Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem to poprzez dłuższe przytrzymanie przycisku obok czerwonej diody dekodera. Przytrzymałem chwilę ten przycisk, dysk zaczął głośniej pracować, dekoder się wyłączył a po chwili zaczęła mrugać czerwona dioda( co oznacza aktualizacje). Po ponownym uruchomieniu się dekodera trzeba na nowo wyszukać kanały satelitarne i naziemne to kanały naziemne powrócą na koniec listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałem i wygląda, że tuner zassał ponownie soft (czerwona dioda migała kilka minut) mimo tego problem pozostał, nadal brak możliwości wyszukiwania programów i odbioru TV naziemnej. To już przestaje być zabawne, piszę reklamację z żądaniem wymiany tunera na inny model lub zniesienia opłaty za dzierżawę tego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk pracuje i wyje wiatraczek jak pobiera dane-filmy z ofert VOD zarówno nocami jak i w dzień, kiedyś tylko gdy był wyłączony a od jakiegoś czasu także podczas pracy i ew. kończy dociąganie po wyłączeniu.

To co opisujesz to normalna jego praca aczkolwiek jeśli tak bardzo 'wyje' to coś jest nie tak. Powinien jedynie lekko burczeć a i wyłączyć się nie da, chyba że z całym dekoderem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję, niech każdy (oczywiście kto zechce) wypisze na forum datę i godz. restartu deka, sorry złomu, pozwoli nam to ustalić czy restarty są u wszystkich o tej samej godz. (i czy np. przyczyna restartu to sygnał z satelity), lub ewentualne przegrzewanie się sprzętu spowodowane zbyt długą eksploatacją w danym dniu.

 

U mnie stare wersje softu restartowaly co 1-2 godziny (proporcjonalnie do intensywnosci uzywania). Nowy soft "rzadko" restartuje (raz na 1-2 dni)(rzadko jak na PVR, bo inne sprzety takich numerow nie robia). Najwiekszym problemem jest zawieszanie po uzywaniu EPG. Zawieszanie wymusza restart. Czyli u mnie restarty sa na 95% "reczne", przewaznie wieczorem po zaprogramowaniu nagran na noc. Wstyd, ze po 5 latach te oprogramowanie wciaz nawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uruchomieniu testowym mux1 zgubiłem programy z mux2i3, raz tuner je widzi i wyszukuje całą 15-kę (ale dla 2i3 jest okropna pikseloza, albo nie ma obrazu), a raz tyko 7-jak to ma miejsce np. dzisiaj(odbiór dla mux1 bardzo dobry). Nie wiem jaka jest aktualna moc nadajnika z Gubałówki dla mux2i3 i czy warto ingerować w ustawienie anteny skoro są to tylko testowe przekazy a przed wprowadzeniem mux1 tamte działały. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem tu nowy więc jakby co to sorry ,że nie w tym temacie czy coś.

Do rzeczy. Przedłużyłem umowę z Cyfrą + ,dziś odebrałem w punkcie dekoder PVR Philips taki jak w podpisie. Instalacja ,działanie jest spoko,ale gdy go wyłącze i włącze dostaje info,że jest dostępna aktualizcja oproramowania. Klikam ok ,pisze "Wyszukiwanie Aktualizacji ". Następnie dekoder się wyłącza i miga dioda power . Około minuty - dwóch to trwa i uruchamia się z powrotem ,jednak nie ma nowego Firmware. Dalej pisze "113" a wersja systemu i sprzętu to "0" . Próbowałem ręcznej aktualizacji z menu ,ale bez efektu. Ktoś pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny objaw. W ustawieniach anteny sprawdź jak masz ustawione czy konwerter pojedynczy czy twin, do kiedy masz uprawnienia. Jeśli dopiero co go podłączyłeś może nie chce się zaktualizować bo karta abo się nie uaktywniła. Jak nic nie pomoże to idź wymienić na nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam tak:

 

"Ostatnio przesłane prawa odbioru do:

Cyfra +1 13.07.2012

Cyfra +2 1.01.1992 "

 

Konwerter ustawiony Twin

Karty są aktywowane ,bo to te same co w starej umowie.

Tak jak mówiłem ,oprócz upartego komunikatu przy każdym odpalaniu o Update oprogramowania, dekoder działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyszukiwaniem cyfrowej telewizji naziemnej. Po wejściu w menu i włączeniu wyszukiwania kanałów naziemnych opcja ta zawiesza dekoder (nic się nie dzieje, pasek przeszukania nie rusza). Na liście kanałów nie ma żadnych naziemnych. Wersja oprogramowania 116.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko, że do dekodera PVR 250GB oprogramowanie nadawane jest od poniedziałku 9 rano do środy, do 9 rano.

Iloma kablami od anteny podpięty? Jak dwoma, to sprawdź poziom sygnału na drugim kablu przepinając kable i wchodząc w menu dekodera, w ustawienia techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyszukiwaniem cyfrowej telewizji naziemnej. Po wejściu w menu i włączeniu wyszukiwania kanałów naziemnych opcja ta zawiesza dekoder (nic się nie dzieje, pasek przeszukania nie rusza). Na liście kanałów nie ma żadnych naziemnych. Wersja oprogramowania 116.

W/g mnie problem po stronie anteny, miałem to samo zamontowałem wzmacniacz i ruszyło wyszukiwanie programów, a teraz mam problem tego typu, że po uruchomieniu M1 zgubiłem programy z M2i3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...