Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stałem sie właśnie posiadaczem tego tunera lecz potrzebuje jakiejś aktualnej listy cyfra+ i cyfrowy polsat (satelity astra i hb) możecie dac jakieś namiary na taką liste?? Mam jeszcze jeden problem, mianowicie gdy włoże moduł Polsatu wyskakuje mi komunikat "BŁĄD 04 Moduł zablokowany" i nie da sie nic oglądać. Wersja oprogramowania to 0.17, moduł z cyfry działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to on nie jest taki rewelacyjny

-słaba dostępność do list programów

-przy 2 modułach czasem sie wiesza

-brak alternatywnych softów

 

pozatym wszystko wmiare ok ale po sprzecie za tyle kasy spodziewałem sie czegoś wiecej

ponawiam swoją prośbe o jakąś aktualną liste cyfry+ i polsatu na hb i astre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 1TB seagate to: ST31000520AS 1000GB sATA II 32MB, ten z koncowka 528 tez powinien chodzic, mozliwe ze icord korzysta z jakiejs technogii zaiplementowanej akurat w seagate'ach oprocz tego ze wydajnosc pradowa musi byc odpowiednia.

zapelnilem go juz do 98% i nie bylo zadnych problemow, nie polecam zadnych innych dyskow zwlaszcza samsungow biora wiecej pradu, sa glosniejsze,szybciej sie psuja... wyzej ktos bzdury pisal o tych i o innych dyskach (oczywiscie ze tez zdazaja sie slabe seagate'y ale to jednostki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie parametrow nadawania programow HD przez cyfre plus mam problemy z ich odbiorem .Oczywiscie zrobilem nowe szukanie programow na humaxe znalazl wszystkie ale niestety pojawia sie tylko szachownica na telewizorze lub nie ma nic .Przed zmianami wszystko chodzilo bez problemu. Uzywam modulu cyfra hd zakupionego u przedstawiciela cyfry plus.Modul z karta probowalem na odbiorniku Ferguso 850 hd wszystko dziala bez problemu jesli ktos by mogl pomoc z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem doklanie tak jak napisales programy zostaly znalezione i zapisane niestety uzywany przezemnie modul cyfra hd nie przepuszcza sygnalu na te le wizorze pojawia sie szachownica lub zawieszony obraz ostatniego programu jaki ogladalem.Modul hd napewno jest sprawny sprawdzalem na innym sprzecie.Moze musze uzywac inny modul np. aston .Czy oglada programy cyfry plus hd uzywajac modulu cyfrahd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka masz wersje modulu?? tzn FW;

masz na pewno w swoim abonamencie te programy?? u mnie, na bardzo starej wersji (ver. 7) wszystko dziala poprawnie, problemy sa tylko z przechodzeniem z kanalow SD na HD, ale jak wystartuje Humax'a na kanale HD, to nie ma problemu... z tego powodu uzywam Aston'a, z nim nie mam zadnych problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pojawił się na iCORD forum nowy minirootFS - v.1.1 cortex (całekiem niezły i funkcjonalny interfejs)

Zainstalowałem, wszystko ładnie śmiga i hula oprócz jednego - vsftpd - FTP Server

Jak daję START cos się tam łączy i po chwili wraca do głównego menu z czerwoną ikonką tzn, że funkcja nie została uruchomiona lub włączona. Jeszcze tej kwestii nie opanowałem i nie wiem czy cos znowu robię nie tak. Proszę Kolegów o podpowiedzi co to jest za funkcja i jak to uruchomić lub co zrobić, żeby ikonka była zielona po naciśnięciu START. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Czytam to forum od roku i dużo się z niego dowiedziałem. Na tyle dużo, że świadomie, uwzględniając różne za i przeciw, podjąłem decyzję, żeby do oglądania Cyfry+ kupić iCorda i moduł PowerCam Pro. No i prawie rok byłem prawie zadowolony, aż do momentu, gdy okazało się, że supernowoczesny i profesjonalny moduł ma "drobne" ograniczenie sprzętowe :? i nie chce rozkodowywać kanałów HD nadawanych z FEC 3/4. Straciłem więc możliwość oglądania Canalu+ Film HD itp.

