Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widze że zaczynają puszczać niektórym nerwy...myśle że zadyma na forum zacznie się 1 maja jeżeli cyfra nie dotrzyma słowa...

Pomyślcie cyfra może wprowadzić nowy soft razem z wysyłaniem do abonetów magazynu Cyfry a to dlatego że wiekszość ludzi może się nie połapać w nowym sofcie i będą potrzebowali instrukcji obsługi... jest takie prawdopodobieństwo że tak właśnie się stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie cyfra może wprowadzić nowy soft razem z wysyłaniem do abonetów magazynu Cyfry a to dlatego że wiekszość ludzi może się nie połapać w nowym sofcie i będą potrzebowali instrukcji obsługi... jest takie prawdopodobieństwo że tak właśnie się stanie

 

To po grzyba napisali w poprzednim numerze, tu cytuję, "Sprawdź już w kwietniu, jak działa". Argument z instrukcją (o ile rzeczywiście byłaby ona komuś potrzebna) też uważam za nietrafiony - w końcu jest np. INFO+, serial "Niezły kanał", strona internetowa Cyfry, skrzynka pocztowa w dekoderach, Cyfra może też puścić reklamy na kanałach własnej produkcji... cała masa sposobów dotarcia do abonenta... osoby mające problemy zawsze mogą zadzwonić na infolinię lub wysłać maila z zapytaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to wiem ale przyjmuje ich punkt widzenia..

jeżeli mówią o tym ze odblokują głowice DVB-T to nie możemy oczekiwać wielkich zmian jeżeli chodzi o wygląd i funkcjonalność nowego softu....poprostu mogą tylko aktywować guzik na pilocie "SAT/ANT" i jako 9 pozycje w menu dodać dvb-t i tyle,ja nie nastawiam się jak niektórzy na wielkie zmiany... obym sie mile rozczarował :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie możemy oczekiwać wielkich zmian jeżeli chodzi o wygląd i funkcjonalność nowego softu....poprostu mogą tylko aktywować guzik na pilocie "SAT/ANT" i jako 9 pozycje w menu dodać dvb-t i tyle

 

Nawet tego nie muszą robić. Może nie być w ogóle żadnych zmian w wyglądzie i obsłudze- zbiorą wszystkie częstotliwości DVB-T z całej Polski (dużo tego nie ma), wklepią je na stałe do listy kanałów gdzieś na "dalszych" pozycjach i będzie się to włączało wyborem kanału po prostu... Testować można? Można! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ustawią gotową liste to ja dziękuje za takie dvb-t wtedy mieszkańcy regionów przygranicznych nie mieliby możliwości odbiorów multipleksów czeskich czy niemieckich .... a nawiasem mówiąc dziś dzwoniłem do BOK w innej sprawie i przy okazji spytałem o nowy soft(facet powiedział że nie ma szans w kwietniu) co ciekawe tydzień temu mówili mi co innego...

Nasuwa się wniosek że albo nie są wogóle gotowi albo boją się komplikacji jak to miało miejsce w N-ce i dopracowują co może trwać i trwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cyfra + nie wprowadzi do końca kwietnia nowego oprogramowania do tunerów PVR HD to powinna ta sprawa być oddana do wyjasnienia i nawet nałozona jakaś kara na cyfrę +.

Jest to świadome wprowdzenie klienta w błąd i tym samym zachęcenie go do kupna oferty i dzierżawy sprzętu.

 

Czy jest w Polsce jakieś Prawo, czy firmy mogą z nami robić co chcą :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Cyfra + nie wprowadzi do końca kwietnia nowego oprogramowania do tunerów PVR HD to powinna ta sprawa być oddana do wyjasnienia

Powtórzę się - dlaczego? Masz gdzieś napisane w umowie, że C+ zrobi nowy soft w kwietniu? Nie - zatem pozostaje tylko czekać.

nawet nałozona jakaś kara na cyfrę +.

To czemu nikt nie nałoży kary na TVP, że nie wprowadziła TVP Sport do C+ w wyznaczonym terminie?

