Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem nowy, miałem rowniez problemy z HD Cyfry+ po zmianie FEC. Mój iCord ma wersje oprogramowania nr 17, oczywiście PowerCam nie działa poprawnie, kupiłem oryginalny moduł Cyfry+ , tez nie działał (w nim było oprogramowanie chyba 11). Zabrałem więc tuner z oryginalnym modułem Cyfry+ do punktu Cyfry+, po wielu próbach dopiero zamiana modułu na inny ze starszą wersją oprogramowania pomogła. Doszliśmy do wniosku, że nowe oprogramowanie Humaxa pracuje ze starym oprogramowaniem w modułach, to jakieś kuriozum. "Sensor" telefonicznie zapewniał że prace nad tym trwają, ja już nie interesuję sie tym od 2 -3 tygodni od kiedy działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się :evil:. Zamówiłem Astona i poszedłem oddać moduł Cyfry. Ale okazało się, że u dystrybutora nie mogą (nie potrafią?) unieważnić umowy. Pracownica sklepu wydzwaniała do mojego ulubionego operatora, a tam ją odsyłali od Annasza do Kajfasza. Ostatnim adresem miała być infolinia techniczna :shock:. Wobec tego wyszedłem stamtąd "nieco" wyprowadzony z równowagi i postanowiłem napisać maila z pozdrowieniami przez system ICA. Zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Edit: Napisałem maila, w którym opisałem całą historię i bardzo szybko otrzymałem taką odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie wyjaśniam, iż Pana zgłoszenie rozpatrywane będzie w trybie reklamacyjnym. Odpowiedź zostanie udzielona listownie w terminie regulaminowym.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem (...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, ciekawe dlaczego moduł Cyfry działa poprawnie (czyli rozkodowuje wszystkie kanały HD) w jednych iCordach, a w innych nie? Ktoś ma jakiś pomysł, od czego to może zależeć?

on zawsze działał raz a 3 razy nie i tak mniej więcej w co 3 odbiorniku,

Ale tak na poważnie to są co najmniej 2 hardware tego modułu starszy lepszy i nowszy gorszy no i oczywiście zapewne kilka

softów. Więc zapewne działa np. ze starszym softem a z najnowszym nie. I z tego co pamiętam to stary hardware w miarę chodził.

Ale to musiał by ktoś potwierdzić bo ja nie mam tych modułów tylko Diablo CAMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarł do mnie Aston 2.23. Włożyłem, przełączyłem na Canal+ Film HD i... zobaczyłem obraz :!: Oczywiście w wysokiej rozdzielczości. Prawie nie wierzyłem własnym oczom.

Zatem, zachowując odpowiednią ostrożność, mogę stwierdzić, że obecnie Aston 2.23 poprawnie działa z moim iCordem, czyli rozkodowuje wszystkie kanały, do których mam uprawnienia. Oczywiście nikt mi nie zagwarantuje, że tak samo będzie za miesiąc lub za rok czy dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak na poważnie to są co najmniej 2 hardware tego modułu starszy lepszy i nowszy gorszy no i oczywiście zapewne kilka

softów. Więc zapewne działa np. ze starszym softem a z najnowszym nie. I z tego co pamiętam to stary hardware w miarę chodził.

Ale to musiał by ktoś potwierdzić bo ja nie mam tych modułów tylko Diablo CAMa.

Niestety, to prawda. Miałem leciwy moduł Cyfry+ z numerem aktualizacji 2. W zasadzie działał poprawnie poza jednym przypadkiem. Gdy włączało się tuner na kanale SD, to po przełączeniu na jakikolwiek HD pojawiał się komunikat o zakodowaniu. Wtedy należało wyłączyć i powtórnie włączyć tuner, albo pamiętać, żeby wyłączać tuner na jakimkolwiek kanale HD. Nie było innych problemów np. z zawieszaniem lub nagrywaniem. Ale podkusiło mnie, by moduł wymienić na nowszy (aktualizacja 11). No i stało się. Wszystkie knały HD (poza MTVNHD) przestały być odbieranie. Co ciekawe, ten moduł wszystko sprawnie dekoduje na TechnoTrend S2-3200. Skończyło się na zakupie Astona 2.23 i jak na razie (mam go jeden dzień) wszystko wydaje się w porządku. Moja rada dla posiadaczy iCorda: omijać szerokim łukiem moduły Cyfry+. Szkoda zdrowia i pieniędzy. Odżałować 350 zł i kupić oryginalnego Astona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

