Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020


Danielek125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A oto, jak będzie wyglądał program na przedostatni dzień Igrzysk i znów z jednym zastrzeżeniem.

Dzień 15, 7 sierpnia (sobota)

Spoiler

Baseball:
05:00 Mecz o brązowy medal: Dominikana - Korea Płd.
12:00 Mecz o złoty medal: USA - Japonia
Boks:
07:00 Sesja 24 - finały - waga musza mężczyzn, waga musza kobiet, waga średnia mężczyzn, waga półśrednia kobiet
Gimnastyka artystyczna:
03:00 Wielobój grupowy - eliminacje dla 1. zmiany
04:30 Wielobój grupowy - eliminacje dla 2. zmiany
08:20 Wielobój indywidualny - finał
Golf:
00:30 Kobiety - 4. runda
Jeździectwo:
12:00 Skoki przez przeszkody drużynowo - finał
Kajakarstwo klasyczne:
02:30 Dwójki kanadyjki kobiet na 500 metrów - półfinały
02:44 Jedynki kanadyjki mężczyzn na 1000 metrów - półfinały (o tej godzinie w 1. biegu półfinałowym popłynie Wiktor Głazunow)
03:07 Czwórki kajaki kobiet na 500 metrów - półfinały (o 3:14 nad ranem w 2. biegu półfinałowym popłynie polska osada w składzie Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska)

03:21 Czwórki kajaki mężczyzn na 500 metrów - półfinały
04:30 Dwójki kanadyjki kobiet na 500 - finał A/B
04:45 Jedynki kanadyjki mężczyzn na 1000 metrów - finał A/B (w zależności od danego finału popłynie Wiktor Głazunow)
05:12 Czwórki kajaki kobiet na 500 metrów - finał A/B (w zależności od danego finału popłynie polska osada we wspomnianym składzie)

05:37 Czwórki kajaki mężczyzn na 500 metrów - finał A
Karate:
07:00 Kumite pow. 61 kg kobiet oraz pow. 75 kg mężczyzn - eliminacje
12:20 Kumite pow. 61 kg kobiet oraz pow. 75 kg mężczyzn - półfinały i walki o złoty medal
Kolarstwo torowe:
08:30 Sprint kobiet - ⅛ finału
08:48 Keirin mężczyzn - 1. runda (o 8:58 w 3. biegu pojedzie Patryk Rajkowski, a 5 minut później Mateusz Rudyk w 4. biegu)
09:13 Sprint kobiet - repasaże ⅛ finału
09:19 Keirin mężczyzn - repasaże (z ew. udziałem Krzysztofa Maksela, Patryka Rajkowskiego i Mateusza Rudyka, jeśli któremuś z nich nie uda się zajmować miejsc w pierwszej dwójce danego biegu)
09:39 Sprint kobiet - 1. wyścig ćwierćfinałów
09:55 Madison mężczyzn (z udziałem Szymona Sajnoka i Daniela Staniszewskiego)
10:55 Sprint kobiet - 2. wyścig i ew. wyścig dogrywkowy ćwierćfinałów
Koszykówka:
04:30 Mężczyźni - mecz o złoty medal: Francja - USA
09:00 Kobiety - mecz o brązowy medal: Serbia - Francja
13:00 Mężczyźni - mecz o brązowy medal: Słowenia - Australia
Lekkoatletyka:
06.08. 23:00 Maraton kobiet (z udziałem Aleksandry Lisowskiej, Angeliki Mach i Karoliny Nadolskiej)
12:35 Skok wzwyż kobiet (z udziałem Kamili Lićwinko)

12:45 10000 metrów kobiet
13:00 Rzut oszczepem mężczyzn
13:40 1500 metrów mężczyzn (z udziałem Michała Rozmysa)
14:30 Sztafeta 4 x 400 metrów kobiet - finał (z udziałem polskiej sztafety)
14:50 Sztafeta 4 x 400 metrów mężczyzn - finał (z udziałem polskiej sztafety)

Pięciobój nowoczesny:
07:30 Mężczyźni - pływanie na 200 metrów stylem dowolnym (o 7:42 w 3. biegu popłynie Sebastian Stasiak, a 6 minut później w 4. biegu - Łukasz Gutkowski)
08:45 Mężczyźni - runda bonusowa w szermierce (z udziałem Sebastiana Stasiaka, który rozpocznie od 23. walki, a Łukasz Gutkowski od 24. walki)
10:15 Mężczyźni - jazda konna ze skokami przez przeszkody (z udziałem Sebastiana Stasiaka i Łukasza Gutkowskiego)
12:30 Mężczyźni - bieganie i strzelanie laserowe (z udziałem Sebastiana Stasiaka i Łukasza Gutkowskiego)

Piłka nożna:
13:30 Mecz o złoty medal: Brazylia - Hiszpania
Piłka ręczna:
10:00 Mężczyźni - mecz o brązowy medal: Egipt - Hiszpania
14:00 Mężczyźni - mecz o złoty medal: Francja - Dania
Piłka wodna:
02:30 Kobiety - mecz o 7. miejsce: Chiny - Kanada
04:00 Kobiety - mecz o 5. miejsce: Holandia - Australia
06:40 Kobiety - mecz o brązowy medal: Węgry - RKOl
09:30 Kobiety - mecz o złoty medal: Hiszpania - USA
Pływanie synchroniczne:
12:30 Drużynowe - program dowolny
Siatkówka halowa:
06:30 Mężczyźni - mecz o brązowy medal: Argentyna - Brazylia
14:15 Mężczyźni - mecz o złoty medal: Francja - RKOl
Siatkówka plażowa:
03:00 Sesja 40 - mecze o medale mężczyzn
Skoki do wody:
03:00 Wieża z 10 metrów indywidualnie mężczyzn - półfinał
08:00 Wieża z 10 metrów indywidualnie mężczyzn - finał
Zapasy:
11:45 Do 65 kg stylem wolnym mężczyzn; do 50 kg stylem wolnym kobiet; do 97 kg stylem wolnym mężczyzn - repasaże i walki o medale

UWAGA! Program może ulec zmianie.

 

14. dzień.

