Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie się cieszą, jakby wszystko już oficjalnie potwierdzono, a tak nie jest. Dzis na trójce była dyskusja o tym i panowie "wtajemniczeni" powiedzieli, tylko tyle, że negocjacje nadal trwają i na razie wszyscy są daleko od konsensusu, wiec powoli z tym hurra optymizmem. Żabojady jak zwykle negocjują, co mi przypomina zabawę w rosyjska ruletkę - liczą, ze Słoneczni dadzą sobie spokój i C+ znowu będzie nadawać warunki. Oby sie nie przeliczyli.

 

Aha, wyszło w "praniu", ze podobno prawnicy CP obecnie chcą "wyjaśnić" sprawę nabycia praw przez C+ praw do Premiere League, gdyż doszło tam do kilku nieścisłości. :roll: Mam nadzieje, ze słoneczni w taki sposób nie dobiją sobie braku OE..... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off topic.

 

CP ja zwykle bije pianę, a nic z tego nie będzie poza przypięciem sobie etykietki, że wszystko stracili, bo im konkurencja wykradła... że niby tak było z LM, Bundesligą i PL? śmiech na sali.

 

poprzedni przetarg na PL wygrał C+, bo od 11 czy 12 lat współpracuje z Brytyjczykami i jest na polskim rynku partnerem sprawdzonym, wiarygodnym, wypłacalanym i gwarantującym nie zepsucie takiego produktu jakim jest PL. dyskusja, w której argumentem jest, że skoro CP zapłacił więcej i nie wygrał to znaczy, że C+ oszukał, nie ma sensu, bo to nadawca decyduje komu sprzeda swoje prawa i jako ich właściciel określa warunki przetargu/umowy. wygrał C+, bo naście lat temu zainwestował kasę i spopularyzował u nas brytyjski futbol. na szczęście są jeszcze cywilizowane kraje, gdzie liczy się coś więcej niż tylko ilość euro, czy funtów na koncie. zatem wszelkie oskarżenia i szukanie skandalu w tej sprawie sprowadzą tą dyskusje do poziomu piaskownicy - tak jak chcą to zrobić 'prawnicy z CP". panowie, którzy przegrali walkę o LM i Bundesligę są rzeczywiście najlepsi w swoim fachu i o przetargach wiedzą wszystko heh... zatem niech szukają dziury w całym, ale powodzenia im nie wieszczę.

 

wracając do przetargu na OE to jestem spokojny o to, że wygra go C+. co do dalszych doniesień to wydaje się, że magazyn i 4 mecze w TVP może nie będą trzymały odpowiedniego poziomu, ale na pewno zapewnią spotkaniom ogromną widownie co w jakimś tam stopniu spopularyzuje jeszcze bardziej rodzime rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli faktycznie byłoby tak ze Ps dawał wiecej za Angielska a wygrał C+ to jest to skandal i trzeba to zbadac i oby wygrał PS . A francuzi niech jedza Żaby .

 

Tutaj nie chodzilo o pieniądzę. Tylko o to że Canał+ był bardziej odpowiednim kanałem (wiarygodnyw, wypłacalnym) niż Polsat Sport. Brytyjczyką odpowiadała współpraca z C+ i tylko to przeważyło na stronę C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP przyzwyczail sie,ze rywalizuje o prawa sportowe tylko z TVP.ME,MS w pilce noznej,ligi siatkowki,zuzla,koszykowki,krajowa hokeja.Nie obrazajac nikogo-sa to w sumie sporty niszowe,wiec prawa tanie.Nasz hokej,jak i koszykowka jest dnem,zuzel na swiecie niemal nikogo nie interesuje.Na dobra sprawe udalo im sie jedynie z ta siatkowka,ale tylko dlatego ze byly przy okazji jakies wyniki....OE prezentuje byc moze najnizszy poziom z polskich lig,ale zainteresowanie i tak ma najwieksze,a co za tym idzie i cene na prawa transmisyjne.Jednak ktos przesadzil z checia zysku.To nie jest liga zachodnia,gdzie gra mnostwo gwiazd.W dodatku kluby nie istnieja w pucharach.Sprzedajacy musza sie opamietac,a CP nie zwlac winy na innych.Ich nie stac na drogie prawa i kazdy o tym wie.Za lige angielska dali minimalnie wiecej,ale zadnych gwarancji na temat sposobu,jakosci jej relacjonawania i samej platnosci za nia.Dla nich to byla firma znikad(nieznana zupelnie).To samo mozna zrobic z liga hiszpanska.Tam tez nikt nie poleci na te 5-10 mln euro wiecej,ktore sa niepewne...

