Skocz do zawartości

Przycięcia obrazu i pikseloza na C+FilmHD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Od kilku dobrych dni walczę z tym problemem na tunku Ferdka, jednak na Philipsie HD od C+ to zjawisko nie występuje. Dlatego mam prośbę do wszystkich posiadaczy sprzętu C+ by napisali tutaj, czy takowe zjawisko zaobserwowaliście na swoich tunerach HD od Cyfry+.

 

Do czego mi się przyda to wszystko. Otóż ponoć taki problem pojawia się na każdym tunerze HD 8) i chciałbym sprawdzić ile w tym prawdy. Ja posiadam 3 tunery i tylko jeden z nich pokazuje różne dziwne rzeczy na ekranie TV podczas oglądania w/w kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mało oglądam TV ale ostatnio wymęczylem 2 filmy na C+ HD :D W ciagu kilku godzin było kilka stopklatek :shock: Antena 120 cm, sygnał idealny, dekoder Philips 6201 (bez dysku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No to o co chodzi, że na moim Philu też bez dysku nie ma tych stop-klatek? Tylko Ferguson je wyłapuje i to też tylko 8800 bo 8900 chodzi na tym kanale jak burza i obraz jak brzytwa!

 

Ja mam co prawda narazie tylko antenke 85cm, ale planuje założenie Triax'a z Multiblockiem na 4 satki... Wtedy będzie to coś w granicach 120cm (średnica anteny). Ciekawe co może być winne, że takie stop-klatki są i wyłapują je tylko niektóre tunery?

 

Może wina leży po stronie procesorów? Są za wolne? Czy może w niektórych tunerach grzeją się mocniej... Czasem mi się to kojarzy trochę z czymś w rodzaju przycięcia obrazu, gdy mamy grę odpaloną na słabym kompie, tyle że tutaj dodatkowo pojawia się jakby pikseloza i czasem trwa to u mnie kilka dobrych sekund i potrafi się pojawić raz na dzień, a bywa że co kilka minut zwala mi czysty obraz i co ciekawe trwa między 2-4 sek. a niekiedy nawet do minuty mi się obraz wywala...

 

 

EDIT:

Z tego co można wyczytać na forum Canal+, to pikseloza była przed przenosinami na nowy transponder. Oznacz to, że większość abonentów (a dokładniej wszyscy) widzieli ją przez przeniesieniem C+FilmHD na 11278V. Teraz nie występuje u każdego, niektórzy nawet zachwycają się poprawą jakości i brakiem zjawiska przycinania obrazu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...