Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Wojtas - dzwoniłem do tego gościa z allegro. Powiedział mi, że gdyby dekoder był w standardzie DiSeqC 2.0 a konwerter 1.0 to owszem - jest lipa. Ale gdy sytuacja jest odwrotna, to mówił, że nie będzie problemu.

Mam do Ciebie prośbę: napisz w tym wątku, jak już dostaniesz ten konwerter, czy Ci zadziałało. Chciałbym kupić taki sam (jest ich dużo na Allegro) i pewnie nie ja jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zadzwoniłem do Hollexu w sprawie innego konwertera z diseqC 2.0 - Monoblock Twin Maximum P-22. Specjalnie spytałem o tę wersję 2.0 i dowiedziałem się, że sprawdzali działanie z PVR Cyfry i jest OK (piszą też o tym na stronie produktu). Wynika z tego, że "Twój" spec może mieć rację :)

Zmartwili mnie tylko co do jednego: jestem z Tarnowa i pytałem o szanse odbioru paczki TVP (profilowanie wiązki). Odpowiedzieli, że sygnał "pływa", więc nie wiem czy u mnie by się udało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic nowy konwerter. Na Hollex znalazlem takie cos http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=1187 Czy jesli wymienie stary konwerter na ten bede mial mozliwosc ogladania kanalow z Astry i ich nagrywania? Czy mosze kupic jeszcze jakies przelaczniki, itp.? :wink: Czy sam dam rade to wymienic? Jestem zielony w tych sprawach i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że większość dobrych tunerów ma wybór wersji diseqc-a, PVR i DSR HD mają uruchomiony tylko 1.0 i na dodatek tylko 2 konwertery może przełączać bez możliwości zmiany portów czyli na stałe zrobili A(1) dla HB i B(2) Astra 1, czyli tylko połowa możlwości a na dodatek sterowanie diseqc w PVR i DSR czasem się wykłada przez zły soft i stąd to gubienie kanałów. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam konwerter Inverto twin tak więc dwa kable są do niego podpięte. Jeżeli kupię konwerter monoblock twin to ten diseqc jest potrzebny? Chcę mieć możliwość nagrywania/zatrzymywania/cofania wszystkich kanałów z HB. A Astrę to tylko po to żeby czasami zawiesić oko na TVP HD. proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz monoblocka, to DiSEqC nie jest już potrzebny. Odpowiednią "trąbkę" mocujesz w uchwycie i przyporządkowujesz porty DiSEqC w menu tunera - to wszystko. Monoblocki są zintegrowane z przełącznikiem. Aha, i nadal będzie możliwie nagrywanie/zatrzymywanie/cofanie wszystkich kanałów z HB :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Wojt@sa i innych zainteresowanych. Konwerter monoblock twin Inverto z DiSEqC 2.0. zamontowany. Cała paczka TVP pięknie odbiera do tego prawie wszystkie kanały z listy dekodera PVR od 500 wzwyż śmigają w tym 6 kanałów HD (Astra, ZDF ARD i kilka innych). Przy okazji to jest jakość HD :D . Także zainteresowani mogą śmiało wchodzić w monoblock.

 

PS. Nagrywanie działa. Nagrywałem TVP HD i przegladalem kanały z HB. Zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro

Pozwolę się podłączyć do tematu z pytaniem. Czy do tego konwentera, który jest u Ciebie podłączony do PVR i obsługuje nagrywanie, odbiór z HB i Astry można jeszcze ewentualnie podłączyć kolejnym kablem drugi dekoder SD na HB ( który mógłby być obsługiwany poprzez splitera lub multiroom)? Chodzi mi o to czy jest w konwenterze jeszcze jakieś dodatkowe wejście na taką konfigurację i czy to będzie działało?

 

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Twoje pytanie to już dla mnie za głęboka woda. Mogę jedynie podejrzewać że do Twoich planów potrzebny byłby Monoblock quad. W Twin są wyjścia tylko na dwa kable. Wiadomo, że mógłbym na to podpiąć dwa dekodery lub w przypadku PVR - niezależne nagrywanie i oglądanie. Może ktoś inny poradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...