POLSKIE STARTY

  • Kajakarstwo klasyczne: dzisiaj rozegrano z udziałem naszych dwie konkurencje czyli dwójki kanadyjki mężczyzn na 1000 metrów oraz czwórki kajaki kobiet na 500 metrów. Ale najpierw zacznę od dwójek kanadyjek mężczyzn na 1000 metrów z udziałem Mateusza Kamińskiego i Wiktora Głazunowa. W 1. biegu eliminacyjnym wystartował ten pierwszy, który zajął 4. miejsce z czasem 4:11,202 przy stracie do zwycięzcy 5,585 sekund. Natomiast w 2. biegu eliminacyjnym - oczywiście ten drugi, który zajął 6. i przedostatnie miejsce z czasem 4:25,996 sekund. Obaj zostali zmuszeni do startu w ćwierćfinałach przez te rezultaty. W 1. biegu ćwierćfinałowym popłynął Mateusz Kamiński, który zajął 3. miejsce z czasem 4:08,172 przy stracie do zwycięzcy 2,670 sekund i tym samym zakończył udział na etapie ćwierćfinałowym. 2. biegu ćwierćfinałowego wygrał oczywiście z awansem do półfinałów Wiktor Głazunow z czasem 4:07,632. Jeśli chodzi o czwórki kajaki kobiet na 500 metrów to w 2. biegu eliminacyjnym popłynęła polska osada z Karoliną Nają, Anną Puławską, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską, która wygrała właśnie ten bieg z czasem 1:33,468 i awansowały bezpośrednio do półfinałów.
  • Kolarstwo torowe: dzisiaj rozegrano z udziałem naszych tylko dwie konkurencje kobiece, czyli sprint i madison. W sprincie wystartowały Urszula Łoś i Marlena Karwacka, które dla Łoś zabrakło 0,016 sekund, by awansować do 1/32 finału, a tak Łoś i Karwacka zajęły odpowiednio 25. i 26. miejsce z czasem 11,047 i 11,083 sekund i niestety nie udało im się awansować do 1/32 finału. Natomiast w madisonie wystartowały siostry Daria i Wiktoria Pikulik, które zdobyły punkty w następujących sprintach: 2., 7., 10. i 12. (te pierwsze trzy po 1 punkcie, a ostatni z 6 punktami) i dojechały do mety jako 2., ale zajęły ostatecznie 6. miejsce z 9 punktami.
  • Lekkoatletyka: ten dzień można rozpoczynać od niespodziewanego triumfu w chodzie na 50 km mężczyzn Dawida Tomali, który zakończył udział z czasem 3:50:08, a oprócz Tomali wystartowali jeszcze Rafał Augustyn i Artur Brzozowski, w którym Brzozowski był na 12. miejscu z czasem 3:54:08, ale Augustyn nie ukończył tej konkurencji, gdyż zszedł z trasy po 40 km na 44. miejscu. Jeszcze rozegrano chód na 20 km kobiet, w którym Katarzyna Zdziebło zajęła 10. miejsce z czasem 1:31:29. Po chodzie przyszła już jedyna tego dnia sesja z dwoma konkurencjami z udziałem naszych. W męskiej sztafecie 4 x 400 metrów, 2. bieg z awansem do finału wygrali nasi Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Jakub Krzewina i Kajetan Duszyński, którzy dobiegli do mety z czasem 2:58,55. Natomiast odbył się finał rzutu oszczepem kobiet z udziałem Marii Andrejczyk, która rzuciła w 2. próbie na srebrny medal wynoszący 64,61 metrów. Brawo dla Dawida i dla Marysi za medale.
  • Pięciobój nowoczesny: dzisiaj ciąg dalszy kobiecej części z udziałem Anny Maliszewskiej. W 3. biegu pływania na 200 metrów stylem dowolnym popłynęła z czasem 2:17,23 zajmując w tym biegu 4. miejsce dokładając 276 pkt i tym samym była na 26. miejscu w pływaniu. Po dwóch konkurencjach była na 16. miejscu z wynikiem 484 pkt. Przyszła już pora na rundę bonusową w szermierce, która przegrała z Włoszką Eleną Micheli i tym samym pozostała w części szermierczej przy 208 punktach, w części jeździeckiej jeździła na koniu Discastino i zajęła 28. miejsce z czasem 112,27 sekund z 34 pkt karnymi za przeszkodę oraz 32 pkt karnymi za czas i tym samym dokładała 234 pkt, a w generalce spadła na 28. miejsce z wynikiem 718 pkt. W ostatniej części czyli dwuboju składającego się z biegania oraz strzelania laserowego dobiegła do mety jako 8. z czasem 12:15,02 dokładając 565 pkt, a zakończyła już udział na 20. miejscu z wynikiem 1283 pkt.
  • Wspinaczka sportowa: dzisiaj odbył się finał we wspinaczce sportowej z udziałem Oli Mirosław, która w konkurencji szybkościowej wygrała z Koreanką Seo Chae-hyun z czasem 7,49 sekund w ćwierćfinale, w półfinale również wygrała z Japonką Akiyo Noguchi z czasem 7,03 sekund, a w finale pobiła rekord świata wynoszący 6,84 sekund wygrywając z Francuzką Annouck Jaubert. Niestety w konkurencji boulderingowej dla Oli okazała się już być słabością, gdyż nie zaliczyła żadnej zony zajmując ostatnie miejsce, co przekładało się na 8 pkt zajmując po 2 konkurencjach 2. miejsce. W konkurencji prowadzenia Ola zaliczyła 9 punktów i również zajęła w tej konkurencji ostatnie miejsce, a więc dla Oli specjalnością jest wspinaczka na czas (szybkość), a słabością bouldering i prowadzenie. Ale i tak Mirosław zakończyła już udział na 4. miejscu z wynikiem 64 pkt, ale lepsza okazała się od niej Japonka Akiyo Noguchi, gdyż zajęła trzykrotnie w każdej konkurencji czwarte miejsce.
  • Zapasy: w repasażach kategorii do 53 kg stylem wolnym kobiet walczyła Roksana Zasina przeciwko Kamerunce Joseph Essombe Tiako, z którą niestety przegrała wynikiem 4:4. W eliminacjach walczył w kategorii do 65 kg stylem wolnym mężczyzn Magomedmurad Gadżijew, który wygrał w ⅛ finału z Grekiem Jeorjosem Pilidisem wynikiem 11:0, ale przegrał w ćwierćfinale z reprezentantem RKOl Gadżimuradem Raszidowem wynikiem 2:6 i niestety odpadł z dalszej rywalizacji. I tak się skończyły polskie starty w zapasach.

FINAŁY

Boks:
Waga ciężka mężczyzn

  1. Julio la Cruz (Kuba) - wygrał wynikiem 5:0
  2. Muslim Gadżimagomiedow (RKOl)
  3. David Nyika (Nowa Zelandia) i Abner Teixeira (Brazylia) - wywalczyli 3 sierpnia

Hokej na trawie:
Kobiety

  1. Holandia (Frederique Matla, Freeke Moes, Laura Nunnink, Malou Pheninckx, Pien Sanders, Lauren Lara Stam, Margot van Geffen, Stella van Gils, Caia van Maasakker, Maria Verschoor, Lidewij Marsia Welten, Felice Albers, Eva Roma de Goede, Xan Gerdien de Waard, Marloes Johanna Keetels, Josine Koning, Sanne Anne Koolen, Laurien Leurink) - wygrały wynikiem 3:1
  2. Argentyna (Maria Belen Succi, Agostina Alonso, Agustina Abertarrio, Delfina Merino, Maria Jose Granatto, Julieta Jankunas, Micaela Retegui, Sofia Toccalino, Victoria Sauze Valdez, Valentina Costa Biondi, Maria Granatto, Eugenia Trinchinetti, Agustina Gorzelany, Maria Forcherio, Maria Barrionuevo, Rocio Sanchez Moccia, Sofia Maccari, Valentina Raposo Ruiz de los Llanos)
  3. Wielka Brytania (Sarah Evans, Giselle Ansley, Grace Balsdon, Amy Costello, Fiona Crackles, Madeleine Hinch, Sarah Jones, Hannah Martin, Shona McCallin, Lily Owsley, Hollie Pearne-Webb, Isabelle Petter, Elena Rayer, Sarah Robertson, Anna-Fraces Toman, Susannah Townsend, Laura Unsworth, Leah Julia Wilkinson) - wygrały z Indyjkami wynikiem 4:3

Karate:
Kata mężczyzn

  1. Ryo Kiyuna (Japonia) - 28,72 pkt
  2. Damian Quintero (Hiszpania) - 27,66 pkt
  3. Ariel Torres Gutierrez (USA) - 26,72 pkt; wygrał z Wenezuelczykiem Antonio Jose Diazem Fernandezem o 0,38 pkt | Ali Sofuoglu (Turcja) - 27,26 pkt; wygrał z Koreańczykiem Parkiem Hee-junem o 1,12 pkt

Kumite do 61 kg kobiet

  1. Jovana Preković (Serbia) - wygrała wynikiem 0:0 na hantei
  2. Yin Xiaoyan (Chiny)
  3. Giana Lotfy (Egipt) i Merve Coban (Turcja) - przegrały odpowiednio wynikiem 0:2 na punkty oraz 1:1 na hantei

Kumite do 75 kg mężczyzn

  1. Luigi Busa (Włochy) - wygrał wynikiem 1:0 na punkty
  2. Rafael Agajew (Azerbejdżan)
  3. Karoly Gabor Harspataki (Węgry) i Stanisław Horuna (Ukraina) - przegrali odpowiednio wynikiem 0:7 oraz 0:3, obydwa na punkty

Kolarstwo torowe:
Madison kobiet

  1. Katie Archibald i Laura Kenny (Wielka Brytania) - 78 punktów (58 pkt - sprint; 20 pkt - okrążenie)
  2. Amalie Dideriksen i Julie Leth (Dania) - 35 punktów (15 pkt; 20 pkt)
  3. Gulnaz Chatuncewa i Marija Nowołodska (RKOl) - 26 pkt (6 pkt; 20 pkt)

