Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej że miejsca juz na HB nie ma...

 

Nie ma miejsca, nie ma miejsca... jak się chce, to miejsce się znajdzie... patrz ten news sprzed kilku dni:

https://satkurier.pl/news/48934/szwajcar ... mi-hd.html

 

Szwajcarski nadawca publiczny SRG SSR planuje wprowadzić do 2012 roku 6 kanałów w wysokiej rozdzielczości (HDTV). Nadawca wydzierżawi w tym celu dodatkowy transponder na satelicie Hot Bird - 13E.

 

Włosi ze Sky Italia także doskonale sobie radzą (co raz jakiś transponder trafia w ich łapki).

 

Poza tym zawsze można nadawać z dwóch pozycji satelitarnych (tak robią choćby Holendrzy -> platforma Canal Digitaal: część kanałów na 19.2E, reszta na 23.5E...). Wbrew pozorom rozwiązanie to wcale nie wymaga od razu wymiany anten/konwerterów wszystkim abonentom. Znowu posłużę się przykładem holenderskim -> podstawowa oferta pozostała na 19.2E, natomiast na 23.5E uruchomiono dodatkowy pakiet tematyczny oraz HD (kto nie był zainteresowany, nie musiał modyfikować anteny).

 

Tak samo robią też Węgrzy (bliźnioczopodobna do N-ki platforma Hello HD -> nawet dekodery mają takie same). Standardowo sprzedają zestawy antenowe przystosowane do odbioru 9E+13E. Główna oferta jest na 9E, natomiast z 13E pobierają Eurosport HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że miejsca juz na HB nie ma...

Nie ma miejsca, nie ma miejsca... jak się chce, to miejsce się znajdzie... patrz ten news sprzed kilku dni:

https://satkurier.pl/news/48934/szwajcar ... mi-hd.html

Uściślając, nie jest to żadna nowość ponieważ już z jakiś rok temu SRG SSR podał swoje pierwsze plany dotyczące przejścia na HD i uruchomienia w tym celu nowego transpondera na 13E, więc skoro taka informacja poszła już wtedy w świat, to pewnie i Eutelsat został poinformowany, a SRG SSR wpisany na listę oczekujących. Jakbyś n-ce pokrył koszty nowego transpondera, to pewnie nie byłoby problemów z wynajęciem kolejnego tp na 13E. To tyle tytułem OT. Skupmy się na zmianach zachodzących w N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając N i naszych operatorów doczekaliśmy się chwili z 5xHD + 9xSD. Takie czasy, mnie to już nie dziwi 8)

AXN w Nce już i tak wygląda słabiutko, więc usunąć dubel AXN z tego transpondera i dogadać się z CP aby pobierać ten kanał od nich. To samo zrobić z Cinemaxami i Jetix Play i już jest trochę miejsca. Bo obecnie według linowsat średni bitrate testów nFilmów to 6-7 mbps. Nie lepiej wygląda TVP HD, jedynie Eurosport 2 pseudo HD ma powyżej 10mbps średni bitrate na chwilę obecną.

 

Na nadawanie z dwóch pozycji satelitarnych już raczej za późno dla Nki. Układ pakietów powoduje że raczej trudno będzie im zrobić dodatkowy pakiet z np. transpondera z Astry (no chyba że coś w stylu HD Extra, z jakimiś ciekawymi kanałami HD). Mogli od początku zainteresować się takim rozwiązaniem i sprzedawać odpowiednie do tego zestawy antenowe. W końcu hasło "telewizja nowej generacji" do czegoś zobowiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak National Geo Wild HD w "n".

Ten link można potraktować jako dowód:

http://n.lajt.pl/epg/647,1,program.html

 

a tu program kanałów nFilm 1 HD i nFilm 2 HD:

http://n.lajt.pl/epg/764,program.html (mega premiera w niedzielę o 22.00 - To nie jest kraj dla starych ludzi)

http://n.lajt.pl/epg/765,program.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wole Nat Geo Wild niz History. Mamy przeciez bardzo dobre Discovery Historia. W pakiecie KNS brakowalo wlasnie prawdziwego kanalu przyrodniczo-dokumentalnego i dzis nka sprawila mi ogromny prezent, ramowka nfilmow jest niezla, dolaczaja Nat Geo Wild HD. Ciesze sie jak dziecko i bede namawial znajomych do zakupu nki :jupi: . Ciekawe czy czlowiek Murdocha mial jakis wplyw na dolaczenie kanalu Foxa do ofert TNG? Zastawnawiam sie czy NG Wild bedzie w nce na wylacznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak National Geo Wild HD w "n".

