Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję pobawić się trochę tym urządzeniem. Na pochwałę zasługuje jakość wykonania obudowy, dotykowy wyświetlacz i jakość obrazu jaką przedstawia. To chyba tyle co mogę o nim dobrego powiedzieć. Jeżeli jesteśmy w zasięgu sieci WiFi to możemy korzystać z przeglądarki internetowej prognozy pogody, you tube i notowań giełdowych(ale na co to komu :roll: ). Niestety gdy już w pobliżu nie ma takowej sieci telefon nie różni się niczym innym niż reszta. Dużym brakiem są mms-y. Moim zdaniem to trochę przereklamowany gadżet i nie warto wydać na niego tyle kasy.

 

PS A rosnąca sprzedaż tego urządzenie jest świetnym przykładem skuteczności kampanii reklamowych. Ludzi tak naprawdę nie interesuje co ten telefon ma, dla nich celem jest posiadanie go...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak MMS, Brak UMTS, Brak HDSPA, Brak Wideorozmów, Brak Javy... słowem czekam na iPhone 2.0 (który ma mieć (podobno) większość tych opcji). Póki co korzystam z N70 i 6680, ale coraz częściej myśle nad idealną N95 8GB... kosztuje krocie, ale.... ona jest cudowna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Co myślicie o tym wynalazku Apple?

 

Zalety:

+aparat,

Prawie wszystkie telefony dostępne obecnie na rynku mają aparat. Mizerna zaleta iPhone'a.

+SMS

Hehehe, żem siem uśmiał :lol: Pokaż mi telefon bez obsługi SMS :lol:

+organizer.

Większość telefonów takowy posiada.

Wady:

-Brak radia,

Po co radio, skoro masz 8 GB pamięci? :P

-w Polsce nie można dzwonić(ktoś z serwisu musi odblokować)

iPhone jeszcze nie wszedł na polski rynek, więc nie jest dostosowany do naszych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMS obsługuje ale... ale MMS już nie ;p

Kamera jest... ale zdjęcia potrafi tylko robić ;p

Ludzie jeszcze wytykali brak obsługi UMTS (3G)

 

iPhone działa we wszystkich sieciach zgodnych z GSM, jedyne co u nas brakuje to wybranego monopolisty na to urządzenie :lol: . I żeby odblokować wcale nie trzeba lecieć od serwisu ^^ wystarczy że masz USB i trochę odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @piotrtomkiewicz.

Czy nie znudzi Ci się słuchanie tych samych piosenek,powiedzmy po dwóch miesiącach?W radiu grają wszystkie pioseneki,a na dodatek masz najnowsze informacje z kraju.

 

Drogi @Fiant.Apple sprzedała tych telefoników więcej niż 4 mln.W kwietniu 2007 roku ogłosiła że już 10 mln na całym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @piotrtomkiewicz.

Czy nie znudzi Ci się słuchanie tych samych piosenek,powiedzmy po dwóch miesiącach?W radiu grają wszystkie pioseneki,a na dodatek masz najnowsze informacje z kraju

 

1 - jak sie nawet znudzi 8gb muzyki, to wgram nową albo kupie z iTunesa. Są też podcasty :). A Radio? Na dzień dzisiejszy jedyne wartosciowe moim zdaniem stacje to tok fm i radio bis (to ostatnie chcą zmienic w sportowo-informacyjne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi @Fiant.Apple sprzedała tych telefoników więcej niż 4 mln.W kwietniu 2007 roku ogłosiła że już 10 mln na całym świecie.

 

No to jedziemy:

Podczas dorocznej konferencji Macworld w San Francisco, prezes Apple Steve Jobs powiedział, że kierowana przez niego firma sprzedał już 4 mln iPhone’ów od momentu wprowadzenia go do sprzedaży pod koniec czerwca 2007 roku.

Więcej: http://www.telepolis.pl/news.php?id=10263

 

Jeszcze mi powiedz jak to możliwe, że przed startem sprzedaży mieliby sprzedać 10mln sztuk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

No mi się wydaje, że to temat o iPhone - telefonie. Poza tym jak napisałeś?

Apple sprzedała tych telefoników więcej niż 4 mln.W kwietniu 2007 roku ogłosiła że już 10 mln na całym świecie.
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja polecam palmtopfony (palmtopy z modułem GSM), trochę są duże, ale za to ile mają możliwości. :D

 

W angielskim palmtop to inaczej pocket pc = kieszonkowy komputer.