Mam taki ciekawy przypadek. Po włączeniu nagrywania (niezależenie od tego czy jest to z ręki czy zaprogramowane nagrywanie) i próbie przelączenia na inny kanał (niezależnie od tego czy jest to w ramach pakietu C+ czy CP czy pomiędzy nimi) pojawia mi się komunikat "słaby sygnał lub brak sygnału". Wyłaczenie nagrywania powoduje że sygnał wraca ale muszę przełączyć ponownie kanał. Podczas nagrywania po przełączeniu na inny kanał i wciśnięciu przycisku "i" zarówno moc jak i jakość sygnału jest na poziomie zero. Próbowałem zmianę Astona (2.22) na PowerCama ale są dokładnie takie same objawy. Reset iCorda + odłączenie zasilania od konwertera nic nie dało. Konwerter to Inverto Black Ultra Quad połączony dwoma oddzielnymi kablami bezpośrednio z dekoderem. Pozostałe dwa kable idą do drugiego dekodera ale jego odłączyłem w ramach testów i objaw pozostał. Aha, C+ chodzi na spliterze bezprzewodowym.

 

Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Mi na razie przychodzi do głowy konwerter ale nie chce mi się w taką pogodę przy nim grzebać.

 

Dziękuję i pozdrawiam, mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Przez ostatni miesiąc u mnie wszystko było w porządku. Aż do dnia dzisiejszego, kiedy to zapragnąłem wykorzystać wbudowaną kartę sieciową. Niestety, mimo prześledzenia wpisów i kilku prób, nie udało mi się. Podłączyłem kablem komputer i tuner. Wpisałem ipconfig i uzyskałem takie dane połączenia lokalnego:

 

IP: 169.254..47.69

Maska podsieci: 255.255.0.0

Brama domyślna: ...tutaj niestety nic

 

Windows informuje mnie o ograniczeniu łączności (pojawia się ten żółty trójkąt przy ikonach połączenia w prawym dolnym rogu). Nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Wpisałem w tunerze IP: 169.254.47.70 (końcówki różne próbowałem, ale nie wiem dlaczego trzeba ustawić inną i jaką dokładnie), maska podsieci uzupełniała się automatycznie na: 255.255.255.0. Adres routera uzupełnia się automatycznie: 169.254.47.0, adres DNS: 0.0.0.0.

 

Czy ktoś może mi pomóc?

Co źle robię?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów,

 

Mam taki ciekawy przypadek. Po włączeniu nagrywania (niezależenie od tego czy jest to z ręki czy zaprogramowane nagrywanie) i próbie przelączenia na inny kanał (niezależnie od tego czy jest to w ramach pakietu C+ czy CP czy pomiędzy nimi) pojawia mi się komunikat "słaby sygnał lub brak sygnału". Wyłaczenie nagrywania powoduje że sygnał wraca ale muszę przełączyć ponownie kanał. Podczas nagrywania po przełączeniu na inny kanał i wciśnięciu przycisku "i" zarówno moc jak i jakość sygnału jest na poziomie zero. Próbowałem zmianę Astona (2.22) na PowerCama ale są dokładnie takie same objawy. Reset iCorda + odłączenie zasilania od konwertera nic nie dało. Konwerter to Inverto Black Ultra Quad połączony dwoma oddzielnymi kablami bezpośrednio z dekoderem. Pozostałe dwa kable idą do drugiego dekodera ale jego odłączyłem w ramach testów i objaw pozostał. Aha, C+ chodzi na spliterze bezprzewodowym.

 

Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Mi na razie przychodzi do głowy konwerter ale nie chce mi się w taką pogodę przy nim grzebać.

