Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

mam pytanie odnośnie umowy z n:

 

Stałem się posiadaczem tej platformy 02.12.2010 (Umowa na 24 miesiące ze stałą opłatą 48 zł oraz biały nbox).

Czy mogę zwrócić n (ile mam czasu) ewentualnie przejść na świąteczną promocję n z umową na 13 miesięcy?

pozdrawiam

Gdzie podpisałeś umowę? Jak w APS to niestety już nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wczoraj przyszedł dekoder N zamówiony telefonicznie, który podłączyłem w miejsce Philipsa PVR od C+ i muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany!Po pierwsze:kiedy włączony jest dekoder a wyłączę TV na wyświetlaczu pojawia się napis:Problem HDPC, a po ponownym włączeniu TV przez ok minutę nie ma obrazu a tylko głos....Po drugie:oferta Vod,inicjuje się od wczoraj i nic...Po trzecie:kiedy nagrywa się jeden program,a przełącze na inny wszystko znika i trzeba odłączać dekoder z gniazdka żeby wszystko wróciło do normy...

I chociaż mam antenę 60cm i pojedyńczy konwerter to w przypadku C+ nie było takich niespodzianek...Czy ktoś coś wie o takich przypadłościach N?Mam ewentualnie kilka dni aby rozwiązać umowę,ale może da się to wszystko wyprostować?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie:oferta Vod,inicjuje się od wczoraj i nic...Po trzecie:kiedy nagrywa się jeden program,a przełącze na inny wszystko znika i trzeba odłączać dekoder z gniazdka żeby wszystko wróciło do normy...

Jeśli masz podłączone do pojedynczego konwertera to nie dziwne że na VOD poczekasz i to długo. Wszystko przecież musi się ściągnąć a w Twoim przypadku ściąga się tylko kiedy masz dekoder w stand by.

Kiedy nagrywasz jeden program mając recordera podłączonego jednym kablem to naturalne że innego kanału nie pooglądasz (no chyba że z tego samego transpondera). Poza tym poczytaj instrukcję jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. A dokładniej fragment w którym jest napisane co ustawić w menu "ustawienia anteny" w przypadku gdy recorder jest podłączony jednym kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przy wyłączonym TV na panelu dekodera jest napis : "Problem HDPC"-o co chodzi?W końcu załadowało się owe VOD, ale tylko premiery, a gdzie jest Picture Box, nSeriale i kolekcja filmowa nFilmHd?

Często giną informacje na temat programu na pasku u dołu Tv(..brak informacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przy wyłączonym TV na panelu dekodera jest napis : "Problem HDPC"-o co chodzi?W końcu załadowało się owe VOD, ale tylko premiery, a gdzie jest Picture Box, nSeriale i kolekcja filmowa nFilmHd?

Co do problemu HDCP to nie wiem. A VOD ładuje się systematycznie. Wszystko od razu ci się nie ściągnie. To co obecnie wysyłają dekoder zasysa. U mnie na dwóch kablach załadowanie pełnej oferty VOD trwało ok. tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym napisem "Problem HDCP" się nie przejmuj. Poprostu odezwało się zabezpieczenie, które uważa, że odłączyłeś TV. Chociaż jak musisz czekać minutę po włączeniu TV to coś jest nie tak... może z kablem. Na początek sprawdź w TV na innym wejściu HDMI. Gorzej, że w wielu przypadkach nRadio nie chce działać bez TV lub zmiany rozdzielczości właśnie przez ten problem.

Z brakiem info się nie spotkałem. No może sporadycznie - np.przy wyłączeniu i włączeniu nboxa z prądu trzeba kilka sekund poczekać na załadowanie info i EPG.

VOD będzie Ci się pojawiało stopniowo. To, że nie masz nSeriale czy PictureBox to znaczy, że żaden film do w/w kolekcji Ci się jeszcze nie ściągnął. A no i FunVOD jeszcze będziesz miał. To efekt pojedynczego konwertera.

Z tym przełączaniem podczas nagrywania to nie sprawdzałem, ale przy pojedynczym konwerterze może oglądać tylko to co nagrywasz i te kanały które z tego samego transpondera lecą. Nbox nie powinien Ci pozwolić przełączyć na jakiś inny kanał, a przynajmniej powinien ostrzec.

Aha... i nie porównuj tego do C+ bo tam zapewne nie miałeś dekodera z nagrywarką i mogłeś przełączać co i gdzie chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zauważyłem dzisiaj na portalu nową promocję telewizji N dość atrakcyjna jak dla mnie wiec w związku z tym mam kilka pytań a mianowicie co trzeba posiadać żeby podpisac umowę na 13-my

oraz chciałbym mieć enke na komputerze i nagrywać oraz oglądac posiadam kartę tv leadtek winfast 2000 xp expert wystarczy czy lepiej karta sat ? aha i rzecz jasna podstawowe pytanie czy strace na jakosci jak bede ciagnal 20 metrow kabla czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem aby ogladać i nagrywać na kompa jest podłączenie dekodera N-ki chinchem do karty TV w kompie , w takiej sytuacji stracisz na jakosci.

