Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Wojt@sa i innych zainteresowanych. Konwerter monoblock twin Inverto z DiSEqC 2.0. zamontowany. Cała paczka TVP pięknie odbiera do tego prawie wszystkie kanały z listy dekodera PVR od 500 wzwyż śmigają w tym 6 kanałów HD (Astra, ZDF ARD i kilka innych). Przy okazji to jest jakość HD :D . Także zainteresowani mogą śmiało wchodzić w monoblock.

 

PS. Nagrywanie działa. Nagrywałem TVP HD i przegladalem kanały z HB. Zadnych problemów.

 

A możesz napisać po co Ci diseqc skoro masz monoblock twin? Wcześniej RafiX pisał, że przy monoblocku twin nie jest potrzebny diseqc :/ już nic z tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamierem wynajmu tego Tunera, gdyż mój obecny powoli wysiada, głównie dlatego że Jest Twardy dysk można na niego nagrywać, a próbował już ktoś z was przenieść nagrane Pliki na dysk Komputera o ile jest to na Windowsie lub Linuxie możliwe ?? i jak się ogólnie ten spszęt Spisuje dodam że Planuje go podłączyć przez Euro lub (Czerwony,Żółty,Biały).Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

Czy po podłączeniu np: monoblocka twin, by odbierać prócz kanałów Cyfry+ z Hot Bird jeszcze Astrę będzie możliwe normalne działanie VOD?

Będzie normalnie i zawsze gdy powinien ściągać - nagrywać się kolekcja w PVR?

 

Zastanawiam się też jak wprowadzić znaki interpunkcyjne i cyfry podczas edycji nazw plików w bibliotece PVRa...

Próbowałem wydaje mi się wszystkiego ale nie moge dojść akurat do tego :cry:

Zna może ktoś odpowiedzi na te pytania? Z góry dzięki za wszelkie info :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie dajcie się omamić niską ceną i przez to naciągnąć bo przypominam że w obecnym sofcie i wcześniejszym też, w PVR (DSR też) nigdy nie było w menu tunera możliwości ustawiania jaki satelita jest na danym porcie diseqc. A po sklepach i na aukcjach są kowertery które mają domyślny pierwszy port ustawiony na astrę a tutaj potrzebny jest HB bo tak ustawiono w sofcie. Czyli taki konwerter z odwróconymi portami nie zadziała, w innych tunerach gdzie można ustawiać dowolnie diseqc-a będzie chodził bez przezkód. Natępna kwestia to wersje, tutaj wystarczy tylko 1.0 bo mamy 2 konwertery (tylko że w jednej obudowie) i wyższa wersja jest niepotrzebna a diseqc jest "zgodny w dół" więc każdy konwerter będzie przełączany. Następna kwestia przełącznika diseqc - ideą monoblock-a jest to że w hermetycznej obudowie umieszczone są dwa konwertery z przełącznikiem diseqc albo jak ktoś woli inaczej nazywać to ze switchem. Nic więcej takim konwerterom nie trzeba do pracy. Mogą się jeszcze różnić ilością wyjść: 1- single, 2-twin, 4-quad (nie quattro bo to co innego). Na koniec, właściwy konwerter zakładamy do czaszy 80-90 cm bo do takich są przystosowane standardowo (jeśli są odchyłki to producent na pewno pochwali się tym na pudełku lub nalepce) i wkręcamy go łapiąc za lewą "trąbkę" patrząc od strony anteny bo inaczej nie zadziała i jeśli mocujemy go zamiast pojedynczego konwertera który był wcześniej na antenie to anteny nie musimy na nowo ustawiać ani kupować specjalnego uchwytu. Zostanie nam najwyżej niewielka korekcja poprzez obrót ale niewielki oraz wciągnięcie dodatkowych przewodów antenowych zależnie od potrzeb (czyli można położyć dodatkowe 2 dla drugiego PVR mając monoblock quad). :shock:

