Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wszelki wypadek radzę napisać datę z którą rozwiązujesz umowę, tj. datę redagowania oświadczenia o rozwiązaniu umowy, żeby nie mieli żadnych wątpliwości. Ale data z jaką Twoje oświadczenie wywrze skutki prawne, to data otrzymania Twojego pisma przez Polsat. Ja zawsze dodatkowo piszę, że proszę o zaprzestanie świadczenia usług będących przedmiotem umowy z dniem, w Twoim przypadku 20.05.2009. Ważne też, żebyś napisał, że rozwiązujesz umowę za 3-miesięcznym wypowiedzeniem ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego. Oświadczenie oczywiście wyślij za zwrotnym potwierdzeniem odbioru, tak żebyś miał pewność i dowód, że nie tylko dotarło ono do adresata, ale i kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek radzę napisać datę z którą rozwiązujesz umowę, tj. datę redagowania oświadczenia...

Takie rzeczy jak, data napisania pisma, własnoręczny, czytelny podpis wydają się być oczywiste.

Ponad to, w dacie 20.05.2009 zawarty jest trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Polecony idzie tak gdzieś do trzech dni, więc wyślij najpóźniej 16 lutego. Jednak po co tyle czekać. Najbardziej bezpieczną datą, będą najbliższe dni :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coz jesli cos nie jest obowiazkowe to nalezy zmusic Klienta do placenia . CP zaplacil jakiejs bandzie ped... aby skonstruowali taka a nie inna umowe. Najbezpieczniej w dzisiejszych czasach jest wysylanie rezygnacji w momencie zawierania umowy. Wtedy nie zapomnimy o tym terminie. Ciekaw jestem kiedy przy autocasco wprowadza czas na wypowiedzenie umowy wtedy dopiero zrobi sie wesolo jak beda scigac o 3KPLN bo Tobie sie zapomnialo. Pozdrawiam Wszystkich ktorzy nie daja sie zwariowac w dzisiejszej dzungli przepisow. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

przeczytałem wątek o wypowiedzeniu umowy ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie:

 

podpisałem umowę A3J6 na pakiet relax mix potam podpisałem porozumienie RXHB08 na pakiet relax mix + hbo

 

1. jaki obowiązuje mnie termin wypowiedzenia:

na RXHB08 jest 12 miesięczny, ale w umowie jest nie jasno napisane jaki termin dotyczy pakietu podstawowego?

 

2. ile płaci sie za cyfrowy polsat (pakiet relax mix + hbo) w umowie na czas nieokreślony?

 

z gory dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja wygląda tak.

 

jesli podpisujesz umowę np. na 24 miesiące, a w trakcie jej trwania podpisujesz porozumienie na rok czasu, to porozumienie możesz wypowiedzieć, ale jeśli po tym porozumieniu normalnie trwałaby umowa, to dalej musisz ją kontynuować, np

 

umowa zawarta 1.01.09 na 24 m czyli do 1.01.11.

apgrejd podpisany np. 3.01.09 na 12m czyli co najmniej do 3.01.10.

jesli wypowiadasz apgrejd z końcem jego trwania czyli w taki sposob, ze konczy sie apgrejd 3.01.10, to od 4.01.10 do 1.01.11 musisz zachować familijny, o czym w regulaminie apgrejdu jest napisane. tylko w przypadku, gdy apgrejd kończy się równocześnie lub później niż umowa podstawowa, jest możliwe zakończenie jednocześnie apgrejdu i umowy.

 

po okresie podstawowym mogą ci przysolić nawet 100zl za pakiet, ale póki co cena tego pakietu 77,80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nojszek, czyli jeśli dobrze Cię rozumiem to obowiązuje mnie miesięczny okres wypoeidzenia na wszystkie pakiety (razem z podstawowym) Cyfrowego Polsatu

Jeśli na familijny kończy ci się umowa jednocześnie z pakietem HBO, wtedy na familijny masz 3 miesiące wypowiedzenia. Tzn ze familijny wypowiadasz na trzy miesiące przed zakończeniem umowy. Np: familijny i HBO kończy ci się w czerwcu, to familijny i inne pakiety (jeśli takie masz) wypowiadasz w marcu a HBO w maju ... tak ja przynajmniej zrozumiałem to kiedyś na infolinii CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nojszek dziękuję za odpowiedź

 

ale co w przypadku kiedy pierwszą umowę na familijny i relax mix podpisałem 20.01.2007 (umowa na 17 miesięcy) - wypowiedzenie 3 miesiące

 

potem 20.03.2008 podpisałem porozumienie na relax mix + hbo (umowa na 12 misięcy) - wypowiedzenie 1 miesiąc

 

czy w takim przypadku obowiązuje mnie (skoro podstawowa umowa juz sie skończyła) wypowiedzenie na wszystko 1 miesięczne czy porozumienie mogę wypowiedziec 1 miesiąc a familijny muszę z 3 miesięcznym okresem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo o rezygnacji wysła łem poleconym za potwierdzeniem odbioru, jeszcze na początku pażdziernika. Mój okres rozliczeniowy wypada na 17. Rozwiązałem umowę z CP 17.11. Dostłem z CP informacje, iż zgodnie z art.2 pkt. 1 porozumienia okres wypowiedzenia wynosi miesięczne wypowiedzenie na koniec miesiąca kalendarzowego. Mam pytanie jak to rozumieć, gdyż policzono, że mam zapłacić jeszcze 37,90zł, pomimo tego, że miałem opłacony do 17.11. Czy powinno być naliczono do końca miesiąca czy jeszcze za jeden cały mieisąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam to uregulować? Wydaje mi się, że powinienem zapłacić tylko do końca miesiąca a nie jak oni chcą za cały miesiąc.

Nie rozumiem tego sformułowania " za miesięcznym wypowiedzeniem na koniec miesiąca kalendarzowego"?

Na konie listopada wypada jeszcze 13 dni a nie tak jak oni naliczają za cały miesiąc. Zapłaciłem przecież im za ten 1 mieisąc wypowiedzenia! Nie rozumiem tego - proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...