Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Dzięki Wielkie!Dostępu do faxu nie mam więc dziś już tego nie wyślę!

Odnośnie sprawdzenia terminu- w umowie go nie znajdę bo mam umowę tylko pierwotną z dnia 14.11.2009r

która zgodnie z regulaminem ulega przedłużeniu na kolejne 12 itd...

Zresztą potwierdza to maila z icok:

Wyjaśniamy, że po upływie okresu podstawowego Umowy ulega ona przedłużeniu na kolejne 12 miesięczne okresy dodatkowe, tj. do dnia 14 grudnia 2012 r. Zaznaczamy, że po upływie okresu dodatkowego, Umowa ulegnie przedłużeniu na kolejny okres 12 miesięcy.

Zatem co najlepiej zrobić?

Skoro ta kara to tylko 40 zł, to może faktycznie wysłać jutro wypowiedzenie umowy z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia z jednoczesną Prośbą o jej nie przedłużanie na kolejne 12 miesięcy?

Bo tak chyba, to trzeba ująć??

Wtedy zapłacę normalny abonament za te miesiące plus 40 zyla kary i umowa przestanie obowiązywać

z dniem 14.01.2013r.???Dobrze myślę?

Ps.

Czy może w kontekście tego postu który przeczytałem studiując temat:

"Obecnie jest tak, że wypowiedzenia wysłane za późno i zarejestrowane w CP(tylko na dwa lub na jeden pełny okres rozliczeniowy przed końcem okresu umowy) są traktowane jako jednoczesne oświadczenia woli o przekształcenie umowy w umowę na czas nieoznaczony i wypowiedzenia. Tym samym płacimy 2 abonamenty normalnie i jeden większy lub jeden normalnie i 2 większe i koniec. Większe tzn. z cennika na czas nieoznaczony." - powinienem jak najszybciej wysłać jednak pismo, że wypowiadam umowę z dnia 14.11.2009r. z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak, dobrze myslisz. Jeśli zostało Ci 2 miesiące do końca i wysyłasz wypowiedzenie wiedząc, że będzie ta kara i przyjmujesz to do wiadomości to przez dwa miechy płacisz normalnie, a ten jeden miesiąc jak za czas nieokreślony"

Ok tylko jak w takim razie ma wyglądać treść pisma - bo w sieci jest wiele wzorów ale takiego na moje potrzeby nie znalazłem, a nie chcę popełnić błędu który będzie skutkował rozwiązywaniem umowy w nieskończoność.

W tej chwili mam pismo następującej treści.:

Wypowiadam umowę nr ... o świadczenie usług zawartą w dniu....,pomiędzy mną a CP S.A z zachowaniem 3 -miesięcznego okresu wypowiedzenia. Co dalej???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w lipcu podczas urlopu skończyła nam się umowa (chyba 27 mies), wcześniej jakieś telefony były z Polsatu, ale żonka olewała (brak czasu). Obecnie okazuje się, że nie mogę zrezygnować, gdyż wszedłem z automatu w umowę na 1 rok (myślałem , że na czas nieokreślony), więc mam dużo gorsze warunki niż obecnie Nowi. Wypowiedzenie to prawie 4 mies. Co robić? Antena mi zardzewiała, więc wolałbym wejść na nowo, przynajmniej antenę bym dostał za 29 zł :)

A może kroi się obecnie/w nast. mies. jakaś zmian programowa, która upoważnia mnie do wypowiedzenia z winy dostawcy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tak, dobrze myslisz. Jeśli zostało Ci 2 miesiące do końca i wysyłasz wypowiedzenie wiedząc, że będzie ta kara i przyjmujesz to do wiadomości to przez dwa miechy płacisz normalnie, a ten jeden miesiąc jak za czas nieokreślony"

Ok tylko jak w takim razie ma wyglądać treść pisma - bo w sieci jest wiele wzorów ale takiego na moje potrzeby nie znalazłem, a nie chcę popełnić błędu który będzie skutkował rozwiązywaniem umowy w nieskończoność.

W tej chwili mam pismo następującej treści.:

Wypowiadam umowę nr ... o świadczenie usług zawartą w dniu....,pomiędzy mną a CP S.A z zachowaniem 3 -miesięcznego okresu wypowiedzenia. Co dalej???