 

Mój (XDA Exec*) zawiera:

- Windows Mobile 5.0 (XP mode)

- wyświetlacz dotykowy VGA (640x480 16bit)

- wbudowaną klawiaturę Qwerty

- kamerę/aparat 1600x1200px, kamerę z przodu do wideorozmów 320x240px

- moduł GSM

- moduł UMTS

- WiFi

- Bluetooth

- IR

- Komunikacja po miniUSB a nie jak w przypadku innych złącz które łatwo ulegają uszkodzeniu.

- Głośniki stereo

- Mikrofon

- Procesor PXA 520MHz

- RAM 64MB z możliwością rozbudowy do 128MB

- Flash ROM czyli pamięć która nie ginie po wyjęciu/rozładowaniu baterii.

- Czytnik kart SD/MMC

- Powłoka ochronna na wyświetlacz

- Wyświetlacz na obrotowej głowicy

- Dobrej jakości obudowa

- Możliwość podłączenia myszy na Bluetooth (trzeba ściągnąć odpowiednie sterowniki)

- Możliwość podłączenia wyjścia VGA na SD.

- Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku na WiFi.

i wiele wiele innych.

 

Dużą zaletą jest Windows na którym można instalować wszelkiego rodzaju programy. Nie pasują programy napisane pod zwykły komputer, ponieważ urządzenia różnią się architekturą procesora (energooszczędność i wysoka wydajność). Jednak kod tych programów nie różni się znacząco i można znaleźć bardzo wiele napisanych pod ppc. Np. firefox, opera, winamp, total commander, dosbox itp. Są też gry na ppc takie jak np. Call of Duty 2, Myst, Transport Tycoon. Istnieje też Linux pod niego.

 

Na allegro taki kosztuje średnio 1200zł, a nowy z 1600zł.

 

Obrazki: http://images.google.pl/images?q=HTC+Universal&ie=UTF-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi

 

* - Inne nazwy tego samego urządzenia: HTC Universal (nazwa kodowa), SPV M5000, iMate JansJar, MDA IV (MDA Pro), Qtek 9000

 

Napewno jest to o wiele lepsze od iPhone i zwykłych komórek. Ze względu na rozmiar używam go tylko do internetu i zabawy, telefon mam osobny SE T630.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe architektura nie jest tu barierą dzięki standardowi stdlibc, co sprawia że ten sam kod programu skompiluje ci się w x86 (czyli to co mamy w PC) jak i dla ppc ^^ większą barierą są tu raczej główne API systemu biblioteki które się drastycznie różnią, no i ekran wyświetlacza co sprawia że trzeba interfejs nowy robić ;p

Działanie stdlibc widać głównie w systemach unixowych (Linux, BSD czy MacOS który mam w iPhone) gdzie API się mało rożni i większość korzysta z tych samych bibliotek ;> i jak masz coś na linuxa zadziała ci na każdej architekturze o ile masz kod źródłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy takie upychanie wszystkiego w jednym to nie przesada? Aparat, MP3 w komórce to jeszcze OK. Ale nawigacja GPS, system operacyjny na ekraniku kilku calowym? Zwłaszcza za taką cenę. To już lepiej kupić sobie laptopa. Ciut mniej poręczny ale ergonomia używania o lata świetlne lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat daje to taką możliwość, że wsadzam go sobie do kieszeni, a nie muszę taszczyć całej walizki ze sobą. Miniaturyzacja to jedno a mobilność to drugie. Do małego wyświetlacza też się idzie przyzwyczaić. Najtańsze i całkiem niezłe palmtopy chodzą po 300-400zł, a starocie po 200zł. Tego kupiłem na 18-stkę, w innym przypadku nie mógłbym sobie na takie coś pozwolić :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Hehe architektura nie jest tu barierą dzięki standardowi stdlibc, co sprawia że ten sam kod programu skompiluje ci się w x86 (czyli to co mamy w PC) jak i dla ppc ^^ większą barierą są tu raczej główne API systemu biblioteki które się drastycznie różnią, no i ekran wyświetlacza co sprawia że trzeba interfejs nowy robić ;p

Działanie stdlibc widać głównie w systemach unixowych (Linux, BSD czy MacOS który mam w iPhone) gdzie API się mało rożni i większość korzysta z tych samych bibliotek ;> i jak masz coś na linuxa zadziała ci na każdej architekturze o ile masz kod źródłowy.

 

w iPhonach masz iOS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...