Skocz do zawartości

Koszmarny odbiór C+ po podpięciu 2 odbiornika


Basildon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do konwertera twin (Maximum Gold Class V-2) podpięliśmy 2 dekodery z kartami Cyfry +. Mój dekoder to Ferguson HF 8900 HD, znajomych to jakiś najzwyklejszy rozdawany przez C+.

 

Problem w tym, że gdy znajomi włączają dekoder, u mnie nie da się oglądać programu. W najlepszym razie wyskakuje "pikseloza zaawansowana", w najgorszym obraz znika całkowicie. Z tym, że u znajomych nie ma takiego problemu. Pogorszenia w odbiorze występują jedynie na moim TV.

Kolejna kwestia to długość kabla - ja mam około 5m, znajomi 15m.

Wszystko wskazuje, że obraz powinien się psuć prędzej u nich niż u mnie, a jest odwrotnie. Szczególnie, że przed podpięciem ich dekodera u mnie sygnał był jak żyleta.

 

Jaka może być tego przyczyna?

 

Podejrzewam, że:

1. średnica anteny - standardowa, czyli 50-60 cm.

 

Czy ma znaczenie wyjście z konwertera?

 

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena nic tutaj nie ma do tego. Spróbuj zamienić kable na wyjściu od konwertera. Jakie będą rezultaty?

 

Kolejna kwestia to długość kabla - ja mam około 5m, znajomi 15m.

Wszystko wskazuje, że obraz powinien się psuć prędzej u nich niż u mnie, a jest odwrotnie.

Nie, długość kabla też nie ma tu nic do rzeczy. Najszybciej z konwerterem jest coś nie tak. Ewentualnie pożycz od kogoś tuner i podłącz, czy to u znajomego, czy u siebie i zobacz jakie będą wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś dostałem konwerter i póki co go podpiąłem pod jeden tuner.

Ale jestem bardzo zadowolony..

Na oryginalnym konwerterze cyfry miałem jakość 10/10 a siłe sygnału to max 94-96 na 100. Niby nie dużo do 100 brakuje ale jednak..

Teraz po zmianie na Gi-202..

Wszystko jest 10/10 i 100/100 :-) Ale tez wydaje mi się że róznica w odbiorze jest.. znaczna.. może mi się tylko wydaje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...