Dziś zadzwoniłem jeszcze raz na infolinie i Pan powiedział, że jeśli wypowiem umowę która kończy się 14.12.2012r. np. dzisiaj - to okres naliczania 3 miesięcy wydłuży się tylko o 1 miesiąc czyli umowa wygaśnie 14.01.2013. Zapytałem o naliczeniu kary. Powiedział, że zapłacę normalny abonament czyli Pakiet Familijny + Polsat Sport HD i Discovery HD czyli 47 zł z kawałkiem. Trochę mnie to zdziwiło powiem szczerze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wysłałem dziś standardowe wypowiedzenie. Trochę zmartwiła mnie twoja informacja. Cały problem polega na tym, że muszę do końca miesiąca podpisać umowę na internet bo mój obecny operator się sprzedał a z usług nowego nie skorzystałem. Mogę wybrać internet w pakiecie z Tv i telefonem u operatora kablowego w promocji do końca roku za darmo. Co zważywszy na fakt, że wg. tego co zrozumiałem umowa z CP wygaśnie 14.01.2013r bardzo mnie urządza!Tylko czy aby na pewno tak będzie i nie wystąpią żadne komplikacje. Umowę z nowym operatorem muszę podpisać na dniach, do grudnia nic mnie to nie kosztuje tylko boję się o te rozwiązanie umowy z CP.

Czy, to wszystko zakończy się do tego 14.01.2013r. - warto ryzykować?Nie chciałbym od nowego roku płacić abonamentu CP i kablówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że chciałbym mieć dekoder PVR a mam tylko HD chciałbym zerwać z CP umowę i podpisać już nową z dekoderem PVR. Robią problemy bo mówią, ze nie moga, itd.

 

Więc przybliże moją sytuację. W czerwcu przedłużona umowa o 29 miesięcy. Przez 11 miesięcy płacę 29 zł za Full, czyli Familijny + Sport + Extra + HBO i Cinemax. A po 11 miesiącach będę płacił 69 zł za Familijny + HBO i Cinemax. Nie będę miał SPORT i EXTRA. Nie mam multiroomu.

 

Więc jeżeli zechce z nimi zerwać umowę to ile będę płacił kary? Bo z tego co myślę dużo, bo teraz mam Full pakiet za pół darmo, a ktoś pisał, że max 40 zł. Ale oni na tym by stracili.

 

Więc ile w moim przypadku dadzą mi kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Dzięki Wielkie!Dostępu do faxu nie mam więc dziś już tego nie wyślę!

Odnośnie sprawdzenia terminu- w umowie go nie znajdę bo mam umowę tylko pierwotną z dnia 14.11.2009r

która zgodnie z regulaminem ulega przedłużeniu na kolejne 12 itd...

Zresztą potwierdza to maila z icok:

Wyjaśniamy, że po upływie okresu podstawowego Umowy ulega ona przedłużeniu na kolejne 12 miesięczne okresy dodatkowe, tj. do dnia 14 grudnia 2012 r. Zaznaczamy, że po upływie okresu dodatkowego, Umowa ulegnie przedłużeniu na kolejny okres 12 miesięcy.

Zatem co najlepiej zrobić?

Skoro ta kara to tylko 40 zł, to może faktycznie wysłać jutro wypowiedzenie umowy z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia z jednoczesną Prośbą o jej nie przedłużanie na kolejne 12 miesięcy?

Bo tak chyba, to trzeba ująć??

Wtedy zapłacę normalny abonament za te miesiące plus 40 zyla kary i umowa przestanie obowiązywać

z dniem 14.01.2013r.???Dobrze myślę?

Ps.

Czy może w kontekście tego postu który przeczytałem studiując temat:

"Obecnie jest tak, że wypowiedzenia wysłane za późno i zarejestrowane w CP(tylko na dwa lub na jeden pełny okres rozliczeniowy przed końcem okresu umowy) są traktowane jako jednoczesne oświadczenia woli o przekształcenie umowy w umowę na czas nieoznaczony i wypowiedzenia. Tym samym płacimy 2 abonamenty normalnie i jeden większy lub jeden normalnie i 2 większe i koniec. Większe tzn. z cennika na czas nieoznaczony." - powinienem jak najszybciej wysłać jednak pismo, że wypowiadam umowę z dnia 14.11.2009r. z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia?

Dziś jestem po rozmowie z konsultantem CP. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Miły Pan - wiadomo przedstawił mi kilka ofert na które nie przystałem. Po czym oznajmił, że wobec wysłanego w dniu 17.09.2012 wypowiedzenia - umowa zostanie rozwiązana z dniem 14.01.2013r.

Mam zapłacić trzy normalne abonamenty i to wszytko.

Kary umownej mi nie naliczają. Dzięki Wielkie za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja umowa od maja 2012 roku na 29 miesięcy.

W tym 11 miesięcy w promocji full pakiet za 39 zł chyba,

Pozostałem 69 zł.

