Skocz do zawartości

Instalacja antenowa.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich na forum.

Mam problem z dobrym odbiorem TVP1. Dwójka jest najlepsza, Polsat również natomiast TVP3 z Katowic i TVN trochę śnieżą.

Obecna instalacja składa się z dwóch anten Polaris ze wzmacniaczem SWA 2000 AT i normalnej anteny dipolowej z pięciu elementów na program pierwszy, bez wzmacniacza. Podpięte są przez zwrotnicę ZA-4.Czy mogę do tej dipolowej na PR1

dołożyć wzmacniacz do puszki antenowej? Czy zasilanie tego wzmacniacza przy kablu antenowym na wtyczce do telewizora będzie wystarczające? Mieszkam w terenie pagórkowatym,między Katowicami a Krakowem.Do nadajnika z Kosztów w linii prostej około 30 km.Kraków jest nie osiągalny bo mieszkam na zboczu, które go zasłania.Chcę jeszcze rozdzielić sygnał na dwa telewizory. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Jan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do anteny odbierającej TVP1 możesz założyć wzmacniacz antenowy, ale musi być to taki który obsługuje III pasmo ( dokładnie Ciebie interesuje kanał nr 8 ).

Jak założysz go do anteny to musisz w zwrotnicy zewrzeć zworkę dla kanałów 6-12, aby napięcie z zasilacza mogło zasilić też ten wzmacniacz.

Nie wiem jaki pobór prądu ma ten twój wzmacniacz SWA 2000 AT, ale zasilacz 100mA powinien wystarczyć by zasilić dwa wzmacniacze bo takie wzmacniacze nie pobierają więcej jak 50mA jeden.

Jeśli chodzi o rozdział sygnału na 2 telewizory to kup sobie rozgałęźnik tylko musi być to taki rozgałęźnik który umożliwia przesyłanie napięcia stałego z jednego wyjścia do wejścia a drugie wyjście jest separowane. Do wyjścia gdzie jest możliwe przesłanie napięcia podłączasz ten telewizor przy którym znajduje się zasilacz.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Rozgałęźnik mam zamontowany model RIE 1/2-K można go zobaczyć wpisując w wyszukiwarce.http:

Nie wiem czy ten jest dobry(jeżeli nie to podaj odpowiedni model).Rozgałęźnik jest podłączony tak:WY1 bezpośrednio do TV1, WY2 do TV2 odl.12m.kabla, kabel od anteny wraz z zasilaniem wzmacniacza wchodzi do magnetowidu, a z magnetowidu wyjście na WE rozgałęźnika. Napisz dokładniej z tym podłączeniem tego rozgałęźnika bo nie kumam.

Wzmacniacz kupię dzisiaj i zobaczę czy jest lepiej.

Jan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozgałęźnik nie jest odpowiedni. Powinien być np:

- rozgałęźnik indukcyjny RI-2/1 F

- rozgałęźnik RIP-2/1F ekranowany do montażu na maszcie

Nie chcę podawać linków do jakiegoś sklepu, jak sobie w google wpiszesz to Ci się pokaże.

Jak zobaczysz na rozgałęźniku są narysowane kreski między wejściem i wyjściami. Między jednym wyjściem a wejściem jest przerwa zaznaczona takimi dwoma równoległymi paskami które się nie stykają. Do tego wyjścia podłączasz ten telewizor przy którym nie ma zasilacza.

Po zastosowaniu rozdzielacza obraz może być troczę gorszy zwłaszcza gdy sygnał jest słaby bo rozdzielacz wprowadza dodatkowe tłumienie.

Pamiętaj, że jak zamontujesz ten wzmacniacz to musisz w zwrotnicy połączyć tą zworkę, żeby napięcie do niej dochodziło.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .

Już chyba sobie poradzę.Jak nie to będę pytał dalej.A może RI-3/1F i do magnetowidu drugie wyjście?

Może poradzisz mi czy mam możliwość odebrać sygnał z Krakowa 30 km.Mieszkam na zboczu, które go zasłania.

czy jest możliwość odbioru z odbicia.Na przeciw jest też góra, może od niej?

Jan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość odbioru z Krakowa? To już musisz sam sobie sprawdzić. Musisz zestroić telewizor na jakiś kanał co idzie z Krakowa i próbować kręcić anteną, a zobaczysz jaki masz odbiór. 30 km to nie dużo więc powinno Ci się udać coś złapać.

Jak chcesz to możesz zastosować RI-3/1F, ale musisz pociągnąć jeszcze jeden kabel. Prościej będzie jak zastosujesz rozdzielacz dwu wyjściowy i podłączysz jedno wyjście do magnetowidu, a z wyjścia magnetowidu do telewizora.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Mieszkam w wielkopolsce i chciałbym odbierać TVP INFO Poznań z nadajnika w Śremie,około 50-60 km od nadajnika.Zastanawiam się nad antenami ATX-107,Reflekta i Alfa 7.Którą byście polecili?Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...