Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od dzisiaj mam Philips HD PVR 7201/91 i mam problem z nagrywaniem. Kiedy naciskam na pilocie nagrywanie wyskakuje mi komunikat ale nie zaświeca się dioda do nagrywania i później nic nie widzę w moich nagraniach. Kiedy ustawię nagrywanie na jakąś godzinę wł się dioda nagrywania ale po ok minucie gaśnie i też nie ma nic w nagraniach. Na dodatek gdy wyłączę dekoder wł się pomarańczowa dioda od dysku a po chwili świeci na czerwono i gaśnie. Czy ten dekoder ma zdrowe zachowanie?

 

Witam,

 

Posiadam ten dekoder od lipca br., wszystko było ok do czasu gdy chodził na sofcie 92.,ale po zaktualizowaniu do 96, występują takie same problem co u kolegi @ronii.

 

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Pozdrawiam

 

 

Ja mam jeszcze soft 92. Zobaczę co będzie w poniedziałek po aktualizacji na 96. Jak dalej to samo to czeka mnie wizyta w cyfrze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja potwierdzam

 

poprawne nagrywanie

pilot DZIALA tak jak JA chce

poprawne funkcjonowanie przewijania pauza w nagrywaniu

ogolnie jest odrobine szybszy dekoder

 

ale

 

NADAL na kanale RTL pasek o nieobslugiwanym systemie kodowania

gdy pozostawimy tuner na kanale ARTE HD dekoder resetuje sie i wylacza/po chwili wlacza

reszty jak narazie nie przyuwazylem :)

 

i jeszcze jedno pytanie

jaka KUPIC antene do NTC zeby lapac w cyferce

antena siatkowa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie/problem. Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł.

Otóż.....

Można ustawić sobie w menu, że dekoder ma zacząć nagrywać ileś minut przed zaprogramowaną audycją, oraz analogicznie ...po.

I teraz tak: jeżeli ustawię sobie 0 jako czas rozpoczęcia to bardzo często się zdarza, że film nagrywa się nie od początku (z regóły brakuje pierwszej minuty)

Natomiast jeżeli nastawi się czas rozpoczęcia minute przed, to nie można nagrać 2 filmów (jednego po drugim) - pokazuje wówczas, że nagrania ze sobą kolidują. Czy jest zatem jakiś patent żeby nagrać "od początku" jak i filmy emitowane jeden po drugim (np dzisiaj leci na Canal+Film: WANTED: ŚCIGANI a tuż po nim: EAGLE EYE)??

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno pytanie

jaka KUPIC antene do NTC zeby lapac w cyferce

antena siatkowa ??

Tak zwykła antena siatkowa wystarczy! Nie kupujcie drogich anten DVBT bo one działaja jak specjalne anteny do HD czyli działaja tak samo ale kosztują więcej zerując na nieświadomych klientach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do ekspertelektronic na deptaku tam znajdziesz dobra antenę do DVB-T za ok 50 zł. A z sygnałem w zielonej nie ma problemu. Ja odbieram na jakieś zwykłej antenie kilku elementowej która wyciągnęłem z piwnicy po kilku latach i nie nam żadnych problemów z sygnałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te święta dekoder mnie przerósł, ponieważ zaprogramowałem nagranie i nagrał mi tylko z niego 3 minuty,ale to nie koniec - wczoraj zaprogramowałem żeby nagrał mi film wieczorem bo oglądałem inny i owszem nagrał tylko całą noc nagrywał tak jakby nie miał zaprogramowane kiedy się wyłączy, i gdy wstałem to musiałem wyjąć z prądu wtyczkę bo nie chciał zatrzymać nagrania :x dziwne zobaczymy co będzie dziś z nagraniem ....Acha i jeszcze ostatnio dekoder jeszcze jakoś dziwnie odbiera

Co może być tego przyczyną ????????? może dekoder się psuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej aktualizacji softu po włączeniu tunera telewizor przestał się automatycznie przełączać na AV (przez eurozłącze). Wcześniej nie było z tym problemu.

Menu - Ustawienienia Terminala - Parametry TV i MAGNETOWIDU - TYP TELEWIZORA - SD ( powinno pomóc ) :wink:

 

PS. Po akualizacji softu z 92 na 96 miałem problemy z nagrywaniem z "ręki" niby nagrywanie startowało ale nie zapalała się czerwona dioda , potem oczywiście brakowało go w Moich Nagraniach . Wyłączyłem tuner na chwilę z sieci i chyba wszystko wróciło do normy , mam nadzieje bo przez rok nie miałem z nim problemów , pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem aktualizować dekoder z 92 na 96 bo nie mam możliwości nagrywania i tak: Wyszukuje aktualizacje, klikam dalej dekoder się wyłącza i miga mi dioda, po chwili zaczyna migać na pomarańczowo dioda od dysku i zaświeca się na czerwono. Dekoder włącza się i sprawdzam wersje oprogramowania, a tu dalej 92 :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Od dzisiaj mam Philips HD PVR 7201/91 i mam problem z nagrywaniem. Kiedy naciskam na pilocie nagrywanie wyskakuje mi komunikat ale nie zaświeca się dioda do nagrywania i później nic nie widzę w moich nagraniach. Kiedy ustawię nagrywanie na jakąś godzinę wł się dioda nagrywania ale po ok minucie gaśnie i też nie ma nic w nagraniach. Na dodatek gdy wyłączę dekoder wł się pomarańczowa dioda od dysku a po chwili świeci na czerwono i gaśnie. Czy ten dekoder ma zdrowe zachowanie?

 

Witam,

 

Posiadam ten dekoder od lipca br., wszystko było ok do czasu gdy chodził na sofcie 92.,ale po zaktualizowaniu do 96, występują takie same problem co u kolegi @ronii.

 

Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy?

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

@ronii - problem rozwiązałem dziś oczywiście wizytowałem punkt Cyfry+, okazało się że dekoder działa i nagrywa wszystko co leci. Pan w punkcie powiedział że problemem może być odłączony przewód lub uszkodzony. Wróciłem do domu przełączyłem w menu - ustawienia anteny - na pojedyńczy i zacząłem sprawdzać przewody od anteny. Pierwszą pod wej. ant. mam podłączone po przez DiseqC (Hotbird + Astra), okazało się że pasek siły sygnału zamilkł, więc wziąłem następny przewód już idący bezpośrednio od konwertera i ku mojemu zdziwieniu zaczęło działać. W tym przypadku padł mi DiseqC.

Moja rada to sprawdź przewody.

Co do aktualizacji, to jak miałem podłączone w następujący sposób wej. ant. 1 (hotbird+astra), wej. ant. 2 - bezpośrednio od konwertera (hotbird), dioda migała i aktualizacja nie poszła, a gdy bezpośredni przewód od konwertera przełączyłem pod wejście ant. 1 i przełączyłem w menu na pojedyńczy wtedy dekoder się zaktualizował.

Życzę powodzenia i myślę że dzięki moim [beep]nom wszystko będzie działać sprawnie. :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...