 

@piotrln-zastanawie mnie Twoj podpis-naprawde tyle placisz za CP?Ja za to co mam w podpisie place 74 zl,a gdybym dorzucil HBO(przy wyzszej przeciez stawce)placilbym 99 zl...Owszem ja mam tylko roczna umowe,ale byly te 18 miesieczne,z cena taka sama jak moja przez rok...Tylko dla Polsatu i Polsatu Sport sie decydowales?Zastanawia mnie to,ale jak nie chcesz to nie odpowiadaj...Jesli jednak odpowiesz,to z gory dzieki za nia.Chyba pierwszy raz jestem az tak chorobliwie ciekawski :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierszyk obrazujący "walkę" CP o OE :wink:

 

Lecz choćby przyszło tysiąc atletów

I każdy zjadłby tysiąc kotletów,

I każdy nie wiem jak się natężał,

To nie udźwigną - taki to ciężar!

 

OE zostanie w Canal +. Kto myśli, że Francuzi dadzą się wyautować, ten w błędzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie jesli chodzi np teraz o OE a pozniej bedzie Liga Angielska, hiszpanska czy inne nie beda latwe dla C+ bo niestety ale teraz CP ma dwa razy wiecej abonentow i to bedzie tez brane pod uwage nie mowie juz i tym ze kanały PS i PSE maja znacznie wiecej odbiorcow jak C+sport, wiec wlasciciele tych praw beda tez brac to pod uwage zeby miec jak najwieksza promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirit, ale tu nie chodzi o stronę aksjologiczną, tylko formalną. Tak, wiadomo, czemu PL wybrała C+ (nie tyle chodzi o sposób transmisji i popularyzację PL, a o wypłacalność i przedpłaty jakiś zawsze dokonywał canalik), ale jeśli nie zostały utrzymane warunki formalne w trybie wyboru najlepszego nadawcy, to szczytne idee C+ i PL [beep]o znaczą.

 

C+ od kilku lat sam sobie zubożył ofertę w zasadzie do gałki. Żużel i spółkę stracili z tych samych przyczyn, czemu do teraz nie mają popisanej umowy z OE - to oni chcieli ustalać warunki.

 

Panowie z OE wiedzą, ze teraz mogą sobie pozwolić na dyktowanie warunków i zapewne nie tyle chodzi o te 120 zł, a o depozyty. Wróbelki ćwierkają, ze żabojady chcą kombinować jak w poprzednich przetargach, gdzie w przetargu proponowali kolosalne sumki, potem przez renegocjacje i szantaż (co jest powszechnie stosowane w tym biznesie, nie tylko w Polsce) stawiali na swoim.

Nawet jak C+ wygra, to nie będą to dla Francuzików tak różowe jak jak poprzednio. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirit, ale tu nie chodzi o stronę aksjologiczną, tylko formalną. Tak, wiadomo, czemu PL wybrała C+ (nie tyle chodzi o sposób transmisji i popularyzację PL, a o wypłacalność i przedpłaty jakiś zawsze dokonywał canalik), ale jeśli nie zostały utrzymane warunki formalne w trybie wyboru najlepszego nadawcy, to szczytne idee C+ i PL [wesołych świąt] znaczą.

 

C+ od kilku lat sam sobie zubożył ofertę w zasadzie do gałki. Żużel i spółkę stracili z tych samych przyczyn, czemu do teraz nie mają popisanej umowy z OE - to oni chcieli ustalać warunki.

 

Dyrma... ładne mi zubożenie - żużel do 2011 roku, P6N, Golden League, NFL już od fazy play-off, itd.

 

co do przetargu na PL to gdyby był on kwestionowany rok temu (w momencie podpisania nowej umowy) przez CP i były udowodnione uchybienia to ok... ale nie wyciągajmy brudów przy okazji INNEGO przetargu i nie starajmy się ośmieszyć konkurencji, bo to daje efekt zupełnie odwrotny... poza tym o jakich my tu mówimy uchybieniach? jeśli CP nie potrafi przygotować poprawnej oferty na rodzimy rynek (OE) to tym bardziej niech się nie udziela w walce o prawa z zagranicznymi właścicielami... poza tym dla mnie to nadal bicie piany - nieważne, że konkretów brak, zarzuty można postawić każdemu, byle na forach toczyła się dyskusja i przypinanie łatek, że C+ to złodzieje, a CP biedna polska platforma, która walczy z całym skorumpowanym światem o prawa sportowe... to nic, że ani OE (spóźniona oferta) ani PL, czy PD (brak oferty) nigdy nie byli na poważnie zainteresowani... pamiętam dokładnie ile było nawet na tym forum dyskusji, że CP kupi prawa do PD, po czym się okazało, że nawet nie stanęli do przetargu... więc o czym my tu tak naprawdę rozmawiamy?

