowych (80cm) przygotowanych przez nadawców, które zostały przetestowane pod tym kątem.

W Samsung DSB-H370G pasek sygnału, który można zaobserwować np. w menu Skanowanie Transpondera powinien mieć na wszystkich transponderach kolor zielony i być minimum w 3/4 długości całego paska sygnału.

Na antenie 90cm na prawie wszystkich transponderach jest on wypełniony w 100%, na niektórych w 90% (emisja DVB-S2/8PSK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem sposób na to długie przełączanie się kanałów SD na HD otóż:

 

z kanału SD przełączamy na kanał HD i po przełączeniu natychmiast przełączamy z powrotem na kanał SD i znów natychmiast po przełączeniu z powrotem na HD i powinno od razu zadziałać - u mnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w\ogóle będzie - choć teraz i tak nie jest już źle - a było gorzej - może być też że to jest wina w nadawania sygnału, że tak to działa. Z drugiej strony sygnał z Astry jest po\prostu mocniejszy i to też swoje robi - podejrzewam, że gdyby Polsat przeniósł się na Astrę to wiele problemów by zniknęło - a tym czasem uparcie trzymają się hotbirda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja gadałem w tej sprawie z konsultantem na infolinii krótko przed świętam Bożego Narodzenia i zapewniał mnie że do świąt ten soft napewno sie pojawi... mam połowe lutego a tu rzadnej reakcji i działań ze strony CP i serwisu Samsunga... Przy odrobinie szczęścia do Wielkanocy się pojawi... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...