Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o konkretną informacje. Z góry dzięki.

Mam zamiar zakupić MiniFull w N-ce z dekoderem Turbo i w związku z tym mam pytanie. Czy występuje jeszcze błąd tzw HDCP na tym dekoderze. Pamiętam że było coś takiego jakiś czas temu. Mam Lcd-ka Toshiba i właśnie ok roku temu jak podłączałem białego nboxa to ten błąd u mnie występował. Jak to jest dzisiaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o konkretną informacje. Z góry dzięki.

Mam zamiar zakupić MiniFull w N-ce z dekoderem Turbo i w związku z tym mam pytanie. Czy występuje jeszcze błąd tzw HDCP na tym dekoderze. Pamiętam że było coś takiego jakiś czas temu. Mam Lcd-ka Toshiba i właśnie ok roku temu jak podłączałem białego nboxa to ten błąd u mnie występował. Jak to jest dzisiaj?

Był na poprzednim sofcie, na tym nowym- x27 już się nie pojawia. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo z a odpowiedź. Zastanawiam się od czego to zależało. W tedy jak testowałem ten tuner nie można było oglądać żadnych kanałów na łączu HDMI po komponencie szło bez błędnie. U kolegi po HDMI na Tv LG również bez błędów. Osobiście chciałbym zmienić na "N" ale bez niespodzianek, bo jak już podpiszę umowę to będzie po zabiegu. Reklamacji na brak odbioru na moim sprzęcie raczej nikt mi nie uzna.

Może ktoś z Was użytkuje "N" na Tv Toshiba 37" R3500 i mógł by mi konkretnie na to pytanie odpowiedzieć. Chcę być pewny czy mi zagra po HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz włączał najpierw TV to błąd nie będzie występował, jeżeli nie będziesz się trzymał kolejności to błąd będzie znikał

nic się nie dziele z TV, dużo osób robi z tego panikę, a to nic takiego

 

tylko jest problem z Philipsami które nia mają wpisanych kodów HDCP i potrzebny jest komponent lub iHDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rzadko się tutaj udzielam, ale teraz proszę o Wasza pomoc. Jestem użytkownikiem TnK od jakichś 2 lat. Lecz ostatnio stwierdziłem, że oferta programowa jest jednak zbyt uboga i mimo płacenia tych kilkunastu złotych na miesiąc, nie mam czego oglądać. Sport mnie nie interesuje, dlatego też wybrałem ofertę telewizji N, w promocji wielka rewolucja. W związku z tym mam też kilka pytań:

 

1. Czy istnieje jakakolwiek różnica pomiędzy zakupem "online", a punktem sprzedaży?

2. Na czym polega aktywacja takiego dekodera, kiedy uiszczam opłatę?

3. Antena obecnie ustawiona jest na odbiór TnK, czy po podłączeniu Dekodera Hd telewizji N muszę dokonywać jakichś zmian w ustawieniach anteny? Czy wystarczy po prostu "podmienić" dekoder i podłączyć.

4. Czy w dowolnym momencie, mogę podjąć decyzje o zakupie dodatkowych pakietów (np. N film), lub o przejsciu na wyższy (np. z wielkiej rewolucji na minifull'a)?

5. Czy zmieniają się opłaty na przestrzeni trwania umowy?

6. W TnK podobała mi się opcja płacenia z góry na dowolną ilość miesięcy, unikałem dzięki temu problemu z "zapominaniem", jest tutaj taka sama możliwość?

7. Rozumiem, że po 24 miesiącach umowy oddaje im po prostu dekoder, 48 zł, to jedyna opłata za niego, nie ma żadnej dzierżawy czy ukrytych "haczyków"? To pytanie wynika z tego, ze bedąc użytkownikiem TnK jestem przyzwyczajony do pewnego rodzaju "wolności"...

8. W tym podstawowym dekoderze hd jest niby opcja internetu, jak rozumiem, nie przez wi-fi tylko kablowo, tak?

9. Dużo idzie w sieci, tak samo jak na tym forum poczytać, na temat "niby HD". Jak to jest z programem Fox HD, rzeczywiście, jest poniżej krytyki? Wygląda to gorzej od programów SD?

10. Czy dekoder podłączany jest do tv poprzez kabel HDMI? Czy takowy kabel dostaje w zestawie czy muszę go zakupić?

 

Wiem, że dużo pytań, ale być może komuś będzie się chciało odpowiedzieć. ;) Z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy istnieje jakakolwiek różnica pomiędzy zakupem "online", a punktem sprzedaży?