 

C+ od lat konsoliduje prawa piłkarskie i nie da ich sobie wyrwać. pytanie czy robi to legalnie czy nie jest już kwestią do dyskusji. generalnie sprawa rozbija się o to, że mając w kraju 3 platformy cyfrowe każda chce coś z tego toru wykroić dla siebie i wiadomo, że jeśli nie da się legalnie to sięga się po inne środki... ale to już szerszy temat do rozmowy, a tu przecież dyskutujemy o przetargu na OE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirit, CP nigdy bidulką nie był, żużel stracili nie dlatego, że nie płacili, ale dlatego że wymagali więcej. :roll:

 

A co do C+ - ja tam nie mam do nich nic. Ostatnio rozwiązałem z nimi umowę (nikt mi nie będzie pluł w twarz, karząc tyle płacić za taka ofertę) i z CP (mam kablówkę z PS i PSE), wiec jestem neutralny. C+ jest dobry w tym co robi i temu nikt nie zaprzeczy. Inna sprawa, ze konkurencja nie śpi. Nie jest jakąś wielka tajemnicą, iz CP i N-ka ostatnio szukają haków na C+, a że je niekiedy znajdują to wina francuzików, którzy odpowiednio nie zabezpieczają się od strony formalnej. W Dzienniku był kiedyś (sprzed roku) wywiad z dyrektorem programowym NSport, który mówi, iz celują w football i ich ofensywa "na ostro" nastąpi" w 2009. CP Zaś ostatnio sporo oszczędził (na OE) i jeśli będzie sposobność to aktywa te wykorzysta. Liga hiszpańska i francuska niedługo znowu będą "w obrocie" i wygrana C+ w tych przetargach jest nie tak pewna jak w poprzednich latach.

 

Nie jestem przeciwnikiem C+ i ich oferty sportowej co ceny tak,(ale nie do oferty), baa - bardzo ich lubię za to co robią, ale ja mówię wyłącznie o tendencji jaka się rysuje od kilku lat. Przetarg o OE to kulminacja tej "zniżki" formy żabojadów. Jesli "odpuszczą" sobie to, nawet i PL nie zapchają takiej straty, bo jednak marketingowo to będzie strata, nie zależnie co my sądzimy o poziomie naszej ligi. Gdyby tak nie było to nie mówiono by o tym tak wiele, a tego tematu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarg o OE to kulminacja tej "zniżki" formy żabojadów. Jesli "odpuszczą" sobie to, nawet i PL nie zapchają takiej straty, bo jednak marketingowo to będzie strata, nie zależnie co my sądzimy o poziomie naszej ligi. Gdyby tak nie było to nie mówiono by o tym tak wiele, a tego tematu by nie było.

 

Dyrma wszystko fajnie, pięknie tylko podaj mi chociaż JEDEN przykład kiedy C+ stracił coś z praw, które posiadał? stracił, a nie oddał za darmo (vide Bundesliga kilka lat temu) - bo tylko uszczuplenie ramówki może być przejawem jakiegokolwiek kryzysu, który tak chciałbyś wieszczyć.

 

a przetarg na OE to nie "zniżka formy" C+ tylko kompromitacja ESA. powiedz mi, który właściciel ogłasza przetarg, przeszacowuje wartość własnego produktu (150mlz zl za sezon), ujawnia ofertę tylko jednego podmiotu (C+), zastanawia się czy brać pod uwagę drugą ofertę, która nie spełniła procedur (CP), by ostatecznie powiedzieć, że to nie był przetarg tylko 'sondowanie rynku' i wszystko unieważnił. sorry, ale tyle dyskutujemy o prawach do OE, bo w normalnym kraju już dawno byłoby po sprawie.

 

sam deklarowałem, że chciałbym OE w C+, ale perspektywa że rodzimej ligi zabraknie w tym kanale też mnie kusi, bo to by oznaczało walkę o klienta, czyli dodatkowe mecze i ligi na antenie C+. zatem wynik przetargu nie ma dla mnie dużego znaczenia, bo C+ i tak mam dla PL, co nie zmienia faktu, że komukolwiek się kibicuje w tym przetargu fajnie by było, gdyby wszystkie strony grały fair.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy nie potrafią zrozumieć jak to jest, że CP ma najwięcej abonentów, a mimo tego "nie chcą" im sprzedać Premiership....