Sprint mężczyzn

  1. Harrie Lavreysen (Holandia) - wygrał wynikiem 2:1 (1. wyścig: strata 0,012 sekund wobec zwycięskiego czasu 9,724; 2. wyścig: 9,776 sekund oraz przewaga 0,015 sekund; 3. wyścig: 10,681 sekund oraz przewaga 0,208 sekund)
  2. Jeffrey Hoogland (Holandia)
  3. Jack Carlin (Wielka Brytania) - wygrał z reprezentantem Denis Dmitrijewem wynikiem 2:0 (9,786 s oraz 0,486 s; 9,934 s oraz 0,015 s)

Lekkoatletyka:
400 metrów kobiet

  1. Shaunae Miller-Uibo (Bahamy) - 48,36 sekund
  2. Marileidy Paulino (Dominikana) - 49,2 sekund
  3. Allyson Felix - 49,46 sekund

1500 metrów kobiet

  1. Faith Kipyegon (Kenia) - 3:53,11
  2. Laura Muir (Wielka Brytania) - 3:54,5
  3. Sifan Hassan (Holandia) - 3:55,86

5000 metrów mężczyzn

  1. Joshua Cheptegei (Uganda) - 12:58,15
  2. Mohammed Ahmed (Kanada) - 12:58,61
  3. Paul Chelimo (USA) - 12:59,05

Chód na 20 km kobiet

  1. Antonella Palmisano (Włochy) - 1:29:12
  2. Sandra Lorena Arenas (Kolumbia) - 1:29:37
  3. Liu Hong (Chiny) - 1:29:57

Chód na 50 km mężczyzn

  1. Dawid Tomala - 3:50:08
  2. Jonathan Hilbert (Niemcy) - 3:50:44
  3. Evan Dunfee (Kanada) - 3:50:59

Rzut oszczepem kobiet

  1. Liu Shiying (Chiny) - 66,34 metrów
  2. Maria Andrejczyk - 64,61 metrów
  3. Kelsey-Lee Barber (Australia) - 64,56 metrów

Sztafeta 4 x 100 metrów kobiet

  1. Jamajka (Briana Williams, Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Shericka Jackson; w eliminacjach także Natasha Morrison i Remona Burchell) - 41,02 sekundy
  2. Stany Zjednoczone (Javianne Oliver, Teahna Daniels, Jenna Prandini, Gabrielle Thomas; w eliminacjach także English Gardner i Aleia Hobbs) - 41,45 sekundy
  3. Wielka Brytania (Asha Philip, Imani Lansiquot, Dina Asher-Smith, Daryll Neita) - 41,88 sekundy

Sztafeta 4 x 100 metrów mężczyzn

  1. Włochy (Lorenzo Patta, Lamont Marcell Jacobs, Eseosa Fostine Desalu, Filippo Tortu) - 37,5 sekund
  2. Wielka Brytania (Chijindu Ujah, Zharnel Hughes, Richard Kilty, Nethaneel Mitchell-Blake) - 37,51 sekund
  3. Kanada (Aaron Brown, Jerome Blake, Brendon Rodney, Andre de Grasse) - 37,7 sekund

Pięciobój nowoczesny:
Kobiety

  1. Kate French (Wielka Brytania) - 1385 punktów (pływanie - 290 pkt; szermierka - 220 pkt + 1 pkt; jazda konna - 294 pkt; kombinacja - 580 pkt)
  2. Laura Asadauskaite (Litwa) - 1370 punktów (276 pkt; 190 pkt + 2 pkt; 300 pkt; 602 pkt)
  3. Sarolta Kovacs (Węgry) - 1368 punktów (295 pkt; 220 pkt + 1 pkt; 293 pkt; 559 pkt)

Piłka nożna:
Kobiety

  1. Kanada (Stephanie Labbe, Allysha Chapman, Kadeisha Buchanan, Shelina Zadorsky, Quinn, Deanne Rose, Julia Grosso, Jayde Riviere, Adriana Leon, Ashley Lawrence, Desiree Scott, Christine Sinclair, Evelyne Viens, Vanessa Gilles, Nichelle Prince, Janine Beckie, Jessie Fle ming, Kailen Sheridan, Jordyn Huitema, Sophie Schmidt, Gabrielle Carle, Erin McLeod) - wygrały po rzutach karnych 3:2 po dogrywce wynikiem 1:1
  2. Szwecja (Hedvig Lindahl, Jonna Andersson, Emma Kullberg, Hanna Glas, Hanna Bennison, Magdalena Eriksson, Madelen Janogy, Lina Hurting, Kosovare Asllani, Sofia Jakobsson, Stina Blackstenius, Jennifet Falk, Amanda Ilestedt, Nathalie Bjorn, Olivia Schough, Filippa Angeldal, Caroline Seger, Fridolina Rolfo, Anna Anvegard, Julia Roddar, Rebecka Blomqvist, Zecira Musovic)
  3. Stany Zjednoczone (Alyssa Naeher, Crystal Dunn, Samantha Mewis, Becky Sauerbrunn, Kelley O’Hara, Kristie Mewis, Tobin Heath, Julie Ertz, Lindsey Horan, Carli Lloyd, Christen Press, Tierna Davidson, Alex Morgan, Emily Sonnett, Megan Rapinoe, Rose Lavelle, Abby Dahlkemper, Adrianna Franch, Mataria Macario, Casey Krueger, Lynn Williams, Jane Campbell) - wygrały wczoraj z Australijkami wynikiem 4:3

Siatkówka plażowa:
Kobiety

  1. April Ross i Alix Klineman (USA) - wygrały wynikiem 2:0 (do 15; do 16 - w setach)
  2. Mariafe Artacho del Solar i Taliqua Clancy (Australia)
  3. Anouk Verge-Depre i Joana Heidrich (Szwajcaria) - wygrały z Łotyszkami Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką wynikiem 2:0 (do 19; do 15 - w setach)

Tenis stołowy:
Drużynowe mężczyzn

  1. Chiny (Xu Lin, Ma Long, Fan Zhendong) - wygrali wynikiem 3:0 (pierwszy mecz Xu/Ma - Franziska/Boll: 3:0 (do 7; do 3; do 9 - w setach); drugi mecz Fan - Owtscharow: 3:2 (do 3 {P}; do 6 {W}; do 9 {P}; do 5 {W}; do 3 {W} - w setach); trzeci mecz Ma - Boll: 3:1 (do 5 {W}; do 9 {W}; do 11 {P}; do 7 {W} - w setach))
  2. Niemcy (Patrick Franziska, Timo Boll, Dimitrij Owtscharow)
  3. Japonia (Jun Muzitani, Koki Niwa, Tomokazu Harimoto) - wygrali z Koreańczykami (w składzie Lee Sang-su, Jeoung Young-sik, Jang Woo-jin) wynikiem 3:1 (pierwszy mecz Lee/Jeoung - Mizutani/Niwa: 3:1 (do 9 {W}; do 8 {P}; do 13 {W}; do 5 {W} - w setach); drugi mecz Jang - Harimoto: 3:1 (do 7 {W}; do 8 {P}; do 10 {W}; do 7 {W} - w setach); trzeci mecz Jeoung - Niwa: 0:3 (do 3; do 8; do 7 - w setach); czwarty mecz Jang - Mizutani: do 12; do 9; do 8 - w setach))

Wspinaczka sportowa:
Kobiety

  1. Janja Garnbret (Słowenia) - 5 punktów (szybkość - 5 pkt; bouldering - 1 pkt; prowadzenie - 1 pkt)
  2. Miho Nonaka (Japonia) - 45 punktów (3 pkt; 3 pkt; 5 pkt)
  3. Akiyo Noguchi (Japonia) - 64 punktów (4 pkt; 4 pkt; 4 pkt)

Zapasy:
do 53 kg stylem wolnym kobiet

  1. Mayu Mukaida (Japonia) - wygrała wynikiem 5:4
  2. Pang Qianyu (Chiny)
  3. Wanesa Kaładzinska (Białoruś) - wygrała z Amerykanką Jacarrą Gwenishą Winchester wynikiem 4:0 | Bolortuja Bat Oczir (Mongolia) - wygrała z Kamerunką Joseph Emilienne Essombe Tiako wynikiem 14:4

do 74 kg stylem wolnym mężczyzn

  1. Zaurbek Sidakow (RKOl) - wygrał wynikiem 7:0
  2. Mahamedchabib Kadzimahamedau (Białoruś)
  3. Kyle Douglas Dake (USA) - wygrał z Włochem Frankiem Chamizo Marquezem wynikiem 5:0 | Bekzod Abdurachmanow (Uzbekistan) - wygrał z Kazachem Danijarem Kajsanowem wynikiem 13:2

do 125 kg stylem wolnym mężczyzn

  1. Gable Dan Steveson (USA) - wygrał wynikiem 10:8
  2. Geno Petriaszwili (Gruzja)
  3. Amir Hossein Zare (Iran) - wygrał z Chińczykiem Dengiem Zhiweiem wynikiem 5:0 | Taha Akgul (Turcja) - wygrał z Mongołem Lchagwagerelem Munchturem wynikiem 5:0

Dodatkowa informacja, ze względów prywatnych program na ostatni dzień podam jutro w okolicach południa, a podsumowanie przedostatniego dnia podam w niedzielę.