 

Wobec tego postanowiłem przeprosić się, do pewnego stopnia , ze sprzętem oferowanym przez operatora i u lokalnego dystrybutora nabyłem moduł z pięknym logo Cyfry+. Pierwsze podejście okazało się niewypałem – moduł nie rozkodowywał HD, ale zwaliłem to na archaiczne oprogramowanie (którego nie dało się zaktualizować przez satelitę). Błyskawicznie (w ciągu tygodnia) ściągnięto mi drugi moduł, który wykazuje się już odpowiednim softem, więc pełen nadziei pojechałem do domu i… znowu zobaczyłem napis "Kanał jest niedostępny lub brak uprawnień" .

 

Wychodzi na to, że mam ten sam problem co sinalco. Tuner na pewno odbiera kanały HD z transponderów 11278 V i 11258 H, lecz ich nie rozkodowuje. O poprawnym wyszukaniu kanałów świadczy stuprocentowy poziom jakości sygnału (przy złym zdefiniowaniu FEC transpondera sygnał ma odpowiednią siłę, ale zerową jakość). Przy tym poprawnie rozkodowywane są HBO HD (12265 V) i Filmbox HD (11449 H), czyli kanały z którymi radzi sobie także PowerCam Pro. Dodam jeszcze, że moduł i tuner dostają sygnał z konwertera unicable Maximum V-OCSI, ale to prawie na pewno nie jego wina.

 

Wypróbowałem już mnóstwo kombinacji i sposobów. Łącznie z czyszczeniem listy kanałów, przejściem na zwykły konwerter (który jest zaszyty w moim Maximum) i zmianą softu tunera na 1.00.18. Nie potrafili mi też pomóc mili panowie z infolinii technicznej Cyfry.

 

Może zatem ktoś z Was ma jakiś pomysł? Oczywiście pozostał jeszcze jeden sposób – zakup Astona (za kolejne 4 setki złotych :( ), ale nie mam pewności, czy to zadziała. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy ten sam problem pare miesiecy temu kupiony modul power cam juz nie dziala modul cyfry nie dziala na wszystkie programy juz zamowilem astona ciekawe co bedzie potem.Mysle ze powinien zareagowac humax czytalem na niemieckim forum podobne problemy mieli holendrzy ze swoimi programami hd i humax na to zareagowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aston od 10 lat działał i działa. Moduły Cyfry od początku raz działały raz nie. Tak naprawdę są OK do kanałów SD.

Ja mam Diablo który podobnie jak Power Cam jest wyrobem Mediaguardopodobnym i kupując go miałem i mam świadomość

że może nastąpić godzina 0 kiedy Diablo też się wyłączy. Choć dziś działa OK.

Ale Aston tak naprawdę zawsze działał i działa. Może nie idealnie ale działa.

Jeśli chcesz mieć pewność działania dziś, jutro i za 3 lata to nie słuchaj sprzedawców różnych mediaguardopodobnych i kup Astona.

Zresztą podobny los przy częstych zmianach może spotkać i spotyka wszelkie wbudowane czytniki tzw wielosystemowe

One też są tylko wyrobem mediaguardopodobnym i tak na prawdę podróbą systemu kodowania.

Szkoda tylko że sprzedawcy nie piszą tego jasno w informacji o produkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność działania dziś, jutro i za 3 lata to nie słuchaj sprzedawców różnych mediaguardopodobnych i kup Astona.

Obyś miał rację - w poniedziałek zamówię Astona i mam nadzieję, że nie wyjdę na tym tak, jak z PowerCamem. Spróbowałem najpierw z modułem Cyfry, bo jest dużo tańszy, a podobno są tacy, którym działa. Brałem też pod uwagę to, że w przypadku kolejnej zmiany sposobu nadawania, Cyfra będzie musiała mi go wymienić. Trudno, zwrócę go im już teraz.

 

Swoją drogą, ciekawe dlaczego moduł Cyfry działa poprawnie (czyli rozkodowuje wszystkie kanały HD) w jednych iCordach, a w innych nie? Ktoś ma jakiś pomysł, od czego to może zależeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem moj modul cyfry hd z karta cyfry na fergusonie 8500 hd i dziala bez problemu .Na fergusonie przy programowaniu i szukaniu innych programow jest funkcja AUTP PILOT WLACZONY LUB WYLACZONY trzeba ustawic na wlaczony i jest ok. Funkcji tej nie ma na humax moze to jest przyczyna , lecz sam nie wie w czym ta funkcja pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...