Skocz do zawartości

Miernik do ustawiania anteny


piotr860903
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Czy moglibyście mi doradzić jakiś dobry miernik do ustawiania anteny?? Do tej pory używałem "satfinder" za ok 30 zl:) ostatnio coś nie chodzi za dobrze i nie mogę dobrze ustawić anteny:/ tzn po kilku próbach ustawie ale męczy mnie to wchodzenie i schodzenie z dachu...na początku to za pierwszym razem wszystko było ok...

Czy warto w ogóle inwestować w jakiś lepszy miernik??czy może kupić drugiego takiego satfindera?? Czy różnica będzie zauważalna??czekam na jakieś propozycję...na miernik mogę przeznaczyć ok 200 pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mam pytanie posiadam wzkaźnik sat finder SF9000 i dzisiaj dostałem przesyłke z Hollexu ,dokupiłem dodatkowy akumulator do tego urządzenia taki http://www.hollex.pl/urzadzenia-pomiaro ... -schwaiger. Pytanie jest nastepujące ile taki akumulator się ładuje aby poprawnie działał i służyl jak najdłużej . Pytam poniewasz w instrukcji obsługi raczej nie pisze niema Polskiego tłumaczenia .proszę o pomoc dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki młody techniku za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanko,jeżeli ten akumulator jest już naładowany i korzystałem z niego już parę razy , to czy mogę go jeszcze doładowywać czy muszę czekać aż nastąpi całkowite rozładowanie akumulatora dodam jeszcze że jest to akumulator typu Li-ion ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory Li-ion nie posiadają już takiego "efektu pamięci" jak te poprzedniej generacji (niklowo-kadmowe) mają za to małą rezystancję wewnętrzną przez co dają duży prąd ale i samoistnie znacznie szybciej się rozładowują. Korzystnie będzie rozładowywać je urządzeniem z którym współpracują, konstruktor urządzenia odpowiednio dobrał pojemność/wydajność ogniw. Zbyt szybkie rozładowywanie przez jakieś rezystory może doprowadzić do uszkodzenia ogniwa: zwarcia wewnętrznego (można później uszkodzić ładowarkę), zmniejszenia pojemności, przegrzania lub nawet do jego rozerwania (wiadomo jaki będzie skutek jak komuś bateria wybuchnie prosto w twarz). Jeśli urządzenie rozładuje ogniwa, można przystąpić do ponownego ładowania odpowiednią ładowarką. Taka obsługa nie będzie zbyt szybko wyeksploatowywać ogniw i pozwoli utrzymać dość długo pojemność znamionową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...