 

To tak na chłopski rozum wytłumaczę:

Najwięcej osób robi zakupy w Biedronce, ale producenci mebli nie chcą współpracować z Biedronką, tylko wolą sklep np. IKEA ;)

 

PS stracił Bundesligę i LM i będzie bardzo ciężko wyrwać im te prawa z powrotem, bo będą musieli mocno przebijać umowy SportKlubu i N...

Wcale się nie zdziwię, jak Nsport w kolejnym przetargu kupi LM taniej niż teraz... Dostają nagrody za LM, puszczają dużo spotkań i to w HD, a to Uefa widzi i każde takie działania czy to N czy C+ są później nagradzane przedłużaniem umowy...

 

Świat się nie bije tak jak Ekstraklasa o grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niestety ale teraz CP ma dwa razy wiecej abonentow i to bedzie tez brane pod uwage

 

Jasne. A najlepszym zespołem w Polsce jest Ich Troje. No przecież najwięcej płyt w ostatnich latach sprzedali :P

 

A wiesz ilu z tych abonentów CP ma pakiet Mini? To jest kluczowe pytanie. A ile zechce dopłacić za OE? Chyba nie dadzą jej w Familijnym za 37 zeta? A jeśli tak to pierwszy przeniosę się do CP 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zostało podpisane porozumienie pomiędzy Telewizja Polsat S.A. a ITI Neovision (operator platformy n) o utworzeniu konsorcjum, którego celem jest stworzenie kanału telewizyjnego Polska Ekstraklasa TV i zaoferowanie go wszystkim zainteresowanym polskim nadawcom. Kanał ten transmitowałby wszystkie mecze polskiej piłki nożnej. Taka oferta została złożona do spółki Ekstraklasa S.A.

Ekstraklasa S.A. ogłosiła przetarg otwarty na udzielenie na wyłączność praw do transmisji w latach 2008-2011 wiosennych i jesiennych rozgrywek polskiej Ligi Piłki Nożnej. Oferta konsorcjum, stanowi innowacyjną propozycję, która swym zasięgiem wykracza poza warunki przetargu. Zakłada ona produkcję i transmisje ze wszystkich spotkań ligowych „na żywo” w ramach stworzonego w tym celu kanału piłkarskiego.

 

Oferta ta stanowi przełom w pokazywaniu i dostępności do polskiej piłki klubowej. Kanał ten miałby być udostępniany wszystkim zainteresowanym nadawcom, platformom cyfrowym i sieciom kablowym na takich samych warunkach finansowych, co powoduje, że jego teoretyczny zasięg może osiągnąć ponad 5 milionów abonentów. Konsorcjum planuje udostępnić kanał za cenę około 16 złotych od abonenta, co stanowi sumę prawie o połowę niższą niż koszt ponoszony dotychczas przez abonentów odbierających polską ligę.

Czytaj dalej REKLAMA- Przyjęcie tej propozycji przez Ekstraklasę S.A oznaczałoby znaczne zwiększenie zasięgu transmisji i udostępnienie polskiej piłki wszystkim kibicom bez dzielenia ich na odbiorców tej czy innej telewizji. Nasza wspólna propozycja jest także wyjściem naprzeciw oczekiwaniom większości klubów, a co najważniejsze przyczyni się do popularyzacji samej Ligi. – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu telewizji Polsat.

 

- Nasza wspólna inicjatywa jest odpowiedzią na głosy kibiców, którzy żądają prawa wyboru nadawcy w dostępie do transmisji telewizyjnych. Stworzenie odrębnego kanału transmitującego Polską Ligę i zaoferowanie go wszystkim, jest najbardziej sprawiedliwym i prospołecznym działaniem, jakie można sobie na tym rynku i w tej sprawie wyobrazić – powiedział Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

 

Konsorcjum jednocześnie zapewnia Ekstraklasie SA gwarancje finansowe w wysokości 100 milionów PLN za jeden sezon.

 

Onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden cud. Polsat gra do dwóch bramek naraz, najpierw robią schody N z siecią dystrybucji, później z przetargiem na OE. Teraz robią znów interes z N a kiedyś wbiją jej nóż w plecy. Jako abonent N jakoś się dziwnie nie cieszę z tego przedsięwzięcia. Już wolałbym Canal+ Sport w ofercie platformy niż dać zarobić choćby złotówkę Polsatowi. Nie wiem, może nie ma racji ale jakoś ostatnio mi podpadają ich ruchy.

 

PS

Zaraz bedzie lament na te 16PLN, natomiast Ci co nie lubią polskiej piłki bedą chwalić że nie muszą partycypować w kosztach swoim abonentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...