Przy zakupie online lub przez telefon masz umowę na 12 miesięcy oraz czasem dorzucą jakiś bonus w postaci np. usbstica, ale nie wiem czy w tej promocji, którą wybrałeś jest to.

 

2. Na czym polega aktywacja takiego dekodera, kiedy uiszczam opłatę?

Jak zamawiasz online lub przez telefon to opłatę uiszczasz gdy kurier przywiezie ci sprzęt.

 

3. Antena obecnie ustawiona jest na odbiór TnK, czy po podłączeniu Dekodera Hd telewizji N muszę dokonywać jakichś zmian w ustawieniach anteny? Czy wystarczy po prostu "podmienić" dekoder i podłączyć.

TnK i Nka korzystają praktycznie z tych samych transponderów więc nie powinno być problemów.

 

 

4. Czy w dowolnym momencie, mogę podjąć decyzje o zakupie dodatkowych pakietów (np. N film), lub o przejsciu na wyższy (np. z wielkiej rewolucji na minifull'a)?

Dokupić np. nFilm czy HBO będziesz mógł, ale przejść z np. wielkiej rewolucji na minifulla nie. To są osobne promocje i decydujesz się na konkretną promocję w chwili zakupu.

 

 

5. Czy zmieniają się opłaty na przestrzeni trwania umowy?

Tak jak masz napisane w regulaminach promocji (na stronie n.pl) opłata jest stała przez cały czas trwania umowy na czas określony (chyba że np. dokupisz jakąś opcję dodatkową). Później opłata według cennika.

 

 

7. Rozumiem, że po 24 miesiącach umowy oddaje im po prostu dekoder, 48 zł, to jedyna opłata za niego, nie ma żadnej dzierżawy czy ukrytych "haczyków"? To pytanie wynika z tego, ze bedąc użytkownikiem TnK jestem przyzwyczajony do pewnego rodzaju "wolności"...

Dekoder oddajesz dopiero jak będziesz chciał zrezygnować z usług N. Przecież po umowie na czas określony masz możliwość skorzystania z nowej promocji lub przejść na umowę na czas nieokreślony.

 

 

9. Dużo idzie w sieci, tak samo jak na tym forum poczytać, na temat "niby HD". Jak to jest z programem Fox HD, rzeczywiście, jest poniżej krytyki? Wygląda to gorzej od programów SD?

Nawet najgorszy kanał HD jest zawsze lepszy od kanału SD. FOX HD, AXN HD, FOXlife HD i HBO HD Nka pobiera z tp CP i faktycznie, zwłaszcza pierwsza trójka jest w dosyć słabej jakości (jak na HD oczywiście) ale i tak w o niebo lepszej jakości niż to było w np. przypadku AXN SD.

 

 

10. Czy dekoder podłączany jest do tv poprzez kabel HDMI? Czy takowy kabel dostaje w zestawie czy muszę go zakupić?

Aby mieć sygnał w HD musisz podłączyć dekoder kablem component lub HDMI. W zestawie jest tylko kabel euro, więc trzeba się samemu zaopatrzyć w odpowiedni kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. W TnK podobała mi się opcja płacenia z góry na dowolną ilość miesięcy, unikałem dzięki temu problemu z "zapominaniem", jest tutaj taka sama możliwość?

 

W n, każdy abonent ma swój indywidualny numer konta. W związku z tym aktualne faktury są "brane" z tego konta, dlatego możesz spokojnie przelać np. za rok z góry i w miarę wystawiania faktur, będą z tego konta pobierać stosowaną należność dopóki będzie nadpłata. Tytuł przelewu itp nieistotny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim, szczególnie Pawlowi85 za odpowiedzi, trochę mi się wyklarowało. ;) W tym tygodniu będę prawdopodobnie zamawiać. Przeglądam wciąż oferty i się zastanawiam nad nimi, ale w tym momencie promocja N wydaje się być najbardziej korzystna. A jak to w ogóle jest drodzy użytkownicy n, zadowoleni jesteście? Bo widzę tutaj wątki o odejściach z N, jakieś narzekania. A w postach pod informacjami na temat różnych telewizji cyfrowych jest masa "haterów" różnych platform z mnóstwem różnorakich argumentów. Idzie dostać przez to dużego mętliku w głowie co powoduje, że trudniej podjąć decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jednoznacznie gdyż każdy wymaga od telewizji czegoś innego. W moim przypadku jako statystycznego oglądacza TV (tj. sport na poziomie reprezentacji, nie 5 meczy w weekend, trochę filmów, trochę dokumentów, żona jakieś kobiece itp) jestem b. zadowolony, a mam drugą umowę (aktualnie FULL, od roku). Problem jest w tym, e człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrodziejstw i gdy np jadę do rodziców z wizytacją, wkurzam się na TV bo nie mogę spojrzeć w EPG, nie mogę włączyć pauzy itd :) Co do haterów to zawsze wszędzie się znajdą, bo często ludzie oczekują nie wiadomo czego i jeszcze najlepiej za darmo ;)

