Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji mam nastepujacy objaw. Wlacze jakis program pojawi sie po jakies 2 sekundach robi sie czarny obraz i znow po jakis 2 sekundach pojawia sie program ktory wlaczylem. Troche to denerwujace jest. Dzieje sie tak tylko wtedy jak przelacze na dane wejscie HDMI pod ktorym mam nboxa pozniej juz normalnie dzialaja kanaly. Chociaz zdaza sie ze na programa chyba glownie HD dziala wlaczony program i po kilku sekundach znika musze przelaczyc na jakis inny i jak wroce na ten ktory ogladalem jest juz wszystko OK. Znow cos panowie nie dopracowali ? Ktos tez tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5196.jpgNowy kanał testowy w n - Eska.tv?

 

Na jednym z transponderów na satelicie Hot Bird 6 (13E) należącym do platformy n uruchomiono nowy kanał testowy. Przekaz jest od początku kodowany w systemie Conax CAS7. Nie wykluczone, iż jest to emisja próbna Eska.tv, ale brak możliwości sprawdzenia tego.

 

Nowy kanał jest identyfikowany przez odbiorniki cyfrowe jako Test.

 

Parametry techniczne:

Hot Bird 6 (13E)

tp. 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 2/3, DVB-S2/8PSK)

 

ID: Test

PID V: 532

PID A: 632

PID PCR: 532

SID: 3515

PID PMT: 1015

Kodowanie: 0B01 (Conax CAS 7 - n)

 

Może być to miejsce szykowane na potrzeby Eska.tv. Kanał ma oficjalnie dołączyć do oferty, gdy tylko uzyska koncesję na przekaz satelitarny, co ma nastąpić już wkrótce - stosowny wniosek do KRRiT został już złożony.

Chyba mógłby nadawać bez koncesji jako test, bo wniosek został już złożony. Ciekawe czy program Eska Music Awards 2009 będzie też na Eska.tv bo jak na razie będzie nadawany na Polsacie, a n-ka nie ma Polsatu i jak by dodali go w tym tygodniu ta abonenci n-ki mogli by oglądać Eska Music Awards 2009. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od czwartkowej aktualizacji oprogramowania dekoder (NBox Recorder) świruje. Najpierw twierdził, że telewizor (Sharp 32-LC-B20E), na którym oglądałem wszystkie kanały N-ki, w tym HD przez niecały rok, nie jest zgodny z HDCP. Nie można było nic zrobić.

Dopiero po zresetowaniu dekodera błąd przestał się wyświetlać.

Teraz wszystko działa, ale napotykam na następujące błędy:

- Na kanałach TVN-HD, nSport, MGM, Discovery HD obraz i dźwięk skacze, tnie się cały czas tak jakby sygnał był za słaby. A jest Siła: 86-99%, jakość 100% (na obu nadajnikach)

- czasami przełączanie programów trwa dłużej, pojawia się na chwilę dźwięk, traci, by potem było już w pożądku

- Przełączając na program, na którym mam ustawione "rozciągnięcie" obrazu z menu (OPT) ładuje się obraz normalny, by czasem nawet po paru sekundach się rozciągnąć na cały ekran.

 

Widzę, że nie tylko ja mam takie problemy. MIejmy nadzieję, że N-ka szybko poprawi to oprogramowanie bo to zaczyna być uciążliwe.

 

PS. Czy wyżej wymienione przeze mnie objawy będą nadal występować przy zamianie połączenia? Aktualnie dekoder mam podłączony za pośrednictwem HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na kanałach TVN-HD, nSport, MGM, Discovery HD obraz i dźwięk skacze, tnie się cały czas tak jakby sygnał był za słaby. A jest Siła: 86-99%, jakość 100% (na obu nadajnikach)

U mnie pomaga wyłączenie drugiej anteny w ustawieniach nboxa. Oczywiście nie po to mam instalację dwukablową aby korzystać tylko z jednego kabla, ale dopóki nie wypuszczą poprawki jest to u mnie jedyne wyjście aby obejrzeć te kanały. Być może właśnie coś z obsługą dwóch głowic s[beep]ono w nowym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie caly czas przy wlaczaniu Blad HDCP (SamsungLE55A959D)

i pomaga tylko wyciagniecie kabla z sieci.Przed wprowadzeniem nowego

oprogramowania wszystko smigalo perfekt.

Na 4 maile z biura obslugi zadnego odzewu.

To sie nazywa "obsluga nowej generacji".