No i zgodnie z moją zapowiedzią, program na ostatni dzień Igrzysk.

Dzień 16, 8 sierpnia (niedziela)

Spoiler

Boks:
07:00 Sesja 25 - finały - waga lekka kobiet, waga lekka mężczyzn, waga średnia kobiet, waga superciężka mężczyzn
Gimnastyka artystyczna:
04:00 Wielobój grupowy - finał
Kolarstwo torowe:
03:00 Omnium kobiet - scratch (z udziałem Darii Pikulik)
03:18 Sprint kobiet - 1. wyścig półfinałów
03:24 Keirin mężczyzn - ćwierćfinały
03:39 Sprint kobiet - 2. wyścig półfinałów
03:45 Omnium kobiet - tempo (z udziałem Darii Pikulik)
04:03 Sprint kobiet - wyścig dogrywkowy półfinałów oraz wyścig o miejsca 5-8
04:09 Keirin mężczyzn - półfinały
04:20 Sprint kobiet - 1. wyścig finałów
04:26 Omnium kobiet - wyścig eliminacyjny (z udziałem Darii Pikulik)
04:45 Sprint kobiet - 2. wyścig finałów
04:51 Keirin mężczyzn - wyścig finałowy o miejsca 1-12
05:05 Sprint kobiet - wyścig dogrywkowy finałów
05:25 Omnium kobiet - wyścig punktowy (z udziałem Darii Pikulik)
Koszykówka:
04:30 Kobiety - mecz o złoty medal: Stany Zjednoczone - Japonia
Lekkoatletyka:
00:00 Maraton mężczyzn (z udziałem Marcina Chabowskiego, Arkadiusza Gardzielewskiego i Adama Nowickiego)
Piłka ręczna:
04:00 Kobiety - mecz o brązowy medal: Norwegia - Szwecja
08:00 Kobiety - mecz o złoty medal: RKOl - Francja
Piłka wodna:
02:30 Mężczyźni - mecz o 7. miejsce: Czarnogóra - Włochy
04:00 Mężczyźni - mecz o 5. miejsce: Chorwacja - USA
06:40 Mężczyźni - mecz o brązowy medal: Węgry - Hiszpania
09:30 Mężczyźni - mecz o złoty medal: Grecja - Serbia
Siatkówka halowa:
02:00 Mężczyźni - mecz o brązowy medal: Korea Południowa - Serbia
06:30 Mężczyźni - mecz o złoty medal: Brazylia - USA
Ceremonia zamknięcia odbędzie się o 13:00

UWAGA! Program może ulec zmianie.

A zatem ostatnim polskim startem będzie omnium kobiet z udziałem Darii Pikulik. Natomiast ogólnie ostatnim będzie mecz finałowy piłki wodnej mężczyzn pomiędzy Grecją a Serbią.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią podam w połączonej formie ostatnie 2 dni Igrzysk w jednym poście. Polskie starty podam teraz razem, jednak te w finałach wyszczególnię osobno na te 2 ostatni dni.

POLSKIE STARTY

  • Kajakarstwo klasyczne: wczoraj rozegrano dwie konkurencje z udziałem naszych. W jedynkach kanadyjkach mężczyzn na 1000 metrów w 1. biegu półfinałowym popłynął Wiktor Głazunow, który zajął 7. miejsce z czasem 4:09,876 i tym samym musiał wystartować w finale B, gdzie zakończył udział w tym finale na 5. miejscu z czasem 4:04,463. Natomiast w czwórkach kajakach kobiet na 500 metrów znakomicie popłynęły Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska, które wygrały 2. biegu półfinałowy z czasem 1:36,078, by w finale A zająć 3. miejsce z czasem 1:36,445 i zdobyć brązowy medal.
  • Kolarstwo torowe: wczoraj odbyły się z udziałem naszych reprezentantów dwie konkurencje, męskie czyli keirin oraz madison. W keirinie pojechali Mateusz Rudyk i Patryk Rajkowski. W 3. biegu 1. rundy pojechał Patryk Rajkowski zajmując 3. miejsce ze stratą 0,104 sekundy wobec zwycięskiego czasu 9,955 sekund. W 4. biegu - Mateusz Rudyk zajął 6. i ostatnie miejsce ze stratą 0,974 sekund wobec zwycięskiego czasu 9,899 sekund. Obaj musieli walczyć w repasażach, w którym w 2. biegu Rudyk odpadł zajmując 4. miejsce ze stratą 0,48 sekund wobec zwycięskiego czasu 9,569 sekund, a w 3. biegu na 5. i ostatnim miejscu był Rajkowski ze stratą 1,616 sekund wobec zwycięskiego czasu 9,746 sekund. W madisonie pojechali Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski, którzy zajęli 8. miejsce nie zdobywając ani jednego punktu. Dzisiaj tylko omnium kobiet z udziałem Darii Pikulik, która nie ukończyła scratchu przy wyniku 16 punktów z uwagi na kraksę o charakterze karambolu, zaś w wyścigu tempowym również nie ukończyła wyścigu odejmując 20 punktów za to, że została zdublowana. Po tempie zrezygnowała z dalszych startów w tej konkurencji, a szkoda.
  • Lekkoatletyka: Wczoraj wg czasu tokijskiego rozegrano 5 konkurencji z udziałem Polaków. W maratonie kobiet pobiegły Karolina Nadolska, Ola Lisowska i Angelika Mach. Najlepiej spisała się Karolina Nadolska zajmując 14. miejsce z czasem 2:32:04, na 35. miejscu była Ola Lisowska z czasem 2:35:33, a na 59. miejscu - Angelika Mach z czasem 2:42:26. Przechodząc do jedynej sesji na bieżni. W finale skoku wzwyż kobiet startowała Kamila Lićwinko, która zajęła 11. miejsce z wynikiem 1,93 m po trzech nieudanych próbach na 1,96 m. W biegu na 1500 metrów mężczyzn pobiegł Michał Rozmys, który zajął 8. miejsce z czasem 3:32,67. W biegu finałowym sztafety 4 x 400 metrów najpierw pań pobiegły Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, które zostały wicemistrzyniami olimpijskimi z czasem 3:20,53 ustanawiając tym samym rekord Polski. Natomiast u panów nie udało się zdobyć medalu, gdyż Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński zajęli 5. miejsce z czasem 2:58,46. Dopiero w nocy z soboty na niedzielę czasu warszawskiego rozegrano maraton mężczyzn z udziałem Arka Gardzielewskiego, Mateusza Chabowskiego i Adama Nowickiego. Lepiej wypadł Adam Nowicki, który zajął 38. miejsce z czasem 2:17:44, na 63. miejscu z czasem 2:22:50 był Arek Gardzielewski, a biegu nie ukończył Mateusz Chabowski, który poddał się po 30 kilometrach zajmując wtedy 75. miejsce.
  • Pięciobój nowoczesny: wczoraj rozegrano męską konkurencję z udziałem Łukasza Gutkowskiego i Szymona Stasiaka. W części pływackiej na 200 metrów stylem dowolnym w 3. biegu popłynął Sebastian Stasiak, który zajął 5. miejsce z czasem 2:04,59, co przełożyło się na 301 punktów, zaś w 4. biegu - Łukasz Gutkowski zajmując 2. miejsce z czasem 2:00,59, co przekładało się na 309 punktów i tym samym okazał się być lepszym. Po części pływackiej lepszy był Gutkowski z wynikiem 523 pkt zajmując wtedy 14. miejsce ex-aequo z Francuzem Valentinem Prades’em, a Stasiak był na 19. miejscu z wynikiem 509 pkt. W części szermierczej w rundzie bonusowej tylko Gutkowski wygrał pojedynek w wyniku pasywności Austriaka Gustava Gustenaua, a z tym samym rywalem przegrał Sebastian Stasiak. Po części szermierczej lepiej był Gutkowski poprawiając o 1 pkt, ale spadł na 15. miejsce. W części jeździeckiej Stasiak pojeździł na koniu Clntino uzyskując wynik 286 pkt (14 pkt odjętych za przeszkodę) zajmując 13. miejsce, a Gutkowski na 24. miejscu był z wynikiem 278 pkt (21 pkt odjętych za przeszkodę oraz 1 pkt za czas). Po części jeździeckiej Gutkowski z wynikiem 802 pkt niezmiennie na 15. miejscu, a Stasiak awansował o jedną lokatę z wynikiem 795 pkt. W części kombinacyjnej (strzelanie i bieganie) na 5. miejscu był Sebastian Stasiak z wynikiem 645 pkt, a Gutkowski na 8. miejscu z wynikiem 638 pkt. W końcowej klasyfikacji lepszy okazał się Gutkowski zajmując 12. miejsce z wynikiem 1440 pkt, tyle samo punktów zdobył Stasiak zajmując 13. miejsce.