Do jednego PVR wystarczy 2 kable i mamy niezależność nagrywania i równoczesnego oglądania obu satelitów po ustawieniu w menu tunera. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam podobny problem jak wielu - po zainstalowaniu dodatkowego LNB i połączeniu tego Diseqiem-C programy z Astry hulają jak 102 ( w tym HD-niemieckie i francuskie ) niestety paczka TVP nie działa . Używam anteny 70 (Corab) i do tego specjalny zez, w zasadzie na mierniku sygnał z Astry jest silniejszy niż z HB (chociaż tylko z kawałka anteny) Dodam że na zwykłym Dekoderze POLSATU (SAMSUNG DSB S305G) część paczki TVP działa. Dekoder ustawiony na konwerter pojedynczy (nie używam obecnie Twina - nie potrzebuję tego, nagrywanie na używanych przeze mnie kanałach działa przerzucanie też, oczywiście nie wszystkie ale to każdy zainteresowany wie jak to działa)

Gość z cyfry sugerował że mam niedokładnie ustawioną Astrę (wiadomo TVP używa "niskich" transponderów które mają słabszy sygnał jednak na innym sprzęcie działa) Powiem, że ustawiona jest idealnie (mam za sobą DUŻE KILKA ustawień i montaży). I co WY na to?

Może to wina TVP czy tandetnego dekodera? jak mi się skończy promo *dekoder bez kosztów wskakuję na jakiegoś Ferdka a może Dreamboxa.

Ale jeszcze ze 3-4 mies trzeba z tym żyć, może macie jakiś sugestie?

Ustawienia:

\Satelita INNY

Częstotliwość 10862

Polaryzacja Pozioma

Symbol Rate 27.2

FEC 5/6

22kHz wyłączony

 

Dodam, że przy innych ustawieniach nie łapie mi Astry.

Pozdrawiam

Olgierd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam podobny problem jak wielu - po zainstalowaniu dodatkowego LNB i połączeniu tego Diseqiem-C programy z Astry hulają jak 102 ( w tym HD-niemieckie i francuskie ) niestety paczka TVP nie działa . Używam anteny 70 (Corab) i do tego specjalny zez, w zasadzie na mierniku sygnał z Astry jest silniejszy niż z HB (chociaż tylko z kawałka anteny) Dodam że na zwykłym Dekoderze POLSATU (SAMSUNG DSB S305G) część paczki TVP działa. Dekoder ustawiony na konwerter pojedynczy (nie używam obecnie Twina - nie potrzebuję tego, nagrywanie na używanych przeze mnie kanałach działa przerzucanie też, oczywiście nie wszystkie ale to każdy zainteresowany wie jak to działa)

Gość z cyfry sugerował że mam niedokładnie ustawioną Astrę (wiadomo TVP używa "niskich" transponderów które mają słabszy sygnał jednak na innym sprzęcie działa) Powiem, że ustawiona jest idealnie (mam za sobą DUŻE KILKA ustawień i montaży). I co WY na to?

Może to wina TVP czy tandetnego dekodera? jak mi się skończy promo *dekoder bez kosztów wskakuję na jakiegoś Ferdka a może Dreamboxa.

Ale jeszcze ze 3-4 mies trzeba z tym żyć, może macie jakiś sugestie?

Ustawienia:

\Satelita INNY

Częstotliwość 10862

Polaryzacja Pozioma

Symbol Rate 27.2

FEC 5/6

22kHz wyłączony

 

Dodam, że przy innych ustawieniach nie łapie mi Astry.

Pozdrawiam

Olgierd

 

Symbol Rate 27.2 ?

 

Przeciez powinno byc SR 22000 :)

 

Czyli chyba u ciebie 22.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania:

Czy po podłączeniu np: monoblocka twin, by odbierać prócz kanałów Cyfry+ z Hot Bird jeszcze Astrę będzie możliwe normalne działanie VOD?

Będzie normalnie i zawsze gdy powinien ściągać - nagrywać się kolekcja w PVR?

