Skocz do zawartości
  • 0

rozwiązania zeza + CP na 2 tunery=twin


afgan*
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

1. Mam do Was prośbę o podzielenie się swoimi rozwiązaniami konstrukcyjnymi zeza. Nie chodzi mi na jakie satelity macie zeza tylko jak mozna najprościej i najtaniej zrobić samemu w domu konstrukcje metalową na kilka LNB? Oczywiście można udać się do sklepu, kupić specjalny uchwyt i po sprawie ale ja wolałbym sam pogrzebać tylko jakoś boję się swoich pomysłów -czy wytrzymają np. wichury i wole najpierw posłuchać jak Wy to rozwiązaliście. A tak przy okazji zeza - wydaje mi się, że "szyna" na której mocowane są LNB powinna nie być prosta jak w niektórych uchwytach tylko powinna być wycinkiem okręgu najlepiej o promieniu zbliżonym do promienia anteny - powinien mieć ten sam profil co antena - mam racje czy się myle?

2. Większość z Was z tego co czytam na forum, ma w domu 2 tunery. Akurat nie jestem wielkim elektronikiem ale wydaje mi się, że jakiś elektronik z tego forum powinien spróbować zrobić z dwóch tunerów jeden. Może to śmiesznie zabrzmi ale można przecież rozpruć oba dekodery i złożyć z nich jeden albo przynajmniej przesłać sygnał już odkodowany z jednego tunera do drugiego (po wcześniejszym rozpruciu, polutowaniu czy rozdzieleniu taśm, sygnału ...) - chyba podobnie działają TWINY?! I nie chodzi mi tu o pirackie rozdzielanie sygnalu na 2 domy tylko o oglądanie jednego a nagrywanie drugiego w jednym domu czy pokoju! Sam mam DVR747(recorder) i żoneczkę, która zawsze jak chce oglądać mecz musi oglądać taniec z gwiazkami albo tylko miłość ... Mógłbym dokupić jakiś tani zwykły tuner i "połączyć" je w jeden! Jeśli Twiny są legalne to to też jest legalne!

3. Który z przełączników DiSEqC polecacie do DVR747:

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=176

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=319

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=745

Dziękuje za wszystkie uwagi, (p)odpowiedzi i wskazówki!

Pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A nie masz dostępu do telewizji naziemnej? Tani zwykły tuner dużo niestety nie da, ponieważ programy "Taniec z gwiazdami" czy "Tylko miłość" są emitowane na kanałach, które niestety są kodowane przez satelitę. Trzeba i tak zdecydować się na drugi abonament CP, tym razem tylko z pakietem "Mini" - jest to najtańsza możliwość.

 

(..) Akurat nie jestem wielkim elektronikiem ale wydaje mi się, że jakiś elektronik z tego forum powinien spróbować zrobić z dwóch tunerów jeden. Może to śmiesznie zabrzmi ale można przecież rozpruć oba dekodery i złożyć z nich jeden albo przynajmniej przesłać sygnał już odkodowany z jednego tunera do drugiego (po wcześniejszym rozpruciu, polutowaniu czy rozdzieleniu taśm, sygnału ...) (...)

Hehe, znam ten ból i też nie jestem elektronikiem, ale nie ma tak łatwo. To jest niemożliwe :P

 

"Twin" wiele tutaj nie zdziała. Jeżeli masz tuner z nagrywarką i chcesz jeszcze dodatkowy odbiornik zakupić, to trzeba wymienić "Twina" na "Quad".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
A tak przy okazji zeza - wydaje mi się, że "szyna" na której mocowane są LNB powinna nie być prosta jak w niektórych uchwytach tylko powinna być wycinkiem okręgu najlepiej o promieniu zbliżonym do promienia anteny - powinien mieć ten sam profil co antena - mam racje czy się myle?

Dobrze kombinujesz, zerknij np. na to: http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=115 - jest tu już zakrzywione. W innych uchwytach, na "prostej szynie (http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=43&id=134) sam musisz ustawić "skos" na śrubie mocującej "szynę" z "wysięgnikiem konwertera".

