Skocz do zawartości

problem z instalacja sterowników DO KARTY TWINHAN 1022


reddevil777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

instaluje sterowniki twinhandtv 2.431 pci lub twinhandtv 2.432 pci efekt jest ten sam. używam oryginalnej plyty wiec sterowniki sa napewno dobre. gdy uruchamia sie instalacja wyskakuje okienko z napisem " instalacja sterownika" , po tym fakcie pojawia sie komunikat ze trzeba ponownie uruchomic komputer, co tez robie> komputer sie uruchamia i instalacja zaczyna sie dalszy ciąg instalacji ( tak na marginesie bardzo krótki postęp ) pasek postepu doslownie po sekundzie dochodzi do konca i pojawia sie komunikat " NIE MOżNA ZNALEżć URZąDZENIA BąDZ ZOSTAłO ONO NIEPOPRAWNIE ZAINSTALOWANE" .

 

 

wszystkie stery do plyty głównej sa zainstalowane ta karte wykrywa pod dwoma nieznanymi urzadzeniami " " kontroler multimediów" i "kontroler multimediów video" nic więcej

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff7 ... fa5b5.html

 

tu jest ten komunikat

 

Edycja pitter: połączone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem slot PCI i to samo bez zmian, pisze ze urzadzenie jest niepoprawnie zainstalowane i nie mozna go znaleźsc.

 

jakos cudem zainstalowałem sterowniki BDADriverV1.2.3.8_WHQL przez aktualizacje sterownika w menedzerze zadań. teraz instaluje progadvb i biore start device. a on za [beep] nie chce włączyć. "device not started" i kaplica

 

Edycja Burli: Sklejone dwa posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, mam ten sam problem, mam kartę EasyTouch ET-1022, wg mnie to to samo co Twinhan 1022, chipset conexant 878 i sterowniki też pasują.

 

Instalowałem już kilka różnych sterowników, starszych, nowszych itd, zawsze pojawiają się w menedżerze urządzeń tylko 2 nowe elementy w "Kontrolery dźwięku, wideo i gier", tj.:

 

DVB-TV 878 Digital Capture Driver oraz DVB-TV 878 Digital Tuner Driver :(

 

Nie mam nic nowego w urządzeniach HID ani kartach sieciowych, a z tego co czytam na forum to wszystkim z Was karta pojawiała się jako karta sieciowa albo urządzenie interfejsu HID.

 

Co to może oznaczać? Karta może być uszkodzona?

 

reddevil777, może udało Ci się rozwiązać ten problem od ostatniego Twojego posta?

 

ja również używam sterowników BDADriverV1.2.3.8 i instalują się bez problemu, tak jak pisałem pojawiają się 2 nowe elementy w menedżerze urządzeń i niby wszystko jest ok...

 

DVB Dream nie wyrzuca żadnych błędów gdy przełączam w nim różne opcje itd (jeszcze nie ustawiłem anteny, więc nie wiem co dalej)... natomiast w ProgDVB gdy wybieram z listy urządzeń TwinHan DVB-S i daje start to wyrzuca mi "Device not started" :(

 

proszę o pomoc :(

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się odpalić tuner na sterowniku BDA 1.2.3.8... warunkiem jednak jest wyjęcie karty sieciowej z komputera... gdy na złączach (którychkolwiek) PCI w tym samym czasie jest karta sieciowa oraz tuner satelitarny to działa tylko karta sieciowa, a w menedżerze urządzeń przy "DVB-TV 878 Digital Tuner Driver" pojawia się pytajnik na żółtym tle... po wyjęciu sieciówki i odpaleniu kompa na nowo pytajnika nie ma, a tuner sat działa jak należy - próbowałem tylko na DreamDVB, ponieważ na ProgDVB w dalszym ciągu wyrzuca brak urządzenia, próbowałem wszystkich wylistowanych w ustawieniach urządzeń... próbowałem ustawiać inne przerwania w BIOSie, próbowałem różnych kombinacji włożenia sieciówki i tunera w różne PCI - wszystko na nic... teraz będę kombinował z innymi sterownikami, tzn. tymi niby oryginalnymi Twinhan/Vision DTV (DTVAudio.sys i DTVVideo.sys), bo widać 878BDA.sys jakieś wybredne jest :(

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok... a więc tak... po wielu próbach okazuje się, że karta sieciowa nie ma jednak nic wspólnego z działaniem tunera... wczoraj zrestartowałem komputer i nagle przy sterowniku tunera już nie było pytajnika na żółtym tle, a wszystko działało jak należy, później był jeszcze restart komputera i dalej było ok... dziś rano włączam komputer i znowu jest błąd sterownika, restartuje tak jeszcze kilka razy i dalej błąd... zainstalowałem wczoraj drugiego windowsa na innej partycji i na obu systemach wczoraj sterownik nie wywalał błędu... gdy dziś rano wyskoczył znów błąd to po zrestartowaniu kompa odpaliłem tamtego windowsa, żeby sprawdzić czy to wina systemu... okazało się, że tam, na tej świeżej instalce winxp, również jest ten błąd i pytajnik...

 

co o tym myślicie? problem wygląda jakby na sprzętowy, hmm? mam możliwość oddania sprzętu na gwarancję - kombinować dalej czy oddać? od czego może zależeć ten błąd? próbowałem w różnych slotach PCI - na nic, próbowałem różnych konfiguracji sprzętowych, dwóch windowsów, różnych sterowników, odpinałem też kabel idący z tunera to LNB, lecz nic to nie daje - a więc, walnięty tuner?

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...