Skocz do zawartości

Platforma satelitarna TVP - nowości


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się nie będzie urywać. W Krakowie spece z SK odbierają Freesat na średniodużych antenach (nie pamiętam średnicy).

 

Ja odbieram BBC HD, ITV1, ITV2, BBC1 na Mabo 115 w Krakowie. Odbiór możliwy od 11 do ok 22. Na paraboli 180 to samo całą dobę. Sorry za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to nie jest temat o odbiorze BBC w Polsce. Ważne, że dzięki wiązce punktowej można obejść konieczność płacenia za emisję na teren reszty Europy. Co ciekawe, odkodowali nawet TVP Sport. Może będzie niekodowany lub kodowany tylko podczas ważniejszych transmisji, tak jak dawniej TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, ale u mnie zero sygnału ! Chyba, że wyłączyli. Antena 90cm, niemieckie transpondery mam na 80%, ale zero sygnalu na 10.862h. Wiem, że antena nie jest ustawiona dokładnie, chyba, że ta wiązka punktowa jest bardzo słaba. Mieszkam w zach Polsce, blisko granicy niemieckiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu komentować? Poprawy jakości na takich kanałach jak "Pytanie na śniadanie" nigdy nie uświadczysz, bo one są po prostu od początku do końca robione "po amatorsku". Starymi kamerami na starym sprzęcie. Przecież tak samo od dawna było z TVP Info. Na lepszej jakościowo wersji stały się tylko bardziej widoczne mankamenty obrazu, głównie zakłócenia z kabli cinch (sic!). A jingiel "reklama"? Przecież to od zawsze było mydło! Bardziej zastanawiające jest, dlaczego na wszystkich kanałach mamy dwie ścieżki polskie AC3. Wcześniej były tam ścieżki stereo i AC3. Utrzymywanie tej pierwszej nie miało więc sensu. Może TVP przygotowuje się teraz do wprowadzenia oryginalnej wersji językowej? Ale wszystkie te zabiegi i tak są na nic, póki nie zrobią wersji 16/9 pozostałych kanałów. I nie mówię tu tylko o TVP1, 2 i Sport. Przecież TVP Polonia i Historia również nie są obecne w analogowej telewizji naziemnej, może za wyjątkiem nadawania na Litwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 1 FTA

TVP 2 FTA

TVP INFO FTA

TVP Sport FTA

TV Polonia FTA

TVP Historia FTA

TVP Kultura FTA

TVP HD FTA

TV PULS FTA

INT6 - kodowany

 

Na wszystkich kanałach jest nadawana fonia Dolby Digital AC3

 

Do tego niekodowane są programy Polskiego Radia, także w AC3

Jedynka, Dwójka, Trójka, PR Euro, PR Dla Zagranicy, oraz "Obrady parlamentu" (PR Parlament).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...