Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za info, chyba się skuszę na tą N, a powiedz mi jeszcze bo mam teraz cyfre na antenie swojej bodajże 80 albo 100 i zalożony mam konwerter na astre i HB czy odbiorę na tym zestawie N czy będę musiał coś przestawiać? dodam że HD mnie nie interesuję bo to będzie u córki w pokoju ona ma zwykły tv, a i te 4 mecz dziennie lecą również w jakości SD? żebym się nie zdziwił że obrazu nie mam?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przymierzam sie do zakupu Nki. Mamy w domu juz jedna na dole u rodzicow, czas na pietro.

11 konkretnych pytan laika:

 

 

1. Czy 1 listopada pojawi sie nowy dekoder nki turbo i czy w zwiazku z nim slychac cos o nowej promocji?

2. Czy nie bedzie problemu z podlaczeniem nowego recordera na jednym kablu?

3. Jakie ograniczenia narzuca recroder przy instalacji na jednym kablu. Czy tylko niemoznosc nagrywania innego kanalu niz ten ktory jest aktywny? Dziala time shift?

4. Jak sciagane sa filmy i seriale z kolekcji vod. Czy recorder sciaga je w "tle" na twardy dysk? Wszystkie, tylo aktywne czy tylko te ktore zaznaczymy ze chcemy obejrzec? Jak dlugo trwa sciaganie i czy nie trwa to wieki przy jednym kablu?

5. Czy na recorderze mozna nagrac sygnal w hd? Il srednio zajmuje taki material na twardym dysku?

6. Czy sa jakies pulapki w obecnych promocjach gwiazdy hollywood i rewolucja? Wystarczy pamietac tylko zeby zrezygnowac z opcji w odpowiednim czasie?

7. Czy sa jakiekolwiek roznice w umowie gdybym podpisal umowe w punkcie sprzedazy a przez infolinie lub internet?

8. Okres wypowiedzenia umowy trwa 3 miesiace (czytalem regulamin). Czy mozna ja wypowiedziec dopiero po ukonczeniu czasu okreslonego (np 12 miesiecy)? Czyli musze czekac 12 miesiecy i potem 3? Czy tez moge wypowiedziec juz na 3 miesiace przed koncem uplywu tych 12stu?

9. Skoro nowy mutliroom na turbo dziala przez ethernet, czy bedzie mozliwe podlaczenie dwoch recorderow bezprzewodowo? Technicznie jak?

10. Czy ktos wie moze jakie wyjscie audio ma nowy rekorder turbo? Tez tylko spdif?

11. Czy jest jakas roznica miedzy promocjami GH a Rewolucja poza cena aktywacji nboxa i czasem opcji filmowej? Jak rozumiem zamiast 99 place 38 ale mam opcje nie 4 a 2 miesiace. Cos jeszcze?

 

Dziekuje z gory za pomoc. Prosilbym o szybkie odpowiedzi. Nie wiem czy czekac do listopada na nowy recorder, a jesli nie to gdzie zamawiac. Na infolinii mi gosc sciemnial ze u nich sa nieco inne warunki umow (na przyklad krotszy okres wypowiedzenia) ale jakos nigdzie takiego regulaminu znalezc nie moge.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Turbo ma sie pojawic lada dzien ale za ile i czy z jakas promocja nie wiadomo

2. Recorder Turbo podobnie jak obecny prawdopodobnie bedzie mozna podpiac na 1 kablu.

3. 1 kabel = mozliwosc nagrywania tylko tego kanalu ktory obecnie jest ogladany badz kanalu ktory nadaje z tej samej czestotliwosci (ogladasz tvn24 a nagrywasz film np na tvn7)

4. nBox pobiera wszystkie pozycje VOD na dysk twardy nie zaleznie czy zakupiles ktoras z kolekcji (nSeriale, Picture Box, nFilm HD) jak i Premier VOD. Na jednym kablu pobiera sie to troche wolno gdyz jak ogladasz jakis kanal dekoder nie moze pobrac sygnalu z satelity dla VOD tak wiec jedynie kiedy nic nie bedzie nagrywane i ogladane pobierac sie beda pozycje VOD. U mnie to trwalo ok 2,5 tyg. (na jednym kablu).

5. Tak kazdy dekoder HD z dyskiem twardym umozliwia nagrywanie sygnalu w SD jak i HD. Rozmiar nagrania jest zalezny od jakosci materialu tzn. tzw. bitrate'u.

6. wg. mnie brak

7. roznica jest taka ze w aps dostajesz dekoder od reki a przez infolinie badz internet musisz poczekac na kuriera z dekoderem i umowa

8. umoze mozesz wypowiedziec nawet 5m-cy przed jej koncem ale nalezy zaznaczyc ze za 3 miesiecznym wypowiedzeniem rozwiazujesz ja dnia (i tu podajesz date konca umowy)

9.multiroom bedzie dzialal tylko przez ethernet gdyz przez niego bedzie przesylany sygnal z satelity ale wtedy musisz miec instalacje z 2 kablami aby ogladac co kolwiek w 2gim pokoju. jako 2gi dekoder bedzie oferowany bialy nBox ktory uzyska funkcjonalnosc recordera dzieki twardemu dysku w Turbo.

10. trzeba poczekac do SatKrak (15-17.10.09) i wszystko bedzie jasne jak wyglada, jakie ma zlacza na tylnim panelu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Czy na recorderze mozna nagrac sygnal w hd? Il srednio zajmuje taki material na twardym dysku?

Można nagrać tylko jedyne co można z tym nagraniem zrobić to do woli oglądać, do czasu kiedy nie zapełni się dysk, a zapełni się szybko choćbym nie wiem jakiej pojemności był. Można co prawda coś odkasować, ale to nie zmienia statusu. A status jest taki, że NIGDY tego nagrania nie będziesz miał, w sensie, że sobie to zarchiwizujesz i odłożysz na półkę.

