Skocz do zawartości

Sprzęt do odbioru serwisów streamingowych – dyskusja ogólna


szunaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miboxy to zabawki w porównaniu go zidoo czy nvidii. 

 

Więcej możliwości, nowszy system  jak i dłuższy support ma Nvidia, Zidoo dopiero w wersjach PRO jest z nią porównywalne, przy okazji o wiele droższe. Zaletą Zidoo jest możliwość podpięcia dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Ktosiu napisał:

Miboxy to zabawki w porównaniu go zidoo czy nvidii. 

 

Więcej możliwości, nowszy system  jak i dłuższy support ma Nvidia, Zidoo dopiero w wersjach PRO jest z nią porównywalne, przy okazji o wiele droższe. Zaletą Zidoo jest możliwość podpięcia dysku.

I w czym Nvidia czy Zidoo jest lepsze od takiego MiBoxa? Np w kwestii ogladania Netflixa czy Prime Video, Albo HBO Max?

 

Do miboxa też mozna podpiac zewnetrzny dysk z filmami (pomijam już kwestie pochodzenia tychże filmów...)

 

Co do systemu, to mam porównanie Android TV 9 do Android TV 10 na C+ Box oraz 9 i 11 na telewizorze TCL.

 

Na C+ Box żadnej większej różnicy nie ma, a przynajmniej nie przypominam sobie.

 

Natomiast w telewizorze TCL, to jedyna zmiana to taka, że na wersji 11 apka C+ Online działa płynnie na kanałach 50 fps po włączeniu tunelowania audio w ustawieniach aplikacji. Na wersji 9 było też płynnie ale rozjezdzal sie obraz z dźwiękiem.

 

Z kolei Prime Video na 11 jest troche jakby mniej responsywne.

 

Pomijam już jakieś tam jakieś kosmetyczne zmiany w menu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop

To już tylko kwestia gustów i wymogów do czego ma być box używany. 

  Apple nastawiony jest głownie na odbiór , Nvidia poza odbiorem umożliwia udostępnianie i może służyć jako domowy serwer multimediów dla wszystkich urządzeń w domu bez względu na system.  Bonusem jest możliwość grania w gry na wielu platformach. 

 

@Emilio1985 akurat z porównaniami to źle trafiłeś.

Jak się  kupuje markowy sprzęt to sie wymaga jakości i rozszerzonych możliwości a nie patrzy na działanie bo byle jaki tani box ( powiedzmy że coś z x96 czy T95 )   też będzie działał dobrze ale ogólnie stwarzał problemy.

Miboxy nie oferują nic więcej poza obsługą serwisów streamingowych i przydają się głownie dla kogoś kto tylko chce tylko oglądać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ktosiu tylko ja nie polecam MiBoxa Tobie tylko koledze  @jakubros który -moim zdaniem - dosyć wyraźnie określił do czego potrzebuje urządzenie. Wg mnie oglądać Netflixa, lub film z dysku na urzadzeniu za 1000 zł, to lekkie przegięcie, jeśli to samo mozna mieć za 250 zł.

 

PS Domowy serwer multimediów utworzysz na pierwszym lepszym komputerze z demobilu i bedzie to działało nawet na samsungu czy lg z 2012 roku. Wystarczy że sprzęt wspierać bedzie DLNA.

 

Nawet na starym telefonie mozesz taki serwer postawić.

 

 

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro coś kupuje za takie pieniądze to widocznie nie posiada byle jakiego TV tylko dostosowuje boxa do wymagań i możliwości TV które jak widać są za małe że musi je poszerzać boxem, np. ma TV SMART 

Jakoś nie widzę wykorzystanie dobrego boxa tylko do oglądania na starym TV do którego z kolei Miboxy się nadają. 

 

Raz kupiony box powinien służyć latami bez potrzeby wymieniania go co jakiś czas, dla Nvidii to czas ok 10 lat wsparcia tylko dla samego systemu a  dla Mi boxów to max 3-4 lata.  Nvidia z 2017 roku ma cały czas aktualizacje na równi z nowszym z 2019 roku  i jeszcze będzie mieć przynajmniej przez 5 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie sugestie. Oczywiście że mogę wydac 1/3 tej kwoty. Ale zalezy mi przede wszystkim na jakości sprzętu, co by zapewnial jak najlepszą jakość obrazu podczas filmów w głównej mierze o jakosci 4k o wielkosci 30-80 Gb, a po drugie zapewniał jak najszybszą i jak najbardziej płynne oglądanie Iptv oraz uslug streamingowych typu Dazn, Sky Switzerland czy Telly. Dlatego też sądzę, że sprzęt typu Nvidia Shields Pro czy Zidoo są lepsze w tej materii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ktosiu napisał:

Skoro coś kupuje za takie pieniądze to widocznie nie posiada byle jakiego TV tylko dostosowuje boxa do wymagań i możliwości TV które jak widać są za małe że musi je poszerzać boxem, np. ma TV SMART 

Jakoś nie widzę wykorzystanie dobrego boxa tylko do oglądania na starym TV do którego z kolei Miboxy się nadają. 

 

Raz kupiony box powinien służyć latami bez potrzeby wymieniania go co jakiś czas, dla Nvidii to czas ok 10 lat wsparcia tylko dla samego systemu a  dla Mi boxów to max 3-4 lata.  Nvidia z 2017 roku ma cały czas aktualizacje na równi z nowszym z 2019 roku  i jeszcze będzie mieć przynajmniej przez 5 lat. 

No jak sie kupuje Samsungi, które wsparcie mają czasami 2-3 lata, to sie później trzeba szarpać z przystawkami. Przerabiałem te marke i nigdy więcej.

 

Z tymi aktualizacjami to bym tak nie przesadzał. Tak jak pisałem - zazwyczaj niewiele wnoszą, a czasami nawet potrafią coś schrzanić. Mało tego... Pod koniec pazdziernika światlo dzienne ujrzy nowy Fire Cube od Amazona. Będzie on na bazie... Androida 9, podobnie jak zeszłoroczne sticki. I co? Pół swiata się nim zachwyca :)

4 minuty temu, jakubros napisał:

Dziękuję za wszelkie sugestie. Oczywiście że mogę wydac 1/3 tej kwoty. Ale zalezy mi przede wszystkim na jakości sprzętu, co by zapewnial jak najlepszą jakość obrazu podczas filmów w głównej mierze o jakosci 4k o wielkosci 30-80 Gb, a po drugie zapewniał jak najszybszą i jak najbardziej płynne oglądanie Iptv oraz uslug streamingowych typu Dazn, Sky Switzerland czy Telly. Dlatego też sądzę, że sprzęt typu Nvidia Shields Pro czy Zidoo są lepsze w tej materii. 

Jak uwazasz :) Kto bogatemu zabroni :) moim zdaniem przepłacasz. To co ma chodzić dobrze to bedzie chodziło dobrze, a to co ma klatkować, to bedzie klatkować. I tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop, ostatnio w temacie o Viaplay napisałeś, że nie polecasz.
Nie jesteś konsekwentny.
Uważam, że Tizen bije na głowę Google TV cz TVos, ale mimo wszystko Apple TV jest z przystawek najlepszy, o czym napisałem.
No jak sie kupuje Samsungi, które wsparcie mają czasami 2-3 lata, to sie później trzeba szarpać z przystawkami. Przerabiałem te marke i nigdy więcej.
Wierutna bzdura! Samsungi z 2017 roku mają wszystkie apki. To, że C+ jest nieogarnięty, to nie wina Samsunga. Uważam, że Tizen jest najlepszy, a miałem wszystko poza WebOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawopOk, to korzystaj póki możesz.

 

Samsung znany jest z tego że szybko porzuca wsparcie dla starszych systemów. Jak masz tv z 2017 r., to pewnie niedługo to nastąpi.

 

Załatwili tak mnie z youtube, załatwili tak kolegę z dedykowaną kamerą do telewizora po 3 miesiącach od jej zakupu... Wszystko przed Tobą :)

Edytowane przez Emilio1985
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawop napisał:

Bo nie ma z nim takich problemów jak są z Androidem, jak np brak dopasowania klatek

W kwestii dopasowania klatek, to nie wina Androida, tylko deweloperów. Akurat wspomniany przez Ciebie C+ elegancko sie z tym uporał juz chyba z poltora roku temu.

Nic nie klatkuje na telewizorze z Android TV

Edytowane przez Emilio1985
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawopOk, to korzystaj póki możesz.
 
Samsung znany jest z tego że szybko porzuca wsparcie dla starszych systemów. Jak masz tv z 2017 r., to pewnie niedługo to nastąpi.
 
