Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne czego mi szkoda to nTalk. Ale ten kanał zniknął już tak naprawdę w lutym kiedy to zaprzestali emisji najnowszych odcinków Lettermana, Leno i O'Briena.

Mogliby najciekawsze programy z likwidowanych kanałów przenieść do np. powtórkowego TVN7, emitować je w 16:9, zapełnić czymś konkretnym ramówkę tego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religia.TV to projekt, który ma nawet perspektywę wejścia do DVB-T - TVN chce wprowadzić do naziemnej telewizji nie TVN7 i TVN24 a TVN7 i Religia.tv,

Ciekawe :D

 

 

Co do zamykania kanałów... Kiedyś się mówiło że ITI to potrafi robić kanały - a teraz to likwidują nieudane twory masowo... jeszcze tak nie dawno nSport tez był bliski likwidacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, likwidują kanały, które w jakiś sposób się nie udały - miały za małą oglądalność lub tworzyły zbyt duże koszty. Określiłbym likwidowane kanały jako "niemrawe", "bez życia". Religia.tv, Wojna i Pokój, Discovery Historia, a teraz Eska TV to te kanały, które ITI i współproducentom wyszły. TVN Lingua zabrakło klienteli, O.tv miał problem z playlistą (myślę, że inne ułożenie ramówki i więcej muzyki uratowałoby ów kanał), a nTalk emitował za mało premier i nie rozwijał skrzydeł... Jak mówiłem warto byłoby się przed likwidacją owych kanałów pomyśleć nad ich połączeniem, ale cóż... Stąd problemy owych kanałów, mam tylko nadzieję, że teraz czekają nas już tylko dobre wiadomości, bo to, co ITI mogło zreformować/zlikwidować to już to zrobiło. Oczekiwałbym więc teraz nowych produkcji, np. nowego kanału lifestylowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora podsumować:

Utrata wyłączności na TVP Sport, Universal, Discovery HD, TVN Lingua, Religia TV

Rezygnacja z tworzenia Discovery Historia co zaowocuje przemiana albo likwidacją

Likwidacja TVN Lingua, OTV, nTalk

To sa ostatnie posunięcia n z roku...

A dali tylko Eska TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy startowali natworzyli różnej maści kanały typu nTalk czy O.TV tylko po to aby było więcej kanałów w pakietach. Teraz kanałów w pakietach nie brakuje wiec można te kanały, które się nie sprawdziły zlikwidować.

Zamiast tworzyć takie nTalk O.TV, Lingue itp powinii stworzyć jeden kanał (najlepiej w HD) gdzie byłby najlepsze programy ze wszystkich tych kanałów. No ale na początku poszli na ilość i teraz to likwidują (moim zdaniem słusznie). Szkoda tylko że zapewne oznacza to także pożegnanie się z co ciekawszymi programami z tych kanałów. A szkoda, zwłaszcza nTalk i Lettermana, O'Briena czy Leno tydzień po premierze w USA. Ale, jak pisałem wcześniej, ten kanał zlikwidowano już w lutym kiedy przestano emitować najnowsze odcinki tych programów.

 

Zastanawia mnie tylko czego najarali się decydenci Nki dając Investigation Discovery do pakietu Style, Moda, Muzyka. Może myślą że chodzi o Discovery ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tydzień po premierze w USA straty nie było? Wydaje mi się, że n nie miała nigdy wyłaczności na TVP Sport, tak samo jak nie ma na TVP HD, ale oczywiście mogę się mylić. A pamiętacie jak zaraz po starcie n oferowała w pakiecie TVP Rozrywka? Nigdy niezrealizowana obietnica. Tak samo jak z Disney Channel. Dołączył on do CP i C+, a n nie był zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Matuszyński, członek zarządu Cyfrowego Polsatu o likwidacji kanałów Owsiak TV, TVN Lingua i nTalk (dla Presserwisu): Gdy platforma N startowała, bardzo chciała się wyróżnić i tworzyła egzotyczne kanały na wyłączność. Z dzisiejszej perspektywy widać, że nie przetrwały próby czasu.

