Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy cyfra sprzedaje ten dekoder na własność bo konczy mi się jedna z umów jakie posiadam i myśle ją przedłurzyć na rok lub dwa co w przypadku dzierżawy wiązało by się odpowiednio z kosztami 240 lub 480 zł za sam wynajem dekodera więc pomyślałem żeby może se go od nich kupić tylko niewiem czy wogule jest szansa wykupić ten dekodera czy go wogule sprzedają na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedają go na własność, zresztą nie widzę sensu jego zakupu. szkoda kasy, a wystarczy zobaczyć oferty podobnych dekoderów na wolnym rynku i zobaczyć ile by kosztował, ale przy nowej umowie przez 10 miesięcy jest 30% rabatu na wynajem, więc to chyba jest bardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam następujący problem. Wczoraj w nocy ustawiłem nagrywanie pewnego filmu. Dzis rano, spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka. 3/4 filmów z biblioteki nagran oraz z VOD zostało usuniętych. Nie zdziwiłoby mnie to gdyby nie fakt, ze dysk był zajęty w 40%. Pozostał tylko nagrywany przeze mnie pierwszy raz film ( zaraz po zakupieniu dekodera) oraz ten najnowszy nagrywany wczoraj w nocy. W CTA powiedzieli mi, że pierwszy raz spotykaja sie z tym problemem, więc pomyslalem ze napisze tu, moze ktos mial podobne doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś czas temu podobną sytuację. Zniknęło mi ponad 50 godzin nagrań z 4 miesięcy. Ale znając już nieco ich CTA nawet nie chciało mi się sobie tym **** zawracać. Zacząłem się rozglądać za własnym tunerem z nagrywaniem i jak tylko go kupiłem oddałem im to ich "cudo" techniki z powrotem. Teraz mogę sobie robić z nagraniami na co tylko mam ochotę. Mogę sobie zrzucić nawet nagranie z kanału HD na komputer, dowolnie wyedytować, zgrać na płytę itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pytanie do posiadaczy PHILIPS PVR i National Geographic HD: Jak wiecie ten kanał jest co ok 14 minut przerywany blokiem reklamowym i promocyjnym, w momencie pojawienia się takiego bloku PVR przełącza audio z 5.1 na stereo w amplitunerach połączonych kablem koaksjanym - kiedy blok reklamowy sie kończy amplituner juz nie przełącza sie z powrotem na 5.1 pozostaje w poprzednim ustawieniu i oczywiście wtedy nie ma polskiego lektora. No to radą jest przeskok z kanału na kanał i 5.1 wraz z lektorem sie pojawia. To samo wystepuje po nagraniu programu na dysk - tam juz trudniej 5.1 odzyskać bo trzeba zatrzymać i włączyc ponownie odtwarzanie. Po rozmowach z technicznym działem i mailach potwierdzono mi że ten tuner ma problem z przełączaniem sygnału audio i nie ma na to rady. A oto rozwiązanie jaki mi Cyfra zaproponowała - zwrot tunera Philips PVR i kupienie sobie jakiegoś innego tunera z nagrywarką. Oczywiście nie stać mnie na taki zakup, pomijam brak VOD. Czy możecie sprawdzić czy u was też tak jest, może jednak trafiają się takie PVR które działaja dobrze a Cyfra o tym nie wie. Inna sprawa jak można taka usterkę olewać przez Cyfre+, z rozmów wnioskuję że nie będzie poprawek softu ani nowych dekoderów bez tej usterki. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...amplituner juz nie przełącza sie z powrotem na 5.1 pozostaje w poprzednim ustawieniu...Czy możecie sprawdzić czy u was też tak jest, może jednak trafiają się takie PVR które działaja dobrze...

Bzdur Ci naopowiadali. Ja mam PVR'a (z sierpnia 2008) połączonego z kinem domowym Panasonic SC-PT560 przy pomocy konwertera coaxial-optical (w kinie mam tylko optical) i ZERO PROBLEMÓW. Kino mam tak ustawione, że widzę kiedy jest 2.0 a kiedy 5.1 i wszystko się bezproblemowo przełącza. Jedyny problem jaki u mnie występuje to taki, że mam bardzo dużą różnicę poziomów głośności w obu trybach ale to prawdopodobnie dlatego, że w trybie 5.1 mam Whisper Surround (czyli zwiększenie poziomu głośności przy cichej treści - włączyłem bo na TV mam niestety czas wyłącznie w nocy) a w trybie 2.0 ten dodatek nie działa...

Pozdrawiam

Kuba

P.S.

Może to jednak nie są bzdury, tylko tuner wysyła jakieś niestandardowe komendy audio, które nie wszystkie amplitunery poprawnie interpretują...Nie wnikałem w protokoły używane przy transmisji cyfrowej więc nie jestem pewien...Jak masz możliwość to sprawdź na innym amplitunerze/kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...