Skocz do zawartości

PVR BOX+ (Philips DSR 7201/91)


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No sprawdz, uwierz mi ze to w dekoderach C+ bardzo czesto pomaga :) Wez go jeszcze raz przeprogramuj tak juz dla swietego spokoju bo to pewnie nic nie da, ale zrobic zawsze mozna. Jak dalej bedzie to sprawdz karte u kogos innego moze czy tez beda takie objawy, jak beda to pusc reaktywacje z ICA, jak nie pomoze to do dystry, chyba zek tos ma jeszcze jakies pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jutro wziąć w wynajem PHILIPSA HD PVR... Teraz takie pytanie... powiedzmy, że po miesiącu korzystania z tego tunera coś mi się nie podoba... Będzie wtedy istniała taka możliwość, by zwrócić sprzęt do dystrybutora? Przypomnę - po miesiącu korzystania?

2. Wiadomo, aby wynająć ten tuner trzeba mieć włączoną przynajmniej jedną opcję HD... Czy mogę ją włączyć tuż przed wyjściem do dystrybutora? Czyli jutro. np. 10.00 dzwonię do Cyfry, proszę o włączenie opcji a o 11 wychodzę z domu po dekoder? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jutro wziąć w wynajem PHILIPSA HD PVR... Teraz takie pytanie... powiedzmy, że po miesiącu korzystania z tego tunera coś mi się nie podoba... Będzie wtedy istniała taka możliwość, by zwrócić sprzęt do dystrybutora? Przypomnę - po miesiącu korzystania?

2. Wiadomo, aby wynająć ten tuner trzeba mieć włączoną przynajmniej jedną opcję HD... Czy mogę ją włączyć tuż przed wyjściem do dystrybutora? Czyli jutro. np. 10.00 dzwonię do Cyfry, proszę o włączenie opcji a o 11 wychodzę z domu po dekoder? :wink:

 

Ad1. Po miesiącu kalendarzowym na pewno :wink:

Oczywiście można zamienić na Philips HD zwykły, natomiast może być problem z wymianą na dekoder SD...

 

Ad2. Możesz. Ale z tego co się orientuję dystrybutorzy mogą sami dokonać aktywacji danej opcji HD na Twoim koncie abonenckim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Mam problem, czy da się podzielić sygnał z tego dekodera na inne telewizory? W starym dekoderze od cyfry+ po podłączeniu kabla do wyjścia gniazda antenowego, na innym telewizorze normalnie znajdowało cyfrę, na tym nie mogę tego zrobić.

 

[jako laik, moge troche pomieszac w terminologii, sorry; ale praktycznie to co mowie dziala :)]

 

Zeby puscic cyfre do drugiego pokoju po kablu antenowym, musisz miec RF modulator w dekoderze (czyli konwersja audio+video w Radio Frequency). Starsze sprzety zawsze to mialy, nowsze coraz czesciej nie. Jezeli masz jakis stary odtwarzacz video to mozesz puscic na niego Cyfre przez scarta (Euro), i wykorzystac RF modulator z video aby wyslac sygnal do drugiego pokoju. (oczywista, z jednym dekoderem bedzie mozna ogladac tylko ten sama kanal w obu pokojach).

 

Taki modulator chyba tez mozna kupic osobno.

 

A moze lepiej pociagnac orginalny niemodulowany sygnal audiovideo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Philips HD PVR oferowany przez Cyfrę+ ma modulator bo widzę, że wej i wy antenowe jest. Czy Eurozłącze pracuje normalnie i wysyła normalny sygnał w przypadku podłączenia TV kablem HDMI i ustawieniu rozdzielki na 1080? -Chodzi o możliwość podłączenia zewnętrznego modulatora lub nagrywarki.

 

Modulatora RF chyba brak (tak pisza inni, sam chyba tez sprawdzalem dawno temu).

Ja mam podlaczony TV przez HDMI oraz nagrywarke przez scarta. Nie zauwazylem problemow (poza tym, ze sygnal HD przez scarta -> nagrywarke -> HDMI wyglada jak SD - wina scarta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucius dystrybutor musi zadzwonic zeby co kolwiek dodac do abonamentu klientowi- w systemie sa sprawy tylko ze sprzetem.pozdro

 

Serio? :)

Pamiętam, że jak wizytowałem na początku roku jakiś punkt dystrybucyjny to mieli w systemie możliwość dołączania opcji HBO Digital. Może faktycznie kanałów nie mogą "załączać". Po niedzieli z ciekawości zapytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam maly problem.Dzis nabylem dekoder Philips PVR.Wczesniej posiadalem mediasat.Jakos obrazu znacznie odbiega od tego co mialem wczesniej.Dekoder mam podlaczony przez kabel HDMI.I pytanie jest takie,czy moze byc to spowodowane przez antene(standarowa 60-ka)sygnal na poziomie 4.Roznica naprawde jest duza w odbiorze.lepszy obraz teraz mam ze zwyklej anteny dachowej.

