Skocz do zawartości

Humax iCord HD


Hyperi0n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wprowadzam częstotliwość: 11,278 GHz, z polaryzacją V, SR: 27500 i FEC: 3/4. Wyszukiwanie pakietami próbuję tak i nie, kanały wszystkie (Tv i radiowe) oraz wszystkie kodowane i nie. Sygnał jakości pozostaje na 0%. Mogę wtedy wybrać "wyszukuj" ale to oczywiście nic nie da. To tyle co wprowadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI mxc78 za wielką pomoc!! DUUŻY szacun!!! Pozdrawiam

 

Już wiesz wszystko, zadbaj tylko żeby router jeśli już ma mieć WiFi miał WPA2. bezpieczeństwo sieci to poniekąd mój zawód i niestety z WiFi jest tak jak z dow[beep]m o Windowsie.

 

Dzięki Windowsowi człowiek może zobaczyć cały świat i na odwrót (cały świat może zobaczyć twojego Windowsa).

 

Jak już będziesz używał WiFi pamiętaj:

 

1. zawsze uruchamiaj sieć (pierwsza konfiguracja) jako zabezpieczoną w standardzie MINIMUM WPA2.

2. zmieniaj raz na parę tygodni klucze sieciowe, klucze muszą być jak najdłuższe i losowe, żadne imię psa czy data urodzenia

3. jak wchodzisz do banku podłącz się kablem chyba że lubisz mieć puste konto

4. jeśli twój bank wysyła sms-y do potwierdzenia operacji - czytaj je przynajmniej kwotę i końcówkę numeru konta odbiorcy

 

Pamiętaj też, że pliki HD gigabajtowe pójdą szybciej z kabla na kabel niż np. do laptopa przez WiFi mimo że iCord będzie podłączony kablem.

Wifi jest wygodne ale trzeba pamiętać o jego wadach. Czas złamania zabezpieczeń Wifi to:

WEP - chwila

WPA - 15-30 minut

WPA2 - około 2 godzin i jest dzisiaj stosunkowo trudne

Koszty dostania się do twojej sieci z WiFi - trochę czasu i 200 zł.

Koszty dostania się do twojej sieci kablowej - 1-1,5 mln USD i furgonetka sprzętu dostępna może dla CBA, ABW i FBI.

Ale to prawda WiFi jest wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FW 1.00.18:

1) ORF1 HD TP add in the default channel list for Austria market

2) ST6417 Chipset TV SCART bypass bug fix

3) Canal Digital CAM & SmartCard descramble support

4) ORF Dynamic PMT support

- TVTV EPG 2nd Feed

 

wprowadzam częstotliwość: 11,278 GHz, z polaryzacją V, SR: 27500 i FEC: 3/4. Wyszukiwanie pakietami próbuję tak i nie, kanały wszystkie (Tv i radiowe) oraz wszystkie kodowane i nie. Sygnał jakości pozostaje na 0%. Mogę wtedy wybrać "wyszukuj" ale to oczywiście nic nie da. To tyle co wprowadzam.

czyli tak naprawde nic nie wprowadzasz, lecz wybierasz gotowy transponder, ktory niedawno zmienil parametry transmisji;

wybierz TRANSPONDER UZYTKOWNIKA i zdefinuj go recznie, podajac te parametry:

11,278, V, DVB-S2, 8PSK, FEC: 3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprowadzam częstotliwość: 11,278 GHz, z polaryzacją V, SR: 27500 i FEC: 3/4. Wyszukiwanie pakietami próbuję tak i nie, kanały wszystkie (Tv i radiowe) oraz wszystkie kodowane i nie. Sygnał jakości pozostaje na 0%. Mogę wtedy wybrać "wyszukuj" ale to oczywiście nic nie da. To tyle co wprowadzam.
czyli tak naprawde nic nie wprowadzasz, lecz wybierasz gotowy transponder, ktory niedawno zmienil parametry transmisji;

wybierz TRANSPONDER UZYTKOWNIKA i zdefinuj go recznie, podajac te parametry:

11,278, V, DVB-S2, 8PSK, FEC: 3/4.

