Skocz do zawartości
  • 0

Czy można podlączyć dekoder cyfry +, kino domowe i magnetowi


krakusik
 Udostępnij

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A jakie masz wyjścia na kable ?

Moze jakies zdjęcia masz ?

 

Ja mam np.

podłaczone tylko DVD i dekoder pod TV ale nie mam problemów bo mam wejsca na 2 kable EURO w TV.

 

Mozesz kupić takie rozgałęznik do kabla euro. Mam coś takiego ale nie pamietam ile płaciłem.

Jak znajde to podesle link.

 

Nie wiem ja z tym twoim telewizorem, jakiego połaczenia uzywasz z tunerem. Ja mam w domu tyle kabli (cały worek) :D ze nigdy nie mam problemu z połaczeniem czegokolwiek bo zawsze sie cos wykombinuje :D

 

Kino domowe to połącz z tunerem cinczami, pasowałoby też DVD połączyć.

A magnetowic to normalnie kablem euro z tunera i dopiero do TV.

Ale ja to nie wiem, musze to widzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

TV ma 2 x Scart, dekoder tez, Kino domowe 1 x Scart, VHS ma Scart, Podłączenie mam aktualnie takie: dekoder-Tv Scart: dekoder - kino Scart, dekoder nie ma więcej wyjść.

TV mam podłączony z VHS Scart ale sygnał nie przechodzi do VHS.

Czy można tym dodatkowym rozgałęzieniem Scart połączyć VHS- z dekoderem? W serwisie Cyfry + powiedzieli że ten dekoder nie pozwala na podłączenie jeszcze VHS ??????? (musiałby podobno mieć jeszcze wyjście komponentowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ten dekoder nie ma kompozytowego jak to nazwałeś

 

A po co CI ten VHS chcesz coś na nim nagrywać czy tylko oglądać?? Bo jeśli nagrywać to nie jest ciekawie....

 

A jeśli tylko oglądać to podłącz VHS do dekodera od Cyfry (do tego drugiego SCARD), dekoder do TV SCARD i kino domowe (rozumiem że z DVD) drugim scartem do TV. Jeszcze podłącza coaxialnym (jeśli masz takie wejście w kinie domowych a jak nie to 2xchinch) dźwięk od dekodera do kina domowego. Chodź z tym dźwiękiem (przez coaxiala) w tym dekoderze było różnie więc bezpieczniej 2x chincha. I jak będziesz chciał oglądać coś z VHS to wtedy na dekoderze dajesz przycisk TV/SAT (z tego co pamiętam) i wtedy dekoder pracuje jak przelotka.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim układzie jak napisałeś można także nagrywać program sat na video, no problem.

 

Wygląda to tak:

 

VHS -(scart)- SAT -(scart)- TV

 

Natomiast kino domowe najlepiej połączyć do tv komponentem (3 x cinch) a jak nie ma takiego wyjścia to scartem, tyle że w tv na ogół tylko 1 wejście scart przyjmuje sygnał rgb i ze źródła podłączonego do tego gniazda będzie lepszy obraz, a z tego drugiego nieco gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

JA jak miałem VHS, DVD i do tego tuner sat (2 x euro), wieże i TV (2 x euro) to miałem cos takiego:

(o ile dobrze pamiętam....)

26110df221585bbcmed.jpg

 

Tylko że miałem do dyspozycja taki trójnik do kabla euro. I kabel Euro-cincze.

 

Głosu do wieży juz nie rysowałem ale to juz prosto podłączyć cinczami z DVD i sat.

 

W sumie to ten kabel z VHS do rozłaczki nie bedzie potrzebny jest połaczysz z TV kablem antenowym. A wiec i sama rozłączka.

I chyba mozna też prościej tak:

 

d4eecf822987a624.jpg

 

W VHS miałem wejścia cincze IN x3. To było s-video, i dwa od dzwięku.

Kabel euto-cincze miał tylko 2 koncówki cincz. Wieć miałem dzwiek mono nagrywany na VHS ale nie zalezało mi na tym :D

Zresztą juz nie mam VHS bo to przezytek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i mam problem..... mam nowy dekoder Cyfry+ HD i nie moge ustawic do niego mojej nagrywarki DVD Panasonic. Nagrywarke mam podlaczona pod tuner Cyfry+ HD kablem SCART a z tunera do TV Panasonic plazma kablem HDMI. Nie wiem nie moge ustawic nic w tunerze i telewizorze nie pomaga no i wogole nie mam pojecia jak to zrobic. Mam jeszcze kino domowe do tego ale narazie chce miec nagrywarke dobrze podlaczona. Prosze o pomoc. Dzieki. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...