Źródło tvpolsat.info

 

A CP nie chciał się pokazać tworząć Ona • On • Junior • Filmax • Relaks • Komedia • Info Dokument • i Teleuniwersytet? Stworzył te kanały masowo, a zapewne nie przetrwały nawet roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż za żałosny skowyt przedstawiciela konkurencji...

 

Ciekawe, że od pewnego czasu członkowie władz konkurencyjnych platform lubią komentować posunięcia n.

 

Swego czasu liderzy Cyfry+ komentowali zakup praw do LM przez n, twierdząc, że przepłacili (choć nieznana jest oficjalna cena za te prawa). Zapomnieli już bidulki jak gigantyczną kasę przepłacili za tzw. Ekstraklasę.

 

Teraz do zabawy trącił się CP, którego najnowsze dzieci, czyli PolsatNews, PolsatCafe i PolsatPlay zdobyły w ciągu swego istnienia gigantyczną oglądalność mierzoną w ułamkach procenta, a kolejne kanały mimo zapowiedzi nadal nie ujrzały światła dziennego (z legendarnym Polsatem HD na czele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przedstawiciele Cyfry+ mają większe pojęcie o tym, ile n zapłaciła za prawa do LM, wiedząc ile sami oferowali. Jeśli oni już dawali "za dużo", to konkurencja na pewno przepłaciła.

 

Cyfrowy Polsat w ogóle lubi komentować rózne sprawy, wszyscy pamiętamy jak ktoś wypowiedział się, że są zainteresowani zakupem Cyfry+. Zainteresowani to sobie mogą być, tylko co z tego wynika? A potem rózni ludzie chodzili po domach starszych osób i oferowali Cyfrowy Polsat, bo niedługo i tak kupią Cyfrę+, albo "nie będzie niczego" (tzn. analogowej telewizji naziemnej).

 

Jednak z tym wyróżnianiem się, to ma rację. Wiadomo, że kiedy startuje nowy produkt, chce wyróznić się czymś, czego nie ma konkurencja. Sposobem na to, w przypadku n, było ściągnięcie do kraju kanałów Discovery HD i MGM HD oraz utworzenie Wojna i Pokój, czy później O.TV i nTalku. To były kanały tworzone na szybko. Teraz pewnie bardziej opłaca się dołączyć do oferty "obcy" kanał, niż samemu się za to zabierać. Nie trzeba się martwić o ramówkę, pieniądze na jego utrzymanie, tylko płacić opłatę "od gniazdka". Tak będzie w przypadku Investigation Discovery czy Eska TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disney Channel nie wszedł w 2006 do N, bo zablokowano Nkę przez CP i C+. Wcześniej mówiono nawet o wspólnym projekcie ITI, RTL i Disney (polski odpowiednik Super RTL), dlatego nie było zaskoczeniem, że negocjowali wejście Disneya do PL. Tylko, że zablokowali wejście konkurenci.

 

Generalnie widać w ogóle odwrót od wyłączności zewnętrznej. Zobaczcie, że w zasadzie Cyfra+ na wyłączność ma tylko National Geographic i Hallmark. Do tego mniejsze Mezzo, Trace i XXL. Polsat ma paczkę BBC, ZoneEuropa i Travel (chociaż i to niepewne). Nce został SciFi, Sportklub i DaVinci. Reszta to kanały produkowane przez danych nadawców lub w joint-venture jak MGM, EskaTV czy zdaje się również Baby.tv.