 

HD - 10 min - 1 GB tak około...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje ze odpowiedzi.

 

Ok, dzieki

Czuje ze poczekam na ten nowy recorder z wiekszym dyskiem do poczatku listopada.

Po pierwsze bede mial jeden miesiac dluzej pakiety, po drugie nowy recorder z pieknym polsatem z mpeg4, wiekszy dysk, ladniejsze menu. Same zalety.

 

Jszcze gdybscie mogli powiedziec ile mniej wiecej zostaje wolnego na twardym po zaladowaniu oferty.

 

Edit: dzwonilem do punktu sprzedazy i rzeczywiscie nie maja promocji rewolucja. Jest to wiec promocja wylacznie dla kanalu infolinii i internet.

 

Dopytam:

1' jesli sciaganie oferty zajelo 2,5 tygodnia, to nie ma z tym problemu skoro oferta sie zmienia co tydzien lub dwa?

2' ile zostaje w takim razie miejsca na twardym dysku po sciagnieciu calej oferty?

3" Na infoilinni powiedzili mi ze promocja rewolucja jest tylko promocja na odleglosc i wpunkcie sprzedazy jej nie mozna podpisac. Dodali tez ze przy zamowieniu u nich na infolinii okres wypowiedzenia umowy bedzie wynosil 1 miesiac. Ale cos mi to podejrzane, bo regulamin rewolucji wisi w internecie i pisza jak wol ze 3. Zadzwonie do punktu i sie dowiem. Tylko ze tak mnie moga sciemniac obie strony :)

 

ad.8

Mi chodziloby raczej o posiadanie jednej umowy i placenie jeden raz za dwa pokoje. Na dole mam sygnal prosto z anteny z drugiego konwertera. Moze mozna jakos oszukac potem bialego nboxa i mimo ze mam i na dole i na gorze po jednym kablu, polaczyc je niby w multiroomie, ale sygnal by szedl standardowo. Ale to juz chyba science fiction uprawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czas pobierania 2-3 tygodnie powoduje ze moga nie pobrac sie wszystkie odcinki seriali liczac od dnia aktywacji.

2. na obecnym nboxie na vod przeznaczone jest ok 170GB wiec na nagrania pozostaje ok 80GB w turbo bedzie to ok 330GB na nagrania czyli o 250GB wiecej niz obecnie.

8. becnie usluga multiroom jest w fazie testow tak wiec nie da nic ci podpiecie nbox'a i nbox'a turbo do router'a tzn jedynie oba dekodery uzyskaja dostep do internetu. co do samej uslugi to prawdopodobnie bedzie to nie wielka doplata do abonamentu oraz specjalnie udostepniony nbox tak wiec ten ktory masz obecnie prawdopodobnie bedziesz musial oddac co wiaze sie z rozwiazaniem umowy. co do oszukania nie bedzie to mozliwe gdyz w ustawieniach anteny ustawisz tylko jeden kabel wiec usluga mutliroom wtedy nie bedzie prawdopodobnie dzialac chyba ze turbo bedzie wylaczony ale trzeba poczekac do premiery nbox recorder turbo jak i do testow owej uslugi i wtedy bedzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem abonentem Cyfry+ od samego poczatku jej nadawania. Zastanawiam sie jednak nad przejsciem do "N" Mam w zwiazku z tym kilka pytan : czy bede musial cos zmieniac w instalacji anteny (mam konwerter twin ) i czy faktycznie jakosc nadawanych kanalow w "N" jest lepsza od C+ (chodzi mi o SD oraz HD) i czy n-box jest taki wspanialy i bije pvr hd cyfry na glowe.Mam tv Samsunga LCD 6 serja 37" Z gory bardzo dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instalacji antenowej nic nie zmieniasz gdyż N tak samo jak CP i C+ nadaje kanaly z Hot Bird'a. Co do jakosci kanalow to trudno mi porownac jaka jest na C+ ale znacznie lepiej nic w CP. Co do nBox recordera to bije Philips'a HD PRV w C+ pod wzgledem niezawodnosci, szybkosci oraz nie kasuje sam nagran (jak to ma miejsce w Philips'ie HD PVR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem abonentem Cyfry+ od samego poczatku jej nadawania. Zastanawiam sie jednak nad przejsciem do "N" Mam w zwiazku z tym kilka pytan : czy bede musial cos zmieniac w instalacji anteny (mam konwerter twin ) i czy faktycznie jakosc nadawanych kanalow w "N" jest lepsza od C+ (chodzi mi o SD oraz HD) i czy n-box jest taki wspanialy i bije pvr hd cyfry na glowe.Mam tv Samsunga LCD 6 serja 37" Z gory bardzo dziekuje :)

Jakość SD jest taka sama, a w HD zdecydowanie lepiej wypada Cyfra+. nBox w zasadzie wszystko ma lepsze, może poza brakiem DVB-T w standardzie, brakiem radia z satelity i błędem HDCP - lepsza grafika, stabilność, brak problemów z nagrywaniem i serwisy internetowe, szybkość działania jest podobna jak Philipsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak jakość kanałów HD w C+ może być lepsza, skoro oprócz Canal+ Film HD, Sport HD i National Geographic HD reszta kanałów jest współdzielona, więc ma taką samą jakość (Animal Planet, HBO, Filmbox, Eurosporty, MTVN)? Ciekawe są takie opinie, podobnie przecież jest z kanałami SD w CP i C+...

Co do Nboxa działa szybciej, nie zanikają kanały jak na PVR z Cyfry+, ogólnie jest lepszy, chociaż myśle, że gdyby wgrać lepsze oprogramowanie to nie było by dużej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...