Najwyższą jakość uzyskasz poprzez podłączenie kablem HDMI a jak wiadomo taka możliwość odpada ze względu na brak takiego złącza w karcie TV. łącząc dekoder z kartą musisz zmienić w dekoderze tryb na 576p lub sd1 ( dokładnie nie pamietam ) , inaczej nie będziesz widział obrazu na ekranie kompa.

Ja mam troszkę nowszego Leadteka i jest jeszcze złącze komponent ale to i tak nie daje takiej jakości obrazu jak HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wczoraj przyszedł dekoder N zamówiony telefonicznie, który podłączyłem w miejsce Philipsa PVR od C+ i muszę powiedzieć, że jestem rozczarowany!Po pierwsze:kiedy włączony jest dekoder a wyłączę TV na wyświetlaczu pojawia się napis:Problem HDPC, a po ponownym włączeniu TV przez ok minutę nie ma obrazu a tylko głos....Po drugie:oferta Vod,inicjuje się od wczoraj i nic...Po trzecie:kiedy nagrywa się jeden program,a przełącze na inny wszystko znika i trzeba odłączać dekoder z gniazdka żeby wszystko wróciło do normy...

I chociaż mam antenę 60cm i pojedyńczy konwerter to w przypadku C+ nie było takich niespodzianek...Czy ktoś coś wie o takich przypadłościach N?Mam ewentualnie kilka dni aby rozwiązać umowę,ale może da się to wszystko wyprostować?....

 

U mnie dekoder zachowuje się podobnie. Dostałem kurierem w czwartek i w czwartek dostałem aktywacje. Przy starcie wyskakuje info o nowym sofcie ale nie moze go załadowac. Czytalem ze będzie to mozliwe dopiero po wprowadzeniu umowy do systemu, nie moge się rowniez zalogowac do ICA wiec pewnie tak jest. Po wyłączeniu TV i dekodera takze dostaje komunikat problem HDCP. nRadio i VOD nie dziala. Mam nadzieje ze to kwestia nie wprowadzenia jeszcze umowy i aktualizacji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to kwestia nie wprowadzenia jeszcze umowy i aktualizacji softu.

 

Obawiam się, że to złudne nadzieje. Soft podstawowy (niebieski) ZAWSZE się ładuje (jeśli poziom sygnału jest znośny - ok.60%), kanały działają po kilkunastu min. od momentu aktywacji, która albo jest uruchamiana automatycznie po 24h (około), albo można ją zrobić ręcznie po zadzwonieniu do BOK, VOD zadziała dopiero jak będzie chociaż jedna pozycja dostępna, a nRadio bez podłączenia do Internetu nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nbox recordera mam podpiete jedno wejscie antenowe - drugie w opcjach wyłączone. Sygnal 80% jakość 100%. Po wyłączeniu dekodera widnieje napis TEST, a pozniej HDCP problem. Przy zalączaniu rowniez napis TEST, informuje o nowym sofcie, a następnie FAILED. Programy działają. Na forum nki ludzie z podobnymi problemami wymieniali dekodery - czy to moze być rypnięty sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że masz jeszcze dziewiczy sprzęt zrób mu reset całkowity z formatem dysku - naciskasz na nboxie i trzymasz EPG->RES->strzałka w górę. Jeśli to nie pomoże to sprzęt walnięty jest niestety - dla pewności zadzwoń do BOK, bo normalnie to napisu TEST nigdy nie widziałem - co najwyżej testing przy włączeniu do prądu. Coś im bardzo padają nboxy turbo. Mnie po roku działania padł tydzień temu, bratu wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, jakiej serii Nbox Recordery są teraz dystrybuowane (przy zamówieniu online)?

Chodzi mi o to , czy są to już te cichsze wersje CLRA bodajże?

 

Drugie pytanie, to jeżeli złożę zamówienie powiedzmy dzisiaj a sprzęt otrzymam we wtorek,

od kiedy biegnie termin umowy (licza się pełne miesiące, czy pozostałe dni do końca grudnia)?

 

Jeśli będę chciał wypowiedzieć umowę, tak żeby zrobić to przy zachowaniu 3 miesięcznego

okresu wypowiedzenia, kiedy to muszę uczynić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa zaczyna swój bieg od dnia aktywacji a koniec swój ma zawsze na koniec miesiąca za X m-cy czy lat. Przykładowo - jutro aktywujesz 24 m-czną umowę i swój koniec ma ona 31 grudnia 2012 roku. Wypowiedzieć ją musisz NIE trzy miesiące przed jej końcem, a 30 dni przed jej końcem chyba, że przejdzie już na umowę na czas nieokreślony (od 1 stycznia 2013) wtedy masz wypowiedzenie 3 m-czne*

 

* nie dotyczy umów zawartch na odległość - tam zawsze jest wypowiedzenie miesięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem aby ogladać i nagrywać na kompa jest podłączenie dekodera N-ki chinchem do karty TV w kompie , w takiej sytuacji stracisz na jakosci.

