Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wiadomo konkretnie w jakich godzinach leci VOD? Czasami to popoludniu czy wieczorami tez jest na "chodzie".

Ponadto, czy nagrywanie wyklucza VOD? Jestem zaciekawiony bo czekam na jeden film, ktory caly czas jest niedostepny (w ofercie juz 3-4 tygodnie) a wszystko inne juz jest. Jest to pozycja "Straznicy - Watchmen". Czy jest szansa, ze jeszcze zejdzie, czy juz "po ptokach"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanfran u mnie film Watchmen jest dostępny już od kilku dni , Vod jest pobierane w nocy od godziny 0.00 . Nie wiem jak wygląda pobiernie w VOD , w hbo digital jest grafik pobierania się programów do końca miesiąca dostępny na stronie hbo digital , wysyłania są powtarzane co jakiś czas . Wyłącz tuner przed godziną 0.00 dzisiaj i powinien się o tej porze włączyć i zacząć pobieranie , jak się wyłączy sprawdź czy jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie! Nawet Cube we francuskiej platformie nie nagra ci dwóch pozycji w tym samym czasie! Możesz nagrywać tylko jedną pozycję! (i ewentualnie cofnąć inną pozycję aktualnie oglądaną do momentu rozpoczęcia oglądania tej właśnie pozycji)!!!

Co do zaskakiwania..... trudno powiedzieć by ten sprzęt mnie czymś szczególnym zaskoczył.... Mam nadzieje że z tymi nowymi dekoderami PVR co mają wprowadzić - będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie! Nawet Cube we francuskiej platformie nie nagra ci dwóch pozycji w tym samym czasie! Możesz nagrywać tylko jedną pozycję! (i ewentualnie cofnąć inną pozycję aktualnie oglądaną do momentu rozpoczęcia oglądania tej właśnie pozycji)!!!

 

Da się :jupi:

Jedną audycję nagrywasz z EPG a drugą po cofnięciu o parę sekund z Time Shiftu. Jest to o tyle niedogodne, że nie można zmienić kanału. O czym mówi stosowny komunikat wyświetlany po rozpoczęciu nagrywania drugiej pozycji (z Time Shiftu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dekoderze telegazeta na którym przycisku na pilocie mam philips pvr hd

Wystarczy :read: poczytać forum, żeby się dowiedzieć że,

1. Przycisk TXT masz na pilocie TELEWIZORA.

2. Żeby był możliwy odbiór teletekstu na Twoim telewizorze poprzez dekoder PVR HD, należy (oprócz złącza HDMI) użyć kabla Euro i w sytuacji kiedy chcesz skorzystać z telegazety wybierać odpowiednie źródło na pilocie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dekoderze telegazeta na którym przycisku na pilocie mam philips pvr hd

 

Na dekoderze nie masz telegazety!!! Masz tylko informacje po przełączeniu na kanał oprócz nazwy kanału w dolnym pasku info czy na danym kanale jest dostępna telegazeta ale przez źródło HDMI nie możesz jej uruchomić!

Musisz wpierw przełączyć sygnał na euroscart!!!

 

Co do tego nagrywania..... Przecież oglądanego kanału z opóźnieniem z tego co wiem nagrać nie idzie. Po co cofać przed nagrywaniem jak przy kliknięciu REC powróci na żywo? Poza tym przy próbie nagrania kanału oglądanego poprzez naciśnięcie REC pojawia się strona z informacją ze nagrania nakładają sie na sie na siebie i można wówczas wybrać czy zakończyć wcześniej rozpoczęte nagrywanie i rozpocząć obecne czy też zrezygnować z nowego nagrywania i kontynuować to które już jest w trakcie. Nie sprawdzałem tego dzisiaj ale już mam długo ten dekoder i wcześniej już kiedyś tam nie tylko to sprawdzałem i wiem że tak jest jak pisze.

Chyba że coś sie zmieniło ale nie sądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do tego nagrywania..... Przecież oglądanego kanału z opóźnieniem z tego co wiem nagrać nie idzie. Po co cofać przed nagrywaniem jak przy kliknięciu REC powróci na żywo? Poza tym przy próbie nagrania kanału oglądanego poprzez naciśnięcie REC pojawia się strona z informacją ze nagrania nakładają sie na sie na siebie i można wówczas wybrać czy zakończyć wcześniej rozpoczęte nagrywanie i rozpocząć obecne czy też zrezygnować z nowego nagrywania i kontynuować to które już jest w trakcie. Nie sprawdzałem tego dzisiaj ale już mam długo ten dekoder i wcześniej już kiedyś tam nie tylko to sprawdzałem i wiem że tak jest jak pisze.

