Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do użytkowników tego sprzętu: skoro piszecie, że dekoder się resetuje co 1,5 godziny, to przecież w takim razie tego sprzętu nie da się używać do normalnego oglądania telewizji. Bo przecież po włączeniu czekasz w napięciu na samoistne wyłączenie się sprzętu. W takim razie Cyfra+ nie wywiązuje się z umowy, bo ma zapewnić, że da się oglądać TV na ich dekoderach. Ja sobie nie wyobrażam, że oglądam mecz, rzut karny, a tu się wyłącza. Czy problem ten występuje u każdego na tym ostatnim sofcie i czy jest bardzo denerwujący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas876

 

Mam go od 2009r( teraz na szczęście za darmo,rzadko używany :) ) Resety miałem na 114 sofcie,może nie co 1,5 ale 5-6 godzin(raz dostał ''piąchę'' :D ) Od nowej aktual. 116 resetu nie miałem.Zobaczymy jak długo,jednak NIE ( :!::!: ) używam go jako głównego dekodera(patrz opis :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie soft 116 bardzo dużo poprawił. Nic się nie wiesza (może raz na miecha). Sam się nigdy nie resetował 'znienacka". Jedyne co się popsuło w nim to zegarek spóźniający się na stand-by ponad 20min. Niedługo dekoder wymieniam jak zobaczę wszystkie nagrania z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie dekodera Philips HD PVR, który od miesiąca dzierżawię od Cyfry. Często mi się on poprostu samoczynnie wyłancza i można go dopiero ręcznie z pilota włączyć jak dysk wyhamuje i zaświeci się czerwona kontrolka razem z godziną na wyświetlaczu. Czy to wada jakaś czy cecha tego dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem mam wersję softu 116. Z cyfry facet mi odpisał cyt. " Wyjaśniam, iż opisywane przez Pana zakłócenia w pracy terminalu, mogą być spowodowane włączoną funkcją oszczędzania energii w menu telewizora lub uruchomionymi opcjami CEC (obsługa kilku urządzeń za pomocą jednego pilota)"

Sprawdziłem w telewizorze funkcja oszczedzania energii jest wyłączona. A gdzie szukać tych opcji CEC w dekoderze czy w TV ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalista z cyfry raczej napisał standardową odpowiedź.Wina dekodera na 100%.Na sofcie 114 był to nagminny problem,na 116 też może sie zdarzyć na wybranych egzemplarzach.Zobacz z tyłu czy masz ''made in hungary''czy ''ukraine''.Nie którzy piszą że na ''ukraińskim'' działa lepiej.PODOBNO :wink:

Idź do dealer na wymianke-moja rada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy moze mi ktos udzielić informacji nie wyszukuje mi dekoder stacji tv naziemnej oraz tv sat oraz znikły kanały tv naziemnej ale odbieram sat czy to może być uszkodzenie dekodera czy moze wina oprogramowania dekodera prosze odpowiedz?

 

I jak wejść w tym dekoderze w menu serwisowe, może to by coś pomogło?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo, w środę wymieniłem na nowy (nie pobrałem jeszcze oprogramowania 116, nie zdążyłem, zrobią to jutro), obecne mam 111 i wczoraj zaliczyłem jeden restart (zobaczymy co dalej), na poprzednim deku restarty co 1,5 h. Na infolinii powiedziano, że jedyne lekarstwo to wymiana i czyszczenie pamięci u nich w serwisie. Konsultant mówił coś o wadliwej instalacji ale wyprowadziłem go z błędu ponieważ 2 tyg.temu wymieniłem całą instalację a restarty zostały.

Zaczęło się.....:/ Resety co 2 godziny przy pustym dysku!!!!Od czasu 116 był spokój aż do dziś.... :cry: :cry:

Od siebie mogę dodać że można go jeszcze nie używać i zaopatrzyć się w INNY sprzęt :lol:

@grzejnik jakbyś szukał rady to polecam twój wcześniejszy wpis :wink::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z nim inny problem. Restartów nie zalicza, ale po włączeniu trzeba strasznie długo czekać (już po pokazaniu się obrazu) na jakąkolwiek reakcję na pilota. Czasem trzy minuty, czasem nawet 10. Przyciski na panelu działają, pilot nie. Po odczekaniu pilot działa świetnie, więc nie jest to wina na przykład słabych baterii. Ma może ktoś jakiś sposób na tą dolegliwość, czy zostaje wymiana? No i czy w takim wypadku nie będzie z nią problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się.....:/ Resety co 2 godziny przy pustym dysku!!!!Od czasu 116 był spokój aż do dziś.... :cry: :cry:
Od siebie mogę dodać że można go jeszcze nie używać i zaopatrzyć się w INNY sprzęt :lol:

@grzejnik jakbyś szukał rady to polecam twój wcześniejszy wpis :wink::lol2::lol2:

Właśnie wczoraj byłem ''zmuszony'' przez moją kochaną żonę do oglądania meczyków w drugim pokoju i 1. raz od ponad miesiąca Phil działał cały dzień tj.8 godzin i 4 restarty :/ .Następnym razem zabieram Nbox-a na górę. :lol2::lol2::lol2:

 

BTW: Dzisiaj znów musiałem oglądać na Philu PVR Man City-Newcastle i Multiligę czyli wyszło z 10 godzin i wszystko ok :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z nim inny problem. Restartów nie zalicza, ale po włączeniu trzeba strasznie długo czekać (już po pokazaniu się obrazu) na jakąkolwiek reakcję na pilota. Czasem trzy minuty, czasem nawet 10. Przyciski na panelu działają, pilot nie. Po odczekaniu pilot działa świetnie, więc nie jest to wina na przykład słabych baterii. Ma może ktoś jakiś sposób na tą dolegliwość, czy zostaje wymiana? No i czy w takim wypadku nie będzie z nią problemów?

Temat pilotów to temat-rzeka. Zarówno do Pace jak i Philipsa. Do tej pory nie jest jednoznaczne czy kosmiczne reakcje, braki reakcji są winą czujek w dekoderach czy pilotów. Wiadomo jedynie, że czasem udaje się trafić jak mnie po wymianach na model działający na firmware 116 - OK.

Życzę tylko cierpliwości i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...