Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź na stronie nki czym się różni. Po krótce:

- nowe bajeranckie menu

- youtube

- gry

- HDD 500 GB

- problemy z softem niestety, chociaż dzisiaj była aktualizacja.

 

Czy you tube znów działa? Bo czytałem tu, że jakiś czas temu dostęp został zawieszony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka mam pewien problem

Otóz niedawno pisałem ze Rachunek za Kwiecien mi sie nie pojawia

I dalej sie nie pojawił (ktoś mówił ze poki sie nie pojawi nie trzeba wplacac)

No ale teraz dostalem jakąs fakture ze mam wplacic 10 zł:oczy:

A za kwiecien została wplacona całą kwota 73 zł to ja sie pytam co to za 10 zł!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

drodzy forumowicze mam takie pytanko jak to jest na razie jestem w CP do 21 maja

22 zamierzam przejść do N minifull i za turbacza wtedy ok 150 pln na 13 miecha

chciałem zapytać co sie dzieje potem jak bym dalej chciał zostać w N to co nastepne ok.150 pln czy jak?

bo jak tak to chyba od razu na 24 miechy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dłużej zostać w N to po 13 miesiącach umowa przechodzi na czas nieoznaczony i płacisz za pakiety według cennika (oczywiście możesz zbędne pakiety wyłączyć aby płacić mniej). Możesz też skorzystać z jakiejś promocji przedłużeniowej, jaka będzie wtedy dostępna. Możesz też wypowiedzieć umowę z ostatnim dniem obowiązywania umowy i wziąć nową promocję dla nowych klientów (wtedy znów będziesz płacił aktywację) lub poczekać na telefon z N. Jak wypowiedzenie będą mieli w systemie to zapewne coś ciekawego sami zaproponują :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie po podłączeniu do anteny po C+ nbox powinien działać. Jednak jeśli antena nie była dobrze wyregulowana przy instalacji C+, lub jest mała (60cm) i ma kilka lat, to regulacja lub wymiana całości będzie konieczna.N nadaje większość kanałów w standardzie DVB-S2/8PSK, który ma wyższe wymagania co do jakości sygnału niż emisja C+.Najpierw sprawdź a później się martw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem empirycznie i wszystko działa aż miło :brawo:

W menu Ustawienia / Antena siłę sygnały mam na 70%, a jakość na 100% :jupi:

 

Zaobserwowałem jednak dziwną rzecz. N recorder podłączony mam za pomocą złącza HDMI do hybrydy monitora komputerowego z wbudowanym TV. Jak przełączam źródło z tunera na PC (nie wyłączając tego pierwszego) to na jego wyświetlaczu pojawia się komunikat "Problem HDCP"

Wtf, że tak grzecznie spytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat Problem HDCP to normalka w nbox, pojawia się na czas negocjacji kluczy w ramach HDCP. Na podstawie parametru siła można sądzić, że antena ma 60-70cm.Odczytaj jeszcze parametry sygnału z menu Diagnostyka ale po przejściu na kanał AXN to najsłabszy transponder HB z oferty N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem jednak dziwną rzecz. N recorder podłączony mam za pomocą złącza HDMI do hybrydy monitora komputerowego z wbudowanym TV. Jak przełączam źródło z tunera na PC (nie wyłączając tego pierwszego) to na jego wyświetlaczu pojawia się komunikat "Problem HDCP"

Wtf, że tak grzecznie spytam ?

Twój monitor, tak jak i większość telewizorów, ma tylko jeden komplet rejestrów HDCP. Gdy przełączasz taki monitor lub telewizor na inne wejście HDMI niż to, do którego podpięty jest nbox, to rejestry HDCP zostają w monitorze lub telewizorze przepięte na to inne wejście HDMI. Wówczas nbox wykrywa, że ma na końcu kabla HDMI podpięte urządzenie, które nie obsługuje HDCP. Nbox w takim przypadku wyświetla planszę o problemie HDCP (zobaczyłbyś ją, gdybyś do wyjścia YPbPr miał podpięty drugi telewizor) i wyłącza dźwięk. Dodatkowo zwykły recorder (nie turbo) wyświetla jeszcze komunikat "problem HDCP" na wyświetlaczu, a biały nbox wyświetla na panelu mały czerwony trójkącik.Ten sam problem występuje gdy gasisz telewizor, wówczas również staje się on urządzeniem bez obsługi HDCP.

 

Problem nie występuje, gdy zamiast kabla HDMI użyjesz kabla iHDMI. Taki kabel jest konieczny, gdy masz dwa telewizory podpięte do noxa - jeden do wyjścia HDMI, drugi do wyjścia YPbPr. Bez niego nie da się korzystać z TV podpiętego componentem po zgaszeniu TV podpiętego do HDMI. Użycie iHDMI daje ci też możliwość słuchania ścieżki dźwiękowej programów przez kino domowe po wyłączeniu TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć obraz z nboxa na dwóch telewizorach to nie znika. Po zgaszeniu tego podpiętego kablem HDMI plansza "problem HDCP" wyświetla ci się na telewizorze podpiętym componentem aż do ponownego włączenia TV podpiętego po HDMI. Ty piszesz o pojawiającej się na moment planszy "problemie HDMI" gdy nbox dogaduje się z telewizorem, która w niczym nie przeszkadza, a zupełnie nie czytasz o jakiej sytuacji piszą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy da sie jechac na hd z antena 60(cyfra) w okolicach stolicy?

 

Czy jest jakiś haczyk w tej promocji za 54zl? Niby czytam ze n-ka ma dobry sprzęt, ale oferte programowa jest lepsza w c+, i nie bardzo rozumiem jak/gdzie? Tu 54zl i jeszcze 13hd a w cyfrze porównywalny pakiet(komofrtowy) pomiatając hd to 64zl no i brak hd. Ja tam tego nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena 60cm dla N wymaga bardzo dokładnego ustawienia, plus dobrej jakości konwertera. Jeśli nie chcesz narzekać na odbiór podczas zmian pogody, zainwestuj w antenę 80cm ze współczesnym konwerterem np. Inverto. Jeśli chodzi o promocje za 54zł, to nie ma haczyka to jest bd. oferta dla HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...