Ode mnie tylko jedna rada, jeżeli nie szkoda Ci (i Twoja sytuacja materialna na to pozwala) dołożyć kilka złotych weź promocję z recorderem. Posiadanie PVR naprawdę zmienia pogląd na TV i to nie ty jesteś jej niewolnikiem (tzn. program o określonej porze) nagrywasz, oglądasz kiedy chcesz, przewijając reklamy itp. Do tego tie shift i całkiem inny wymiar TV :)

 

Ciekawe, może poszli z duchem czasu i dorzucają teraz też HDMI :D.

 

Kabel HDMI dostaje się w aktualnej promocji gdzie przy zakupie online są kable gratis :)

EDIT. Właśnie spojrzałem i promocji już nie ma,, wiec kabli HDMI się nie dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zdecydowałem się na ofertę n-ki ale w temacie TV satelitarnej jestem kompletnie zielony bo nigdy takowej nie miałem

 

1) Tu na forum wyczytałem ze n-ka nadaje z satelity zwanego Hot Bird wiec zrozumiale jest ze talerz trzeba ustawić na tego satelitę ale na stronie n-ki w spisie kanałów FTA kanały niemieckie na których mi zależy są na satelicie Astra wiec by z nich korzystać rozumiem ze muszę zrobić tzw "zeza" (bo konwerter twin od n-ki to nic innego jak 2 konwertery tylko ze w jednej obudowie wiec skierowany na satelitę Hot Bird'a) ale z drogiej strony dekoder "Turbo" ma max 2 wejścia antenowe wiec jak zrobię "zeza" by mieć te niemieckie kanały z Astry to nie będę mógł oglądać kanałów z oferty n-ki przy założeniu ze własnie jeden kanał się nagrywa i dojdzie do tego jeszcze niewygodne ciągłe przełączanie kabli z tylu dekodera - dobrze to rozumuje?

 

2) Chce mieć dekoder "Turbo" ale z tego co widzę na stronie n-ki taka możliwość jest tylko w ofercie za 54zł a nie 48zł to tylko 6zł różnicy miesięcznie, nie dużo ale... czy da się przez telefon lub w jakimś punkcie n-ki uzyskać cenę 48zł i dekoder "Turbo"? i jakie oznaczenia maja te dekodery "Turbo" by mi nie wcisnęli innego? Czy można negocjować jego cenę? bo koledzy którzy namawiają mnie na ofertę CP mówili ze tam dzwoniąc na infolinie można bez problemu dostać niższą cenę

 

3) Na stronie n-ki wszystkie umowy są na czas 24miesięcy ale z tego co wyczytałem tu na forum niektórzy z Was maja umowy na czas krótszy, jako ze nie lubię długich umów zwłaszcza przy rzeczach nowych dla mnie poza tym uważam że cyfrowa TV satelitarna u nas się ciągle rozwija i rok to sporo czasu to chciał bym umowę na czas 12 miesięcy lub jak najbliżej tego okresu - czy jest taka możliwość?

 

4) na forum wyczytałem również ze niektórzy "na twarz" czyli bez żadnej podkładki mieli oferowana promocje dla klientów przechodzących od innego operatora TV satelitarnej za 68zł która to jest niczym innym jak mini full z 10zł rabatem - czy to popularne praktyki? zwłaszcza teraz w okresie gorączki przedświątecznej i walki o klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zdecydowałem się na ofertę n-ki ale w temacie TV satelitarnej jestem kompletnie zielony bo nigdy takowej nie miałem

 

1) Tu na forum wyczytałem ze n-ka nadaje z satelity zwanego Hot Bird wiec zrozumiale jest ze talerz trzeba ustawić na tego satelitę ale na stronie n-ki w spisie kanałów FTA kanały niemieckie na których mi zależy są na satelicie Astra wiec by z nich korzystać rozumiem ze muszę zrobić tzw "zeza" (bo konwerter twin od n-ki to nic innego jak 2 konwertery tylko ze w jednej obudowie wiec skierowany na satelitę Hot Bird'a) ale z drogiej strony dekoder "Turbo" ma max 2 wejścia antenowe wiec jak zrobię "zeza" by mieć te niemieckie kanały z Astry to nie będę mógł oglądać kanałów z oferty n-ki przy założeniu ze własnie jeden kanał się nagrywa i dojdzie do tego jeszcze niewygodne ciągłe przełączanie kabli z tylu dekodera - dobrze to rozumuje?