FINAŁY
7 sierpnia
Baseball:

  1. Japonia (Munetaka Murakami, Kaima Taira, Yoshinobu Yamamoto, Hiromi Itoh, Masato Mori[beep]a, Ryoji Kuribayashi, Ryoya Kurihara, Seiya Suzuki, Koyo Aoyagi, Kensuke Kondoh, Masataka Yoshida, Sosuke Genda, Koudai Senga, Takuya Kai, Yasuaki Yamasaki, Tetsuto Yamada, Suguru Iwazaki, Ryutaro Umeno, Hideo Asamura, Ryosuke Kikuchi, Hayato Sakamoto, Masahiro Tanaka, Yuki Yanagita, Yudai Ohno) - wygrali wynikiem 2:0
  2. Stany Zjednoczone (Nick Allen, Eddy Alvarez, Tyler Austin, Anthony Carter, Triston Casas, Brandon D ickson, Tim Federowicz, Eric Filia, Todd Frazier, Mark Kolozsvary, Jack Lopez, Scott McGough, Jamie Westbrook, Simeon Woods Richardson, Bubba Starling, Ryder Ryan, David Robertson, Anthony Gose, Edwin Jackson Jr., Nick Martinez, Patrick Kivlehan, Scott Kazmir, Shane Baz, Joe Ryan)
  3. Dominikana (Gabriel Arias, Charlie Valerio, Roldani Baldwin, Ramon Rosso, Emilio Bonifacio, Jeison Guzman, Gustavo Nunez, Julio Rodriguez, Johan Mieses, Jose Bautista, Melky Cabrera, Yefri Perez, Erick Mejia, Raul Valdes, Denyi Reyes, Luis Castillo, Jhan Marinez, Junior Garcia, Jose Diaz, Dario Alvarez, Jairo Asencio, Angel Sanchez, Christopher Mercedes, Juan Francisco) - wygrali z Koreańczykami wynikiem 10:6

Boks:
Waga musza mężczyzn

  1. Galal Yafai (Wielka Brytania) - wygrał wynikiem 4:1
  2. Carlo Paalam (Filipiny)
  3. Ryomei Tanaka (Japonia) i Saken Bibossinow (Kazachstan) - wywalczyli 5 sierpnia

Waga musza kobiet

  1. Stojka Żeljazkowa Krastewa (Bułgaria) - wygrała wynikiem 5:0
  2. Buse Naz Cakiroglu (Turcja)
  3. Huang Hsiao-Wen (Chiński Tajpej) i Tsukimi Namiki (Japonia) - wywalczyły 4 sierpnia

Waga średnia mężczyzn

  1. Hebert Sousa (Brazylia) - wygrał nokautem
  2. Oleksandr Chyżniak (Ukraina)
  3. Eumir Marcial (Filipiny) i Gleb Bakszi (RKOl) - wywalczyli 5 sierpnia

Waga półśrednia kobiet

  1. Busenaz Surmeneli (Turcja) - wygrała wynikiem 3:0
  2. Gu Hong (Chiny)
  3. Lovlina Borgohain (Indie) i Oshae Jones (USA) - wywalczyły 4 sierpnia

Gimnastyka artystyczna:
Wielobój indywidualny

  1. Linoy Aszram (Izrael) - 107,8 punktów (obręcz - 27,55 pkt; piłka - 28,3 pkt; maczugi - 28,65 pkt; wstążki - 23,3 pkt)
  2. Dina Awierina (RKOl) - 107,65 pkt (27,2 pkt; 28,3 pkt; 28,15 pkt; 24 pkt)
  3. Alina Harnasko (Białoruś) - 102,7 pkt (26,5 pkt; 27,5 pkt; 27,6 pkt; 21,1 pkt)

Golf:
Kobiety

  1. Nelly Korda (USA) - -17
  2. Mone Inami (Japonia) - -16 (w dogrywce: 4)
  3. Lydia Ko (Nowa Zelandia) - 16 (w dogrywce: 5)

Jeździectwo:
Skoki przez przeszkody drużynowe

  1. Szwecja (Henrik von Eckermann na koniu King Edward (bezkarnie), Malin Baryard-Johnsson na koniu Indiana (4 pkt karne za skok), Peder Fredricson na koniu All In (4 pkt za skok)) - 235,65 sekundy, 8 pkt karnych; w dogrywce 122,9 sekund
  2. Stany Zjednoczone (Laura Kraut na koniu Baloutine (bezkarnie), Jessica Springsteen na koniu Don Juan van de Donkhoeve (4 pkt karne za skok), McLain Ward na koniu Contagious (4 pkt za skok)) - 237,2 sekundy, 8 pkt karnych; w dogrywce 124,2 sekundy
  3. Belgia (Pieter Devos na koniu Claire Z (4 pkt karne za skok), Jerome Guery na koniu Quel Homme de Hus (bezkarnie), Gregory Wathelet na koniu Nevados S (8 pkt karnych za skok)) - 242,02 sekundy, 12 pkt karnych

Kajakarstwo klasyczne:
Jedynki kanadyjki mężczyzn na 1000 metrów

  1. Isaquias Queiroz dos Santos (Brazylia) - 4:04,408
  2. Liu Hao (Chiny) - strata 1,316 sekund
  3. Serghei Tarnovschi (Mołdawia) - strata 1,661 sekund

Dwójki kanadyjki kobiet na 500 metrów

  1. Xu Shixiao i Sun Mengya (Chiny) - 1:55,495
  2. Ludmyła Łuzan i Anastasija Czetwerikowa (Ukraina) - strata 2,004 sekund
  3. Laurence Vincent-Lapointe i Katie Vincent (Kanada) - strata 3,546 sekund

Czwórki kajaki kobiet na 500 metrów

  1. Danuta Kozak, Tamara Csipes, Anna Karasz, Dora Bodonyi (Węgry) - 1:35,463
  2. Marharyta Machniewa, Nadieżda Papok, Wolha Chudienko, Maryna Litwinczuk (Białoruś) - strata 0,61 sekund
  3. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska - strata 0,982 sekundy

Czwórki kajaki mężczyzn na 500 metrów

  1. Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom Liebscher, Max Lemke (Niemcy) - 1:22,219
  2. Saul Craviotto, Marcus Walz, Carlos Arevalo, Rodrigo Germade (Hiszpania) - strata 0,226 sekund
  3. Samuel Balaz, Denis Mysak, Erik Vlcek, Adam Botek (Słowacja) - strata 1,315 sekund