 

Ulga przyznana mi to kwota: 909 zł

 

Więc gdybym teraz chciał z nimi rozwiązać umowe ile musiałbym im zapłacić kary? Jak to się liczy i ile w dniu dzisiejszym dostałbym max kary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że od podpisania umowy minęło 5 miesięcy plus do tego 3 miesiące wypowiedzenia to przy umowie na 29 miesięcy i przy uldze o wysokości 909 zł kara wyjdzie, według moich obliczeń, na poziomie jakiś 658 zł z groszami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem tu koło 6 września. Mimo, że moja umowa kończy się w marcu 2013 r., już dostałem od CePe potwierdzenie mojego wypowiedzenia. Będę musiał tylko po Nowym Roku zabezpieczyć się przed wycofaniem mojego wypowiedzenia przez nieustaloną wg CePe osobę, jak tu pisano kiedyś. Mam nadzieję, że do tego czasu CePe oprzytomnieje i wycofa się z obrzydliwego nękania klientów obowiązkiem wysyłania dekodera do centrali zamiast oddawać w "salonie", skąd się go pobrało. Piszę, bo chciałbym zapoznać forumowiczów, jakie są poziomy kultury i traktowania klientów. Gdy przez niedopatrzenie nie zapłaciłem przez 3 dni za wcisnięte mi dodatkowe pakiety promocyjne, to byłem atakowany przez CePe SMS-ami, e-mailami, informacjami w telewizorze i zasłanianiem planszą obrazu. Gdy również zapomniałem (co mi się zdarzyło pierwszy raz) zapłacić we wrześniu za internet w Play-u, w październiku przyszła mi faktura za dwa miesiące. Nikt mnie nie straszył, nie wyłączał internetu. Nigdy wiecej CePe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie CP traktuje bardzo kulturalnie za pomocą dyplomatycznej ciszy. Mam moduł CP na którym chciałbym odbierać płatną ofertę kanałów. Jednak po zgłoszeniu tego faktu tak bardzo dbają o mój spokój że po miesiącu czekania na jakiekolwiek wieści decyduję się na ofertę konkurencji :). Identyczna sytuacja była w tamtym roku. Tak więc zero nękania, pełna kultura a i rezygnacja odbywa się w pełni automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do tego czasu CePe oprzytomnieje i wycofa się z obrzydliwego nękania klientów obowiązkiem wysyłania dekodera do centrali zamiast oddawać w "salonie", skąd się go pobrało.

Ale przed pobraniem dekodera podpisałeś umowę, której integralną częścią jest regulamin mówiący, iż udostępniony dekoder należy zwrócić do Cyfrowego Polsatu na własny koszt i odpowiedzialność. Do ch'olery ludzie! Czemu najpierw na coś zgadzacie się, a potem jęczycie po forach, że ktoś Was nęka?! Sami oprzytomnijcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem tu koło 6 września. Mimo, że moja umowa kończy się w marcu 2013 r., już dostałem od CePe potwierdzenie mojego wypowiedzenia. Będę musiał tylko po Nowym Roku zabezpieczyć się przed wycofaniem mojego wypowiedzenia przez nieustaloną wg CePe osobę, jak tu pisano kiedyś.

Nie odbieraj żadnych telefonów, bo nawet jak będziesz odpowiadać na wszystkie pytania "Nie", to i tak konsultant wpisze w okienko programu "Tak", czyli wycofujesz wypowiedzenie.

W związku z tym, że CP nie reaguje na moje reklamacje zgłaszane poprzez iCOK i COK, to jestem już na etapie wysyłania listownej reklamacji z kopią do powiatowego rzecznika ochrony praw konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale myślisz, że rzecznik coś pomoże? Czytałem tysiąc albo dwa tysiące listów od rzecznika do cp i tylko 1/5 z nich była merytoryczna. Większość z nich była na zasadzie CP musi, nie zapoznając się z regulaminem ani całą sprawą. Ba, sadzili takie byki czy to ortograficzne czy prawne, ze ręce opadają. Jeśli ktoś w DUKu wycofał Twoje wypowiedzenie to powinna wystarczyć słowna reklamacja, żeby odsłuchac tą rozmowę. Jeśli jest z tym jakiś problem to coś musi być nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ze mną?

Jako, że ja mam dokumenty w dłoni, a CP nie, więc informuję o sprawie rzecznika (nie proszę o to, żeby sam coś pisał, ale tylko wysłałem mu kopię reklamacji) licząc na to, że w końcu ktoś pisemnie z CP ustosunkuje się do tego przekrętu.

Umowa wg mnie jest rozwiązana, dekoder zwrócony CP, a tu co miesiąc rośnie mi zadłużenie i nic tylko czekać na dział windykacji, komornika i zapaskudzoną opinię w BIK.

No, a wtedy to jedynie sąd pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu! W jakie ja g.wno wdepnąłem! Mógłby ktoś, kto to już przeżył, udzielić wskazówek związanych z odesłaniem dekodera, bo ja teraz do CePe nie mam najmniejszego zaufania. Czytałem tu, że trzeba zrobić zdjęcia dekodera i pozostałych akcesoriów na tle aktualnej gazety. Czy jakieś specjalne zabezpieczenia są jeszcze potrzebne, jak np. specjalne zapakowanie, ubezpieczenie paczki? Z góry dziękuję. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...