Wszystko będzie się nagrywać tak jak trzeba. Mam twina więc wiem co piszę :D.

 

 

2) Chce mieć dekoder "Turbo" ale z tego co widzę na stronie n-ki taka możliwość jest tylko w ofercie za 54zł a nie 48zł to tylko 6zł różnicy miesięcznie, nie dużo ale... czy da się przez telefon lub w jakimś punkcie n-ki uzyskać cenę 48zł i dekoder "Turbo"? i jakie oznaczenia maja te dekodery "Turbo" by mi nie wcisnęli innego? Czy można negocjować jego cenę? bo koledzy którzy namawiają mnie na ofertę CP mówili ze tam dzwoniąc na infolinie można bez problemu dostać niższą cenę

Turbacza w najtańszej opcji nie dostaniesz. Ceny aktywacji są cenami ostatecznymi.

 

3) Na stronie n-ki wszystkie umowy są na czas 24miesięcy ale z tego co wyczytałem tu na forum niektórzy z Was maja umowy na czas krótszy, jako ze nie lubię długich umów zwłaszcza przy rzeczach nowych dla mnie poza tym uważam że cyfrowa TV satelitarna u nas się ciągle rozwija i rok to sporo czasu to chciał bym umowę na czas 12 miesięcy lub jak najbliżej tego okresu - czy jest taka możliwość?

Przy zamówieniu online lub przez telefon umowa jest na 12 miesięcy, chociaż mogą sobie pisać nawet 90 miesięcy ;).

 

4) na forum wyczytałem również ze niektórzy "na twarz" czyli bez żadnej podkładki mieli oferowana promocje dla klientów przechodzących od innego operatora TV satelitarnej za 68zł która to jest niczym innym jak mini full z 10zł rabatem - czy to popularne praktyki? zwłaszcza teraz w okresie gorączki przedświątecznej i walki o klienta?

Podejrzewam że coś takiego możesz uzyskać, ale musiałbyś albo przejść się do APSu i wypytać o tą promocję albo zadzwonić na infolinię. Ja obecnie jadę na promocji Hollywood dla Abonentów za 68zł miesięcznie, ale ja po prostu dostałem tą promocję przy ostatniej podwyżce opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, zdecydowałem się na ofertę n-ki ale w temacie TV satelitarnej jestem kompletnie zielony bo nigdy takowej nie miałem

 

1) Tu na forum wyczytałem ze n-ka nadaje z satelity zwanego Hot Bird wiec zrozumiale jest ze talerz trzeba ustawić na tego satelitę ale na stronie n-ki w spisie kanałów FTA kanały niemieckie na których mi zależy są na satelicie Astra wiec by z nich korzystać rozumiem ze muszę zrobić tzw "zeza" (bo konwerter twin od n-ki to nic innego jak 2 konwertery tylko ze w jednej obudowie wiec skierowany na satelitę Hot Bird'a) ale z drogiej strony dekoder "Turbo" ma max 2 wejścia antenowe wiec jak zrobię "zeza" by mieć te niemieckie kanały z Astry to nie będę mógł oglądać kanałów z oferty n-ki przy założeniu ze własnie jeden kanał się nagrywa i dojdzie do tego jeszcze niewygodne ciągłe przełączanie kabli z tylu dekodera - dobrze to rozumuje?

Wszystko będzie się nagrywać tak jak trzeba. Mam twina więc wiem co piszę :D.

 

 

Do odbioru z HB i Astry służą przełączniki DiSEqC. Poszukaj w google ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze na talerzu mam umieścić dwa konwertery "twin" w układzie tzw "zeza" jeden skierowany na satelitę Hot Bird i jeden na Astrę, a to wszystko połączyć przełącznikiem DiSEqC i przy takiej instalacji będę mieć możliwość oglądania kanału A w czasie nagrywania kanału B z satelity 1 lub 2 lub nagrywać program A z satelity 1 i oglądać program B z satelity 2?