 

Dziękuję i pozdrawiam, mariusz

 

 

Ja mam rade prosta i skuteczną

trzeba dokładnie sprawdzić, pod które złącze z tyłu dekodera, podpinasz drugi kabel od anteny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Przez ostatni miesiąc u mnie wszystko było w porządku. Aż do dnia dzisiejszego, kiedy to zapragnąłem wykorzystać wbudowaną kartę sieciową. Niestety, mimo prześledzenia wpisów i kilku prób, nie udało mi się. Podłączyłem kablem komputer i tuner. Wpisałem ipconfig i uzyskałem takie dane połączenia lokalnego:

 

IP: 169.254..47.69

Maska podsieci: 255.255.0.0

Brama domyślna: ...tutaj niestety nic

 

Windows informuje mnie o ograniczeniu łączności (pojawia się ten żółty trójkąt przy ikonach połączenia w prawym dolnym rogu). Nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Wpisałem w tunerze IP: 169.254.47.70 (końcówki różne próbowałem, ale nie wiem dlaczego trzeba ustawić inną i jaką dokładnie), maska podsieci uzupełniała się automatycznie na: 255.255.255.0. Adres routera uzupełnia się automatycznie: 169.254.47.0, adres DNS: 0.0.0.0.

 

Czy ktoś może mi pomóc?

Co źle robię?

 

Pozdrawiam

 

 

169.254.47.70 a to nie jest publiczny numer IP?

http://en.utrace.de/ip-address/168.254.47.69

 

sprawdź jakie masz ustawienie sieci w TPCIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi WSM - już miałem Ci jakiś zgryźliwy post napisać ale się przełamałem i zajrzałem na tylną obudowę iCorda. Normalnie porażka, sprawdzając jaki mam dysk w środku odruchową przykręciłem kable antenowe do dwóch najbliższych gniazd...... Oczywiście LNB A i NLB B to dwa skrajne gniazda. Mea culpa i dzieki za podpowiedz :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Przez ostatni miesiąc u mnie wszystko było w porządku. Aż do dnia dzisiejszego, kiedy to zapragnąłem wykorzystać wbudowaną kartę sieciową. Niestety, mimo prześledzenia wpisów i kilku prób, nie udało mi się. Podłączyłem kablem komputer i tuner. Wpisałem ipconfig i uzyskałem takie dane połączenia lokalnego:

 

IP: 169.254..47.69

Maska podsieci: 255.255.0.0

Brama domyślna: ...tutaj niestety nic

 

Windows informuje mnie o ograniczeniu łączności (pojawia się ten żółty trójkąt przy ikonach połączenia w prawym dolnym rogu). Nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Wpisałem w tunerze IP: 169.254.47.70 (końcówki różne próbowałem, ale nie wiem dlaczego trzeba ustawić inną i jaką dokładnie), maska podsieci uzupełniała się automatycznie na: 255.255.255.0. Adres routera uzupełnia się automatycznie: 169.254.47.0, adres DNS: 0.0.0.0.

 

Czy ktoś może mi pomóc?

Co źle robię?

 

Pozdrawiam

 

 

169.254.47.70 a to nie jest publiczny numer IP?

http://en.utrace.de/ip-address/168.254.47.69

 

sprawdź jakie masz ustawienie sieci w TPCIP

 

Czy ktoś mi pomoże?

 

Czy ktoś z Was korzysta z "telewizji na kartę" - oferty TVN?

Rozważam zakup modułu Conax i wykupienie kilku miesięcy tylko i wyłącznie dla nSport oraz TVP Sport, których nie mam w Cyfra+.