Karate:
Kumite powyżej 61 kg kobiet

  1. Ferjal Abdelaziz (Egipt) - wygrała wynikiem 2:0 na punkty
  2. Iryna Zariecka (Azerbejdżan)
  3. Gong Li (Chiny) i Sofja Bierulcewa (Kazachstan) - przegrały odpowiednio wynikiem 2:7 i 4:5, obydwie na punkty

Kumite powyżej 75 kg mężczyzn

  1. Sadżak Gandżzadeh (Iran) - wygrał wynikiem 4:0 na hansoku
  2. Tareg Hamedi (Arabia Saudyjska)
  3. Ryutaro Araga (Japonia) i Ugur Aktas (Turcja) - przegrali odpowiednio wynikiem 0:2 na punkty oraz 2:2 na senshu

Kolarstwo torowe:
Madison mężczyzn

  1. Lasse Norman Hansen i Michael Morkov (Dania) - 43 punkty (wszystkie za sprint)
  2. Ethan Hayter i Matthew Walls (Wielka Brytania) - 40 punktów (wszystkie za sprint)
  3. Benjamin Thomas i Donavan Grondin (Francja) - 40 punktów (wszystkie za sprint)

Koszykówka:
Mężczyźni

  1. Stany Zjednoczone (Kevin Durant, Jerami Grant, Draymond Green, Bam Adebayo, Devin Booker, Zach Lavine, Khris Middleton, Jayson Tatum, Jrue Holiday, Damian Lillard, Javale McGee, Keldon Johnson) - wygrali wynikiem 87:82
  2. Francja (Andrew Albicy, Nicolas Batum, Nando de Colo, Moustapha Fall,Frank Ntilikina, Vincent Poirier, Guerschon Yabusele, Timothe Luwawu Cabarrot, Evan Fourner, Rudy Gobert, Thomas Heurtel, Peter Cornelie)
  3. Australia (Aron Baynes, Matthew Dellavedova, Nathan Sobey, Matisse Thybulle, Duop Thomas Reath, Patty Mills, Dante Exum, Josh Green, Jock Landale, Nic Kay, Joe Ingles, Chris Goulding) - wygrali ze Słoweńcami wynikiem 107:93

Lekkoatletyka:
1500 metrów mężczyzn

  1. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) - 3:28,32
  2. Timothy Cheruiyot (Kenia) - 3:29,01
  3. Josh Kerr (Wielka Brytania) - 3:29,05

10000 metrów kobiet

  1. Sifan Hassan (Holandia) - 29:55,32
  2. Kalkdian Gezahegne (Bahrajn) - 29:56,18
  3. Letesenbet Gidey (Etiopia) - 30:01,72

Maraton kobiet

  1. Peres Jepchirchir (Kenia) - 2:27:20
  2. Brigid Kosgei (Kenia) - 2:27:36
  3. Molly Seidel (USA) - 2:27:46

Rzut oszczepem mężczyzn

  1. Neeraj Chopra (Indie) - 87,58 metrów
  2. Jakub Vadlejch (Czechy) - 86,67 metrów
  3. Vitezslav Vesely (Czechy) - 85,44 metrów

Skok wzwyż kobiet

  1. Marija Łasickiene (RKOl) - 2,04 metry
  2. Nicola McDermott (Australia) - 2,02 metry
  3. Jarosława Mahuczich (Ukraina) - 2 metry

Sztafeta 4 x 400 metrów kobiet

  1. Stany Zjednoczone (Sydney McLaughlin, Allyson Felix, Dalilah Muhammad, Athing Mu; w eliminacjach także Kaylin Whitney, Wadeline Jonathas, Kendall Ellis, Lynna Irby) - 3:16,85
  2. Polska (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic; w eliminacjach także Anna Kiełbasińska) - 3:20,53
  3. Jamajka (Roneisha McGregor, Janieve Russell, Shericka Jackson, Candice McLeod; w eliminacjach także Junelle Bromfeld i Stacey Ann Williams) - 3:21,24

Sztafeta 4 x 400 metrów mężczyzn

  1. Stany Zjednoczone (Michale Cherry, Michael Norman, Bryce Deadmon, Rai Benjamin; w eliminacjach także Trevor Stewart, Randolph Ross i Vernon Norwood) - 2:55,7
  2. Holandia (Lievmarin Bonevacia, Terrence Agard, Tony van Diepen, Ramsey Angela; w eliminacjach także Jochem Dobber) - 2:57,18
  3. Botswana (Issac Makwala, Baoloki Thebe, Zibane Ngozi, Bayapo Ndori) - 2:57,27

Pięciobój nowoczesny:
Mężczyźni

  1. Joseph Choong (Wielka Brytania) - 1482 punkty (pływanie - 321 pkt; szermierka - 250 + 2 pkt; jazda konna - 286 pkt; kombinacja - 623 pkt)
  2. Ahmed el-Gendy (Egipt) - 1477 punktów (316 pkt; 208 + 1 pkt; 284 pkt; 668 pkt)
  3. Jun Woong-tae (Korea Południowa) - 1470 punktów (416 pkt; 226 + 0 pkt; 289 pkt; 639 pkt)

Piłka nożna:
Mężczyźni

  1. Brazylia (Santos, Gabriel Menino, Diego Carlos, Ricardo Graça, Douglas Luiz, Guilherme Arana, Paulinho, Bruno Guimaraes, Matheus Cunha, Richarlison, Antony, Brenno, Dani Alves, Bruno Fuchs, Nino, Abner, Malcom, Matheus Henrique, Reinier, Claudinho, Gabriel Martinelli, Lucao) - wygrali po dogrywce wynikiem 2:1
  2. Hiszpania (Unai Simon, Oscar Mingueza, Marc Cucurella, Pau Torres, Jesus Vallejo, Martin Zubimendi, Marco Asensio, Mikel Merino, Rafa Mir, Dani Ceballos, Mikel Oyarzabal, Eric Garcia, Alvaro Fernandez, Carlos Soler, Jon Moncayola, Pedri Gonzalez, Javier Puado, Oscar Gil, Dani Olmo, Juan Miranda, Bryan Gil, Ivan Villar)
  3. Meksyk (Luis Malagon, Jorge Sanchez, Cesar Montes, Jesus Angulo, Johan Vasquez, Vladimir Lorona, Luis Romo, Carlos Rodriguez, Henry Martin, Diego Lainez, Alexis Vega, Adrian Mora, Guillermo Ochoa, Erick Aguirre, Uriel Antuna, Joaquin Esquivel, Sebastian Cordova, Eduardo Aguirre, Ricardo Angulo, Fernando Beltran, Robert Alvarado, Sebastian Jurado) - wygrali dzień wcześniej z Japończykami wynikiem 3:1

Piłka ręczna:
Mężczyźni

  1. Francja (Luc Abalo, Hugo Descat, Ludovic Fabregas, Yann Genty, Vincent Gerard, Michale Guigou, Nikola Karabatic, Luka Karabatic, Romain Lagarde, Kentin Mahe, Dika Mem, Timothey Nguessan, Valentin Porte, Nedim Remili, Melvyn Richardson, Nicolas Tournat) - wygrali wynikiem 25:23
  2. Dania (Niklas Landin, Magnus Landin, Magnus Saugstrup, Lasse Svan, Kevin Moeller, Henrik Moellgaard, Mads Mensah, Henrik Toft Hansen, Mikkel Hansen, Morten Olsen, Johan Hansen, Jacob Holm, Mathias Gidsel, Emil Jakobsen, Lasse Andersson)
  3. Hiszpania (Julen Aguinagalde, Rodrigo Coralles, Alex Dujshebaev, Raul Entrerrios, Angel Fernandez, Adrian Figueras, Antonio Garcia, Aleix Gomez, Gedeon Guardiola, Eduardo Gurbindo, Jorge Maqueda, Viran Morros, Gonzalo Perez de Vargas, Miguel Sanchez-Migallon, Daniel Sarmiento, Ferran Sole) - wygrali z Egipcjanami wynikiem 33:31