No właśnie tak go zdefiniowałem i potem pojawił się na liście, tylko nie zauważyłem gdzie mogę wprowadzić DVB-S2 i 8PSK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy soft 1.0.0.18

ktos juz probowal ?

http://www.icordforum.com/index.php?pag ... dataID=259

 

 

== Release note ==

1) ORF1 HD TP add in the default channel list for Austria market

 

 

2) ST6417 Chipset TV SCART bypass bug fix

3) Canal Digital CAM & SmartCard descramble support

4) ORF Dynamic PMT support

- TVTV EPG 2nd Feed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI mxc78 za wielką pomoc!! DUUŻY szacun!!! Pozdrawiam

 

Już wiesz wszystko, zadbaj tylko żeby router jeśli już ma mieć WiFi miał WPA2. bezpieczeństwo sieci to poniekąd mój zawód i niestety z WiFi jest tak jak z dow[beep]m o Windowsie.

 

Dzięki Windowsowi człowiek może zobaczyć cały świat i na odwrót (cały świat może zobaczyć twojego Windowsa).

 

Jak już będziesz używał WiFi pamiętaj:

 

1. zawsze uruchamiaj sieć (pierwsza konfiguracja) jako zabezpieczoną w standardzie MINIMUM WPA2.

2. zmieniaj raz na parę tygodni klucze sieciowe, klucze muszą być jak najdłuższe i losowe, żadne imię psa czy data urodzenia

3. jak wchodzisz do banku podłącz się kablem chyba że lubisz mieć puste konto

4. jeśli twój bank wysyła sms-y do potwierdzenia operacji - czytaj je przynajmniej kwotę i końcówkę numeru konta odbiorcy

 

Pamiętaj też, że pliki HD gigabajtowe pójdą szybciej z kabla na kabel niż np. do laptopa przez WiFi mimo że iCord będzie podłączony kablem.

Wifi jest wygodne ale trzeba pamiętać o jego wadach. Czas złamania zabezpieczeń Wifi to:

WEP - chwila

WPA - 15-30 minut

WPA2 - około 2 godzin i jest dzisiaj stosunkowo trudne

Koszty dostania się do twojej sieci z WiFi - trochę czasu i 200 zł.

Koszty dostania się do twojej sieci kablowej - 1-1,5 mln USD i furgonetka sprzętu dostępna może dla CBA, ABW i FBI.

Ale to prawda WiFi jest wygodne.

Dzięki grzegorzs!!! Czytam uważnie i wszystko notuję :D kolejna porcja wiedzy, która wnosi coś nowego do mojego płytkiego pojęcia o sieciach, a szczególnie wifi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgralem

ta informacja o EPG mnie trochę ożywiła

ale przy Cyfrze dalej niezmiennie pokazuje dwie pozycje z raczej nie polskimi fontami :smile:

 

ta latka - MiniRootFS 1.0 pewnie nie zadziała?

bo trochę boje się ja instalować

 

Cyfra nadaje 2 pozycje teraz i potem więc tuner raczej nie pokaże więcej niż nadaje nadawca. Ale są transpondery nie cyfry na których masz więcej EPG czyli TVN, HBO nadawany z transponderów Polsatu. Po prostu jak ktoś nadaje porządnie to się pokazuje porządnie.

Nie kocham Polsatu ale akurat EPG nadają zgodnie z normą DVB. TVN też. Ciekawe kiedy na to zdecyduje się Cyfra???

A aktualizacja TVTV EPG nic tu nie zmieni bo Cyfra nie nadaje porządnego EPG DVB a co dopiero TVTV EPG. Czyli spodziewać czegoś się możemy jak będzie napisane w upgrade softu np: dopasowanie do niezgodnego z normą DVB EPG Cyfry +(choć zapewne napiszą bardziej elegancko żeby nie drażnić nadawcy), i w tedy będzie to dla Cyfry.

Zresztą jeśli chodzi o czcionki to mi tylko brakuje literki "ł". Reszta polskich znaków działa OK.

 

Mam kartę DVB i soft do analizowania strumienia. Tam dokładnie widać co Cyfra nadaje. Czcionka w EPG DVB powinna być kodowana w standardzie ISO a u Cyfry nie jest. A w opisie EPG są 2 audycje chyba że kanał jest z transpondera nie cyfry. No i na transponderze gdzie jest TVP Info czasem pojawiają się więcej niż 2 audycje opisu. Czasem nawet widziałem na 24 godziny do przodu. Ale te opisy są tylko czasem i tylko dla jednego transpondera i do tego długo się ładują. Ale jak już były w strumieniu i pokazywał je analizator to też było to widać na iCordzie.

