Skocz do zawartości
  • 0

Rozdzielenie sygnału cyfry plus na 2 tv


raiki
 Udostępnij

Pytanie

To mój pierwszy post na tym forum, więc na początek chciałbym wszystkich serdecznie powitać!

A teraz do meritum:

Noszę się z zamiarem rozdzielenia sygnału cyfry plus na dwa telewizory. Do tej pory mam cyfrę ustawioną na hot birda na jednym tv oraz analogową astrę na drugim tv.

Chciałbym kupić nowy tuner cyfrowy zamiast tego analogowego i odbierać na nim astrę oraz cyfrę plus (za pomocą splittera). Mam na dachu dwie anteny satelitarne i wyglądałoby to tak, że z jednej anteny szedłby kabel do pierwszego tunera i tam byłaby cyfra plus i hot bird a z drugiej anteny szedłby kabel do drugiego tunera i tam byłaby cyfra plus oraz astra. Po pierwsze chciałbym się zapytać czy taka instalacja jest poprawna, a po drugie prosiłbym o opinie na temat sprzętu nad kupnem którego się zastanawiam, czyli:

tuner cyfrowy Ferguson FX 7600 UCI (ewentualnie jakiś tuner z dyskiem twardym lub z możliwością podłączenia zewnętrznego dysku twardego do 700/800 zł. i tu też proszę o jakieś rady)

bezprzewodowy splitter SmartWi.

Czy to wszystko współgra ze sobą? Dodam jeszcze, że mój aktualny tuner cyfrowy to Mediasat Pioneer

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
(...) z drugiej anteny szedłby kabel do drugiego tunera i tam byłaby cyfra plus oraz astra. Po pierwsze chciałbym się zapytać czy taka instalacja jest poprawna (...)
W przypadku drugiej anteny musiałbyś mieć na niej zainstalowane dwa konwertery - domyślam się, że tak nie jest. Cyfra+ jest na 13.0E, a antena służy Tobie obecnie do odbioru tylko pozycji 19.2E.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...