Piłka wodna:
Kobiety

  1. Stany Zjednoczone (Ashleigh Johnson,Madeline Musselman, Melissa Seidemann, Rachel Fattal, Paige Hauschild, Margaret Steffens, Jamie Neushul, Aria Fischer, Kaleigh Gilchrist, Makenzie Fischer, Alys Williams, Amanda Longan, Stephanie Haralabidis) - wygrały wynikiem 14:5
  2. Hiszpania (Marta Bach, Anna Espar, Clara Espar, Laura Ester, Judith Forca, Maica Garcia, Irene Gonzalez, Paula Leitón, Bea Ortiz, Pili Pena, Maria Elena Sanchez, Roser Tarragó, Elena Ruiz)
  3. Węgry (Edina Gangl, Dorottya Szilagyi, Vanda Valyi, Greta Gurisatti, Gabriella Szucs, Rebecca Parkes, Anna Illes, Rita Keszthelyi, Dora Leimeter, Aniko Gyongyossy, Natasa Rybanska, Krisztina Garda) - wygrały z reprezentantkami RKOl wynikiem 11:9

Pływanie synchroniczne:
Drużynowe

  1. Rosyjski Komitet Olimpijski (Włada Czigiriewa, Marina Goljadkina, Swietłana Kolesniczenko, Polina Komar, Aleksandra Packiewicz, Swietłana Romaszyna, Ałła Sziszkina, Maria Szuroczkina) - 196,0979 punktów (program techniczny - 97,2979 pkt; program dowolny - 98,8 pkt)
  2. Chiny (Feng Yu, Guo Li, Huang Xuechen, Liang Xinping, Sun Wenyan, Wang Qianyi, Xiao Yanning) - 193,531 punktów (96,231 pkt; 97,3 pkt)
  3. Ukraina (Maryna Aleksiiwa, Władysława Aleksiiwa, Martia Fiedina, Kateryna Reznik, Anastasija Sawczuk, Alina Szynkarenko, Ksenija Sydorenko, Jełyzawieta Jachno) - 109,3018 punktów (94,2685 pkt; 96,0333 pkt)

Siatkówka halowa:
Mężczyźni

  1. Francja (Barthelemy Chinenyeze, Jenia Grebennikov, Kevin Tillie, Earvin Ngapeth, Nicolas le Goff, Daryl Bultor, Trevor Clevenot, Yacine Louati, Stephane Boyser, Antoine Brizard, Benjamin Toniutti, Jean Patry) - wygrali wynikiem 3:2 (do 23 {W}; do 17 {W}; do 21 {P}; do 21 {P}; do 12 {W} - w setach)
  2. Rosyjski Komitet Olimpijski (Jarosław Podlesnych, Artion Wołwicz, Dmitrij Wołkow, Iwan Jakowlew, Denis Bogdan, Paweł Pańkow, Jegor Kliuka, Iljas Kurkajew, Igor Kobzar, Walentin Gołubiew, Wiktor Poletajew, Maksim Michajłow)
  3. Argentyna (Matias Sanchez, Federico Pereyra, Cristian Poglajen, Facundo Conte, Agustin Loser, Santiago Danani, Sebastian Sole, Bruno Lima, Ezequiel Palacios, Luciano de Cecco, Nicolas Mendez, Martin Ramos) - wygrali z Brazylijczykami wynikiem 3:2 (do 23 {W}; do 20 {P}; do 20 {P}; do 17 {W}; do 13 {W} - w setach)

Siatkówka plażowa:
Mężczyźni

  1. Anders Berntsen Mol i Christian Sandlie Sorum (Norwegia) - wygrali wynikiem 2:0 (do 17; do 18 - w setach)
  2. Wiaczesław Krasilnikow i Oleg Stojanowski (RKOl)
  3. Szerif Junus i Ahmed Tidżan (Katar) - wygrali z Łotyszami Martinsem Plavinsem i Edgarsem Tocsem wynikiem 2:0 (do 12; do 18 - w setach)

Skoki do wody:
Wieża z 10 metrów indywidualnie mężczyzn

  1. Cao Yuan (Chiny) - 582,35 punktów
  2. Yang Jian (Chiny) - 580,4 punktów
  3. Tom Daley (Wielka Brytania) - 548,25 punktów

Zapasy:
do 50 kg stylem wolnym kobiet

  1. Yui Susaki (Japonia) - wygrała wynikiem 10:0
  2. Sun Yanan (Chiny)
  3. Maria Stadnik (Azerbejdżan) - wygrała z Mongołką Namuunceceg Cogt Oczir wynikiem 10:0 | Sarah Ann Hildebrandt (USA) - wygrała z Ukrainką Oksaną Liwacz wynikiem 12:1

do 65 kg stylem wolnym mężczyzn

  1. Takuto Otoguro (Japonia) - wygrał wynikiem 5:4
  2. Hadżi Alijew (Azerbejdżan)
  3. Gadżimurad Raszidow (RKOl) - wygrał z Węgrem Iszmailem Muszukajevem wynikiem 5:0 | Badżrang Badżrang (Indie) - wygrał z Kazachem Dauletem Nijazbiekowem wynikiem 8:0

do 97 kg stylem wolnym mężczyzn

  1. Abdulraszid Sadułajew (RKOl) - wygrał wynikiem 6:3
  2. Kyle Snyder (USA)
  3. Reineris Salas Perez (Kuba) - wygrał z Azerem Szarifem Szarifowem wynikiem 3:3 | Abraham de Jesus Conyedo Ruano (Włochy) - wygrał z Turkiem Suleymanem Karadenizem wynikiem 6:2

 

8 sierpnia
Boks:
Waga superciężka mężczyzn

  1. Bachodir Żałołow (Uzbekistan) - wygrał wynikiem 5:0
  2. Richard Torrez Jr. (USA)
  3. Frazer Clarke (Wielka Brytania) i Kamszybek Kunkabajew (Kazachstan) - wywalczyli 4 sierpnia

Waga lekka kobiet

  1. Kellie Anne Harrington (Irlandia) - wygrała wynikiem 5:0
  2. Beatriz Ferreira (Brazylia)
  3. Sudaporn Seesondee (Tajlandia) i Mira Marjut Johanna Potkonen (Finlandia) - wywalczyły 5 sierpnia

Waga lekka mężczyzn

  1. Andy Cruz (Kuba) - wygrał wynikiem 4:1
  2. Keyshawn Davis (USA)
  3. Howhannes Baczkow (Armenia) i Harry Garside (Australia) - wywalczyli 6 sierpnia

Waga średnia kobiet

  1. Lauren Price (Wielka Brytania) - wygrała wynikiem 5:0
  2. Li Qian (Chiny)
  3. Nouchka Fontijn (Holandia) i Zenfira Magomedaliewa (RKOl) - wywalczyły 6 sierpnia

Gimnastyka artystyczna:
Wielobój grupowy

  1. Bułgaria (Simona Diankowa, Stefani Kiriakowa, Madłen Radukanowa, Laura Traec, Erika Zafirowa) - 92,1 punktów (5 piłek - 47,55 pkt; 3 obręcze i 2 pary maczug - 44,55 pkt)
  2. Rosyjski Komitet Olimpijski (Anastasija Blizniuk, Anastasija Maksimowa, Angielina Szkatowa, Anastasija Tatariewa, Alisa Tiszczenko) - 90,7 punktów (46,2 pkt; 44,5 pkt)
  3. Włochy (Martina Centofanti, Angese Duranti, Alessia Maurelli, Daniela Mogurean, Martina Santandrea) - 87,7 punktów (44,85 pkt; 42,85 pkt)

Kolarstwo torowe:
Keirin mężczyzn

  1. Jason Kenny (Wielka Brytania) - 10,481 sekund
  2. Mohd Azizulhasni Awang (Malezja) - strata 0,763 sekund
  3. Harrie Lavreysen (Holandia) - strata 0,773 sekund

Omnium kobiet

  1. Jennifer Valente (USA) - 124 punkty (scratch - 40 pkt; tempo - 36 pkt; wyścig eliminacyjny - 34 pkt; wyścig punktowy - 14 pkt)
  2. Yumi Kajihara (Japonia) - 110 punktów (38 pkt; 32 pkt; 48 pkt; 2 pkt)
  3. Kirsten Wild (Holandia) - 108 punktów (32 pkt; 38 pkt; 20 pkt; 18 pkt)