 

Zastanawiam się też jak wprowadzić znaki interpunkcyjne i cyfry podczas edycji nazw plików w bibliotece PVRa...

Próbowałem wydaje mi się wszystkiego ale nie moge dojść akurat do tego

Zna może ktoś odpowiedzi na te pytania? Z góry dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem SR na 22 i nic dalej (tak samo przełącznik 22kHz) raz na tak raz na nie - wszystkie możliwe kombinacje------ :?

Nic nie daje ----tzn inne kanały (te niemieckie HD) działają. Chociaż na pasku mocy sygnału (w menu) zrobiło się z 4,5 zero....

Mam wrażenie że to wina dekodera...

A zapytam się tak

Czy na takich ustawieniach:

 

10862

Polaryzacja Pozioma

Symbol Rate 22

FEC 5/6

22kHz włączony

 

 

 

TO to dzisiaj działa?

(może po prostu coś w sofcie dekodera czy w np. uprawnieniach) Miałem przypadki że po instalacji PVR-ek u ludzi niektóre kanały (głównie HD) zadziałały dopiero po kilku dniach --a dekoder w tym czasie pokazywał brak sygnału... Straciłem kiedyś przez to masę czasu. Po instalacji na chwilę złapało np NG HD po tem długo długo nic.

 

Przy okazji moje zdanie na temat tego dkodera:

PVR-ka cyfry to totalna porażka: powolny, menu jak w TV z Pewexu z 80 lat, do tego na siłę ściąga materiał do VOD-a i HBO Digital (czemu tego nie można wyłączyć) , hałasuje w nocy, EPG się wiesza. itp. Ratuje go tylko fakt że do końca roku nie płacę za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek o 9.00 i tak będą zmienione parametry TVP HD a właśnie wywalili Farfała tak że możesz śmiało w poniedziałek się zająć ustawieniami no chyba że wyłączą albo zakodują TVP HD :shock:

Ważne są tylko ustawienia konwertera (LOF konwertera) reszta parametrów nie ma większego znaczenia poza włączeniem zasilania LNB które musi być włączone przy stosowaniu własnej anteny a wyłączone jeśli korzystamy z niektórych instalacji zbiorowych z kaskadowymi switchami bo podłaczenie tunera z włączonym zasilaniem konwertera będzie powodować zwarcie i wyłączanie tunera przez zabezpieczenie, manipulacja całą resztą daje tylko możliwość sparwdzenia ustawienia anteny i skręcenia konwertera, podając parametry w -INNY- możemy spawdzić na pasku jaki jest sygnał ustawionego transpodera. Lista kanałów pobierana z menu albo wymuszana automatycznie przez cyfrę zawiera wszystkie parametry potrzebne do odbierania poszczególnych kanałów.

Jeśli ktoś nie ma danych kanałów po aktualizacji które są FTA i na pewno nadawca je emituje(przy płatnych wiadomo - to co opłacone)to świadczyć może o źle ustawionej antenie, niepoprawnie ustawionym skręceniu konwertera, usterkach przewodu antenowego (w tym złączek), oraz ogólnie nie w pełni sprawnym konwerterze (może nie obejmować skrajnych częstotliwości transponderów lub na tych częstotliwościach charakteryzować się zbyt małym wzmocnieniem lub też niepoprawnie działającym przełącznikiem diseqc który nie zawsze reaguje na sygnał z tunera).

Na koniec mam nadzieję że cyfra wyśle w poniedziałek po 9.00 zaktualizowaną listę z nowymi parametrami TVP HD :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ luki1680 - dzięki za info 8)

Tak myślałem ze nie da sie wprowadzić znaków interpunkcyjnych oraz cyfr :(

Trudno, pozostaje mi zapisać film K-9 jako Jerry Lee :lol2:

Brak słów na oprogramowanie... ale ważne że jak założę monoblocka twin do czaszy anteny to będzie funkcjonować VOD 8)

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...