Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam od dziś ten dekoder z softem 114, kanały z Astry dodał dopiero po przepisie kolegi wyżej: wyłącz wyciągnij kartę przeskanuj satelitę . Dziwna sprawa na starcie.

Ale martwi mnie to że nie działa przewodnik po programach. Progr przycisk. włącza się na sekundę pasek z postępem chyba i nic. wraca obraz na kanał. To przypadłość softu 114?

W poniedziałek ma być nowy rano. 116 znaczy pewnie. warto aktualizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz 430 chyba nie wiesz co oznacza słowo idealnie. Na dzień dzisiejszy wszystkie dotychczasowe softy dla tego tuner to jedna wielka porażka. Nie wierze że EPG działa Ci idealnie, zwłaszcza gdy przeglądasz zapowiedzi programowe i zrobisz krok do tyłu, podobnie jak oglądasz programy np z grupy TVN i chcesz sprawdzić co jest na TVP1 czy TVP2. Nie wspomną o rodzynkach oglądasz wiadomości a opis jest że to program dla dzieci o pozostającym nieraz czarnym pasku po opisie EPG nie wspomnę. Podobnie jest z szybkością działania, uwierz mi, na pewno nie jest idealna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackar nie masz się czym przejmować. Mi na 4 lata użytkowania mojego pvra złapał takie opóźnienie może 2-3 razy. A co do samego działania to do ideału trochę mu daleko, ale póki co wszystkie funkcje działają poprawnie. Przy cofaniu mógłby tylko jeszcze lepiej łapać (ostatnie oprogramowanie znacznie poprawiło cofanie). Pace jest lepszy, ale za philipsa nie płacę nic więc marudzić na darmowy tuner się nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od 3 miesięcy spóźnia się z każdym tygodniem coraz bardziej.

Wyłączam ok 23ej albo północy. Jak rano patrzę to opóźnienie dochodzi już dzień w dzień do 20min!

 

Wg mnie dekoder się kończy i nie wiadomo czemu przy wielokrotnych nocnych restartach przy ściąganiu VOD nie synchronizuje czasu z satką.

 

Na szczęście niebawem złomu się pozbędę.

 

[edit]

A i jeszcze jedno dziwne zachowanie. Próbowałem odłączyć od prądu kilka razy (myślałem, że coś się naprawi) i za każdym razem synchronizuje do kilku czasów.

Za każdym razem są to wskazania godziny:

10:08

22:30

i na końcu aktualny czas

 

dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno dziwne zachowanie. Próbowałem odłączyć od prądu kilka razy (myślałem, że coś się naprawi) i za każdym razem synchronizuje do kilku czasów.

Za każdym razem są to wskazania godziny:

10:08

22:30

i na końcu aktualny czas

dziwne

 

To u mnie jest troszkę inaczej:

10:08 (zawsze)

05:30 lub 07:40

bieżący czas

Zrobiłem cztery próby o różnych godzinach. Jako drugi czas 05:30 wskoczyła o 22:29 i 17:16 czyli po południu, natomiast 07:40 o 10:08 i 11:06 czyli przed południem. Nie mam pewności, czy granica o której zmienia się godzina drugiego czasu jest 12:00 i nie bardzo mi się chciało to sprawdzać. Bardzo dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóźnienia w PVR250 to nie nowosc. W nocy czas mial OK, a o poranku kilka minut w plecy. Dzialo sie to u mnie bardzo czesto, az nawet filmik nagrałem gdzie w 40 sekund dekoder nadrabia 4 minuty:

 

http://www.youtube.com/watch?v=fx3E4-UCZ7I

 

Lekarstwo? Przeszedłem do konkurencji, idealnie nie jest ale przynajmniej sprzęt lepszy, bo znośnie chodzi. Chociaż YouTube'a lepiej oglądać na otwarzaczu płyt niż na dekoderze Nki (np brak możliwości cofnięcia o kilka sekund)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji mam problem z wyswietlaniem niektorych kanalow. Sila sygnalu w okolicach 70%. Czesc kanalow nie dziala(np. Canal Sport HD) i wyswietla komunikat o braku sygnalu. Po wejsciu w menu sila sygnalu jest bardzo dobra. Zrobilem restart uprawnien i kilka kanalow wczesniej nie dzialajacych zaswiecilo (na canal sport hd nadal ciemno) Po podlaczeniu Sagemcoma na tej samej instalacji wszystko jest ok. Na infolini zasugerowali uszkodzenie glowicy w Philipsie. Cos przestawiac, czy wymieniac na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę w tym miejscu w imieniu mojego sąsiada który w dniu dzisiejszym otrzymał dekoder PHILIPS HD PVR 7201/91 w opcji multiroom (drugi dekoder Sagemcom DSI83). Próbowałem mu pomóc ale niestety nie bardzo wiem jak. Jego problem polega na tym,że na Philipsie ma wszystkie kanały abonamentu poza HD które być powinny. Na drugim dekoderze natomiast wszystko jest ok. Dodatkowym i według mnie dziwnym problemem jest to,że na Philipsie nie działa wyjście HDMI a jedynie SCART.Dodam jeszcze,że karta na Philipsie pozostała po poprzednim dekoderze a w Sagemcomie jest nowa karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...