Sprint kobiet

  1. Kelsey Mitchell (Kanada) - wygrała wynikiem 2:0 (1. wyścig: 10,906 sekundy oraz przewaga 0,061 sekund; 2. wyścig: 10,995 sekund oraz 0,064 sekundy)
  2. Olena Starikowa (Ukraina)
  3. Lee Wai Sze (Hongkong) - wygrała z Niemką Emmą Hinze wynikiem 2:0 (11,11 s oraz 0,964 s; 11,283 s oraz 0,233 s)

Koszykówka:
Kobiety

  1. Stany Zjednoczone (Ariel Atkins, Sue Bird, Tina Charles, Skylar Diggins, Sylvia Fowles, Chelsea Gray, Brittney Griner, Jewell Loyd, Breanna Stewart, Diana Taurasi, A’ja Wilson, Napheesa Collier) - wygrały wynikiem 90:75
  2. Japonia (Maki Takada, Rui Machida, Yuki Miyazawa, Nako Motohashi, Naho Miyoshi, Moeko Nagaoka, Saki Hayashi, Evelyn Mawuli, Saori Miyazaki, Himawari Akaho, Monica Okoye, Nanko Todo)
  3. Francja (Iliana Rupert, Sarah Michel, Endene Miyem, Sandrine Gruda, Marine Johannes, Helena Ciak, Alix Duchet, Alexia Chartereau, Valeriane Vukosavljevic, Diandra Tchatchouang, Gabby Williams, Marine Fauthoux) - wygrały dzień wcześniej z Serbkami wynikiem 91:76

Lekkoatletyka:
Maraton mężczyzn

  1. Eliud Kipchoge (Kenia) - 2:08:38
  2. Abdi Nageeye (Holandia) - 2:09:58
  3. Bashir Abdi (Belgia) - 2:10:00

Piłka ręczna:
Kobiety

  1. Francja (Pauline Coatanea, Blandine Dancette, Cleopatre Darleux, Beatrice Edwige, Laura Flippes, Pauletta Foppa, Alexandra Lacrabere, Coralie Lassource, Amandine Leynaud, Kalidiatou Niakate, Meline Nocandy, Estelle Nze Minko, Allison Pineau, Ocane Sercien Ugolin, Chloe Valentini, Grace Zaadi Deuna) - wygrały wynikiem 30:25
  2. Rosyjski Komitet Olimpijski (Władlena Bobrownikowa, Daria Dmitriewa, Olga Fomina, Polina Gorszkowa, Jekatierina Ilina, Wiktoria Kalinina, Polina Kuzniecowa, Ksenia Makiejewa, Julia Managarowa, Anna Sen, Antonina Skorobogaczenko, Polina Wiediechina, Anna Wiachiriwa, Jelena Michajliczenka, Anna Siedojkina)
  3. Norwegia (Katrine Lunde, Silje Solberg, Camilla Herrem, Sanna Solberg Isaksen, Marit Jacobsen, Kari Brattset Dale, Marit Malm Frafjord, Veronica Kristiansen, Stine Bredal Oftedal, Nora Moerk, Stine Sogrand, Marta Tomac, Kristina Breistoel, Vilde Ingeborg Johansen, Henny Reistad) - wygrały ze Szwedkami wynikiem 36:19

Piłka wodna:
Mężczyźni

  1. Serbia (Milan Aleksić, Nikola Dedović, Filip Filipović, Nikola Jaksić, Djordje Lazić, Dusan Mandić, Branislav Mitrović, Stefan Mitrović, Dusko Pijetlović, Gojko Pijetlović, Andrija Prlainović, Sava Ranđelović, Strahinja Rasović) - wygrali wynikiem 13:10
  2. Grecja (Stylianos Argyropulos Kanakakis, Jiorjos Dervisis, Joannis Funtulis, Konstantinos Galandis, Konstantinos Genidunias, Marios Kapocis, Christodulos Kolomwos, Konstantinos Murikis, Aleksandros Papanastasiu, Dimitrios Skumpakis, Anjelos Wlachopulos, Emmanuil Zerdewas, Konstantinos Gkiuwecis))
  3. Węgry (Daniel Angyal, Balazs Erdelyi, Balazs Harai, Norbert Hosnyanszky, Szilard Jansik, Krisztian Manhercz, Tamas Mezei, Viktor Nagy, Marton Vamos, Denes Varga, Soma Vogel, Gergo Zalanki, Matyas Pasztor) - wygrali z Hiszpanami wynikiem 9:5

Siatkówka halowa:
Kobiety

  1. Stany Zjednoczone (Justine Wong-Orantes, Andrea Drews, Foluke Akinradewo, Jordan Larson, Kimberly Hill, Micha Hancock, Jordyn Poulter, Michelle Bartsch-Hackley, Kelsey Robinson, Haleigh Washington, Jordan Thompson, Chiaka Ogbogu) - wygrały wynikiem 3:0 (do 21; do 20; do 14 - w setach)
  2. Brazylia (Caroline de Oliveira Saad Gattaz, Rosamaria Montibeller, Macris Fernanda Silva Carneiro, Roberta Silva Ratzke, Gabriela Braga Guimaraes, Tandara Caixeta, Natalia Pereira, Ana Carolina da Silva, Fernanda Rodrigues, Ana Cristina Menezes Oliveira de Souza, Camila Brait, Ana Beatriz Correa)
  3. Serbia (Bianka Busa, Mina Popović, Sladjana Mirković, Brankica Mihajlović, Maja Ognjenović, Maja Aleksić, Milena Rasić, Silvija Popović, Bojana Milenković, Jelena Blagojević, Ana Bjelica, Tijana Bosković) - wygrały z Koreankami wynikiem 3:0 (do 18; do 15; do 15 - w setach)

 

A zatem Letnie Igrzyska Olimpijskie są już zamknięte, ale na Igrzyska Paraolimpijskie zapraszamy już od 24 sierpnia. Już niebawem podsumowanie polskich startów.

Edytowane przez Pepek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto przypomnienie zdobycia przez Polskę medali na tych Igrzyskach Olimpijskich w kolejności chronologicznej.

  1. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann - wioślarstwo, czwórka podwójna kobiet - 28 lipca
  2. Iga Baumgart-Witan, Kajetan Duszyński, Małgorzat Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Dariusz Kowaluk, Justyna Święty-Ersetic, Karol Zalewski - lekkoatletyka, sztafeta mieszana 4 x 400 metrów  - 31 lipca
  3. Karolina Naja, Anna Puławska - kajakarstwo, dwójki kajaki kobiet na 500 metrów - 3 sierpnia
  4. Tadeusz Michalik - zapasy, do 97 kg stylem klasycznym mężczyzn - 3 sierpnia
  5. Anita Włodarczyk - lekkoatletyka, rzut młotem kobiet - 3 sierpnia
  6. Malwina Kopron - lekkoatletyka, rzut młotem kobiet - 3 sierpnia
  7. Agnieszka Skrzypulec, Jolanta Ogar - żeglarstwo, klasa 470 kobiet - 4 sierpnia
  8. Patryk Dobek - lekkoatletyka, 800 metrów mężczyzn - 4 sierpnia
  9. Wojciech Nowicki - lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn - 4 sierpnia
  10. Paweł Fajdek - lekkoatletyka, rzut młotem mężczyzn - 4 sierpnia
  11. Dawid Tomala - lekkoatletyka, chód na 50 km mężczyzn - 6 sierpnia
  12. Maria Andrejczyk - lekkoatletyka, rzut oszczepem kobiet - 6 sierpnia
  13. Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska - kajakarstwo, czwórki kajaki kobiet na 500 metrów - 7 sierpnia
  14. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic - lekkoatletyla, sztafeta 4 x 400 metrów kobiet - 7 sierpnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj ruszyły Igrzyska Paraolimpijskie, a dzisiaj są już pierwsze medale dla Polski. Najpierw brąz w kolarstwie torowym w klasie B (niewidomi) zdobył Marcin Polak z przewodnikiem Michałem Ładoszem. Potem już srebro w szermierce na wózkach w klasie B (uszkodzenie rdzenia kręgowego, porażenie kończyn dolnych bądź minimalny niedowład rąk, paraplegia) zdobył Adrian Castro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...