 

No cóż, teraz oferta N została przewietrzona - powinni więc ruszyć z jej ubogacaniem. Może receptą na utracone produkcje byłoby dołączenie paczki Zone? Nie są to kanały najwyższych lotów, ale zastępują w sumie usunięte, a przy okazji można dołączyć produkowany przez Zone History HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej Wizja TV stwierdziła że utrzymanie własnego kanału jest zbyt kosztowne,więc teraz Nka robi dobre posunięcia z likwidacją nierentownych kanałów, ale mogli by wprowadzić trochę nowości jak Showtime ...ja osobiście wywalił bym oba Sportkluby, bo są na żenującym poziomie, Movies 24 czy TVN Warszawa powinni trochę zreformować i zmniejszyć liczbę pakietów...no ale wkrótce pewnie jakieś konkretne ruchy w stronę abonenta wykonają, osobiście bardzo liczę na 2 nFlmy że zawartość będzie na poziomie premium...

Czytałem wcześniej że abonenci się obawiają utraty Wojna i Pokój, ale kanał ma dobrą oglądalność , dużo premier i powinien zadowolić wybrednych kino maniaków, więc o likwidacji nie ma mowy...a co do Polsatu, to niech się nie mądrzą bo sami wszystko kopiują od TVNu ale tak nieudolnie że projekty te szybko padają, zero inwencji własnej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To powiedz jakie kanały Polsat skopiował on TVN-u i już padły. Widzę, że strasznie was boli to, że ITI nie potrafi robić porządnych kanałów. Myśleliście, że ITI zrobi byle g...wniany kanał i zaraz będzie miał milionową oglądalność i milionowe dochody. Nic z tych rzeczy. Udało im się w miarę zrobić 6 kanałów, no może 7 i tyle, a reszta ledwo zipie.

 

Wasz wspaniały nSport żyje dzięki LM, gdyby nie wygrany ostatni przetarg już by pewnie ogłaszali, że kończą jego emisję razem z nTalk i innymi badziewiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A CP nie chciał się pokazać tworząć Ona • On • Junior • Filmax • Relaks • Komedia • Info Dokument • i Teleuniwersytet? Stworzył te kanały masowo, a zapewne nie przetrwały nawet roku!

 

Tylko że było to niemal 10 lat temu, a wtedy były inne czasy. Nie było takiego zapotrzebowania na kanały tematyczne. Teraz, gdy popyt jest, jakieś n-syfy nie mogą się przebić. Tak jak pisał @Bartek, mogliby te likwidowane stacje zostawić, ale jako jeden kanał.

 

Teraz do zabawy trącił się CP, którego najnowsze dzieci, czyli PolsatNews, PolsatCafe i PolsatPlay zdobyły w ciągu swego istnienia gigantyczną oglądalność mierzoną w ułamkach procenta, a kolejne kanały mimo zapowiedzi nadal nie ujrzały światła dziennego (z legendarnym Polsatem HD na czele).

 

Zamiast wkręcać jakieś Twoje bajki, pokaż wyniki badań. Wynika z nich, że PN mimo że jest tylko w CP, ma porównywalną, a nawet większą widownię niż [CP C+]Superstacja. A TVN Turbo nie jest już w ogóle kanałem motoryzacyjnym. Za to Polsat Play to "połączenie" kanału motoryzacyjnego, naukowego i rozrykowego; lifestylowego. A więc nazwa nie kłamie. Za to nazwa TVN Turbo to oszustwo, jakoby był to kanał motoryzacyjny. Zresztą co to za stacja motoryzacyjna, jak nigdy nie było relacji z motoryzacji (jakieś rajdy WRC czy F3) live :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że było to niemal 10 lat temu, a wtedy były inne czasy. Nie było takiego zapotrzebowania na kanały tematyczne.

no tak, wtedy to były inne czasy, a teraz są inne. Co to za argument?

Czy mam rozumieć, że CP miał [beep]nych marketingowców? A teraz już jest cacy?

 

Fakt jest jeden - kanałów było mnóstwo i wszystkie padły

 

Teraz, gdy popyt jest, jakieś n-syfy nie mogą się przebić.

Młody człowieku, to nie szambo, tylko forum dyskusyjne...

 

Zamiast wkręcać jakieś Twoje bajki, pokaż wyniki badań.

Poszukaj sobie sam, choćby na stronach AGB Nielsen.