Jest to świadome wprowdzenie klienta w błąd i tym samym zachęcenie go do kupna oferty i dzierżawy sprzętu.

Gdyby w nowym sofcie wystąpiłyby takie problemy, jak w N-ce, to pisałbyś, że "celowo uniemożliwiają korzystanie z nowych funkcji dekodera".

 

Poza tym - ciekaw jestem, czy osoby, które tak proszą o soft z DVB-T, rzeczywiście będą korzystały z tej funkcji 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w Polsce jakieś Prawo, czy firmy mogą z nami robić co chcą :?::?::?:

 

W tym przypadku mogą robić, co chcą :wink:

Przedmiot Waszych rozważań nie jest objęty umową zawieraną pomiędzy operatorem, a klientem. Więc nawet jakby powstały jakieś opóźnienia co do uruchomienia głowicy DVB-T (ale chyba tak nie będzie?), jedyne co możecie zrobić, to się obrazić i podenerwować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w magazynie abonentow jest napisane ze w kwietniu abonenci posiadajacy tunery pvr dostana mozliwosci ogladania naziemnej tellwizji dvb a co za tym idzie nowy soft do tunerow .Poki co te tunery z tym softem sa [beep]o warte.Wymienilem juz dwa trzeci ma podobne objawy do poprzednich ale juz nie wymieniam bo to nie wina tych tunerow tylko softu.Zreszta chyba abonenci ktorzy juz sa chwile w cyfrze wiedza ze nie nalerzy wierzyc cyfrze do konca.Miala byc mozliwosc dzielenia karty na dwa tunery na poczatku roku i nic z tego.Miala byc naziemna telewizja cyfrowa i nie ma.Mialbyc Vod poczatkiem grudnia byl koncem.Banda zlodzieji i oszustow.Poprostu chcesz byc abonentem tak jak ja musisz sie do tego przyzwyczaic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się - dlaczego? Masz gdzieś napisane w umowie, że C+ zrobi nowy soft w kwietniu? Nie - zatem pozostaje tylko czekać.

 

@ Ama18 sprawę umowy zostawmy w spokoju.

Ważne jest co Cyfra + wypisuje w swoim oficjalnym magazynie wysyłanym do swoich abonentów, którzy płacą abonament !!!

W magazynie Cyfra + zamieszczony został następujący komunikat na str. nr 42:

 

"SŁYSZAŁEŚ O NAZIEMNEJ TELEWIZJI CYFROWEJ ???

SPRAWDŹ JUŻ W KWIETNIU JAK DZIAŁA

PODŁĄCZ ANTENĘ TELEWIZYJNĄ DO TWOJEGO DEKODERA PVR lub HD"

 

Dla mnie to jest skandal i dziwię się że niektórzy uczestnicy Forum (pewnie pracownicy Cyfry) próbują pomniejszać ten problem i wymyslają rózne, czesto głupie tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś sprawdzić czy to DVB-T standard MPEG-2 to tylko takie możliwości tego dekodera? Bo w przyszłości będzie kicha jak wprowadzą obowiązujący standard transmisji w MPEG-4 :mrgreen::read: chodzi mi dokładnie o tym co piszą w specyfikacji tego dekodera (instrukcja obsługi) bo wiadomo głowica satelitarna go obsługuje (MPEG-4), ale czy głowica naziemna? ot taki mały szczegół.. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niby sprawdzić?? podłączyć antene tv jak to jest na informacji w magazynie?? :lol2:

a na poważnie w instrukcji dekodera jest że obsługuje formaty mpeg-2 i 4,wystarczy popatrzeć w specyfikacje tunera

 

Tuner telewizji naziemnej:

– Częstotliwość wejściowa:

UHF 470-862 MHz (szer. kanału 8 MHz)

VHF 174-222 MHz (szer. kanału 7 MHz)

– Poziom sygnału wejściowego: -78 do -35 dBm

– Zakres przenoszonych częstotliwości:

47 do 862 MHz

– Modulacja:

COFDM opcja 2 k i 8 k

Szer. pasma: 7 lub 8 MHz

Rodzaj modulacji: QPSK, 16-QAM, 64-QAM

– Sieć: MFN/SFN

– Sprawność kodu splotowego: 1/2 do 7/8

Wideo:

– MPEG2 MP@ML (SD)

– MPEG2 MP@HL (HD)

– MPEG4 AVC MP@L3 (H264 SD)

– MPEG4 AVC MP@L4 (H264 HD)

– MPEG4 AVC HP@L4 (H264 HD)

– Format obrazu: 4:3 i 16:9

– Rozdzielczość: do 1080i (1920x1080)

– Grafika 2D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te dekodery najpierw były we francji no a tam dvb-t jest w mpeg-2(dvb-t) u nas bedzie mpeg-4(dvb-t2)- chyba że cos knoce z pojęciami... :roll:

Wideo:

– MPEG2 MP@ML (SD)

– MPEG2 MP@HL (HD)

– MPEG4 AVC MP@L3 (H264 SD)

– MPEG4 AVC MP@L4 (H264 HD)

– MPEG4 AVC HP@L4 (H264 HD)

– Format obrazu: 4:3 i 16:9

– Rozdzielczość: do 1080i (1920x1080)

– Grafika 2D

to chyba odp. na moje pytanie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w magazynie abonentow jest napisane ze w kwietniu abonenci posiadajacy tunery pvr dostana mozliwosci ogladania naziemnej tellwizji dvb a co za tym idzie nowy soft do tunerow .

 

A przepraszam bardzo, gdzie masz napisane, że uruchomienie głowicy naziemnej oznacza wprowadzenie jakiegoś nowego softu, który zmieniłby cokolwiek poza uruchomieniem tejże głowicy? Ja nie liczę przy okazji na jakiekolwiek zauważalne poprawki wad w sofcie, można to zrobić naprawdę po najmniejszej linii oporu, uruchomić naziemną a resztę zostawić jak jest... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas bedzie mpeg-4(dvb-t2)

 

W Polsce będzie DVB-T (w MPEG-4), a nie DVB-T2.

 

 

Co do softu... dzwoniłem dzisiaj na "C+ partyline" ;-). Nowe oprogramowanie ma być dopiero za kilkanaście dni. Wciąż cośtam testują. Oprócz odblokowania głowicy DVB-T nowy firmware ma też łatać dotychczasowe błędy w funkcjonowaniu dekodera (ale co dokładnie, tego nie udało mi się dowiedzieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sory... A myślałem ze MPEG-4 to to samo co DVB-T2 (DVB-S2) poza standardem wyświetlanego EPG :woot:

podobnie jak MPEG-2=DVB stąd MPEG-4=DVB2 (w uproszczonym skrócie :idea: )

1.) A czy S (sat) DVB-S/DVB-S2 czy T(TERRIESTRIAL-naziemna) DVB-T/DVB-T2?

2.) czy s(sat) w standardach MPEG-2/MPEG-4 czy T(NAZIEMNA) standardach MPEG-2/MPEG-4?

czym różni sie pyt 1 od 2 czy nie czasem to te same pytania inaczej nazwane? :|

To jak to w końcu jest z tą terminologią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pomylenie pojęć 8)

 

1. MPEG 2 lub MPEG 4 to dwa rodzaje kompresji 8)

 

2. DVB S lub DVB S-2 to dwa różne rodzaje transmisji 8)

 

Więc możesz np. materiał kompresować w MPEG 4 a do transmisji używać DVB S(T) albo nowocześniejszego DVB S-2 (T-2) 8) Albo kompresować materiał w MPEG 4 i transmitować w DVB S (T) itd

 

Dostępne są 4 rodzaje modulacji: QPSK i 8PSK do transmisji w systemach nieliniowych nieprofesjonalnych oraz 16APSK i 32APSK stosowane w semi-liniowych systemach profesjonalnych itd :]

 

Tak bardzo ogólnie i w skrócie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...