Oczywiście sam możesz sobie skonstruować uchwyt z "czegoś twardego", ale obejma do konwertera to już raczej kwestia kupna (jakoś trudno mi sobie wyobrazić jak i z czego to zrobić) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety do naziemnej TV nie mam dostępu - siedze w UK. Quad z tego co przeczytałem na forum jest do tunera z 4 głowicami;-) albo 4 tunerów jednogłowicowych. Mój DVR747 ma tylko jedną głowicę - pozwala nagrywać to co oglądam:-( gdybym chciał do tego dokupić drugi zwykły (cyfrowy) tuner wystarczył by mi twin (podwójny) konwerter. Pisząc twin myślałem o podwójnym tunerze nie podwójnym LNB.

Przyznaje, że pomysł z drugim abonamentem na mini jest BARDZO ciekawy... ale jak mi się skończy gwarancja to pewnie i tak w wolnej chwili spróbuje rozebrać i połączyć 2 dekodery.

A odnośnie uchwytów na LNB to wszystko można zrobić - pomijając spawanie metalu - wszystko można skręcić. Myślałem o obejmach metalowych skręcanych (takich do zaciskania) jako uchwyt na konwerter tylko chciałem wyciągnąć śrube i w to miejsce włożyć metalowy z obu stron nagwintowany pręt w kształcie litery L (10cmx5cm). A jako podpore LNB można użyć nawet kawałka rawki od koła rowerowego!;-) Może to brzmi śmiesznie i nie wyglądało by super ale powinno działać i daje możliwość regulacji. Tu gdzie teraz mieszkam Hindusi w sklepach ze sprzętem śpiewają 20-25 funtów za zwykły monoblock albo 10 za najzwyklejszy uchwyt na LNB! Gdybym chciał w sklepie kupić uchwyt na kilka konwerterów pewnie wyszło by mi więcej niż rok opłat za CP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nadal nie wiem o co Ci chodzi z tym łączeniem dwóch dekoderów!!! Po co?

Chcesz mieć dwa tunery? Proszę! Zmień konwerter na TWIN, podłącz dwa jednogłowicowe tunery do niego i już działają!

 

Nie da się połączyć dwóch tunerów, przynajmniej w ten sposób, jak Ty chcesz. Sens ma to tylko wtedy, gdy obydwa tunery są IDENTYCZNE, a drugi potrzebny jest Ci jako dawca części, bo w pierwszym coś się usmażyło.

 

Nie wiem czego oczekujesz.

Czy chcesz mieć dostęp do kanałów podczas, gdy Twoja żona ogląda swoje kanały? Proszę - kupujesz drugi tuner. Ale ten tuner odbierze już tylko niekodowane kanały. Chyba, że podpiszesz drugą umowę z CPolsatem, weźmiesz od nich moduł i włożysz go do kieszeni dekodera (potrzebujesz dekodera z gniazdem CI). Lub po prostu nie moduł, a drugi dekoder.

 

Może chcesz płacić jeden abonament i mieć dwa tunery, na każdym CP?? Nie da się!!

 

Napisz jeszcze raz, DLACZEGO CHCESZ ROZBIERAĆ DWA DEKODERY I JE ŁĄCZYĆ!?!? W jaki sposób? NIE DA SIĘ! Co chcesz w nich łączyć? Przesłać odkodowany sygnał z jednego do drugiego? NIE!

Tunery dwugłowicowe mają dwie głowicę, ale wspólną elektronikę. Dekodowanie sygnał to nie takie proste łączenie kabelków, jak Ci się wydaje. To skomplikowany proces, bierze tu też udział oprogramowanie, a tu, żeby coś zmienić, trzeba już się znać na tym (być programistą). Z resztą nie da się rozdzielić tak po prostu karty CPolsatu - jest sparowana z dekoderem - nie działa w żadnym egzemplarzu, ani modelu na świecie, poza tym, z którym została sprzedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...