Jaka jest jakość obrazu? Chodzi to w ogóle w Icord?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK u mnie dziala bez problemu z PowerCam Pro, odnosnie jakosc, hmmmm, nie ma tam nic HD, wiec jest normalna jak dla kanalow SD;

korzystam z TNK tylko dla n Sport, TVP Sport ogladam z C+;

 

Czy ktoś mi pomoże?

opisz dokladnie konfiguracje Twojej sieci (tzn co do czego podlaczone i z jakim IP), bez tych info raczej ciezko... wczesniej juz byl podobny przypadek, skoro Twoj jest inny, to podaj wiecej detali;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Przez ostatni miesiąc u mnie wszystko było w porządku. Aż do dnia dzisiejszego, kiedy to zapragnąłem wykorzystać wbudowaną kartę sieciową. Niestety, mimo prześledzenia wpisów i kilku prób, nie udało mi się. Podłączyłem kablem komputer i tuner. Wpisałem ipconfig i uzyskałem takie dane połączenia lokalnego:

 

IP: 169.254..47.69

Maska podsieci: 255.255.0.0

Brama domyślna: ...tutaj niestety nic

 

Windows informuje mnie o ograniczeniu łączności (pojawia się ten żółty trójkąt przy ikonach połączenia w prawym dolnym rogu). Nie wiem jak rozwiązać ten problem.

Wpisałem w tunerze IP: 169.254.47.70 (końcówki różne próbowałem, ale nie wiem dlaczego trzeba ustawić inną i jaką dokładnie), maska podsieci uzupełniała się automatycznie na: 255.255.255.0. Adres routera uzupełnia się automatycznie: 169.254.47.0, adres DNS: 0.0.0.0.

 

Czy ktoś może mi pomóc?

Co źle robię?

 

Pozdrawiam

Generalnie twoje ustawienia IP z ipconfiga mówią tyle że nie masz skonfigurowanej w komputerze sieci IP

Wnioskuję z tego że nie masz rutera i nie korzystasz z internetu przez kartę sieciową swojego komputera

 

jeśli to prawda to musisz wejść: START/PANEL STEROWANIA/ Połączenia sieciowe/

kliknąć Połączenie lokalne prawym przyciskiem myszy i wybrać Właściwości

Otworzy się okno - wybrać Protokół Internetowy (TCP IP) jeśli są dwa to ten BEZ napisu v6

Po wybraniu odpowiedniego klikamy na przycisk Właściwości poniżej

Wpisujemy w okno które się otworzy ustawienia IP:

- wybieramy opcję Użyj następującego adresu IP

i poniżej:

Adres IP 192.168.1.10

Maska Podsieci 255.255.255.0

Brama domyślna 192.168.1.1

Ztwierdzamy

Wpisujemu do okna cmd/wiersza poleceń ipconfig i sprawdzamy czy ustawienia się przyjęły

Wpisujemy adres IP do iCorda

Na przykład taki

Adres IP 192.168.1.20

Maska Podsieci 255.255.255.0

Brama domyślna 192.168.1.1

W oknie cmd/wierszu poleceń wpisujemy polecenie

ping 192.168.1.20

jak tuner nam odpowiada np tak

Odpowiedź z 192.168.1.20: bajtów=32 czas=2ms TTL=64

to znaczy że zaistniała komunikacja między tunerem a komputerem

 

teraz w oknie przeglądarki zamiast np http://www.wp.pl wpisujemy :

ftp://humaxftp@192.168.1.20

jak się zapyta o hasło wpisujemy PIN odbiornika fabrycznie 0000

 

proste no nie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pakiecie Cyfry+ zanika Eurosport 2 HD , tzn. początkowo jest ale bez głosu, potem jest komunikat ,,kanał jest kodowany lub niedostępny,, i widzę ciemność :woot: .Pozostałe kanały HD chodzą bez zarzutu.

