Skocz do zawartości

AS2000 - upgrade do DiseqC1.2


xravenx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś możliwość przesłania mi zrzutu pamięci do AS2000 z obsługą DiseqC1.2?? Mam odpowiedni programator, kostkę itp. Ze swoich rupieci sczytałem dwa oprogramowania jeden na kości 27C64 bez DiseqC, a drugi z 27C128 z obsługą DiseqC ale tylko 1.0 . Interface już mam.

 

Hollex np. sprzedaje adaptery razem z pamięcią

http://hollex.pl/index.php?page=prod&kat=7&id=89

 

Na foruim Satserwisu znalazłem taką informację:

Starsze wersje pozycjonera AS200 posiadały możliwość automatycznego sterowania poprzez szeregową transmisję danych dla odbiorników analogowych. Wraz z pojawieniem się sygnałów sterujących DiSEqC1,0 w roku 1997 wprowadzona została do oprogramowania pozycjonera opcja sterowania poprzez ten kod -4 pozycje sat ( z kombinacją napięcia sterującego 0/12V możliwość uzyskania do 8 pozycj sat. wybieranych automatycznie). Aby można było to wykorzystać niezbędne stało się dokupienie interface kodu DiSEqC , który umożliwia doprowadzenie sterowania cyfrowego do pozycjonera. Z chwilą wprowadzenia do odbiorników cyfrowych sterowania DiSEqC1,2 umożliwiającego wprowadzanie wszystkich nastaw z poziomu odbiornika pozycjoner zastąpiono wersją z wbudowanym interfacem i obsługującym zarówno DiSEqc1,2 oraz starszą wersję 1,0. Istnieje możliwość adaptacji starszych wersji pozycjonera do sterowania kodem DiSEqC1,2 poprzez wymianę oprogramowania w pamięci - wymianę Epromu oraz dokupienie Interfaca, ale odnosi się to tylko do nowszych wersji pozycjonerów (kody współpracy do transmisji analogowej powinny być od F17 i więcej lub nr wersji powyżej 732).

Jak mam sprawdzić czy mój pozycjoner to "nowsza wersja"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...