Najwyższą jakość uzyskasz poprzez podłączenie kablem HDMI a jak wiadomo taka możliwość odpada ze względu na brak takiego złącza w karcie TV. łącząc dekoder z kartą musisz zmienić w dekoderze tryb na 576p lub sd1 ( dokładnie nie pamietam ) , inaczej nie będziesz widział obrazu na ekranie kompa.

Ja mam troszkę nowszego Leadteka i jest jeszcze złącze komponent ale to i tak nie daje takiej jakości obrazu jak HDMI.

 

a gdybym kupił dekoder z dyskiem, zmieni to coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem aby ogladać i nagrywać na kompa jest podłączenie dekodera N-ki chinchem do karty TV w kompie , w takiej sytuacji stracisz na jakosci.

Najwyższą jakość uzyskasz poprzez podłączenie kablem HDMI a jak wiadomo taka możliwość odpada ze względu na brak takiego złącza w karcie TV. łącząc dekoder z kartą musisz zmienić w dekoderze tryb na 576p lub sd1 ( dokładnie nie pamietam ) , inaczej nie będziesz widział obrazu na ekranie kompa.

Ja mam troszkę nowszego Leadteka i jest jeszcze złącze komponent ale to i tak nie daje takiej jakości obrazu jak HDMI.

 

a gdybym kupił dekoder z dyskiem, zmieni to coś ?

 

Będziesz mieć nagrania na dysku dekodera :) ale ich nie skopiujesz itd..

Ta jakość na kompie ( mówię tutaj o sposobie o którym pisałem ) nie jest tragiczna , obraz jest ładny , czysty , przecież jest cyfrowy , brakuje tylko rozdzielczości HD. Z jednej strony jest to dość dobre rozwiązanie ( jedyne możliwe aby nagrać i skopiować materiał z N ) z drugiej zaś takie sobie.

Dla przykładu winfast ma taki sposób zapisywania plików , że mecz piłki nożnej który nagrywałem zajmował mi ok. 9GB. Można oczywiście zmienić format zapisu na wyższą kompresję ale wówczas jakość znaczaco się obniża. Nigdy nie próbowałem przekonwertować plików zapisanych za pomocą WF na inny format i nie wiem czy mozna zmniejszyć znacząco "wagę" pliku nie tracąc zbytnio na jakości. Pliki najlepiej zapisywać w formacie MPEG-2 ( najwyższy możliwy ) z jednoczesnym ustawieniem bitrate na max. Taki sposób daje lepszą jakość niż jakieś xvid czy divx ale gorszą niż HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie (zamierzam przeskoczyć z C+ bo ichnia oferta w tym roku jest cokolwiek zniechęcająca):

- czy jest sens dopłacać do odbiornika z dyskiem (platforma głównie dla rodziców, z tego co obserwują na obecnym dekoderze - zupełnie tego nie używają (-; )

- czy te tv które 'n' oferuje w promocji warte są rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie trudno jest odpowiedzieć. Dekoder z dyskiem w n kosztuje tylko 48 zł jednorazowo, więc mozna sie skusić, może sie przyda kiedyś. A co do telewizorów to cena podobna jak w sklepach internetowych, a same odbiorniki są dobrej klasy, jednak bez szczególnych fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa zaczyna swój bieg od dnia aktywacji a koniec swój ma zawsze na koniec miesiąca za X m-cy czy lat. Przykładowo - jutro aktywujesz 24 m-czną umowę i swój koniec ma ona 31 grudnia 2012 roku. Wypowiedzieć ją musisz NIE trzy miesiące przed jej końcem, a 30 dni przed jej końcem chyba, że przejdzie już na umowę na czas nieokreślony (od 1 stycznia 2013) wtedy masz wypowiedzenie 3 m-czne*

 

* nie dotyczy umów zawartch na odległość - tam zawsze jest wypowiedzenie miesięczne.

 

Ok, ale jak traktowany jest okres od powiedzmy 14 grudnia do końca grudnia 2010?

Czy jest wówczas faktura cząstkowa?

Z tego co czytałem, to jeden miesiąc ma być gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie trudno jest odpowiedzieć. Dekoder z dyskiem w n kosztuje tylko 48 zł jednorazowo, więc mozna sie skusić, może sie przyda kiedyś. A co do telewizorów to cena podobna jak w sklepach internetowych, a same odbiorniki są dobrej klasy, jednak bez szczególnych fajerwerków.

 

Umowa na 13 miesięcy to zawsze te kila zł miesięcznie więcej a pytałem raczej w kontekście tego, czy poza dyskiem się czymś różnią - szybkość działania, mniejsza awaryjność, etc (bo mniemam, że turbodekoder jest jednak znacząco inny) (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...