Chyba że coś sie zmieniło ale nie sądze.

 

Zmieniło się i się da :)

Jakby co to służę screenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w instrukcji jest informacja, że dekoder umożliwia nagrywanie dwóch programów jednocześnie:

 

Terminal PHILIPS PVR HD współpracujący z konwerterem typu Twin Full Band umożliwia nagrywanie jednej audycji oraz oglądanie innej w tym samym czasie. W przypadku korzystania z nagrywania z Time shiftingu możliwe jest jednoczesne nagrywanie dwóch audycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalek - dzięki za info. Na to wygląda (patrząc na zdjęcia) że faktycznie sie da w tym samym czasie nagrać dwie pozycje.

 

Robiłem przed chwilą testy ale najwyraźniej konieczne jest zaprogramowanie nagrywania wcześniej.

Ja sprawdzałem w inny sposób:

Wrzuciłem nagrywanie z tvn taniec z gwiazdami, przełączyłem na świadka bez pamięci w Canal+filmHD wcisnałem na pilocie REC i tak sie okazało jak pisałem wcześniej (info o nakładających sie nagraniach).

 

Ale co zauważyłem:

Cofnę C+ dosłownie kilka sekund i nagrywa sie...

 

Dlaczego tak sie dzieje?

Zauważyłem też że nie trzeba ustawiać pozycji do nagrywania w EPG.

Jak i jedną tak i drugą pozycję można rozpocząć nagrywać w każdej chwili używając REC na pilocie.

Ale dlaczego koniecznie trzeba cofnąć ten drugi kanał przed rozpoczęciem?

Dlaczego nie można po prostu wcisnąć REC tylko trzeba wpierw cofnąć?

To nie jest uciążliwe w żadnym stopniu ale przynajmniej w tej chwili jest to dla mnie dziwne :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze prosze o przepis na sposob na ogladanie w tym czasie trzeciego programu :brawo:

 

Dobrze, ale tak na powaznie to nigdy nie wiadomo, kiedy nagrywanie "z palca" sie zakonczy. Powinno trwac 2 godziny (zdaje sie tak pisali w instrukcji) lecz czasami konczy sie szybciej. Ten dekoder chyba czyta czas z EPG i konczy nagrywanie kiedy sie aktualna pozycja konczy. Jest to troche glupie, kiedy chce nagrac "z palca" dwie nastepujace po sobie audycje.

A wejscie do MENU czy PROGRAM kasuje bufor pamieci :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - włączyłem dziś po 13 dekoder, chciał pobrać aktualizacje, kliknąłem OK. Od tamtej pory nie mogę oglądać TV. Z początku migała lampka standby i dekoder nie reagował na pilota, gdy lampka zaczęła świecić nadal nie reagował. Od godziny dekoder reaguje na pilota, tj kanały się zmieniają , na 171 działa + itd ale nie mam obrazu w telewizorze. Od początku (czyli od tygodnia) dekoder jest podłączony do TV kablem euro, obraz z dekodera wyświetlał się po naciśnięciu na pilocie SAT ANT - teraz nic to nie daje :/

Co może być tego przyczyną? Czy coś mogło pójść nie tak przy aktualizacji softu a jeśli tak to co teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem - włączyłem dziś po 13 dekoder, chciał pobrać aktualizacje, kliknąłem OK. Od tamtej pory nie mogę oglądać TV. Z początku migała lampka standby i dekoder nie reagował na pilota, gdy lampka zaczęła świecić nadal nie reagował. Od godziny dekoder reaguje na pilota, tj kanały się zmieniają , na 171 działa + itd ale nie mam obrazu w telewizorze. Od początku (czyli od tygodnia) dekoder jest podłączony do TV kablem euro, obraz z dekodera wyświetlał się po naciśnięciu na pilocie SAT ANT - teraz nic to nie daje :/

Co może być tego przyczyną? Czy coś mogło pójść nie tak przy aktualizacji softu a jeśli tak to co teraz zrobić?

 

MENU>4>2

Zmień typ telewizora na SD/HD720/HD1080... na którejś z tych pozycji będzie ok - nie wiem jaki masz TV.

Jeśli zwykły kineskop, to ustaw SD i sygnał wizyjny na RGB.

Potem 2 X [A] i MENU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...