 

Wynika z nich, że PN mimo że jest tylko w CP, ma porównywalną, a nawet większą widownię niż [CP C+]Superstacja.

Porównuj Polsat News do profesjonalnych kanałów, a nie do podwórkowej zabawy w telewizję.

 

A TVN Turbo nie jest już w ogóle kanałem motoryzacyjnym. Za to Polsat Play to "połączenie" kanału motoryzacyjnego, naukowego i rozrykowego; lifestylowego. A więc nazwa nie kłamie. Za to nazwa TVN Turbo to oszustwo, jakoby był to kanał motoryzacyjny. Zresztą co to za stacja motoryzacyjna, jak nigdy nie było relacji z motoryzacji (jakieś rajdy WRC czy F3) live :lol2:

I czego to dowodzi? Co to wnosi do dyskusji na temat zmian w "n"ce?

 

Widzę, że strasznie was boli to, że ITI nie potrafi robić porządnych kanałów.

jak widać po Twoich komentarzach, Ciebie najbardziej boli to, że w ogóle nka jeszcze istnieje. Na każdym kroku podkreślasz jak denna to platforma, choć argumentów nie podałeś żadnych.

Póki co jednak to ITI jest wzorem dla innych stacji w Polsce jeśli chodzi o kanały tematyczne.

 

Wasz wspaniały nSport żyje dzięki LM, gdyby nie wygrany ostatni przetarg już by pewnie ogłaszali, że kończą jego emisję razem z nTalk i innymi badziewiami.

Zawsze intryguje mnie, że najwięcej na temat "n" mają do poiwedzenia osoby, które nigdy tej pltaformy nie miały.

 

nSport, nTalk czy inne kanały "n"ki znasz z opowiadań, ale jedziesz po nich jak po łysej kobyle tylko dlatego, że zrobił je ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Skoro jest to forum dyskusyjne, to dlaczego dyskutujemy o abstrakcji? Wklej wyniki badań oglądalności, to będzie o czym pisać. Bo na razie opierasz się na swoich domysłach (?).

A co do argumentu, że na temat n piszą ci, co jej nie mieli, to jest on nic nie warty. Ile razy czytałem wypowiedzi o Polszmacie czy Polszicie, z beznadziejnymi kanałami sportowymi. Tymczasem osoby, które to pisały, tak naprawdę niewiele miały w tym temacie do powiedzenia :lol: . A po każdym kanale każdy może "jechać" - jakoś niektórzy uważają, że stacja to g**no, bo jest spod znaku Polsatu. Ja tak nie robię z ITI - nic nie mam do niektórych kanałow, które uważam za dobre, a więc Style czy Meteo, a do niedawna Discovery (już nie TVN) Historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Kabiq Na początek poczytaj regulamin.

 

Jakby N-ka znikła to chyba byłbym najszczęśliwszym człowiekiem na naszej wspaniałej planecie.

 

Co do zarzutu, że krytykuje kanały N-ki, które znam z opowiadań to po części wyjaśnił Ci to janek92. Dziękuje Janku.

Poza tym znam parę kanałów N-ki nie tylko z opowiadań, a są to: TVN, TVN 7, TVN 24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, TVN Gra, Mango 24, TVN CNBC Biznes, Religia.tv, TVN Warszawa, TVN Lingua, nSport (ten kanał znam bardzo dobrze).

 

A w tym wszystkich chodzi o to, że kanały Polsatu można opluwać ze wszystkich stron, a jak się ruszy wyroby kanałopodobne ITI to wielkie halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Kabiq

 

Nie piszemy postów pod postem.

 

A moja czysta nienawiść nie jest czystą nienawiścią. Mi po prostu nie odpowiada oferta N-ki natomiast wiele zarzutów mam do abonamentów N-ki za opluwanie kanałów Polsatu, a zwłaszcza za obrażanie abonentów CP. Nazywając ich idiotami, wieśniakami, zacofańcami, głupkami, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...