U góry mam Cyfrę+ na Aston 2.22(wcześniej PowerCam Pro) ,u dołu Cyfrowy Polsat.Czy to wina nadawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i narobiłem sobie kłopotu. Zmieniłem diseqC 4/1 na AXING SPU 41-02/O i główny konwerter na HB wymieniłem na QUAD-a Inverto Black Premium. Konwerter Quad przez AXINGA jest podłączony do ICord-a i dodatkowo z QUAD-a jest jeszcze połączenie do Technisata Digit CI 2, ostatnie wyjście z QUAD-a nie jest wykorzystane. Gdy uruchomie Technisata a potem iCorda to po włączeniu go pokazuje komunikat: "Spięcie LNB". Dopiero gdy wyłącze Technisata i zrestaruję iCorda problem znika. iCord działa jedynie gdy Technisat jest wyłączony albo gdy Technisata włącze po uruchomieniu iCorda. Mam zagwozdke, co jest przyczyną czy AXING, czy ten Inverto źle izoluje. Gdy zamienie i do AXING-a podłącze Technisata a iCorda bezpośrednio do QUAD-a, to iCord działa a Technisat nie ma problemów z AXINGiem. Wygląda na to że iCord jest dość wrażliwy na dobranie dobrego diseqC. Jaki diseqC 4/1 proponujecie do iCord-a? Miałem do tej pory Mezon SW41/DSQ, ale zardzewiał, miał szpary i był narażony na czynniki atmosferyczne. Musiałem go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie twoje ustawienia IP z ipconfiga mówią tyle że nie masz skonfigurowanej w komputerze sieci IP

Wnioskuję z tego że nie masz rutera i nie korzystasz z internetu przez kartę sieciową swojego komputera

 

jeśli to prawda to musisz wejść: START/PANEL STEROWANIA/ Połączenia sieciowe/

kliknąć Połączenie lokalne prawym przyciskiem myszy i wybrać Właściwości

Otworzy się okno - wybrać Protokół Internetowy (TCP IP) jeśli są dwa to ten BEZ napisu v6

Po wybraniu odpowiedniego klikamy na przycisk Właściwości poniżej

Wpisujemy w okno które się otworzy ustawienia IP:

- wybieramy opcję Użyj następującego adresu IP

i poniżej:

Adres IP 192.168.1.10

Maska Podsieci 255.255.255.0

Brama domyślna 192.168.1.1

Ztwierdzamy

Wpisujemu do okna cmd/wiersza poleceń ipconfig i sprawdzamy czy ustawienia się przyjęły

Wpisujemy adres IP do iCorda

Na przykład taki

Adres IP 192.168.1.20

Maska Podsieci 255.255.255.0

Brama domyślna 192.168.1.1

W oknie cmd/wierszu poleceń wpisujemy polecenie

ping 192.168.1.20

jak tuner nam odpowiada np tak

Odpowiedź z 192.168.1.20: bajtów=32 czas=2ms TTL=64

to znaczy że zaistniała komunikacja między tunerem a komputerem

 

teraz w oknie przeglądarki zamiast np http://www.wp.pl wpisujemy :

ftp://humaxftp@192.168.1.20

jak się zapyta o hasło wpisujemy PIN odbiornika fabrycznie 0000

 

proste no nie :lol2:

 

Aż tak szczegółowo nie musiałeś, ale dzięki.

Teraz zadziałało. Zgrałem sobie wszystkie pliki dotyczące jednego filmu, ale zauważyłem, że ten główny (z rozszerzeniem "ts") został skompresowany z ok 3,5GB do 0,9GB. To normalne?

 

Jaki program polecacie do obróbki materiału. Można z tych plików zrobić dysk DVD, który można odtwarzać w standardowym sprzęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj na kanalach C+ ( oprócz C+film HD ) mam "normalne" EPG. Opisy programów są pełne. Owszem pierwsze wiersze to stare EPG (duże niebieskie litery z urwanym wyrazem najczęściej ) ale pod tym małe czytelne literki z polskimi znakami (oprócz Ł). Czy to zasługa nadawcy czy nowy soft (wczoraj zainstalowałem 18-tkę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki program polecacie do obróbki materiału. Można z tych plików zrobić dysk DVD, który można odtwarzać w standardowym sprzęcie?

TS-->mpeg -- TsReMux

obrobka mpeg wg upodoban, osobiscie uzywam Pinnacle Studio 12;

pod tym adresem znajdziesz wiele uzytecznych programikow:

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... ew&katID=3

 

Czy to zasługa nadawcy czy nowy soft (wczoraj zainstalowałem 18-tkę)?

nadawca;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...