Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... ten dekoder jest pelen niespodzianek tak jak tydzien liczy sobie dni miesiac tygodni a rok miesiecy kazdy dzien SURPRAJS :)

 

jednego dnia KLIK i dekoder odrazu włącza- uruchamia sie na wybrany kanal

nastepnego dnia pilot reaguje wg WLASNEGO kaprysu np sciszam sobie fonie pilotem od CYFRY a on podczas tej akcji wlacza mi kanal nr 1 :crazy:

 

kilka dni spokoju poprawnej pracy i znow SZAJSEN KAPRYSEN

nagrywa niepoprawnie albo wogole nie zalaczy sie do nagrywania ...

przez pewien czas zostawialem dekoder wlaczony zebym mial pewnosc ze NAGRYWANIE sie wlaczy :mrgreen:

 

fakt ze ani razu nie mialem problemu z odbiorem kanalow HD -- ciekawe kiedy przestana dzialac ...

 

TAK wiec swiadomie chcemy tego dekoderka ale swiadomie wiemy ze to BUBEL dosc mocno niedopracowany jakby nie bylo nawet na bubel :) ,po co wcisneli LAN albo USB - po to chyba zeby dobrze prezentowal sie opis na pudle od dekodera ze cooo to TEN sprzet nie ma !!!!!!! wiemy jakie ma wady ten dekoder ale i tak go wezmiemy w promocji bo za 0 ZL :) tez bym wzial nie ma co ukrywac :)

 

CYFRO obudz sie ... czas na zmiany NIE PROGRAMOWE ale czas na zmiane SPRZETU na taki z XXI wieku ....

 

 

AMEN !! :):brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Panowie wystarczy. Dyskoteka w domu za free, może to jest jakaś bomba :lol:

Pomimo tych wad chyba go wezmę (wiem, śmieszne to :lol2: ) Ale może w międzyczasie sobie kupie jakiś porządny i aby przełożę kartę, albo wymienię na ten nowy 500GB co rzekomo ma być mniej awaryjny. Na razie nie kupuje, dopiero 2 grudnia mam zamiar się udać do APS-u, a jak nie to z "porządnym PVR" pozostaje grupa ITI, ale bez DVB-T w standardzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaczy to,że mając np n i weźmiemy kartę do znajomych aby wspólnie obejrzeć jakiś program którego oni nie mają w pakiecie to w ich dekoderze karta by nie działała? Jeśli tak to moim zdaniem jest to chore. Jesteś abonentem, masz swoją kartę i powinieneś mieć możliwość oglądania tego za co płacisz gdzie chcesz, gdzie tylko jest jakikolwiek zestaw do odbioru twojej platformy cyfrowej! Jeśli taka możliwość jest tylko w Cyfrze+ (nawet nie wiedziałem ze TYLKO) to pomimo philipsa PVR który daje wiele do życzenia to jest to jedyna normalna platforma cyfrowa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Panowie wystarczy. Dyskoteka w domu za free, może to jest jakaś bomba :lol:

Pomimo tych wad chyba go wezmę (wiem, śmieszne to :lol2: ) Ale może w międzyczasie sobie kupie jakiś porządny i aby przełożę kartę, albo wymienię na ten nowy 500GB co rzekomo ma być mniej awaryjny. Na razie nie kupuje, dopiero 2 grudnia mam zamiar się udać do APS-u, a jak nie to z "porządnym PVR" pozostaje grupa ITI, ale bez DVB-T w standardzie...

 

Hmm. Czyżbym coś przeoczył? Cyfra ma zaproponować jakiś nowy PVR?

 

Co do obecnego PVR C+ to tak jak już pisałem szczerze odradzam. Uruchamianie 40 sekund lub dłużej to niestety standard. Są tylko 2 wyjątki od tej reguły i wtedy dekoder startuje od razu: a) nagrywasz coś w danej chwili, B) dekoder pobiera VOD. Do tego wspomniany wcześniej niedziałający pilot, ale podobno to może być np wina niektórych tv. Wątpię w to, bo nawet jak zasłonię "oczko" podczerwieni w tv to i tak pilot C+ działa na chybił trafił. Wkurzające jest też przewijanie nagrań, ale to już bardziej wina wspomnianego pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znaczy to,że mając np n i weźmiemy kartę do znajomych aby wspólnie obejrzeć jakiś program którego oni nie mają w pakiecie to w ich dekoderze karta by nie działała? Jeśli tak to moim zdaniem jest to chore. Jesteś abonentem, masz swoją kartę i powinieneś mieć możliwość oglądania tego za co płacisz gdzie chcesz, gdzie tylko jest jakikolwiek zestaw do odbioru twojej platformy cyfrowej! Jeśli taka możliwość jest tylko w Cyfrze+ (nawet nie wiedziałem ze TYLKO) to pomimo philipsa PVR który daje wiele do życzenia to jest to jedyna normalna platforma cyfrowa!!!

 

Dzięki parowaniu kart dany operator może zaoferować niższe ceny swoich usług bo częściowo skutecznie ogranicza działania piratów. Niestety z drugiej strony utrudnia życie legalnym abonentom. Coś za coś. Ja już wolę parowanie kart w N i w perspektywie kilku miesięcy multiroom z prawdziwego zdarzenia (w tym dostęp do zawartości recordera z poziomu zwykłego boxa) niż to kalectwo, które dziś proponuje C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucę, bo o tym jeszcze chyba nikt nie napisał...

Kiedyś sam pisałem o nowym dekoderze, ale informacji było maksymalnie mało, po prostu, że ma być.

Nie pamiętam, żeby wtedy mówiło się o takim dekoderze, raczej o sprzęcie, który miał nieco gorsze parametry.

Po prostu uwierz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo tego nowego softu to jest u mnie jak narazie jeden pozytyw.od zaladowania nowego softu dzialaja wszystkie kanaly .nie trzeba raz dziennie albo i wiecej wyszukiwac kanaly zeby dzialalo.Z drugiej strony firma ktora wszem i wobec obwieszacza jakim jest pionierem technologicznym wypuszcza taki bubel za ktory musze placic 20zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz troche o zegarze w dekoderze. Jak rozumiem, jest to czas systemowy, wysylany cyfrowo.

Zegar na moim dekoderze spoznia sie o ok 2 min. Jako, ze opoznienie na polaczeniach satelitarnych wynosi maksymalnie 500 ms, to uwazam, ze cos tu jest nie tak. Jesli ustawie wlasciwy czas recznie to go nie pamieta zbyt dlugo. W dobie GPS czy regulowanych radiowo zegarkow wysylanie wlasciwego czasu nie powinno byc chyba wielkim problemem?

Czy u was jest tak samo?

 

Przy okazji, bylem poza domem kilka dni i zaprogramowalem sobie troche nagran na zeszly weekend (kiedy miala miec mijsce zmiana czasu na zimowy). Wszystkie nagrania zaprogramowane PRZED zmiana czasu a majace sie odbyc PO tym fakcie rozpoczely i zakonczyly sie o godzine wczesniej. Np nagranie zaprogramowane na 1700 - 1730 faktycznie odbylo sie w godzinach 1600-1630.

Dziekuje, ci CYFRO+!!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...