 

EDIT: wyjaśnione za sprawa posta Pawla85 po edycji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo z a odpowiedź. Zastanawiam się od czego to zależało. W tedy jak testowałem ten tuner nie można było oglądać żadnych kanałów na łączu HDMI po komponencie szło bez błędnie. U kolegi po HDMI na Tv LG również bez błędów. Osobiście chciałbym zmienić na "N" ale bez niespodzianek, bo jak już podpiszę umowę to będzie po zabiegu. Reklamacji na brak odbioru na moim sprzęcie raczej nikt mi nie uzna.

Do 7 dni od podpisania umowy możesz ją bez konsekwencji rozwiązać w dowolnym APS serwisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Na stronie n-ki wszystkie umowy są na czas 24miesięcy ale z tego co wyczytałem tu na forum niektórzy z Was maja umowy na czas krótszy...

 

Nie tyle krótszy co umowy zawarte na odległość po roku przechodzą na umowy na czas nieokreślony z miesięcznym wypowiedzeniem.

 

4) na forum wyczytałem również ze niektórzy "na twarz" czyli bez żadnej podkładki mieli oferowana promocje dla klientów przechodzących od innego operatora

 

Na twarz to wyglądało tak, że kurier który 2 lata temu przywiózł sprzęt nawet nie spojrzał na rachunek od konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haze dzieki

 

Przede wszystkim oczekuje tego, ze jak bede miec wolny czas i uruchomie telewizor, to bede mial co obejrzec. ;) TnK przestala mi wystarczac, obliczylem, ze place te kilkanascie zlotych, za Tvn24, Discovery i Tvn Style (ktore to kobieta oglada), za nie wiele wiecej mozna miec w wypadku N duzo wiecej, dlatego tez zmieniam. Co do PvR, zobaczymy jak bedzie mi sie podobac oferta. Jezeli wspolpraca bedzie "owocna", to sie pomysli o tego typu rzeczach, na razie mi to w zupelnosci wystarcza (szczegolnie, jesli jest tak jak mowicie, ze zamawiajac on-line, po 12 miesiacach moge rozwiazac umowe w dowolnym momencie).

 

Kilka malych pytan jeszcze:

1. Wiecie moze do jakich pakietow ma dolaczyc paczka programow BBC? Bo to fajna wiadomosc jest, na pewno urozmaici troche oferte. Tylko sie obawiam, ze biorac "Wielka Rewolucje" nie zalapie sie na nie

2. Co ma wejsc zamiast Movies24? Jest czego zalowac?

3. Mam zamiar zamowic na poczatku grudnia. To prawda, ze za ten miesiac nie bede placic abonamentu? Czyli, zamawiajac w gruncie bede placic tylko aktywacje, a abo dopiero od stycznia, tak?

4. Jak to jest z ta lista programow, jest calkowicie ustalona? Mozna chociaz ustalic jakas swoja, dodatkowa, tak by moc plynnie po nich przyciskiem Ch+ Ch- manewrowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiecie moze do jakich pakietow ma dolaczyc paczka programow BBC? Bo to fajna wiadomosc jest, na pewno urozmaici troche oferte. Tylko sie obawiam, ze biorac "Wielka Rewolucje" nie zalapie sie na nie

Podobno ma być tak:

BBC Lifestyle - SMM

BBC Entertainment - SMM

Cbeebies - Dzieci

BBC Knowledge HD - KNŚ

 

Biorąc Nkę w dowolnej promocji i tak masz wszystkie pakiety tematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haze dzieki

 

Kilka malych pytan jeszcze:

1. Wiecie moze do jakich pakietow ma dolaczyc paczka programow BBC? Bo to fajna wiadomosc jest, na pewno urozmaici troche oferte. Tylko sie obawiam, ze biorac "Wielka Rewolucje" nie zalapie sie na nie

2. Co ma wejsc zamiast Movies24? Jest czego zalowac?

3. Mam zamiar zamowic na poczatku grudnia. To prawda, ze za ten miesiac nie bede placic abonamentu? Czyli, zamawiajac w gruncie bede placic tylko aktywacje, a abo dopiero od stycznia, tak?

4. Jak to jest z ta lista programow, jest calkowicie ustalona? Mozna chociaz ustalic jakas swoja, dodatkowa, tak by moc plynnie po nich przyciskiem Ch+ Ch- manewrowac?

 

Nie ma za co :)

Jeszcze gwoli dopowiedzenia:

 

ad 1) Tak jak Paweł napisał. Krąży w sieci skan nowej ulotki i tak są tam umiejscowione.

ad 2) Nie ma czego :)

ad 3) Tak od stycznia, z tym że umowa też leci od stycznia tj. miesiące umowy oznaczonej zaczynają się od stycznia.

ad 4) Można zrobić własną listę dodatkową i się po niej poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...