Ten link można potraktować jako dowód:

http://n.lajt.pl/epg/647,1,program.html

 

a tu program kanałów nFilm 1 HD i nFilm 2 HD:

http://n.lajt.pl/epg/764,program.html (mega premiera w niedzielę o 22.00 - To nie jest kraj dla starych ludzi)

http://n.lajt.pl/epg/765,program.html

 

Jak żeś to znalazł bo na stronie n lajt nic nie ma o tych kanałach w EPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne:

Intelsat 905 (24,5W)

tp. 71 (11,008 GHz, pol. H, SR: 8888, FEC: 7/8, DVB-S/QPSK)

 

PID V: 1301 (MPEG-4)

PID A: 1302 (wersja polska), 1303 (wersja angielska)

SID: 130

Kodowanie: obecnie brak, ale można spodziewać się zaszyfrowania przekazu w niedalekiej przyszłości

Jakość obrazu: 1920x1080 (1080i), 12,1 Mbit/s

 

Zapewne birate spadnie do ok. 8Mbpsbo jednak TP Nki są pozapychane

 

Media2.pl informuje tez że na konferencji ogłoszą chęć dodania Animal Planet HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żeś to znalazł bo na stronie n lajt nic nie ma o tych kanałach w EPG

Teraz nie ma, ale było...

Jak się rozszalała burza na forum "n"ki, szybko zdjęto nFilmy i NGW HD z menu programów widocznych w n.lajt.pl

Jak widać nie wykasowano samych programów, a jedynie usunięto je z menu.

 

Ktoś wyszedł przed szereg i pewnie za to "beknie". Pospieszne usuwanie z menu n.lajt.pl świadczy o tym, że raczej nie był to planowany przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wole Nat Geo Wild niz History. Mamy przeciez bardzo dobre Discovery Historia.

Oto chodzi że porównywanie History HD z jakimś Discovery Historia jest nie na miejscu. History HD to kanał popularno-naukowy taki jak National Geographic Channel, z większą domieszką historii. Ale bliżej mu właśnie do NGC niż Discovery Historia. I takiego kanału w Nce brakuje i to bardzo, bo Discovery HD nie spełnia tego kryterium.

 

Miejmy nadzieję że w najbliższym czasie jednak dojdzie jak nie History HD to NGC HD, bo te przyrodnicze kanały niespecjalnie mnie interesują, a prawdziwego kanału popularno-naukowego jednak cały czas brakuje w Nce (Discovery to bardziej rozrywkowy kanał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie usunięto jeszcze eurosportów w wesji SD, skoro nadają to samo, co kanały HD?

Żeby się wydawało potencjalnym klientom, "że jest tego więcej"?

Jak już wspomniał @antoslaw Eurosporty SD nie są z tp Nki więc nie zajmują na nim miejsca. Po drugie ramówka Eurosport SD i Eurosport HD czasem się różni. Np. na kanale HD brak wrestlingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest juz ulotka z propozycjami na pazdziernik, bylem dzis w APSie, ale niestety nie mieli. Wiem, ze w pazdzierniku beda filmy min. z Kina Swiat i TiM :brawo: .

Z innej beczki, ja ciagle nie moge ochlonac po dolaczeniu NGC Wild Hd do oferty :mrgreen: , to byl naprawde uklon nki w strone abonentow, dzieki telewizjo nowej generacji za ten kanal :brawo: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wam naopowiadał, że TiM sprzedaje filmy do TV? To nie jest tak, że każdy dystrybutor ma prawa TV, jak Monolith czy Kino Świat.

Z tego co wiem jest to dystrybutor kinowy i DVD. Mają umowę z ITI/TVN i Universalem, (chyba też ze SPI) i to wszystko.

Kino Świat nie jest na wyłączność, ale większość filmów będzie w C+, np "Vicky Cristina Barcelona", czy "Lektor" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja z n-filmów tez jak narazie jestem zadowolony dzis je wykupiłem za cene promocyjna po 9.90 miesiecznie a za dodanie NGC WILD tez jestem zadowolony ciekawe czy animal planet hd bedzie miał oddzielną ramówke co sd jak myslicie?

:brawo:

 

TAK, ramówka Animala bedzie inna niż SD nawet na konferencji mówili że maja przygotowane materiały specjalnie w HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...