Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wziąłem sobie niedawno ten dekoder za 399 zł - w trakcie trwania abonamentu i zauważyłem że na discovery HD kanał czasami się klatkuje. Na infolinii Polsatu poradzili mi aby przeskanować wpierw na nowo transponder a potem całą sieć. Ale pomogło to na krótką chwilę. Jeszcze zauważyłem że to klatkowanie pojawia się czasami - jakby w określonych porach dnia.

 

Także widzę że że więcej ludzi ma z tym problem - i zarazem cieszę się z tego że to nie jest wina mojego egzemplarza dekodera czy anteny. Mam już starszawą (minimum 10 lat) antenę 90 cm średnicy

- aluminiową - pamiętającą czasy dekoderów analogowych - ale widzę że się dobrze trzyma. Zamocowana jest również do obrotnicy sterowanej niezależnym urządzeniem. Także któregoś dnia będę mógł popodziwiać sobie sygnał HD z Astry - zobaczę wtedy jaki tam jest sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie dotyczace tego wlasnie dekodera. O co chodzi z paskiem sygnalu przy wyborze kanalu jesli jest czerwony?? Mam tak np na Vivie Polska ;// ale nie tylko, na niektorych programach wskaznik jest na takim samym poziomie ale zielony a na niektorych czerwony ;// Moja karta nie zostala jeszcze aktywowana, ale to chyba nie powinno miec zwiazku bo przeciez Viva jest niekodowana ;/ Dodam, ze podlaczylem zamiast Samsunga jakis inny starszy cyfrowy tuner i tam Viva smiga. W czym problem??

 

 

 

EDIT:

Ok juz sobie poradzilem, musialem cos namieszac w ustawieniach, po przywroceniu do fabrycznych wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnął mi stary tuner i chce kupić, zamienić na nowy.

Na wątku o Echostarze HD jest jedna ściana płaczu, a tu czytam i żadnej negatywnej informacji o Samsungu HD.

Czyżby był o niebo lepszy od tamtego?

A tak na marginesie.

Narzeka tu wiele osób na klatkowanie kanałów HD, a czy ktoś zmienił sobie konwerter, który bezapelacyjnie przy kanałach HD musi być inny, lepszy, czulszy.

Ja aktualnie, całkiem przypadkowo, mam zamontowany konwerter do TV HD i ciekawe czy będą miał podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten ten dekoder i jestem bardzo zadowolony. Ani razu się nie zawiesił! Wcześniej miałem Echostara SD, zawieszanie obrazu występowało kilka razy dziennie. Co do kanałów HD, to na Discovery HD co jakiś czas pojawia się szatkowanie, ale na szczęście tylko na Discovery HD pewnie dlatego, że to emisja testowa. Napiszę jeszcze, że nie ma konwerterów do HD i do SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konwerterów się nie upieram, choć podejrzewam, że te starszego typu (mające kilkanaście lat) mogą szwankować na HD - tak myślę.

Kupiłem i zainstalowałem Samsunga. (za 299 zł na własność)

Nie chcę chwalić przed zachodem słońca ale na razie wszystko gra.

Dziwi mnie tylko jedna rzecz.

Na Echostarze miałem obraz ostry jak żyleta a na Samsunga jest lekko rozmyty, ale dla odmiany bardziej naturalny.

Widać to szczególnie na TVN24, gdzie napisy na banerze u dołu są teraz mało czytelna a poprzednio były jak wycięte - tak ostre.

Dziwne to, ale poza obrazem w poprzednim tunerze wszystko było na nie.

Zacinanie obrazu, dźwięku.......etc.

No i końcowy pad po 4 latach służby zapisze się grubymi zgłoskami w mej pamięci. :evil:

Czy namiętne oglądanie programów (12-18h/dobę) tak strasznie dobija tunery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment połączony jest przez kabel EuroSkart, czy jak to się nazywa.

Mam w tym momencie TV SD, więc trudno tu wyrokować, jaki obraz powinien być.

Konstatuje jedynie, że na tym samym TV przy Echostarze obraz był krystaliczny i ostry jak brzytwa a przy Samsungu HD, jest leciutko rozmyty.

Jeżeli nie ma w tym momencie napisów na ekranie jest to niezauważalne, ale przy napisach jakie występuja w programach informacyjnych jednak to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym ze ludzie nie czytaja instrukcji... Rozmycie moze byc spowodowane tym ze standardowo (przy zakupie) jest rozdzielczość 576p... a w prawym górnym rogu pilota jest przycisk zwiekszenia rozdzielczości do 1080i. A ludzie tak ogladają badziewnie i mówią że super mają DiscoveryHD :lol2: Bywaja także przypadki jak podłącza sie do dekodera dwa kable - EURO i HDMI... z tego co wiem kabel EURO ma pierwszeństwo przed HDMI i wykrywa sie jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi przedmówco, czy twierdzisz, że jeżeli ja mam telewizor SD, to zmiana rozdzielczości dla HD coś da?

Dodatkowo podałem wcześniej, iż miałem Echostara SD a nie HD, gdzie obraz był bardzo dobrej jakości, więc czy to przestawianie rozdzielczości ma jakiś sens, ale spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie rozdzielczości ma sens dlatego, że ten tuner ma buga powodującego rozmycie obrazu, które znika po (zwykle kilkakrotnej) zmianie rozdzielczości. Jeśli nie pomoże jednokrotna zmiana - próbuj do skutku, przełączaj kilka(naście) razy klawiszem zmiany rozdzielczości i obserwuj obraz. Za którymś razem "wskoczy" ostrość.

Dodam jeszcze, że jeśli nawet uzyskasz ostry obraz to po wejściu i wyjściu z EPG znów będzie rozmyty. Więc np. ja po prostu nie wchodzę do EPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od wczoraj mam ten dekoder i pojawił się mały problem.

Dodałem drugiego satelite (Astre 1) a następnie użyłem skanowania selektywnego do wyszukania programów. Znalazł sporo kanałów, ale Prosieben, Sat1, Kabel1 tylko w wersji austriackiej i szwajcarskiej. Nie wiem w czym problem ( z tego co znalazłem w google wszystko nadal powinno być na Astrze1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie rozdzielczości ma sens dlatego, że ten tuner ma buga powodującego rozmycie obrazu, które znika po (zwykle kilkakrotnej) zmianie rozdzielczości. Jeśli nie pomoże jednokrotna zmiana - próbuj do skutku, przełączaj kilka(naście) razy klawiszem zmiany rozdzielczości i obserwuj obraz. Za którymś razem "wskoczy" ostrość.

Dodam jeszcze, że jeśli nawet uzyskasz ostry obraz to po wejściu i wyjściu z EPG znów będzie rozmyty. Więc np. ja po prostu nie wchodzę do EPG...

 

Mam ten tuner od ponad roku i zadnego "buga" o ktorym piszesz nie zauwazylem.Widzialem tez 4 inne takie tunery u znajomych i wszedzie obraz jest super.Polecam kupic dobry kabel HDMI

 

 

Co do kanalow niemieckich na Astrze to zajrzyj tutaj: http://www.lyngsat.com/astra19.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...