 

Co do MiniRootFS 1.0 to nie jest to rozwiązanie problemu ale drzwi którymi wchodzimy do systemu. Właściwie już tymi drzwiami można by było wejść i poprawić tablicę znaków dla EPG Cyfry tak aby to ł też się pojawiało. Poczekajmy jak struktura oprogramowania będzie lepiej rozpoznana to nawet będzie to stosunkowo proste. Na razie są narzędzia za chwilę będą lepsze narzędzia i efekty. Tak jest w każdym projekcie open source. Tyle że to może potrwać parę miesięcy. Bo w oprogramowaniu prawie nic się nie dzieje z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc, jak wgrywać miniRootfs , rozumiem że plik hdpvr.hmx oraz kernel ale jaki rozpakowany czy w rar. i jak to pózniej wszystko ustawić, wiem jet to napewno tu gdzies opisane ale tak wyrywkowo, ja potrzebuje tak na chłopski rozum co i jak pokoleji , bo próbowaałem wgrywać tego roota ale niby się wgrało , tylko w menu niemam zadnych dodatkowych zakładek ,proszę o podpowiedż , dzieki :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - mam takie techniczne pytanie. Ponieważ gwarancja na mojego iCorda już minęła to zastanawiam się nad zmianą dysku twardego wewnątrz urządzenia. Dlatego mam pytanie do bardziej zaawansowanych: jaka jest maksymalna wielkość dysku jako obsługuje iCord oraz czy średnio rozgarnięty śmiertelnik jest w stanie zmienić samodzielnie dysk w iCordziea jeżeli tak to jak wygląda procedura?

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już otwarłem iCorda wcześniej. Stosujesz dyski SATA2 czyli na dziś to jest zwykły podstawowy dysk. Producent wkłada Seagate ale ja testowałem Samsungi i WD i też działają. Samsungi są przy tym według mnie ciche i niedrogie.

Zanim włożysz dysk pamiętaj to nie PCet i ma zasilacz przygotowany na konkretny pobór prądu.

Na dysku w środku masz pobór prądu dla 12V i 5V i dyski stosuj o nie większym poborze niż ten z dysku który był w środku.

Na pewno działają dyski do 500 GB. 750 GB nie wszystkie a 1 GB raczej nie wkładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzegorz. Wiele sobie zatem nie polepszę bo mam aktualnie 320GB. Myślałem, ze iCord może łyknie 1T ale cóż skoro nie to trzeba będzie przerzucać na dysk zewnętrzny tak jak dotychczas.

 

Czy nowy dysk trzeba jakoś formatowac czy wystarczy wsadzić goły a iCord sam sobie go sformatuje?

 

Pozdrawiam, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie 1TB i dziala bez zarzutu ale musi to byc seagate, sprawdzalem rowniez 1,5 ale nie dal rady.

 

a tak poza tym udalo sie komus uruchomic wszystkie sciezki audio na cyfra+ radio ?

szczegolnie zalezy mi na chilizet, zasieg radiowy maja kiepski a w sieci nadaja az 32kbps

w miejscu chilizet icord wyswietla mi "chinski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz może który to był model? Czy to jaki dysk jest w stanie obsłużyć iCord wynika tylko z zapotrzebowania danego dysku na prąd czy też są jeszcze jakieś inne czynniki? Z tego co pisał Grzegorz iCord obsługuje niektóre 750, a Ty piszesz, że nawet 1T chodzi ale Seageta. Trochę to zatem loteria nawet jak uda mi się znaleźć dysk, który pod względem zapotrzebowania na prąd mógłby byc obsłużony przez iCorda.

 

Pozdrawiam, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o takim problemie: mam HDD 750GB i wszystko jest ok. do momentu zapełnienia go do ok. 42%. Potem nagrywanie z automatu nie rusza (w stand-by). Tzn. dysk startuje ale nie nagrywa. Obszedłem to w ten sposób, że przed docelowym nagraniem włączam 'nagranie pilot' trwające ok 2 min i zachodzące na to właściwe. Wówczas jest wszystko ok. ale jest to męczące przy programowaniu zapisów. Sensor podobno nie miał takiego przypadku wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...