Skocz do zawartości
  • 0

Przebudowanie instalacji wideband/unicable - 12 odbiorników


krzysiekst
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie,

z powodu skorodowania uchwytu trzymającego talerz zostałem zmuszony do wymiany talerza i konwertera.

Skoro już muszę wymienić sprzęt chciałbym zrobić nowoczesną instalację - korzystam z Cyfry+ i dekodera 4K ULTRABOX + (i multiroomy)

Dotychczas miałem

9 kabli na zewnątrz (2 konwertery QUATTRO + kabel DVB-T/Radiowy zwrotnica AMS ZA-106AMs FM / VHF+UHF) wpięte w multiswitch terra msr-912.

Uszkodzeniu uległa antena i konwertery

Jaką instalację (oraz czy w ogóle się da) zrobić aby uzyskać w jednym pomieszczeniu Wideband (mam 2 wyjścia antenowe) a w pozostałych 11 lokalizacjach uzyskać unicable + DVB-T na wszystkich lokalizacjach?

Czy w ogóle nie ma, żadnej przewagi wideband nad unicable - i lepiej zrobić instalacje na 12 unicable - jaki sprzęt wybrać?

 

Dzięki za wszelkie sugestie i wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Generalne instalacja którą masz to świetna sprawa.

Sam mam multiswitcha OPTICUM OMS 9/8 P  ma już 12 lat i nie mam żadnych problemów.

Jeśli miałbym coś aktualizować, a raczej pojawiła by się potrzeba Unicable

to dołożył bym pomiędzy konwerter a multiswitchem jeden z tych multiswitchy unicable:

multiswitch unicable 5/1 Johansson , multiswitch unicable Axing SES52206 lub Multiswitch Unicable II 5/2 Johansson 9734PL 2 SCR .

 

Jeśli jednak chcesz przebudować całość tak jak napisałeś to zrobił bym kaskadę z 5 szt. Multiswitch Unicable Johansson 9734PL

i jeden multiswitch unicable 5/1 Johansson no i wyjścia ostatniego multiswitcha dwa kable wideband do jednego z pokoi.

No i oczywiście dwa konwertery wideband, zakładam że masz dwie pozycje.

Te 'multiswicze' unicable mogą działać jako Quattro i WideBand i są też takie na jeden konwerter WideBand

czyli dwa wejścia przelotowe.

 

Odpowiedź troche spóźniona i zapewne coś już kupiłeś ale może będzie dla innych. :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...