 

z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mowie o SD.Widac wieksza pixeloze .Jesli chodzi o kanaly hd ze wzgledu na maly talerz odbiera mi tylko hbo hd.Powiem szczeze ze wrazenia na mnie nie zrobil.Posiadam telewizor philips z pixel plus 2 i na starym dekoderze (mediasat) c+ sd wygladal lepiej.W ustawieniach wszystko ok (tak mi sie wydaje) I teraz nie wiem czy zmiana anteny cos zmieni czy lepiej powrocic do mediasat bez hd ale z fenomenalnym Sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu robić za jakąś wyrocznię...

Ale kiedy (dawno, dawno temu), podłączałem mojego PVR do anteny 60cm to łapałem wszystkie kanały HD. Więc problem faktycznie może leżeć w źle ustawionej antenie. Tym bardziej, że PVR powinien wskazywać siłę sygnału 4,5 (jako optymalną).

Więc może warto od razu zainwestować w antenę 80cm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie decydujac sie na dekoder pvr bylo logiczne dla mnie ze antena pojdzie do wymiany.Tylko po zobaczeniu straty jakosci nie dokonca jestem pewien czy to wina anteny czy tak poprostu to wyglada na tym dekoderze.Mowie caly czas o sd.A wydac ponad 100 zl i zobaczyc ze dalej jest do d... nie widzi mi sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mowie o SD.Widac wieksza pixeloze. Jesli chodzi o kanaly hd ze wzgledu na maly talerz odbiera mi tylko hbo hd.Powiem szczeze ze wrazenia na mnie nie zrobil.

 

Ja tez przesiadalem sie z MediaSat'a na Philips PVR i nie zauwazylem roznicy w jakosci odbiory (przy przesiadce zamienialem antene 60 na 90).

Jakos HBO HD moze bys slaba, bo niektore filmy sa mizernie przekonwertowane na sile. NatGeo HD wyglada duzo lepiej. Eurosport HD to FullHD. A z filmow, najbardziej mnie zaszokowal Shrek 3 (ale to na Canal+ HD). Na HBO HD malo jest szokujacych kawalkow.

 

Sprawdz antene (takze kat konwertera! nawet 4.5 nie wystarcza jak przekrecony), albo sprobuj wiekszej. Na PVR-a duzo mozna narzekac, ale akurat jakosc obrazu SD/HD ma dobrze dopracowana (moim zdaniem).

 

p.s. porownywalem shreka 3 na HD-HDMI, z HD-Component, HD-S-Video, HD-scart oraz SD. Tylko w tym pierwszym przypadku widac bylo pylki kurzu w jednej z pierwszych scen (ksiaze na scenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamierzam udać się do dystrybutora w wolnym czasie by wziąć w wynajem PHILIPSA HD PVR 7201. Posiadam splitter SmartWi. Zamierzam postawić go w miejsce Mediasata 1430, ponieważ nie za dobrze działa ze SmartWi. Gdy włączam w drugim pokoju Ferdka to na Mediasacie znika obraz. Przetestowałem na Strongu znajomego - oba dekodery i splitter działają bez problemu a Mediasat to szkoda słów... dlatego proszę mi jeszcze powiedzieć, jeśli ktoś wie, czy będzie mi współpracować Philips HD PVR z moim splitterem? Tzn chodzi mi o to, czy będzie sprawnie, bezproblemowo działać podczas gdy w drugim pokoju będzie włączony Ferdek. Boję się żeby nie było tego co z Mediasatem... Gdy włączałem w drugim pokoju Ferdka to na Mediasacie ciemność... Bo ktoś tutaj wspominał, że miał problemy i wystraszyłem się... Druga sprawa... Czy mogę wziąć ze sobą splitter i przetestować, czy działa dobrze Philips HD PVR ze SmartWi...? Pozwolą sprawdzić u nich? Dzięki za odpowiedź. :wink:

 

 

I co Sajmon działa ci SmartWi z tym tunerem PVR????

Jestem ciekaw, bo u mnie nie a nikt jeszcze takiej współpracy nie sprawdził.

Ciekaw jestem, czy na modelu Philipsa HD (tego bez PVR) działa SmartWi??

 

Czy ktoś przerabiał już ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? :)

Pamiętam, że jak wizytowałem na początku roku jakiś punkt dystrybucyjny to mieli w systemie możliwość dołączania opcji HBO Digital. Może faktycznie kanałów nie mogą "załączać". Po niedzieli z ciekawości zapytam...

 

Chyba zależy o jakim dystrybutorze mówimy... Wszystkie punkty z jakimi miałem styczność miały pełny wgląd do systemu. Jak brałem tuner HD to poszedłem do pierwszego z brzegu punktu Cyfry w jakimś centrum handlowym i od ręki zdałem stary tuner, dostałem nowy tuner i nową umowę na opcje HD, którą musiałem podpisać odbierając tuner HD. Tym samym od razu aktywowano mi dostęp do programów, które wybrałem. A tu chyba mowa o jakichś instalatorach anten rozprowadzających też platformy cyfrowe? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...