Czy jakis wkurzony programista nie moglby napisac jakiegos alternatywnego oprogramowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestawcie tuner w tryb DVI - nacisnac i przytrzymac RES w tunku

 

wowczas wizja (720p) idzie kablem HDMI bez problemu na kazdy TV, a fonie podajecie osobno zwyklymi cinchami

 

 

jak tak robilem 2 lata temu, kiedy moj TV HD Ready mial problemy HDCP z tunkiem od N-ki,

a N-ka "zapomniala" poinformowac ewentualnych klientow, ze niektore TV nie wspolpracuja z n-Boxami :read:

 

 

bylem nawet u trzech dystrybutorow N-ki i zaden nie wiedzial o co chodzi :lol2: , cos bakali o zlym ustawieniu anteny albo o wadzie kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic nie trzeba wyłączać.. starczy jak się obraz wyłączy zmienić kanał i wrócic na poprzedni..

Jak masz szczęście to nie musisz nic kombinować (no poza zmianą kanałów). Jak masz pecha tak jak ja to sobie nie pooglądasz kanałów z głównego transpondera bo cały czas się przycinają. Pomaga dopiero wyłączenie anteny 2 w ustawieniach, ale nie po to mam Nkę na dwóch kablach aby korzystać tylko z jednego.

 

Soft koncertowo spierniczony, zastanawiam się nad napisaniem reklamacji. W końcu mnie powinno interesować tylko i wyłącznie oglądanie telewizji a nie robienie jakiś kombinacji z resetami, wyłączaniem anteny 2 w ustawieniach itd, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem dziś tak sobie na nRadio w nBoxie (podłączam net tylko czasami od kompa) i WIELKIE ZASKOCZENIE :shock: !

Bez Internetu działają:

- nRadio HD

- Polskie radio 1

- Radio Zet

- Planeta FM

Do niekodowanych radyjek bez internetu dołączyły:

- RMF Classic

- RMF Maxxx

- Radio PiN

- Zlote przeboje

Dalej szkoda że nie ma RMF FM :(

A na kanale 18 pojawiło się Radio JASNA GÓRA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Radia Złote Przeboje w nboxie nadal jest nadawane przez internet ( te radio jest nadawane na jednym z TP CP 12.284 ale jest kodowane w Nagra 3 ).

 

A RMF FM one jest nadawane FTA na tp 12,188 (ID: RMF FM (EpgOpenTV)) wiec powinno w ciągu kilku dni zostać dodane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Przed kilkunastoma minutami zaktualizowano listę kanałów FTA. Dodano między innymi:

177 TAK TV

189 Casting Channel promo

195 JayJay TV

...i kilka innych, parę wyrzucono a parę zmieniło pozycję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec F1 w n? RTL Schweiz zakodowany!

 

Wszystko wskazuje na to, iż GP Bahrajnu, które odbyło się 26 kwietnia, było zarazem ostatnim wyścigiem F1, jaki bezproblemowo mogli obejrzeć wszyscy abonenci Telewizji Nowej Generacji n. 4 maja zakodowano w Cryptoworks przekaz kanału RTL Schweiz, z satelity Hot Bird 6 (13E), który specjalnie na czas trwania Grand Prix Formuły 1 przenoszono na pozycję 56 w dekoderach nbox.

 

 

Przerwa w kodowaniu szwajcarskiej wersji RTL trwała blisko rok (zaczęła się 8 maja 2008). Nadawca musiał jednak zareagować i ostatecznie wznowić szyfrowanie, ponieważ właściciele praw transmisji wyścigów F1 wywierali nacisk, aby zaprzestać ogólnodostępnej emisji.

 

Zmiana uderzy w abonentów n, którzy jednocześnie nie mają dostępu do satelity Astra 1 - 19,2E - żaden inny niekodowany kanał z 13E nie prowadzi transmisji wyścigów F1, w związku z czym kolejny GP, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 10 maja w Hiszpanii, obejrzą wyłącznie posiadacze układów zezujących oraz konwerterów monoblock, którzy dostęp do 19,2E mają. Tam niemiecka wersja RTL będzie prowadzić transmisję w formie niekodowanej.

 

Parametry techniczne RTL Schweiz:

Hot Bird 6 (13E)

tp. 127 (11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6)

 

ID: RTL CH

PID V: 510

PID A: 514/515 (AC3)

PID PCR: 510

SID: 8003

PID PMT: 1026

Kodowanie: Cryptoworks (0x0D02)

 

Można przypuszczać, że do wznowienia kodowania szwajcarskiej wersji RTL po blisko roku mogło przyczynić się także zbytnie ch[beep]e się platformy n możliwością podglądania wyścigów Formuły 1 w alternatywny sposób. Zmiana pozycji RTL Schweiz nie była konieczna - każdy zainteresowany znalazłby kanał, gdziekolwiek by się on nie znajdował, bez dodatkowych informacji na ten temat, tymczasem na liście kanałów potrzebnych jest wiele innych zmian. Nadal wśród stacji zagranicznych można znaleźć błędy w nazewnictwie, niektóre kanały znajdują się na złych pozycjach, a także jest kilka wyłączonych, które powinny zniknąć z nboxów. Mimo zgłoszeń póki co w tej sprawie jeszcze nie poczyniono poważniejszych kroków.

 

www.satkurier.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...