Skocz do zawartości

śląsk


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z bardzo dobrym odbiorem naziemnym stacji TVN/POLSAT/TVP INFO KATOWICE

 

Nie wiem czy to nie jest wina tzw. Offset-u

 

przy kanałach TVP 1 i TVP 2 wynosi 0

 

a przy wyżej wymienionych wynosi 8P

 

Może jest jakaś antena która jest w stanie odbierać bardzo dobry obraz mając na kierunkowana wprost w kierunku RTCN Mysłowice Kosztowy :?:

 

PS: mieszkam 15 km od nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej anteny aktualnie korzystasz? ze wzmacniaczem?

U mnie na Logarytmicznej bez wzmacniacza, 32,5KM od nadajnika Kosztowy mam idealny odbiór wszystkich stacji. ze względu na silny sygnał, wzmacniacz powyżej 5db znacznie pogarsza całe pasmo.

Możesz zainwestować w ATX91: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3710.htm

Teoretycznie przy tak małej odległości i dużych mocach powinna wystarczyć każda antena zewnętrzna z symetryzatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z bardzo dobrym odbiorem naziemnym stacji TVN/POLSAT/TVP INFO KATOWICE

 

Nie wiem czy to nie jest wina tzw. Offset-u.

 

Offset jest to przesunięcie nośnej stacji. 0 jest to częstotliwość główna (np. 471.250 kanał 21), 1 jest to 15625/12=1302Hz (np. 471.251.3), 2 2604Hz, ..., 8 10417Hz (np. 471.260.4) itp. P - Plus, M - Minus.

 

Nie ma to nic wspólnego z pogorszeniem obrazu. Offset stosuje się wtedy gdy niedaleko nadaje inna stacja na tej samej częstotliwości, ma on za zadanie wyemilinowanie zakłóceń. Dla telewizora nie ma to żadnego znaczenia.

 

Twoja antena lub kabel ma tłumienie na wysokich kanałach ~25 i więcej. Wymień to na co innego.

 

Poszukaj jakąś Yagi lub taką: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_szerokopasmowa_logarytmiczno_-_periodyczna_log_2-65_A4015.htm, tylko nie pomyl kolejności elementów, bo może być gorzej.

 

Albo wymień kabel na RG6. Sprawdź czy nie możesz gdzieś go skrócić. 100m to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offset jest to przesunięcie nośnej stacji. 0 jest to częstotliwość główna (np. 471.250 kanał 21), 1 jest to 15625/12=1302Hz (np. 471.251.3), 2 2604Hz, ..., 8 10417Hz (np. 471.260.4) itp. P - Plus, M - Minus.

 

Nie ma to nic wspólnego z pogorszeniem obrazu. Offset stosuje się wtedy gdy niedaleko nadaje inna stacja na tej samej częstotliwości, ma on za zadanie wyemilinowanie zakłóceń. Dla telewizora nie ma to żadnego znaczenia.

 

Dzięki za wyjaśnienia gdyż tego nie wiedziałem i w końcu znalazłem odpowiedź :D

 

Twoja antena lub kabel ma tłumienie na wysokich kanałach ~25 i więcej. Wymień to na co innego.

 

 

Wydawało mi sie ze TRISET 113 to jest najlepszy kabel jaki jest na rynku. :roll:

 

Poszukaj jakąś Yagi lub taką: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_szerokopasmowa_logarytmiczno_-_periodyczna_log_2-65_A4015.htm, tylko nie pomyl kolejności elementów, bo może być gorzej.

 

Specialnie wybrałem firmie TELEVES gdyz słyszałem o niej same superlatywy i że produkty ma bardzo dobre. :?:

 

Albo wymień kabel na RG6.

 

Lecz czy kabel RG6 jest lepszy niż TRISET 113 :?:

 

Sprawdź czy nie możesz gdzieś go skrócić. 100m to za dużo.

 

No niestety 100 m kabla to akurat starcza mi na styk, więc nie mam możliwości skrócenia go nawet o metr :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...