Załatwili tak mnie z youtube, załatwili tak kolegę z dedykowaną kamerą do telewizora po 3 miesiącach od jej zakupu... Wszystko przed Tobą
TV mam z 2020 roku. Powielasz, bzdury, ok. 7-8 lat apki są wspierane i jest to wystarczające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jakubros napisał:

Dziękuję za wszelkie sugestie. Oczywiście że mogę wydac 1/3 tej kwoty. Ale zalezy mi przede wszystkim na jakości sprzętu, co by zapewnial jak najlepszą jakość obrazu podczas filmów w głównej mierze o jakosci 4k o wielkosci 30-80 Gb, a po drugie zapewniał jak najszybszą i jak najbardziej płynne oglądanie Iptv oraz uslug streamingowych typu Dazn, Sky Switzerland czy Telly. Dlatego też sądzę, że sprzęt typu Nvidia Shields Pro czy Zidoo są lepsze w tej materii. 

Nie skąp, a stracisz mniej nerwów. 3GB RAM w porównaniu ze standardowymi 2GB w przystawkach na Android TV potrafi zdziałać cuda. Cebulaki mają swój świat. Niejeden tu pisał, że np musi cyklicznie restartować Mi Boxa, by płynnie działał, ale sprzęt super i poleca :D 

Jeszcze inni pokupowali Mi Box Stick z 1GB RAM i rzekomo też super. Także wiesz, typowy Polak = typowy szczęśliwy posiadacz. Moje z urzędu najlepsze...

Android kocha RAM ponieważ tak celowo został napisany. Aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, bo najczęściej używane cały czas czekają w gotowości właśnie w pamięci. Dlatego nie ma żadnych kręcących się kółeczek jak w Windowsie, kiedy odpalasz apkę.

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pawop napisał:

TV mam z 2020 roku. Powielasz, bzdury, ok. 7-8 lat apki są wspierane i jest to wystarczające.

Chętnie kupiłvym taki telewizor z Tizenem, ale raczej żaden doradca nie da mi takiej gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, salva napisał:

Nie skąp, a stracisz mniej nerwów. 3GB RAM w porównaniu ze standardowymi 2GB w przystawkach na Android TV potrafi zdziałać cuda. Cebulaki mają swój świat. Niejeden tu pisał, że np musi cyklicznie restartować Mi Boxa, by płynnie działał, ale sprzęt super i poleca :D 

Jeszcze inni pokupowali Mi Box Stick z 1GB RAM i rzekomo też super. Także wiesz, typowy Polak = typowy szczęśliwy posiadacz. Moje z urzędu najlepsze...

Android kocha RAM ponieważ tak celowo został napisany. Aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, bo najczęściej używane cały czas czekają w gotowości właśnie w pamięci. Dlatego nie ma żadnych kręcących się kółeczek jak w Windowsie, kiedy odpalasz apkę.

1GB ram, to faktycznie zdecydowanie za mało. Ja swojego C+ Boxa oraz oba telewizory TCL, wszystkie 2GB ram, nie restartowałem chyba jeszcze ani razu z powodu problemów z płynnością.

11 minut temu, Pawop napisał:

Będę korzystał jeszcze kilka lat, także się nie martw.
 

Ok.

 

Dodam że obcinanie apek idzie przeważnie rocznikami. Od 2017 do 2020 już niedaleko. Ale może dociągniesz to planowej wymiany telewizora. Trzymam kciuki.

Edytowane przez Emilio1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Emilio1985 napisał:

W kwestii dopasowania klatek, to nie wina Androida, tylko deweloperów. Akurat wspomniany przez Ciebie C+ elegancko sie z tym uporał juz chyba z poltora roku temu.

Nic nie klatkuje na telewizorze z Android TV

To prawda, dorzucę jako przykład aplikację DAZN, ta sama prawidłowo obsługuje 25/30/50/60 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dodam że obcinanie apek idzie przeważnie rocznikami. Od 2017 do 2020 już niedaleko. Ale może dociągniesz to planowej wymiany telewizora. Trzymam kciuki.

Telewizor wymieniam co ok 5 lat, także spoko.
Chętnie kupiłvym taki telewizor z Tizenem, ale raczej żaden doradca nie da mi takiej gwarancji.
Kilkuletni Mi Box 4K, też już powoli nie wyrabia. Starsze TV mają stare Androidy. Także wszystkie urządzenia tracą wsparcie.
Na ile lat chciałbyś gwarancji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...