Skocz do zawartości

odbiorniki


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

QUALI-TV 1080IR odbiornik taki posiadam i cieszę się oglądaniem przekazów w stadardzie 4:2:2. Odbiornik ma słaba czułość głowicy , ale przy czaszy 130 cm i dobrym konwerterze jest to prawie niezauwarzalne , mankamaentem jest też słabo dopracowane oprogramowanie jednak dla osób będących w temacie standardu 4:2:2 stanowi niezłą gratkę tym bardziej że kosztuje już tylko 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się mocno producentowi Quali TV 1080IR - z jednej strony wbudowany odbiór 4:2:2 co jest nielada gratką dla amatorw dosyłów, a z drugiej słaba głowica o marnej czułości, która odbiór przekazów utrudnia :? W każdym razie tuner wart uwagi. Liczę, że w kolejnym modelu dopracują tą głowicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ta głowica, to już jutro ten odbiornik bym kupił. Cena pewnie była by większa przy innej głowicy. Jutro do nich zadzwonię i zapytam co z ta głowicą i czy są jakieś zamienniki co by sobie wstawić, zamienniki oczywiście o większej czułości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiera. Niska czułość, czyli na tej samej antenie porównując Quali i inny tuner (Ferdek 2300 dla przykładu - on ma dość dobrą głowicę) - Quali znajdzie mniej. Ma więcej problemów ze słabymi sygnałami. Na AF 2300 będą bez szatkowania, a Quali może ich nawet nie wyłapać...

 

Wiele jednak zależy od rozmiaru anteny jaką się posiada i co chce się nim odbierać. Mając przykładowo 130cm będzie można oglądać wszystkie dosyły z silnych satelitów (16E, 10E, 7E) i sporo z egzotyków na orbicie.

 

Powiem tak - dla maniaków odbierania absolutnie wszystkiego nie polecam właśnie przez tą nieszczęsną głowicę, ale dla amatorów jedynie bawiących się, a nie ścigających się między sobą w uzyskiwaniu coraz lepszych wyników wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak je emitują (nie wszystko leci w 4:2:2, są i 4:2:0), ale najczęściej korzystam ze SkyStar 2 - głównie dlatego, że nie muszę odchodzić od komputera i przerywać pracy :D Ale i to rozwiązanie jest marne, bo czułość głowicy w SkyStar 2 jest także bardzo niska... Przy czym rev. 2.3 był tu chyba lepszy (do tego możliwość blind scan)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyliłem się , oto informacja dla RAHM

[wyedytowane]

 

Edycja Mr. Orbita: Proszę bez reklamowania - linki poprzez prywatne wiadomości

 

Dobra cofam to co powiedzialem, ale ktos mi podpadl.

 

Gdyby nie ta głowica, to już jutro ten odbiornik bym kupił. Cena pewnie była by większa przy innej głowicy. Jutro do nich zadzwonię i zapytam co z ta głowicą i czy są jakieś zamienniki co by sobie wstawić, zamienniki oczywiście o większej czułości.

 

Napisz co Ci powiedzieli. Zapytaj jaka ilosc maja na stanie tego sprzetu :)

 

Edycja Mr. Orbita: Proszę po raz ostatni - jak chcesz coś dopisać, a jeszcze nikt nie odpisał - edytuj post. Zasady obowiązują wszystkich, nie ważne, czy im się to podoba, czy nie (poza tym rejestrując się zgadzają się przestrzegać regulamin).

 

Poczulem sie jak uczen w szkole, pol kartki na czerwono :) Dobra, juz wiem o co Ci chodzilo poprzednio. A co do usuwania odsylaczy przeznaczonych dla mnie to badz konsekwentny i usuwaj je z calego forum. Chyba nie masz "oka" tylko na mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zauwazylem, ze ktos, bodaj z Hiszpanii stosuje Quali do odbioru Bundesligi z 22'W. Dobra wiadomosc. Co do slabej glowicy, ciekaw jestem, czy dobrym lekarstwem nie byloby zastosowanie wzmacniacza bodaj firmy Axing za 25zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niedawno nabylem tuner Lemon 07CI gdyz w moim Dremboxie 5620 denerwowal mnie bardzo cichy dzwiek analogowy. Niestety jak sie okazalo ten Lemon ma co prawda dobry, standardowy dzwiek analogowy, ale dwa inne mankamenty dyskwalifikuja go dla mnie i z powrotem uruchomilem Dreama. Te mankamenty to:

- EPG dziala wylacznie na kanalech niemieckich i TVN-ach, a na innych kanalach Cyfry nie. Te sprawe wyjasnil mi juz mr. Orbita w dziale EPG.

- gdy probuje nagrywac audycje radiowe na moim mini discu, czyli dzwiek cyfrowy pokazuje sie na displeju mini discu meldunek "rec. prohibited", co oznacza, ze Lemon ma wbudowana bariere uniemozliwiajaca nagrywanie cyfrowego dzwieku. W Dreamach tego nie ma i moge nagrywac digitalnie co chce.

I tu mam pytanie: czy ta bariera to standard w tunerach sat., a Dreamy sa jakims wyjatkiem, czy tez Lemon jest wyjatkiem, a tych barier nigdzie poza nim sie nie stosuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...