Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od grudnia jestem nowym użytkownikiem N. Posiadam turbodekoder - 2 kable od Monoblock Quad Maximum V-24. Prawie wszystkie kanały odbierają bardzo dobrze oprócz Discovery World, Discovery Science, AXN Sci-Fi, AXN Crime. Na tych kanałach praktycznie nie mam odbioru miernik sygnału na antenie 1 wskazuje jakość od 0- 32% - BER cały czas jest różny. Co ciekawe na pozostałych kablach CP (te same kanały odbierają bezproblemowo. Proszę o jakąś podpowiedź co z tym robić - antenę zakładała mi firma zajmująca się montażem anten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytac o reklamacje--zerwalem umowe po usunieciu kanalow Movies 24 i Kids Co.Dzwonili do mnie dzisiaj z oferta wycofania tego zerwania umowy Pan zaproponowal mi umowe na 12 miesiecy+Nfilm,Nfilm2(7miesiecy za free) z tym ze chcialem wymienic dekoder na 250G posiadam bialego nboxa.Zgodzilem sie na to i Pan powiedzial mi ze moge sie udac do obojetnie jakiego pktu.N i tam za 99zl.wymienia mi dekoder na wyzej wymieniony.Udalem sie do pkt.N a tam Pani powiedziala owszem moze to zrobic ale umowa zostanie wydluzona o kolejne 13mies.czyli 12+13.Troche zostalem wprowadzony w blad wydaje mi sie.Doradzcie co mam z tym zrobic?Z gory wielkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie ma w regulaminie. To reguluje ustawa. Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r. - http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok, ... raz-o.html Rozdział 2, art.9.

 

Jak to nie ma?

 

Roz.XII. 3. Konsumentowi przysługuje prawo do odstąpienia, w terminie 10 dni od daty zawarcia: od Umowy

zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa, od Umowy zawartej na odległość. W takim przypadku

Abonent ma obowiązek niezwłocznego zwrotu (z zastrzeżeniem, iż nie może nastąpić

to później niż w terminie 14 dni od daty uznania Umowy za niezawartą) na rzecz ITI Neovision

udostępnionego Sprzętu, a ITI Neovision zwróci Abonentowi wniesioną Opłatę Aktywacyjną.

W przypadku braku zwrotu udostępnionego Sprzętu, Abonent zostanie obciążony karą w wysokości

określonej w Cenniku.

 

Cały regulamin jest tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, a przynajmniej nie do końca. Rozdział 2 w/w ustawy jasno określa kiedy nie obowiązuje 10 dniowy termin i nic tam nie ma o usługach TV. Zapewne masz na myśli możliwość rozwiązania umowy przy zakupie w APS. Wtedy gdy z przyczyn technicznych nie ma możliwości aktywacji (najczęściej problemem jest montaż/ustawienie anteny) można również rozwiązać umowę w ciągu 10 dni.

 

@doris0075 - o co Ci chodzi. Aktywacja może nastąpić 15 min. po odebraniu sprzętu od kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę zawartą na odległość ZAWSZE bez żadnego powodu możesz wypowiedzieć do 10 dni - aktywacja nie ma tu nic do rzeczy.

Biorąc w APS można wypowiedzieć umowę do 10 dni z przyczyn technicznych, ale wtedy NIE MOŻE BYĆ AKTYWACJI, bo wtedy nie występują "przyczyny techniczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://isip.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=9A21FB0BA127A1283B683E63D214008B?id=WDU20000220271&type=3

- wyciąg i podkreślenie moje:

Art. 10.

1. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia.

(...)

3. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w wypadkach:

1) świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą konsumenta, przed upływem terminu, o którym mowa w art. 7 ust. 1,

(...)

Czym innym będzie odstąpienie od umowy (usługodawcy lub usługobiorcy) z powodów niemożliwości świadczenia usługi - czyli z przyczyn technicznych bądź innych, a czym innym odstąpienie od umowy usługobiorcy (konsumenta) w trybie 10-cio dniowym na podstawie ww ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...